INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ksafaric: ” nightrider: ” ksafaric: ” nightrider: ” Ja se uopće ne zezam, već mislim ozbiljno da bi je proces kapitalizacije mogao spustiti. Do kuda? To ćemo vidjeti u ponedjeljak? ” Vidjeli smo….kao i obično…Baš si simpatičan mladac. Nego…požuri dignuti nalog iznad 43k ,,,Moglo bi ti već ovaj tjedan pobjeći na 50k….[smiley11] ” Samo bez nervoze, biti će još prilike, možda već sutra. Mi mladići smo po prirodi optimisti. Znaš kako se kaže strpljen-spašen. A što se tiče tih 50k, samo neka dođe, čekam ja i na toj strani. ” Vidiš…meni je i tih 50k premalo….Kaj mogu kad sam nezasitan…hi..hi..hi..Ne zanimaju me ove “sitne” oscilacije unutar 10%…Svaka čast vama koji se time bavite i uspješno zarađujete…Nemam za to vremena ni živaca…[smiley2] ” U pravu si ti, pravi novci se zarađuju čekanjem u dobroj dionici. Evo držim te za riječ da će do kraja tjedna doći do 50k. Ako ne dođe dužan si piće i obratno.

Napisao sam da bi moglo do 50k..nisam dao riječ jer nisam baba vračara…Svejedno…platit ću tu cugu ako ne potegne ovaj tjedan do 50…he…he…Mada je vjerojatnije 45k….ali nikad se ne zna…
[smiley11]


fazan: ” Samo jedna mala opaska: mislim da je glupo uspoređivati book IGH s ostalim građevincima. Ipak je snaga IGH u intelektu, koji se ne može baš izraziti u kapitalu i rezervama. ” Školski bi se reklo da imaju velik goodwill. Al varate se kolega, kao što je i Kučilo rekao, ako mislite da ga Ingra nema

Ne nisam na to ciljo.

Jednostavno, IGH je firma gdje je osnova djelatnost intelekt. To sam htio reći. Koliki goodwill ima pojedina firma to je teško procijeniti. (Normalno je da jedna INGRA ima veći goodwill od jednog GIPK).

I love the Smell of Profits in the Morning


Samo jedna mala opaska: mislim da je glupo uspoređivati book IGH s ostalim građevincima. Ipak je snaga IGH u intelektu, koji se ne može baš izraziti u kapitalu i rezervama.

Fazan ovo je vise nego tocno te se ne moze usporedjivati npr. VDKT i HDEL te IGH i INGRU.

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Ppeco, samo za tebe: nakon FI za 1H/07 pri cijeni INGRE od 42000 kn, P/E=20,86 P/Bv=7,78 uključimo li dokapitalizaciju situacija se mijenja: P/E=26 P/Bv=3,58 koliko je to dobro/loše, prosudi sam

Ja dobivam BV=11319 kn,

E sad kad se toliko daje naglasak na BV, treba ga gledati povezano s povratom na kapital ROE. Kod Ingre je za razliku od ostalih građevinara ROE izrazito visok!!!!

uz ROE 20% koliko su do sada ostvarivali i novi BV, EPS bi mogao iznositi 2300 kn, pa je P/E opet 18.

Uz ttm ROE od 33% EPS bi mogao iznositi čak 3773, pa je P/E 11.

mich

Još kad uzmeš u obzir goodwill, intelekt i ViP, shvatiš da je Ingra najpodcjenjenija građevinsko-financijska firma na našem tržištu. Šteta što nije došla na 39k da još dokupim, sad moram korigirati kupnju na 40k možda me zahvati?
Da se bar niste toliko raspisali?[smiley1]

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


fazan: ” Samo jedna mala opaska: mislim da je glupo uspoređivati book IGH s ostalim građevincima. Ipak je snaga IGH u intelektu, koji se ne može baš izraziti u kapitalu i rezervama. ” predobro! [smiley2] a po ostalim firmama sve sami debili!!! [smiley1] [smiley11]

Najrađe bi prešutio ovakav upis, ali čisto zbog tebe i tvog intelekta ne ću.

Osnovna djelatnost IGH je intelekt (projektiranje), a osnovna djelatnost drugih građevinskih firmi je građenje (dakle ne toliki intelekt). Tu je razlika. Vidiš kako su ostale kolege to razumijele.

Možemo raspravljati o tome koliko se druge građevinske firme bave projektiranjem (intelektom).

I love the Smell of Profits in the Morning

P/BV sam po sebi je skoro potpuno irelevantan u ovoj situaciji. Bitan je keš koji svi ovi građevinci stvaraju. Bilanca je zanimljiva sa aspekta analize likvidnosti i izvora sredstava ali budući P&L i cash flow određuju cijenu

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Ipak je snaga IGH u intelektu, koji se ne može baš izraziti u kapitalu i rezervama.

Kolika je snaga IGH u intelektu ne znam, odnosno ponešto znam , ali niej to bitno, a kolika je snaga Ingre u intelektu evo Vam u privitku, stranica 45, molim lijepo.

Na dan 31.03.2007. Ingra je imala 131 zaposlenih.

Od toga je većina zaposlenih visoka stručna sprema:

Mr – 5 zaposlenih
VSS – 70 zaposlenih
VŠS – 11 zaposlenih
SSS – 36 zaposlenih
VKV – 1
KV – 5
NSS – 2
NKV – 1

Pitam se [color=blue]može li bolje[/color]??

[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Mislim da bi raspravu trebali nastaviti na temi IGH. Makar se dio rasprave tiče i Ingre.

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Osnovna djelatnost IGH je intelekt (projektiranje), a osnovna djelatnost drugih građevinskih firmi je građenje (dakle ne toliki intelekt). Tu je razlika. Vidiš kako su ostale kolege to razumijele. Možemo raspravljati o tome koliko se druge građevinske firme bave projektiranjem (intelektom).

Neke se poput Ingre bave i investiranjem

mich

Znam ovog NKV..
E sad mi je zao sto nisam uzimao jos po 40000.
A sta ces.
Ako ode dole tu sam..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ma otići će dole, šta si tužan.
Ko i uvijek ima prilike za dokup, na diskontnim cijenama…..[smiley1]

[color=blue]Paaaa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol...pa po lojtrici gooorrr i doooollll...........[/color]

New Report

Close