INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cjelokupan posao obnove bolnica je vrijedan 30 milijuna Eura koje dobiva 5 firmi

Nema prve faze i druge faze

Ingra će dobiti svoj dio od tih 30 milja i to je to

to su onda neke jako male bolnice. možda su to u stvari domovi zdravlja pa vam kolega mrkonja preporučujem da jednog posjetite radi kontrole. uzmite malo u ruke kalkulator pa se malo saberite i hladne glave izračunajte koliko je to love i zašto takav " poslić " radi 5 velikih firmi.

Brana s 2000 kom? Ako kupci žele, to će pomesti u sekundi. A ako prodavači žele, ovo može ljosnuti i brže.

Osim toga, dosta trejdera smatra da je im kapitalizacija od 2-3 kn po dionici dovoljna.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

ma kakva brana…to sam ja na 26.50 krivo stavi…na sreću stigo maknuti nalog..djelomično ste ga maznuli..grrrrrrrrrrrrrr

ostalo mi još 2200..pas m….

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

probijena brana 26 sljedeći target 33




Bolje bilo kakav posao nego nikakav, a kada uleti pravi posao onda će krenuti stampedo. Samo će onda biti kasno. Cijena od 40 kuna nije nedostižna u kratkom roku, dovoljno je samo da npr. jedan od fondova pod kontrolom jedne od banaka uključenih u izdavanje sindiciranog kredita potegne prema gore i vrlo brzo smo na toj prijelomnoj granici nakon koje ulaze mirovinci, a oni neće kupovati na sitno. Upravo u tome vidim taktiku i namjeru konzorcija da sruše cijenu koristeći polugu margina, utovare hrpu na 25 kn, i onda je podignu preko 40 kn i pretovare mirovincima. Jednom kada ingra pređe 40 kuna više tako lako neće natrag uz uvjet potpisivanja velikog ugovora u Alžiru, a tada je trend samo prema gore. Gdje će završiti samo nebo zna.
Na jesen očekujete dokapitalizaciju minimalno po nominali pa si pripremite nešto casha, trebati će.

A zašto si tako siguran da će OMF-ovi kupovati dionice Ingre?
Koliko vidim, trenutno ništa ne kupuju osim HT-a i nešto sitno Končara i, mislim, Petrokemije.
[/quote]

Kolega frckavi, jel se vi to šalite ili se pravite neuki. Mirovinci smiju kupovati samo dionice firmi čija tržišna kapitaliizacija prelazi 300 mil. kuna, a takvih je u RH jako malo, pošto g. Samodol ima politiku ZAŠTO KUPITI JEFTINO KADA SE MOŽE KUPITI SKUPO I SJEBATI MIROVINE. Misli samodol na špekulante i konzorcij i brine se da oni lijepo zarade, a za naše mirovine ionako nikoga nije briga, a g. samodola ponajmanje. Zato je cijena od 40 kuna bitna jer se tada prelazi magični samodolov prag od 300 milja.
jasno vam je ili treba još jednom pojasniti.
[/quote]
Kolega, još uvijek niste odgovorili na pitanje zašto mirovinci ne kupuju druge dionice u kojima su također već prisutni, a smiju ih kupovati (znači da je kapitalizacija iznad praga).

Po meni ovo je najbolje ne prodavati na ovim cijenama tu se ne može puno izgubiti ali se jako puno može zaraditi.

brana na 28 danas pada…ili će ovaj pobjeći priej nego padne

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Prema pisanju tamošnje agencije MIA, na natječaju su izabrane makedonske kompanije Delta-Prom i Vardar Gradba, bugarski GBS-Blagoevgrad te hrvatske tvrtke Ingra (ZSE:INGR-R-A) i Konstruktor Inženjering.

"Izabrane kompanije mogu odmah početi pripreme za građevinske radove. Riječ je o uglednim domaćim i stranim kompanijama koje su zadovoljile tražene uvjete za gradnju i unutarnje uređenje zdravstvenih ustanova", kazao je medijima ministar Osmani.

Prema riječima ministra, projekt će biti realiziran u tri faze, pri čemu je prva vrijedna 30 milijuna eura, od čega se 23 milijuna odnosi na zajam Razvojne banke Vijeća Europe (CEB), dok je ostatak osiguran iz makedonskog proračuna. Kompanije su obvezane izvršiti građevinske radove unutar 6 do 16 mjeseci ovisno o veličini poslova.

Iz ovoga se iščitava da je posao vrijedan cca. 30 milja po svakoj fazi, a izabrane tvrtke su dobile cijeli posao koji će realizirati u tri faze dakle vrijednost posla je cca 500 milja kuna oli ti 60-100 milja eura (ovisno o troškovniku po svakoj fazi ali amatram da je to tu negdje)
[thumbsup]





Bolje bilo kakav posao nego nikakav, a kada uleti pravi posao onda će krenuti stampedo. Samo će onda biti kasno. Cijena od 40 kuna nije nedostižna u kratkom roku, dovoljno je samo da npr. jedan od fondova pod kontrolom jedne od banaka uključenih u izdavanje sindiciranog kredita potegne prema gore i vrlo brzo smo na toj prijelomnoj granici nakon koje ulaze mirovinci, a oni neće kupovati na sitno. Upravo u tome vidim taktiku i namjeru konzorcija da sruše cijenu koristeći polugu margina, utovare hrpu na 25 kn, i onda je podignu preko 40 kn i pretovare mirovincima. Jednom kada ingra pređe 40 kuna više tako lako neće natrag uz uvjet potpisivanja velikog ugovora u Alžiru, a tada je trend samo prema gore. Gdje će završiti samo nebo zna.
Na jesen očekujete dokapitalizaciju minimalno po nominali pa si pripremite nešto casha, trebati će.

A zašto si tako siguran da će OMF-ovi kupovati dionice Ingre?
Koliko vidim, trenutno ništa ne kupuju osim HT-a i nešto sitno Končara i, mislim, Petrokemije.
[/quote]

Kolega frckavi, jel se vi to šalite ili se pravite neuki. Mirovinci smiju kupovati samo dionice firmi čija tržišna kapitaliizacija prelazi 300 mil. kuna, a takvih je u RH jako malo, pošto g. Samodol ima politiku ZAŠTO KUPITI JEFTINO KADA SE MOŽE KUPITI SKUPO I SJEBATI MIROVINE. Misli samodol na špekulante i konzorcij i brine se da oni lijepo zarade, a za naše mirovine ionako nikoga nije briga, a g. samodola ponajmanje. Zato je cijena od 40 kuna bitna jer se tada prelazi magični samodolov prag od 300 milja.
jasno vam je ili treba još jednom pojasniti.
[/quote]
Kolega, još uvijek niste odgovorili na pitanje zašto mirovinci ne kupuju druge dionice u kojima su također već prisutni, a smiju ih kupovati (znači da je kapitalizacija iznad praga).
[/quote]

Jer očito nemaju namjeru preuzimati kompanije. Sva se jaja ne drže u jednoj košari pa tako i oni imaju svoja interna pravila diverzifikacije portfelja. Sigurno je da bi kupovali ingru da smiju, ali već će oni kupiti od ekipe kad pređe 40 kn.


Sigurno je da bi kupovali ingru da smiju, ali već će oni kupiti od ekipe kad pređe 40 kn.

Dobro onda. Ako je to sigurno, onda više nemamo potrebe raspravljati. Idem uzeti malo po asku.

minimini*

da li ću ja danas vidjeti tvoju ispriku za sve navedeno na forumu i na PM u zadnjih 3 mjeseca?

btw ingra će dobiti oko 60 -70 milja eura posla od sve tri faze…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

kako smo pola godine dnevno prosječno padali za 1 kn
napokon je došlo vrijeme da i dnevno rastemo za 1 kn u prosjeku

New Report

Close