INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Građevinski radovi padaju na razinu iz 2005., Zagreb tone i 10 godina unatrag
A drukeri baljezgaju o dobrim perspektivama [bye]

Odlična je stvar ta što u ovoj dionici su ostali samo krokodili i aligatori, i što ne možeš prodati više mućak pored zdravog jajeta!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



ljudi kaj vi ne gledate vijesti……priča se o okidanju 2 mirovinskog stupa…..a svi znamo kaj to znači za burzu…..POTOP

Sutra počinje !
[/quote]

Ma šta počinje ? Daj loris odluči se više, oćeš druk na gore ili na dole, rekao sam ti manje riječi manje štete ! Lupetaš cijelo vrijeme čovječe, bez argumenata ! Nemam nis protiv tebe, ali ne razumijem 90% tvojih postova, i nisam jedini …


Građevinski radovi padaju na razinu iz 2005., Zagreb tone i 10 godina unatrag

Radovi bi nakon lanjskog pada od 10,4 posto ove godine trebali pasti za dodatnih 20 posto, što odnosi još 20.000 radnih mjesta

A drukeri baljezgaju o dobrim perspektivama [bye]

Kad biste čitali službene informacije društva onda bi znali da:
1. smanjeni su fiksni troškovi i broj org. jedinica
2. smanjeno je broj zaposlenih za 25% (otišli u mirovinu) a time i troškovi rada
3. INGRA je nastavila provoditi započete mjere financijskog restrukturiranja
4. tržište Alžira je najveće izvozno tržište INGRE gdje sudjeluje na natječajima
vrijednosti 230 mil. Eura
5. stabilizacija poslovanja ostvarit će se tijekom sljedećeg polugodišta 2010 god.




http://www.poslovni.hr/vijesti/gradevinski-radovi-padaju-na-razinu-iz-2005-zagreb-tone-i-10-godina-unatrag-155698.aspx

Igleda da sukoro i izlaz na 20 Kuna će biti odličana cijena, a ulaz na 15 preskup .
Međutim od 22 koliko je sada do cca 15 ima cca 32% razloga za dobro trejdanje.

crne su ovo brojke i prognoze, pad građ. radova na razinu iz 2005. uništit će HR građevinu gdje će opstati samo oni koji nemaju gotovo nikakvih kreditnih zaduženja i koji mogu hibernirati 2-3 godine uz neke manje posliće s minimumom radnika
INgra koja ima 800 milja kuna ili možda sad već i 900 milja kuna nema šanse za hibernaciju,… doma posla nema, a obveze bankama i vjerovnicima svaki mjesec kucaju na vrata.
ako u idućih mjesec dana ne dobije neki velik posao vani, bojim se da će ingra krenuti "vlakom smrti" koji vozi u samo jednom smjeru [embarass]
[/quote]

Dva nepismena , u stilu uličara torbara nagovaraju na prodaju na dnu. Malo ste kao zaboravili da su svi dugovi , samo sa arenom i dvorima , POKRIVENI , i preko toga , o ostaloj imovini da ne govorimo.
[/quote]




ljudi kaj vi ne gledate vijesti……priča se o okidanju 2 mirovinskog stupa…..a svi znamo kaj to znači za burzu…..POTOP

Sutra počinje !
[/quote]

Ma šta počinje ? Daj loris odluči se više, oćeš druk na gore ili na dole, rekao sam ti manje riječi manje štete ! Lupetaš cijelo vrijeme čovječe, bez argumenata ! Nemam nis protiv tebe, ali ne razumijem 90% tvojih postova, i nisam jedini …
[/quote]

Moja nepismenost se često oćituje većim rukama ( šakama ) gdje često ubodem krivo ili duplo slovo, ali većih tipkovnica nema .

Dalje; ne nagovaram ja nikoga na ništa, pogotovo ne na pad dionice, ali istinu treba pogledati u oči.
Neki ovdje navode puno posla na ino tržištima, a ja vas pitam zašto to Ingra nije objavila ?
Neki ovdje navode povijest dionice, a ja vas pitam da li su okolnosti iste ?

Trejdanje vam je počelo na 37 Kuna i tu je povijest dobra za promatranje . Trejdaju na dolje danima uz veliki promet pa uz sitan malo dižu isto 2-4 dana, a onda opet na veliko dolje i tako stalno u krug. Netko izlazi , ali polako i pametno, te ja ne vidim uopće dobro cijenu za ulaz u ovo dionicu bez obzira dea li je 11, 15 , 25…., a sve do 40 . Iznad 40 Kuna jasno govori da se Ingra izvukla i da kreču bolji dani sve drugo je spekulacija.
Imati dionicu Ingre sada ili je dokupiti pa i na nižim raznimama kao što je 15 ili 11 Kuna je veliki rizik, a što znači ili velika zarada ili gubitak.

Neki me nerazmiju ovdje, ne razumiju me ni doma tako da je to meni normalno stavr.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ingra je dosad prodala 9 stanova u Dubrovniku u vrijednosti od 31400000 kn
ko nevjeruje nek si izraćuna na ingrinoj stranici

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''

Ovdje nema puno filozofije, obzirom na Ingrine ogromne dugove s jedne strane, a s druge strane zaustavljanje svih većih investicija na 1-2 godine u HR zbog nedostatka novca, Ingru može spasiti samo dobivanje velikih poslova u inozemstvu.
Ne dobije li jako brzo te poslove, za Ingru je game overrrrrrr!

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!


Nemam nis protiv tebe, ali ne razumijem 90% tvojih postova, i nisam jedini …

Još samo nešto, ja s istinom nemam problema, te zato ako imaš potrebu mene razumijeti treba razmišljati jednostavno, prosto ili da prevedem primitivno.
Prvo kažem onda razmislim !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Građevinski radovi padaju na razinu iz 2005., Zagreb tone i 10 godina unatrag

Radovi bi nakon lanjskog pada od 10,4 posto ove godine trebali pasti za dodatnih 20 posto, što odnosi još 20.000 radnih mjesta

Ako se nastave trendovi s polugodišta ove godine, hrvatsko građevinarstvo će, prema predviđenoj vrijednosti novih radova, pasti na razine koje je postizalo 2005. godine. Još dramatičnija situacija je u Zagrebu. Nastavak započetog trenda u prvom tromjesečju u glavnom gradu značio bi srozavanje na razinu i prije 2001. godine. Prema procjeni Hrvatske gospodarske komore, hrvatsko građevinarstvo će ove godine pasti oko 20 posto, i to po optimističnijim procjenama. Crne su to brojke sektora koji je do 2009. propulzivno rastao, a koji se u medijima uglavnom promatra kroz stanove iako su oni tek jedan dio statistike. Nove dozvole su tzv. pretkazujući faktor i pokazuju koliko će se ubuduće graditi, a podaci pokazuju da se građevina po tome još neće dugo početi oporavljati.

Prošlogodišnji pad u građevinarstvu odnio je više od 11.000 radnih mjesta, i to ne uključujući obrte Golemi minusi
Broj novoizdanih građevnih odobrenja na razini države je u pola godine nešto manji od 5000, što je minus od 14,2 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje, pokazuju posljednji podaci Državnog zavoda za statistiku. Međutim, predviđena vrijednost radova je 12,4 milijarde kuna, a tim tempom trebala bi dosegnuti 24,8 milijardi kuna na kraju godine. Ako se to dogodi, značit će pad od 23 posto u odnosu na prošlu godinu i povratak na razine od prije pet godina. Otklon od crnog stanja može biti u tome što se u posljednje dvije godine, kako su se počele zaustavljati investicije, "nakupilo" izdanih dozvola koje samo čekaju uvjete za realizaciju. Statistika ipak pokazuje da se još nije ušlo u taj novi ciklus. U prva tri mjeseca na razini države nove narudžbe su iznosile 2,8 milijardi kuna ili 48,8 posto manje nego lani. Do kraja svibnja pad izvršenih radova iznosio je 17,8 posto. U Zagrebu je opet situacija još gora. U prva tri mjeseca izvršeni radovi pali su za 32 posto, a vrijednost novih narudžbi za 26,7 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje. Lani je u prva tri mjeseca pad iznosio 51 posto u odnosu na prvo tromjesečje 2008. godine.

Neizbježna otpuštanja
Rudolf Rom, direktor sektora graditeljstva HGK, vjeruje da će se sektor u drugom polugodištu malo oporaviti pa da bi godina trebala završiti sa 20-postotnim padom u izvršenim radovima. Lani je vrijednost izvršenih radova iznosila 30,7 milijardi kuna ili 10,4 posto manje nego u 2008. godini. Novi 20-postotni pad vraća vrijednost odrađenih radova na razinu 2007. godine. Lanjski pad odnio je više od 11.000 radnih mjesta u tvrtkama, i to bez obrta. Prošlu godinu završile su sa 97.000 zaposlenih. Ove godine bi to značilo još 20.000 manje radnih mjesta. "Obrtima je i gore jer nemaju snage i rezervi da izdrže krizu", kaže Rom. ….Poslovni dnevnik

A drukeri baljezgaju o dobrim perspektivama [bye]


O kolega kako ste ljepo ovaj tekst sročili-strava,mislite da će neko pop…t tu priču? ovdje kolega ima još malo trtaroša koji strijepe a ostalo su vam igrači ili ti ga igračine koje samo čekaju ko zapete puške…lp STFACA

Vaš link

Evo, neka proba zaraditi koju provizijicu kad ga već UN ne misli platit za ovo.


O kolega kako ste ljepo ovaj tekst sročili-strava,mislite da će neko pop…t tu priču? ovdje kolega ima još malo trtaroša koji strijepe a ostalo su vam igrači ili ti ga igračine koje samo čekaju ko zapete puške…lp STFACA

to je članak iz Poslovnog dnevnika sa službenim podacima, tako da se nema tu što "popušti priču"…ali da će mali naivci koji su se danas krcali Ingrom popušiti, to je vrlo izvjesno [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

http://www.poslovni.hr/vijesti/napad-na-iran-ne-zabrinjava-domace-fondmenadzere-155797.aspx
Ingra raste ili pada ? Nevažno ;
Nadam se da niste toliko naivni ili oholi da mislite da je to neki njihov rat ?
Ovo je rat koji će svi osjetiti, pre velike sile i interesi su umiješani, ali nadam se da će im Iran predti naftu mirnim putem kako bi se život mogao nastaviti.
Uprotivno prodaja dionica svih porfelja je poželjna i uživanje u životu, Ingra može i pričekati.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



O kolega kako ste ljepo ovaj tekst sročili-strava,mislite da će neko pop…t tu priču? ovdje kolega ima još malo trtaroša koji strijepe a ostalo su vam igrači ili ti ga igračine koje samo čekaju ko zapete puške…lp STFACA

to je članak iz Poslovnog dnevnika sa službenim podacima, tako da se nema tu što "popušti priču"…ali da će mali naivci koji su se danas krcali Ingrom popušiti, to je vrlo izvjesno [bye]
[/quote]

Upravo zbog toga, Ingra je sada više usredotočena prema inozemstvu. Zamislite samo jedna dobra vijest, a dionica naraste 50-100%. I sve to bilo bi još daleko ispod knjigovodstvene vrijednosti. Da li može još dole? Svakako, jer u panici ljudi svašta rade. Najpametnije pričekati a uspjeh neće izostati.

New Report

Close