INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Loris!
Ne samo da su Mesić i Peres razgovarali o poslu već je to i jedini pravi razlog njegova dolaska
u Hrvatsku, ajmo vidjet… a vi samo prodavajte ima tko će kupiti, hmmm zanimljiva ova konstatacija
"ima tko će kupiti"!!! [shocked]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!



U redu je cijena je pala, a opet me to veseli jer postoji granica do koje će moći manipulatori rušiti cijenu ingre, i trend će se promijeniti, procjenjujem da je špekulantskih dionica do 50 000 dionica i da s tom količinom ruše cijenu ingre, ali kada dođu do razine kada više ne mogu, a netko veći otkupi dionice, što se i većinom desi, jer ne postoji uzalud izreka, tko drugom jamu kopa na kraju i sam upada u nju!

A ovi koji su u ingri neka rade kao i ja, kupuju i ne prodaju dionice ingre, niti jednu dionicu ingre nisam prodao možda 10 ili 12 mjeseci, ali što sam radio dokupljivao sam kada sam zaradio, pa tako sam i danas radio isto, dokle će pasti to me ne brine, što je bitno bitno je da je dionica podcijenjena, ne zbog poslovanja već zbog manipulatora, realna vrijednost dionice je 100 Kn, a sada što ju pod navodnike "nitko neće" pa nitko nije htio SNHO kada je bio 57 Kn, a sada je jako veliki promet, daljnim padom cijene ingra postaje najbolja prilika, a sada što će špekulanti napraviti jer margina na ovoj dionici nema puno, ali ima rušača to ćemo vidjeti u daljnim danima……..

Stvar je u tome što su rušači dali neke informacije proširili forumom koje su ustvari dezinformacije, i kako bi opravdali ovaj pad koji se dešava, ali ustvari njihove informacije su dezinformacije, a istina je kontra……..

Uzrok pada jel postoji??
Trebam dodati naše cjelokupno tržište je poludjelo, naše dioničko tržište od 1997. je raslo po stopi od 3 posto godišnje pa do ove godine, dakle nije precijenjeno, turistička sezona ne podbacuje već bilježi pluseve, proračun se tako sve bolje i bolje puni, dakle nije zbog vlade, ima i investicija koje su bitne za ingru od Ploča do Dubrovnika je osigurano 512 milijuna Kn, a HEP najavljuje investicije od 3 milijarde Eura i ingra će imati tu svoj udio, dali je to zbog toga sigurno zbog HEPa??? Ali nije niti zbog toga već odgovor je zbog pohlepe……..

Ima tu dosta tema koje treba obraditi ali su jako povoljne za ingru…….. O tome ćemo kasnije
[/quote]

Sada mnogi nickovi mjenjaju priče i pišu vrijedi 15 Kn, ali upamtite oni su tu da vama oduzmu novac i dionice jer vas žele uvjeriti u istinitost informacija kao i torbari u 1990-ih kada su išli kod branitelja i uvjeravali ih da prodaju jeftino dionice, prošle godine kada nije bilo nikakvih vijesti ingra je bila dizana preko 50 posto u dva tjedna, dok sada ima puno vijesti koje su pozitivne pa ju ruše kao da nema sutra, na ovim nižinim razinama bez novca i dionica ostaju nemoćni i siromašni, dok ovdje bogati postaju još bogatiji i to je jedina istina i zato ako dođe na niže razine svakako kupujte još dionica nikako ih ne prodajte jer ćete napraviti pravi korak dakle potpunu suprotnost od onoga što torbari očekuju……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

BigBoss…u više navrata nekoliko kolega je najavljivalo iznenadan rast cijene INGRE, vjerojatno
aludirajući na angažman u većem poslu, a ocijenjeni su slabo, i tretira ih se kao drukere.

Vi ste to isto obrazložili, čini se izglednim.
Da li je ipak u vidu snažan posao / ŠTO SE TO DOGAĐA OKO HEP-A ???/ tj. koji građevinari će
raditi za HEP i o kakvom se poslu radi ? Hvala.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!




U redu je cijena je pala, a opet me to veseli jer postoji granica do koje će moći manipulatori rušiti cijenu ingre, i trend će se promijeniti, procjenjujem da je špekulantskih dionica do 50 000 dionica i da s tom količinom ruše cijenu ingre, ali kada dođu do razine kada više ne mogu, a netko veći otkupi dionice, što se i većinom desi, jer ne postoji uzalud izreka, tko drugom jamu kopa na kraju i sam upada u nju!

A ovi koji su u ingri neka rade kao i ja, kupuju i ne prodaju dionice ingre, niti jednu dionicu ingre nisam prodao možda 10 ili 12 mjeseci, ali što sam radio dokupljivao sam kada sam zaradio, pa tako sam i danas radio isto, dokle će pasti to me ne brine, što je bitno bitno je da je dionica podcijenjena, ne zbog poslovanja već zbog manipulatora, realna vrijednost dionice je 100 Kn, a sada što ju pod navodnike "nitko neće" pa nitko nije htio SNHO kada je bio 57 Kn, a sada je jako veliki promet, daljnim padom cijene ingra postaje najbolja prilika, a sada što će špekulanti napraviti jer margina na ovoj dionici nema puno, ali ima rušača to ćemo vidjeti u daljnim danima……..

Stvar je u tome što su rušači dali neke informacije proširili forumom koje su ustvari dezinformacije, i kako bi opravdali ovaj pad koji se dešava, ali ustvari njihove informacije su dezinformacije, a istina je kontra……..

Uzrok pada jel postoji??
Trebam dodati naše cjelokupno tržište je poludjelo, naše dioničko tržište od 1997. je raslo po stopi od 3 posto godišnje pa do ove godine, dakle nije precijenjeno, turistička sezona ne podbacuje već bilježi pluseve, proračun se tako sve bolje i bolje puni, dakle nije zbog vlade, ima i investicija koje su bitne za ingru od Ploča do Dubrovnika je osigurano 512 milijuna Kn, a HEP najavljuje investicije od 3 milijarde Eura i ingra će imati tu svoj udio, dali je to zbog toga sigurno zbog HEPa??? Ali nije niti zbog toga već odgovor je zbog pohlepe……..

Ima tu dosta tema koje treba obraditi ali su jako povoljne za ingru…….. O tome ćemo kasnije
[/quote]

Sada mnogi nickovi mjenjaju priče i pišu vrijedi 15 Kn, ali upamtite oni su tu da vama oduzmu novac i dionice jer vas žele uvjeriti u istinitost informacija kao i torbari u 1990-ih kada su išli kod branitelja i uvjeravali ih da prodaju jeftino dionice, prošle godine kada nije bilo nikakvih vijesti ingra je bila dizana preko 50 posto u dva tjedna, dok sada ima puno vijesti koje su pozitivne pa ju ruše kao da nema sutra, na ovim nižinim razinama bez novca i dionica ostaju nemoćni i siromašni, dok ovdje bogati postaju još bogatiji i to je jedina istina i zato ako dođe na niže razine svakako kupujte još dionica nikako ih ne prodajte jer ćete napraviti pravi korak dakle potpunu suprotnost od onoga što torbari očekuju……….
[/quote]
Sjećate se slogana:Svi smo mi Mirko Norac.
Pouka:Svi smo mi torbari,a vi gospodine BigBoss jedana malo veći.I ja nastojim to biti
Nije korektno poticati na kupnju dionica firmi kojim prijeti stečaj zbog velikih dugova,a naročito
ako su ovisne od milosti banaka.Ingra je u kliještima banaka,a banke kao banke kada se namire bi
Ingri mogle zadati posljednji udarac.
Da se razumijemo.Ingra me golica kao špekulativni kratkoročni ulog,ali dugoročno/sedmica dana/
nema šanse.
Preporuka vlasnicima Ingre:Ne ljubujte sa Ingrom.Može vas iznevjeriti.
Olovka,bilanca,zaduženja,aktiva,pasiva…brojevi neka budu vaša ljubavnica.

svako koje jućer pratio trgovanje shvatio je da je ovo sve velika igra konzorciji spusti na 22 ukrca se pa digne na 26 i izkrca se i tako u krug

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''



Kolega loris, dali ste vi bili ovaj prodavač na kraju koji je zakucao konačni čavao u lijes ingre.
Dajte nam smjernice za sutrašnju trgovinu, dali branite cijenu ili i dalje rasprodajete.

kolega vi ste moje povjerenje potrošili, gdje su prijave ?
Uvijek napišem što ću raditi, ali što ja jasnije to vi manje vjerujete, zanimljivo. Da apsurd bude veći pola vas me na pm pita da li „danas rušiš ili braniš“, uvijek odgovorim, a poslije me za istinu napadaju??????
INGRA ima veliki profitni minus od 72,xx%, a to je cijena od 11 kuna po dionici- realno. Dodajmo teško realno procijenjeni kapital i dignimo proizvoljno 50% dobijemo Top 15 kuna po dionici.
Peres i Mesić definitivno osim o razonodi ni A nisu progovorili o poslu jer bi već nekako procurilo, a što je u okolnostima Ingre i razumljivo od strane Mesića.
Poseban problem je najava velikog pada cijelog Crobex, a što sve više analitičara potvrđuje. Pretpostavljam da će HT u slobodan pad pa svi za njim jer ROMF ponestaje novca od dividende s kojim brani HT nelogično jer i HT-u će 2Q biti interesantan za naše navike.
Jedno hipotetsko pitanje ; vi ste srednji/veći dioničar i još niste ušli u Ingru. Čekate pravu cijenu !
Sada se pitate koja je prava cijena kada kad god uđem ona ode 2-3 kune dolje, a uprava šuti i smije se?
Riječ stručnjaka ;
„Je li dionica INGR-R-A preskupa u odnosu na poslovne rezultate poduzeća?
Analiza cijene od 26.07.10, dobiti po dionici, prihoda od prodaje i knjigovodstvene vrijednosti ukazuje kako je ova dionica, u globalu, skuplja od ostalih dionica u njenom sektoru.
Dionica Sektor Tržište
P/E -2,79 34,68 11,51
P/S 0,79 0,39 1,01
P/B 0,68 0,68 0,65

[/quote]

Kolega, neka institucije rade svoj posao, OKE košto kaže naš dragi Milan.

kod nas je problem što institucije prvo nisu sposobne, nemaju pojma o svom poslu a niti im se ne radi pa kad se to zbroji ne očekujte ništa spektakularno, nažalost. Također nezakonito prikupljeni dokazi nemaju nikakvu vrijednost pri istrazi osim što mogu pomoći pri usmjeravanju iste, ako uopće ima volje da se ona provodi pošto su svi na godišnjima, a oni koji nisu su na godišnjem u svojoj glavi. Sve u svemu velika 0-

U vas sam ja također izbugio povjerenje i to iz više razloga

1. Pisanje na forumu sa dva ili više nickova – loris, luupua i ???????
2. Jedan dan kao branite cijenu a drugi dan prijetite da je rušite na 1 kn i izlažete velike naloge na prodaji pokazujući mišiće
3. Jedan dan vam ingra vrijedi puno, a drugi 15 kn

I vi govorite o povjerenju

Da li je ipak u vidu snažan posao / ŠTO SE TO DOGAĐA OKO HEP-A ???/ tj. koji građevinari će
raditi za HEP i o kakvom se poslu radi ? Hvala.

Koje će firme raditi za HEP??

Ne znam ali prema projekcijama Hrvatskoj će u vremenu do 10 godina nedostajati oko 10-20 posto struje i tako bi od 3 milijarde Eura 1 milijarda-1,5 milijarda će ići u izgradnju novih kapaciteta, dakle hidroelektrana, termoelektrana i vjetrenjača a ostalo će ići u modernizaciju postojećih resursa, obnovu postojećih hidroelektrana, termocentrala, obnovu dalekovoda, dakle cjelokupne mreže. A koje firme bi trebale biti u tome poslu???
Sve one u RH koje imaju reference ili su već radile na poslovima u prošlosti……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Baš malo gledam hrpu vas ovdje kako se kao ovce povodite za nekakvim lorisom, a neki dan sam se ugodno nasmijao kad ste kao skuzili da on ima 2 nicka i da sa jednog druka na gore, a sa drugim na dole. I sad na temelju nekakvih postova ( nakon sto ste ga već probili ) vi vjerujete da on ima desetke tisuća dionica ingre i da ce srusit cijenu na 15 kuna. Pa to to smješno kao i ona izjava od nekog forumaša neki dan da prije 200 kuna neda ingru. Za krepat od smijeha [lol]





U redu je cijena je pala, a opet me to veseli jer postoji granica do koje će moći manipulatori rušiti cijenu ingre, i trend će se promijeniti, procjenjujem da je špekulantskih dionica do 50 000 dionica i da s tom količinom ruše cijenu ingre, ali kada dođu do razine kada više ne mogu, a netko veći otkupi dionice, što se i većinom desi, jer ne postoji uzalud izreka, tko drugom jamu kopa na kraju i sam upada u nju!

A ovi koji su u ingri neka rade kao i ja, kupuju i ne prodaju dionice ingre, niti jednu dionicu ingre nisam prodao možda 10 ili 12 mjeseci, ali što sam radio dokupljivao sam kada sam zaradio, pa tako sam i danas radio isto, dokle će pasti to me ne brine, što je bitno bitno je da je dionica podcijenjena, ne zbog poslovanja već zbog manipulatora, realna vrijednost dionice je 100 Kn, a sada što ju pod navodnike "nitko neće" pa nitko nije htio SNHO kada je bio 57 Kn, a sada je jako veliki promet, daljnim padom cijene ingra postaje najbolja prilika, a sada što će špekulanti napraviti jer margina na ovoj dionici nema puno, ali ima rušača to ćemo vidjeti u daljnim danima……..

Stvar je u tome što su rušači dali neke informacije proširili forumom koje su ustvari dezinformacije, i kako bi opravdali ovaj pad koji se dešava, ali ustvari njihove informacije su dezinformacije, a istina je kontra……..

Uzrok pada jel postoji??
Trebam dodati naše cjelokupno tržište je poludjelo, naše dioničko tržište od 1997. je raslo po stopi od 3 posto godišnje pa do ove godine, dakle nije precijenjeno, turistička sezona ne podbacuje već bilježi pluseve, proračun se tako sve bolje i bolje puni, dakle nije zbog vlade, ima i investicija koje su bitne za ingru od Ploča do Dubrovnika je osigurano 512 milijuna Kn, a HEP najavljuje investicije od 3 milijarde Eura i ingra će imati tu svoj udio, dali je to zbog toga sigurno zbog HEPa??? Ali nije niti zbog toga već odgovor je zbog pohlepe……..

Ima tu dosta tema koje treba obraditi ali su jako povoljne za ingru…….. O tome ćemo kasnije
[/quote]

Sada mnogi nickovi mjenjaju priče i pišu vrijedi 15 Kn, ali upamtite oni su tu da vama oduzmu novac i dionice jer vas žele uvjeriti u istinitost informacija kao i torbari u 1990-ih kada su išli kod branitelja i uvjeravali ih da prodaju jeftino dionice, prošle godine kada nije bilo nikakvih vijesti ingra je bila dizana preko 50 posto u dva tjedna, dok sada ima puno vijesti koje su pozitivne pa ju ruše kao da nema sutra, na ovim nižinim razinama bez novca i dionica ostaju nemoćni i siromašni, dok ovdje bogati postaju još bogatiji i to je jedina istina i zato ako dođe na niže razine svakako kupujte još dionica nikako ih ne prodajte jer ćete napraviti pravi korak dakle potpunu suprotnost od onoga što torbari očekuju……….
[/quote]
Sjećate se slogana:Svi smo mi Mirko Norac.
Pouka:Svi smo mi torbari,a vi gospodine BigBoss jedana malo veći.I ja nastojim to biti
Nije korektno poticati na kupnju dionica firmi kojim prijeti stečaj zbog velikih dugova,a naročito
ako su ovisne od milosti banaka.Ingra je u kliještima banaka,a banke kao banke kada se namire bi
Ingri mogle zadati posljednji udarac.
Da se razumijemo.Ingra me golica kao špekulativni kratkoročni ulog,ali dugoročno/sedmica dana/
nema šanse.
Preporuka vlasnicima Ingre:Ne ljubujte sa Ingrom.Može vas iznevjeriti.
Olovka,bilanca,zaduženja,aktiva,pasiva…brojevi neka budu vaša ljubavnica.
[/quote]
Kad smo kod ovog zadnjeg.
Kak je vama pomogla olovka i brojke u DKVS? [lol]




U redu je cijena je pala, a opet me to veseli jer postoji granica do koje će moći manipulatori rušiti cijenu ingre, i trend će se promijeniti, procjenjujem da je špekulantskih dionica do 50 000 dionica i da s tom količinom ruše cijenu ingre, ali kada dođu do razine kada više ne mogu, a netko veći otkupi dionice, što se i većinom desi, jer ne postoji uzalud izreka, tko drugom jamu kopa na kraju i sam upada u nju!

A ovi koji su u ingri neka rade kao i ja, kupuju i ne prodaju dionice ingre, niti jednu dionicu ingre nisam prodao možda 10 ili 12 mjeseci, ali što sam radio dokupljivao sam kada sam zaradio, pa tako sam i danas radio isto, dokle će pasti to me ne brine, što je bitno bitno je da je dionica podcijenjena, ne zbog poslovanja već zbog manipulatora, realna vrijednost dionice je 100 Kn, a sada što ju pod navodnike "nitko neće" pa nitko nije htio SNHO kada je bio 57 Kn, a sada je jako veliki promet, daljnim padom cijene ingra postaje najbolja prilika, a sada što će špekulanti napraviti jer margina na ovoj dionici nema puno, ali ima rušača to ćemo vidjeti u daljnim danima……..

Stvar je u tome što su rušači dali neke informacije proširili forumom koje su ustvari dezinformacije, i kako bi opravdali ovaj pad koji se dešava, ali ustvari njihove informacije su dezinformacije, a istina je kontra……..

Uzrok pada jel postoji??
Trebam dodati naše cjelokupno tržište je poludjelo, naše dioničko tržište od 1997. je raslo po stopi od 3 posto godišnje pa do ove godine, dakle nije precijenjeno, turistička sezona ne podbacuje već bilježi pluseve, proračun se tako sve bolje i bolje puni, dakle nije zbog vlade, ima i investicija koje su bitne za ingru od Ploča do Dubrovnika je osigurano 512 milijuna Kn, a HEP najavljuje investicije od 3 milijarde Eura i ingra će imati tu svoj udio, dali je to zbog toga sigurno zbog HEPa??? Ali nije niti zbog toga već odgovor je zbog pohlepe……..

Ima tu dosta tema koje treba obraditi ali su jako povoljne za ingru…….. O tome ćemo kasnije
[/quote]

Sada mnogi nickovi mjenjaju priče i pišu vrijedi 15 Kn, ali upamtite oni su tu da vama oduzmu novac i dionice jer vas žele uvjeriti u istinitost informacija kao i torbari u 1990-ih kada su išli kod branitelja i uvjeravali ih da prodaju jeftino dionice, prošle godine kada nije bilo nikakvih vijesti ingra je bila dizana preko 50 posto u dva tjedna, dok sada ima puno vijesti koje su pozitivne pa ju ruše kao da nema sutra, na ovim nižinim razinama bez novca i dionica ostaju nemoćni i siromašni, dok ovdje bogati postaju još bogatiji i to je jedina istina i zato ako dođe na niže razine svakako kupujte još dionica nikako ih ne prodajte jer ćete napraviti pravi korak dakle potpunu suprotnost od onoga što torbari očekuju……….
[/quote]
Ovo vam je, djeco, definicija monodrame.

P.S. Moderator, ako ovaj post nije primjeren na ovoj temi, molim da se prebaci na BEZ CENZURE.


Preporuka vlasnicima Ingre:Ne ljubujte sa Ingrom.Može vas iznevjeriti.
Olovka,bilanca,zaduženja,aktiva,pasiva…brojevi neka budu vaša ljubavnica.


Kad smo kod ovog zadnjeg.
Kak je vama pomogla olovka i brojke u DKVS? [lol]
[/quote]
Zaista ste u pravu.
Znate,statistika je nauka koja se bavi točnom obradom netočnih podataka.Konačni rezultat je
netočan.Tako i kod DKVS.Analizirao sam firmu prema dostupnim financijskim izvješćima,koji su bili
lažni,pa je konačan rezultat i bio netočan.
A kod Ingre polazim sa predpostavkom da su izvješća točna.Nema garancije da jesu.A ako su točna
konačni rezultati su točni,ali nažalost i loši.
Ne želim stavljati sol na ranu dioničarima Ingre,jer trpe velike gubitke,a to za cijelo tržište nije
dobro,jer sam i ja čistokrvni kratkoročni špekulant.
Nikada nije dobro kada se gubi.Gubitnik mi ne može povečati dobit.A u Ingri ima veliki broj trejdera i uglavnom gube.Iskreno draže mi je kada pada dionica u kojoj nema trejdera i špekulanata.Veliki imaju puno pa kada gube opet im ostaje puno,a to je i prilika da ih mi mali
ošišamo kada ih stisne.
Godine 2008 sam tonuo skupa sa nekim dionicama i dokupljivao.Prošao kao bos po trnju.
Pišem da bi bio koristan i ne radujem se tuđim gubicima.

Neka svatko od manjih dioničara nazove na ovaj broj i prijavi moguću manipulaciju nad ingrom.

Posebno onaj veliki nalog od 13000 komada od jučer koji je nasilno spuštao cijenu dionice….
na telefon

01 6173 200

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=HR&AKCIJA=22

Ja ću to napraviti baš sam zvao i zauzeto…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close