INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Koji ozbiljan invetsitor uopće gleda grafove, moje, njegove ili njihove ?

Postoje činjenice ; zlato previše raste da bi mogle rasti dionice, zemlja nam je u banani extra, a i svijetska politička klima nije dobra, te najavljuje čudnu jesen.

S druge strane ; zašto 40 Kuna i više ?

"Mnogi investicijski savjetnici slažu se da je "malim" ulagačima pametno ulagati u dionice u koje ulažu institucionalni ulagači i profesionalni investitori.

Drugim riječima, kaže se da je "malim" ulagačima pametno pratiti "pametan novac".

Pa tom logikom slijeđenja ‘pametnog novca’ nisi trebao ni izlaziti iz ingre, jer naši institucionalni ulagači su još tko zna otkad unutra. Drugo je pitanje koliko su profesionalni i pametni.

Ljudi ne bakćite se sa grafovima, nije im mjesto u ovom režimu trgovanja , ispadate smješni sa crtanjem istih !




K tome i skrivena pozitivna divergencija, pa nije se danas tako grabilo bezveze.

ako vuces dole dna onda vuci i gore dna i obrnuto…
ovo je inace…pi..darija
iako postoji divergencija…ona itekako moze biti probijena…
jedino kaj se slazem je da je val 5 tu negdje…al moze i ispod 20,….malo
dal ce biti tako vidjet cemo.

@loris

tvoji grafovi su …grafovi..i to je to…nista vise…
da moderatori znaju neki klinac od TA vec bi te odavno izbrisali… [yawn]
[/quote]

Biti će ipak da moderatori i znaju nešto o TA pa ne brišu.
Tvoj pristup ovoj temi je vrlo znakovit daj stavi taj ispravni TA da svi znamo kako on treba izgledati.
Da li si danas Kupio Ingru ? Puno prerano, puno.
Ingra treba doživjeti svoje dno ili je to dno, ali mislim da ulazak prije 40 Kuna je više rizičan nego povoljan. Neka fondovi ili brokeri odrade svoje do 40 Kuna, a onda ih treba pratiti u sjeni.

I pogledaj kako danas svijet pada, a zlato raste !
[/quote]
nisam kupio INGRU no za razliku od tebe ne serem po njoj kada sam izvan niti je dizem u nebo kada sam unutra…
a ti si to kaj jesi…i stim treba zivjet…nije to lako..
kao sto minuteman kaze…povlacis crte…dal imaju smisla..
pa i dete zna povuc…ti si svakako nasao alat za povlacit ravne crte [lol]
sad probaj ubaciti kamione i bagere jel ingra je gradjevinac…sto nebi bagera bilo na grafu….
da je probaju dignut… [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Istina, Ingra sada loše stoji ali sada je ujedno i prilika za kupnju za one koji imaju novaca i dovoljno strpljenja čekati. Iako se povijesna kretanja uvijek ne ponavljaju, ipak je to ciklus koji se ni sada neće zaobići. Treba sagledati cjelinu tržišta, obveznice dolaze na svoj vrhunac i tu se stvara drugi bubble, masa investitora bježi u "safe haven" – npr. obveznice i zlato i tu stvara bubble. Dionice nikome danas nisu prioritet, a zapravo se nalaze u stanju najboljem za kupnju.

Svi kojimo smo tu dobro znamo da vrijednost dionice (barem ne uvijek) nije odraz financijskih pokazatelja tvrtke već često psihologije investitora i medijskog inputa koji kreira javno mnijenje.

Ingra je još uvijek blue chip Crobex 10 i predstavlja ogromni potencijal za zaradu, kao i prije 5 godina. Ali ne preko noći. Patience is a virtue! [proud]

doktor

samo malo pročitajte ovo pa razmislite gdje su trenutno prilike:

http://money.cnn.com/galleries/2010/fortune/1008/gallery.five_investing_bubbles.fortune/index.html

doktor

gospon riozg, najprije da vas pozdravim kao novog člana naše zajednice.
što se tiče vaših stavova, čini mi se da dosta naivno gledate na cijelu situaciju i da ne vidite teško gospodarsko okruženje u kojem se nalazi cjela država, a pogotovo ingra koja je prezadužena,a nema nikakvih novih poslova. najveća aktivnostu prave ingre je slanje priopćenja na ZSE o reprogamima dugovanja a cjena ingre klizi i klizi sve niže [cry]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje


Istina, Ingra sada loše stoji ali sada je ujedno i prilika za kupnju za one koji imaju novaca i dovoljno strpljenja čekati. Iako se povijesna kretanja uvijek ne ponavljaju, ipak je to ciklus koji se ni sada neće zaobići. Treba sagledati cjelinu tržišta, obveznice dolaze na svoj vrhunac i tu se stvara drugi bubble, masa investitora bježi u "safe haven" – npr. obveznice i zlato i tu stvara bubble. Dionice nikome danas nisu prioritet, a zapravo se nalaze u stanju najboljem za kupnju.

Svi kojimo smo tu dobro znamo da vrijednost dionice (barem ne uvijek) nije odraz financijskih pokazatelja tvrtke već često psihologije investitora i medijskog inputa koji kreira javno mnijenje.

Ingra je još uvijek blue chip Crobex 10 i predstavlja ogromni potencijal za zaradu, kao i prije 5 godina. Ali ne preko noći. Patience is a virtue! [proud]

Ovo je sve istina, ali puno prerano iznesena. Ingra ide prema 15 i pitanje je dana ili mjeseca, a nadajmo se da će i uprava skinuti omču ( stečaj ) oko vrata.
Banke i fondovi su za sada odlučili čekati Ingru da plati kada može praktički, ali i banke ovise o velikim gazdama u matičnim zemljama, a koji mogu okrenuti dogovor preko noći, ako im kući zagusti.
Najbolji primjer su kamate kod nas od 6-11 %, a banke ih pravdaju ivisokim rizikom ili izmišljenim rizikom jer nije ništa veći već naprativ manji negod kod njih kući, ali tu se povijest ponavlja. Uvijek kroz povijest drapaju industrijske zemlje i zemlje u razvoju samo mijenjaju nazive termina za opravdanje visokih kamata po trendu. Kada bi u RH došao MMF i spustio kamate na svoju uobičajenu razinu od 2-3% i preuzeo kontrolu nad RH financijama tu bi Ingra i imala šanse kod ponovnog zaduženja.
MMF je posebno sada dobar jer bi se na našim prostorima odvijala borba ravnopravnih boraca odnosno INO banaka u RH i krupni internacionalni kapital kroz MMF, a RH bi samo profitirao.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ovdje se često nađu mnogi koji žele kratkoročno rušiti ili dizati vrijednost dionice. Male duše kratkog horizonta i hrpa self-induced market paničara. Uvjeren sam da kada bi Ingra predstavljala takvu tragediju kako ju neki opisuju da bi njenu dionicu odavno i HANFA i burza izbacili iz prime kotacije. O IGH se tako ne govori, pa ipak je dionica IGH u apsolutno istoj krivulji i situaciji kao i Ingra. Vani se građevinci polako oporavljaju, što je prilika za Ingru koja je orijentirana prema van. Za ostale ćemo vidjeti.

doktor

Sve to stoji kolega loris, to je činjenična i realna slika, međutim, za takve se onda mijenja kriterij uvrštenja na burzi u posebni tretman, osim ako svi vjerujemo da zaista i HANFA i burza pogoduju ostanku Ingre u prime-u samo zato da ne bi došlo do potpota svih ostalih građevinara koe bi takva odluka mjerodavnih institucija gurnula u ponor zajedno s Ingrom, i/ili time ugroze fondove i druge zajmodavce u Ingri…mislim da mjerodavne institucije ipak imaju malo više nezavisnosti u svojim odlukama i da ostavljanje Ingre u Crobex 10 ipak nešto znaći…bez obzira što je, generalno gledano ZSE djećji vrtić u usporedbi sa svjetskim burzama… [wink]

doktor

Evo iznenađenja ;
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/83268/Raspada-se-Kosoricin-savjetnicki-tim.html

ovo je jako dobro za građevinare jer će Škegro inzistirati upravo na poljoprivrednim i građevinskim radovima kao pokretačima oporavka zemlja, a što je i povijesno dokazana praksa u svijetu.
Mrs. Baltazar ili Lovrinčević trebao je davno dobiti zabranu prilaska Markovom trgu i sličnim institucijama, to je osoba puna teorije i cijepljen od socijalnih okolnosti, a upravo plaće srednjeg sloja društva čine državu jakom i prosperitetnom.
Ingra u prvoj polovici 2011, ako Škegro vodi glavnu riječ, uistinu može vidjeti izlaz svojih problema.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



evo TA koja je ozbiljna u odnosu na lorisove škrabotine i neozbiljne crtarije.


Loris,
ali ovakvi grafovi su zapravo sr…e.

Grafovi.

– na ovoj temi ne pišem, ali ju pratim, i pratim koliko love gubite na toj ingri.
– gospon Loris me je poslušao za DKVS i INGR, na temi best buy, i sada je na dobrom putu da i on počme zarađivati lovu na burzi.
– evo počeo vam je postati i fenomenalno dobre i više nego lijepe gravove.
– za razliku od klasičnih TA nestručnjaka on nam je lijepo nacrtako kuda ide ingra, nema tu ići će gore ako ne ide dolje, kod gospon Lorisa to lijepo ide dolje i još vam je napisao cijenu.

– a zanimljiva mi je i gospođa Miami.
– evo sada znam kako i ona zna što je graf.
– ali draga gospođo koliko sam vam puta na temi best buy napisala kako će te tu samo izgubiti novce.

– a Spliću i njegove grafove nema nikakvog smisla komentirati.
– jer njegovi grafovi ovise je li Splićo u dionici ili nije, griješi cca 90%.

– a vi gospon Minuteam, citirala sam vas samo da vidite kako nije lijepo vrijeđati nikoga pa ni gospon Lorisa na ovome forumu.

– i gospon Loris, nemojte se obeshrabriti, ovi su navalili na vas, ali vidite po ocjenama kako imate veliku podršku za vaše i više nego dobre grafove, samo nastavite i dalje s vašim radom.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Kad je netko uspiješniji od drugih..ima dvije domene

1.) Ili je inteligentniji od drugih
2.) ili ima bolje informacije od drugih…. [lol]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Cijena Ingre se već duže vrijeme formira na temelju turnovera gotovo neznatnih količina, to nije indikator ničega osim kratkoročne špekulacije i pojedinačnih nasrtaja panike. Let’s face it, da svi vjerujemo da je Ingra u banani, svi igrači bi se odavno riješili svojih dionica a ne riskirali držati paket njenih dionice (pa čak i kratkoročno) ako vjeruju da bi sutra netko mogao najaviti stečaj iste…stečaj Ingre vjerojatan je kao i stečaj opće države…a to svi znamo da se neće dogoditi iz mnogo (političkih i inih) razloga.

doktor

New Report

Close