INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas nije uspjelo ali nema veze – kad se u rujnu krene magma T-HT dokuput ću INGRU na rasprodaji[smiley1]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Zar nebi sada kada je prosao taj zadnji dan kada se dionica mogla prodat za namaknit sredstva za dokapitalizaciju cijena Ingre s obzirom na posljednji polugodisnji FI trebala značajno krenuti gore? Dali se varam ili je to nesto sta bi trebalo biti logicno?

nightrider:

Ja se uopće ne zezam, već mislim ozbiljno da bi je proces kapitalizacije mogao spustiti. Do kuda? To ćemo vidjeti u ponedjeljak?

Vidjeli smo….kao i obično…Baš si simpatičan mladac. Nego…požuri dignuti nalog iznad 43k ,,,Moglo bi ti već ovaj tjedan pobjeći na 50k….[smiley11]

Samo bez nervoze, biti će još prilike, možda već sutra. Mi mladići smo po prirodi optimisti. Znaš kako se kaže strpljen-spašen.
A što se tiče tih 50k, samo neka dođe, čekam ja i na toj strani.

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


ksafaric: ” nightrider: ” Ja se uopće ne zezam, već mislim ozbiljno da bi je proces kapitalizacije mogao spustiti. Do kuda? To ćemo vidjeti u ponedjeljak? ” Vidjeli smo….kao i obično…Baš si simpatičan mladac. Nego…požuri dignuti nalog iznad 43k ,,,Moglo bi ti već ovaj tjedan pobjeći na 50k….[smiley11] ” Samo bez nervoze, biti će još prilike, možda već sutra. Mi mladići smo po prirodi optimisti. Znaš kako se kaže strpljen-spašen. A što se tiče tih 50k, samo neka dođe, čekam ja i na toj strani.

Vidiš…meni je i tih 50k premalo….Kaj mogu kad sam nezasitan…hi..hi..hi..Ne zanimaju me ove “sitne” oscilacije unutar 10%…Svaka čast vama koji se time bavite i uspješno zarađujete…Nemam za to vremena ni živaca…[smiley2]

nightrider:

ksafaric: ” nightrider: ” Ja se uopće ne zezam, već mislim ozbiljno da bi je proces kapitalizacije mogao spustiti. Do kuda? To ćemo vidjeti u ponedjeljak? ” Vidjeli smo….kao i obično…Baš si simpatičan mladac. Nego…požuri dignuti nalog iznad 43k ,,,Moglo bi ti već ovaj tjedan pobjeći na 50k….[smiley11] ” Samo bez nervoze, biti će još prilike, možda već sutra. Mi mladići smo po prirodi optimisti. Znaš kako se kaže strpljen-spašen. A što se tiče tih 50k, samo neka dođe, čekam ja i na toj strani.

Vidiš…meni je i tih 50k premalo….Kaj mogu kad sam nezasitan…hi..hi..hi..Ne zanimaju me ove “sitne” oscilacije unutar 10%…Svaka čast vama koji se time bavite i uspješno zarađujete…Nemam za to vremena ni živaca…[smiley2]

U pravu si ti, pravi novci se zarađuju čekanjem u dobroj dionici. Evo držim te za riječ da će do kraja tjedna doći do 50k. Ako ne dođe dužan si piće i obratno.

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Danas nije uspjelo ali nema veze – kad se u rujnu krene magma T-HT dokuput ću INGRU na rasprodaji[smiley1]

Ja mislim da neće biti rasprodaje.

Ppeco, samo za tebe: nakon FI za 1H/07 pri cijeni INGRE od 42000 kn, P/E=20,86 P/Bv=7,78 uključimo li dokapitalizaciju situacija se mijenja: P/E=26 P/Bv=3,58
koliko je to dobro/loše, prosudi sam – za usporedbu, nakon FI za 1H pri cijeni od 13250 kn IGH ima P/E=38,29 a P/Bv=6,46
DLKV pri cijeni od 1200 kn ima P/E=50 a P/Bv=5,57
A što je bilo 31.12.2006. više nikoga nije briga jer promišljanja investitora usmjerena su u budućnost. Kostolany je to ovako definirao: “Za razvoj cijena nije bitno što se događa danas,nego što će se dogoditi sutra i prekosutra. Jer ono što se događa danas, već je ugrađeno u cijene.”

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Ppeco, samo za tebe: nakon FI za 1H/07 pri cijeni INGRE od 42000 kn, P/E=20,86 P/Bv=7,78 uključimo li dokapitalizaciju situacija se mijenja: P/E=26 P/Bv=3,58 koliko je to dobro/loše, prosudi sam – za usporedbu, nakon FI za 1H pri cijeni od 13250 kn IGH ima P/E=38,29 a P/Bv=6,46 DLKV pri cijeni od 1200 kn ima P/E=50 a P/Bv=5,57 A što je bilo 31.12.2006. više nikoga nije briga jer promišljanja investitora usmjerena su u budućnost. Kostolany je to ovako definirao: “Za razvoj cijena nije bitno što se događa danas,nego što će se dogoditi sutra i prekosutra. Jer ono što se događa danas, već je ugrađeno u cijene.”

Slažem se kolega


Ppeco, samo za tebe: nakon FI za 1H/07 pri cijeni INGRE od 42000 kn, P/E=20,86 P/Bv=7,78 uključimo li dokapitalizaciju situacija se mijenja: P/E=26 P/Bv=3,58
koliko je to dobro/loše, prosudi sam – za usporedbu, nakon FI za 1H pri cijeni od 13250 kn IGH ima P/E=38,29 a P/Bv=6,46
DLKV pri cijeni od 1200 kn ima P/E=50 a P/Bv=5,57
A što je bilo 31.12.2006. više nikoga nije briga jer promišljanja investitora usmjerena su u budućnost. Kostolany je to ovako definirao: “Za razvoj cijena nije bitno što se događa danas,nego što će se dogoditi sutra i prekosutra. Jer ono što se događa danas, već je ugrađeno u cijene.”

Potpisujem sve što si napisao bljedoliki jedino moram ispraviti Kostolanya ( nažalost ) “za razvoj cijena nije bitno što se događa danas, nego što će se dogoditi sutra i prekosutra. Jer ono što se događa danas, već je ugrađeno u cijene.” – naime kod nas je i ono što će se dogoditi u bliskoj budućnosti već uračunato u cijene. Pitanje je samo u kojoj mjeri?
[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Samo jedna mala opaska:

mislim da je glupo uspoređivati book IGH s ostalim građevincima. Ipak je snaga IGH u intelektu, koji se ne može baš izraziti u kapitalu i rezervama.

I love the Smell of Profits in the Morning


Samo jedna mala opaska:

mislim da je glupo uspoređivati book IGH s ostalim građevincima. Ipak je snaga IGH u intelektu, koji se ne može baš izraziti u kapitalu i rezervama.

Što, zar ti bljedoliki sumnjaš u Ingrin intelekt?

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Samo jedna mala opaska: mislim da je glupo uspoređivati book IGH s ostalim građevincima. Ipak je snaga IGH u intelektu, koji se ne može baš izraziti u kapitalu i rezervama.

Školski bi se reklo da imaju velik goodwill. Al varate se kolega, kao što je i Kučilo rekao, ako mislite da ga Ingra nema

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close