INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




hm, ja sam dobio ovih zadnjih 484 komada a da mi je baš drago i nije…

tući ćeš ti s njima prvi sutra u 10.00 po bidu, ovdje neke stvari gadno ne štimaju, kao da se cijeli stroj raspada
[/quote]
ha, a sve je moguće. Nisam se ni nadao da ću dobiti na toj cijeni. Ali ipak ću nastojati štogod zaraditi na njima. Danas je prošlo 45000 komada, ja sam dobio najjeftinijih 500-tinjak. Iako, nažalost, u dobrom se dijelu slažem s time da ovo može još niže, a da neke razine neće tako lako uhvatiti uz ovoliko izdistribuiranih dionica po ovim cijenama. Svi nastoje uloviti kn/dionici i van.
[/quote]
da nema dugorocnih dokupljivaca nebi se lovila ta kuna dvije ….zato uvjek su dobrodosli…. [wink]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Zar mislite da je predsjednik Izraela Shimon Peres slučajno u posjetu Hrvatskoj???
Bio je u neslužbenom posjetu Mesiću!! Zašto??

Da posjeti prijatelja, a kada bliski prijatelji razgovaraju onda može i neki posao da se dogovori……

http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=6852:hrvatski-i-izraelski-predsjednik-u-jasenovcu&catid=1:politika&Itemid=9

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Zagrebačka burza: Stampedo na SN Holding, katastrofa INGRA-e!

http://seebiz.eu/hr/closing-bell/zse/zagrebacka-burza-stampedo-na-sn-holding%2c-katastrofa-ingra-e!,86714.html

U redu je cijena je pala, a opet me to veseli jer postoji granica do koje će moći manipulatori rušiti cijenu ingre, i trend će se promijeniti, procjenjujem da je špekulantskih dionica do 50 000 dionica i da s tom količinom ruše cijenu ingre, ali kada dođu do razine kada više ne mogu, a netko veći otkupi dionice, što se i većinom desi, jer ne postoji uzalud izreka, tko drugom jamu kopa na kraju i sam upada u nju!

A ovi koji su u ingri neka rade kao i ja, kupuju i ne prodaju dionice ingre, niti jednu dionicu ingre nisam prodao možda 10 ili 12 mjeseci, ali što sam radio dokupljivao sam kada sam zaradio, pa tako sam i danas radio isto, dokle će pasti to me ne brine, što je bitno bitno je da je dionica podcijenjena, ne zbog poslovanja već zbog manipulatora, realna vrijednost dionice je 100 Kn, a sada što ju pod navodnike "nitko neće" pa nitko nije htio SNHO kada je bio 57 Kn, a sada je jako veliki promet, daljnim padom cijene ingra postaje najbolja prilika, a sada što će špekulanti napraviti jer margina na ovoj dionici nema puno, ali ima rušača to ćemo vidjeti u daljnim danima……..

Stvar je u tome što su rušači dali neke informacije proširili forumom koje su ustvari dezinformacije, i kako bi opravdali ovaj pad koji se dešava, ali ustvari njihove informacije su dezinformacije, a istina je kontra……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Kolega loris, dali ste vi bili ovaj prodavač na kraju koji je zakucao konačni čavao u lijes ingre.
Dajte nam smjernice za sutrašnju trgovinu, dali branite cijenu ili i dalje rasprodajete.

pa što misliš da je loris poremećen da danas ruši, a sutra ide braniti cijenu na 22 kn?!? [lol]
[/quote]
[thumbsup]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

što je bitno bitno je da je dionica podcijenjena, ne zbog poslovanja već zbog manipulatora, realna vrijednost dionice je 100 Kn,

G. BigBoss jeste li sigurni?

Ja volim Ingricu ali Q1 je bio veliko razočaranje, poslova baš i nema.
Istina pregovara se, čeka se danas, sutra, prekosutra od onih pregovora za Alžir nije ništa konkretno uletilo.

da kolega veliki, no ingra je ostvarila svoju povijesnu razinu i ako se croby nastavi crveniti, ide ona i niže


U redu je cijena je pala, a opet me to veseli jer postoji granica do koje će moći manipulatori rušiti cijenu ingre, i trend će se promijeniti, procjenjujem da je špekulantskih dionica do 50 000 dionica i da s tom količinom ruše cijenu ingre, ali kada dođu do razine kada više ne mogu, a netko veći otkupi dionice, što se i većinom desi, jer ne postoji uzalud izreka, tko drugom jamu kopa na kraju i sam upada u nju!

A ovi koji su u ingri neka rade kao i ja, kupuju i ne prodaju dionice ingre, niti jednu dionicu ingre nisam prodao možda 10 ili 12 mjeseci, ali što sam radio dokupljivao sam kada sam zaradio, pa tako sam i danas radio isto, dokle će pasti to me ne brine, što je bitno bitno je da je dionica podcijenjena, ne zbog poslovanja već zbog manipulatora, realna vrijednost dionice je 100 Kn, a sada što ju pod navodnike "nitko neće" pa nitko nije htio SNHO kada je bio 57 Kn, a sada je jako veliki promet, daljnim padom cijene ingra postaje najbolja prilika, a sada što će špekulanti napraviti jer margina na ovoj dionici nema puno, ali ima rušača to ćemo vidjeti u daljnim danima……..

Stvar je u tome što su rušači dali neke informacije proširili forumom koje su ustvari dezinformacije, i kako bi opravdali ovaj pad koji se dešava, ali ustvari njihove informacije su dezinformacije, a istina je kontra……..

Uzrok pada jel postoji??
Trebam dodati naše cjelokupno tržište je poludjelo, naše dioničko tržište od 1997. je raslo po stopi od 3 posto godišnje pa do ove godine, dakle nije precijenjeno, turistička sezona ne podbacuje već bilježi pluseve, proračun se tako sve bolje i bolje puni, dakle nije zbog vlade, ima i investicija koje su bitne za ingru od Ploča do Dubrovnika je osigurano 512 milijuna Kn, a HEP najavljuje investicije od 3 milijarde Eura i ingra će imati tu svoj udio, dali je to zbog toga sigurno zbog HEPa??? Ali nije niti zbog toga već odgovor je zbog pohlepe……..

Ima tu dosta tema koje treba obraditi ali su jako povoljne za ingru…….. O tome ćemo kasnije

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

pošto ste tako dobro informirani, jel može popis tvrtki koje bi mogle raditi za hep. moram priznati da građevinare do sada nisam kupovao


što je bitno bitno je da je dionica podcijenjena, ne zbog poslovanja već zbog manipulatora, realna vrijednost dionice je 100 Kn,

G. BigBoss jeste li sigurni?

Ja volim Ingricu ali Q1 je bio veliko razočaranje, poslova baš i nema.
Istina pregovara se, čeka se danas, sutra, prekosutra od onih pregovora za Alžir nije ništa konkretno uletilo.
[/quote]
Al zato Q2 bumo videli šta nas čeka lp STFACA


Kolega loris, dali ste vi bili ovaj prodavač na kraju koji je zakucao konačni čavao u lijes ingre.
Dajte nam smjernice za sutrašnju trgovinu, dali branite cijenu ili i dalje rasprodajete.

kolega vi ste moje povjerenje potrošili, gdje su prijave ?
Uvijek napišem što ću raditi, ali što ja jasnije to vi manje vjerujete, zanimljivo. Da apsurd bude veći pola vas me na pm pita da li „danas rušiš ili braniš“, uvijek odgovorim, a poslije me za istinu napadaju??????
INGRA ima veliki profitni minus od 72,xx%, a to je cijena od 11 kuna po dionici- realno. Dodajmo teško realno procijenjeni kapital i dignimo proizvoljno 50% dobijemo Top 15 kuna po dionici.
Peres i Mesić definitivno osim o razonodi ni A nisu progovorili o poslu jer bi već nekako procurilo, a što je u okolnostima Ingre i razumljivo od strane Mesića.
Poseban problem je najava velikog pada cijelog Crobex, a što sve više analitičara potvrđuje. Pretpostavljam da će HT u slobodan pad pa svi za njim jer ROMF ponestaje novca od dividende s kojim brani HT nelogično jer i HT-u će 2Q biti interesantan za naše navike.
Jedno hipotetsko pitanje ; vi ste srednji/veći dioničar i još niste ušli u Ingru. Čekate pravu cijenu !
Sada se pitate koja je prava cijena kada kad god uđem ona ode 2-3 kune dolje, a uprava šuti i smije se?
Riječ stručnjaka ;
„Je li dionica INGR-R-A preskupa u odnosu na poslovne rezultate poduzeća?
Analiza cijene od 26.07.10, dobiti po dionici, prihoda od prodaje i knjigovodstvene vrijednosti ukazuje kako je ova dionica, u globalu, skuplja od ostalih dionica u njenom sektoru.
Dionica Sektor Tržište
P/E -2,79 34,68 11,51
P/S 0,79 0,39 1,01
P/B 0,68 0,68 0,65

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.





hm, ja sam dobio ovih zadnjih 484 komada a da mi je baš drago i nije…

tući ćeš ti s njima prvi sutra u 10.00 po bidu, ovdje neke stvari gadno ne štimaju, kao da se cijeli stroj raspada
[/quote]
ha, a sve je moguće. Nisam se ni nadao da ću dobiti na toj cijeni. Ali ipak ću nastojati štogod zaraditi na njima. Danas je prošlo 45000 komada, ja sam dobio najjeftinijih 500-tinjak. Iako, nažalost, u dobrom se dijelu slažem s time da ovo može još niže, a da neke razine neće tako lako uhvatiti uz ovoliko izdistribuiranih dionica po ovim cijenama. Svi nastoje uloviti kn/dionici i van.
[/quote]
da nema dugorocnih dokupljivaca nebi se lovila ta kuna dvije ….zato uvjek su dobrodosli…. [wink]
[/quote]
A čuj, imam ja i nešto dugoročnog (bar tako trenutno izgleda jer je prosjek tome dijelu malo iznad 30). A kako ipak ingra povremeno da priliku da se ulovi nekoliko postotaka, ja to nastojim iskoristiti. Zato sam se i stavio danas ovako nisko. Ako sutra krene istresanje uzeti ću bar još ovoliko i kad bude za to prilika to istovariti s kojom kunom po dionici zarade. Uspijemo to ponekad i mi drugi a ne samo članovi BK konzorcija.
Nešto će nju opet dignuti par kuna gore, makar to učinio i sam BK da bi se istresao. Pa nije ni preko milju kuna sve do 27 prije koji dan netko kupio samo tako.

New Report

Close