INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kolega amilo, zašto se prepucajete s mini-jem. Zar ste vi zaposlenik Agrama, pa ste se našli uvrijeđeni?

…bar da jesam…
…no kad se nekome od strane moderatora dopusta da krsi tu famoznu tocku 13. pravila foruma, te javno vrijedja i iznosi svoja nagadjanja pitas se tko je tu zapravo clan tog famoznog konzorcija…
[/quote]
A koliko ste Vi do sada pravila foruma prekršili, i koliko ste puta iznijeli svoja nagađanja?
Danas me je na skupštini iznenadio mali broj malih investitora. Prisutnih skupa sa upravom, osim voditelja skupštine i javnog bilježnika svega oko 20-tak osoba. Ništa posebno, jednoglasno su usvojene sve točke dnevnog reda sa malo preko 51% potrebnih glasova.
Odazvali su se svi veći investitori, i podržali sve prijedloge. Bez nekog od njih teško i da bi bilo dovoljno glasova za redovno održavanje skupštine.
Ovo gore pišem iz razloga da se vidi da velika većina onih koji pišu ovdje na forumu nisu nikada niti bili ozbiljno zainteresirani za napredak firme. U suprotnom bi bili prisutni, barem da vide tko to upravlja njihovim novcem, iako ništa osobito svojim prisustvom ne bi mogli promijeniti.
Ovo je visoko-špekulativna dionica na ZSE-u, više od 40% ulagača je došlo na brzinu "zgrnuti lovu", pa tako nakon današnjeg dana nije mi uopće žao što su većina od njih "ošišani", jer su svojim pristupom ulaganju i sami tome u mnogočemu doprinijeli.
Koji sam zaključak izvukao nakon današnjeg prisustvovanja skupštini?
Firma će u svakom slučaju preživjeti, brzog novca neće biti, poslovi će doći sa oporavkom gospodarstva. Trenutna cijena dionice je "pristupačna" naročito za one koji razmišljaju dugoročnije.
Dramatičnijeg pada cijene neće biti, u najgorem slučaju firma može funkcionirati i narednih godinu dana bez da ugovori bilo kakav "veći posao". Svaki veći posao (slažem se od barem 50 mil. EUR) znači skok cijene od najmanje 20 kuna po dionici.
E sada tko je mislio ovdje na brzinu zatrejdati i postati "milijunaš", moja preporuka mu je da proda odmah sutra (i kupi si burek), a druga preporuka je da "postane dugoročni" i da si za određeno vrijeme kupi burekdžinicu.
"Izaberite sami, sigurno će te pogriješiti!"
P.S
Još nešto: Konzorcij postoji, ali je sastavljen od više "sitnih" špekulanata koji i sa tako malim kapitalom kojim raspolažu može još jedno vrijeme zarađivati i ne baš tako veliku lovu o kojoj se ovdje priča. Jednostavno su iskoristili priliku, nelikvidnost i strukturu dioničara kojih se ovdje "namnožilo". Što ova situacija duže potraje, malih će biti sve manje, jer oni su došli špekulativno nešto zaraditi i kada se umore od čekanja, jednostavno prodaju s gubitkom. [yawn]




Kolega amilo, zašto se prepucajete s mini-jem. Zar ste vi zaposlenik Agrama, pa ste se našli uvrijeđeni?

…bar da jesam…
…no kad se nekome od strane moderatora dopusta da krsi tu famoznu tocku 13. pravila foruma, te javno vrijedja i iznosi svoja nagadjanja pitas se tko je tu zapravo clan tog famoznog konzorcija…
[/quote]
A koliko ste Vi do sada pravila foruma prekršili, i koliko ste puta iznijeli svoja nagađanja?
[/quote]
…a vi kolega…
…nemojmo nagadjanja u vezi sto kaze TA svrstavati u isti kos s onim sto si kolega minimini uz pomoc moderatora dopusta…jer tu se ipak sad vec radi i o izravnom predbacivanju za kazneno djelo a sto je nedopustivo i po kaznenom zakonu RH kaznjivo jer spada pod klevetu…zato kolega nemojte mijesati kruske i jabuke…(lp)

Optimist - loše informirani pesimist

Ingra je držala dobru paralelu s Crobexom do kraja 2009, a onda dole.
Zanimljiva je i povijest ;
2005/2006 godina rast do 33
2006/2007 godina rast do 420
2007/2008 godina pad na 180
2008/2009 godina pad na 73
2009/2010 godina pad na 24
2010/2011 – ?????

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Mesić
mislim da njegovu ulogu u Ingri se malo pogrešno pozicionira kao osobe koja treba otvarati poslovna vrata svojim ugledom i poznastvima.
Milsim da nam je Ingra ovim potezom odnosno dolaskom Mesića na mjesto člana nadzornog odbora željela poručiti da upravu sada nadzire osoba kojoj narod vjeruje, pa tako i dioničari, te momenat u kojem se pretpostavlja da bivši Predsjednik ne dolazi na zalazak neke nove priče.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@ loris
Kako sam shvatio kupovao si ingru manje više zadnje vrijeme na svim razinama dakle ne bi trebao bit ekstremno daleko od tržišne cijene. Kako si ih i kupovao tako ih sada lagano prodaji dio po dio (valjda će mo i mi malo trznuti a ingra bi trebala brže rast od crobexa) prikupi zadnjih 100,500 1000?? koje si kupio ispod tržišne cijene i na ask ili po bidu ako se namjesti i za te novce promjeni poziciju u dionicama. Ako cijene nastave rasti opet ponoviš isti postupak na ovaj način nećeš morat rušiti cjenu i prodavat sa minusom a napraviti ćeš diversifikaciju (naravno ako to želiš) Ako cijena nastavi tonit okani se razbijanja cijena jer ako se ingra isčupa iz problema da bi imala PE 10 na ovim cijenama morala bi zaraditi 18 750 000. Rađe iskoristi dobar pad cijena pa onda uprosjčivaj cijene.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/gornja-drina-tender-za-izbor-partnera-u-avgustu,86347.html

ukratko
BANJA LUKA – Tender za izbor strateškog partnera "Elektroprivrede RS" za izgradnju hidroenergetskog sistema Gornja Drina biće raspisan do polovine avgusta, izjavio je u četvrtak Slobodan Puhalac, ministar industrije, energetike i rudarstva RS.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Nadležna komisija Vlade RS, prema utvrđenim uslovima, pregovaraće samo s kompanijama koje su ostvarile godišnji prihod od najmanje pet milijardi evra, imaju kapital od tri milijarde evra i konsoliodvani profit od minimalno 400 miliona evra u posljednje tri godine. Budući ponuđač, takođe, mora imati u vlasništvu elektroenergetske objekte instalisane snage veće od 2.000 megavata, od čega najmanje polovinu u hidroelektranama.

Ima li INGRa šanse?


Nadležna komisija Vlade RS, prema utvrđenim uslovima, pregovaraće samo s kompanijama koje su ostvarile godišnji prihod od najmanje pet milijardi evra, imaju kapital od tri milijarde evra i konsoliodvani profit od minimalno 400 miliona evra u posljednje tri godine. Budući ponuđač, takođe, mora imati u vlasništvu elektroenergetske objekte instalisane snage veće od 2.000 megavata, od čega najmanje polovinu u hidroelektranama.

Ima li INGRa šanse?

Velika je razlika između ponuđača i izvođača radova…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Nadležna komisija Vlade RS, prema utvrđenim uslovima, pregovaraće samo s kompanijama koje su ostvarile godišnji prihod od najmanje pet milijardi evra, imaju kapital od tri milijarde evra i konsoliodvani profit od minimalno 400 miliona evra u posljednje tri godine. Budući ponuđač, takođe, mora imati u vlasništvu elektroenergetske objekte instalisane snage veće od 2.000 megavata, od čega najmanje polovinu u hidroelektranama.

Ima li INGRa šanse?

tu se već zna tko će dobiti posao, za koliko i kolika će biti provizija…


Nadležna komisija Vlade RS, prema utvrđenim uslovima, pregovaraće samo s kompanijama koje su ostvarile godišnji prihod od najmanje pet milijardi evra, imaju kapital od tri milijarde evra i konsoliodvani profit od minimalno 400 miliona evra u posljednje tri godine. Budući ponuđač, takođe, mora imati u vlasništvu elektroenergetske objekte instalisane snage veće od 2.000 megavata, od čega najmanje polovinu u hidroelektranama.

Prihod 5 milijardi eura, kapital 3 milijarde eura? Pa tko to uopće može biti? Areva?



Nadležna komisija Vlade RS, prema utvrđenim uslovima, pregovaraće samo s kompanijama koje su ostvarile godišnji prihod od najmanje pet milijardi evra, imaju kapital od tri milijarde evra i konsoliodvani profit od minimalno 400 miliona evra u posljednje tri godine. Budući ponuđač, takođe, mora imati u vlasništvu elektroenergetske objekte instalisane snage veće od 2.000 megavata, od čega najmanje polovinu u hidroelektranama.

Ima li INGRa šanse?

Velika je razlika između ponuđača i izvođača radova…….
[/quote]


@graditelj
…. [thumbsup]

procitaj jos jednom kolega sinisa…ovaj natjecaj je vec dobiven za nekoga…pitanje je podizvodjaca

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Poznato je da je Mesić u dobrim odnosima s Miloradom Dodigom, predsjednikom Vlade Republike Srpske :).

New Report

Close