INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Objava dobivanja sindiciranog može se očekivati svakog trenutka , nakon reprograma ostaje živog keša oko 55 mil. € , pa promislite malo čemu će to služit , od mene vam nema niti jedne dionice , niti u jednodnevnom trejdu , pa-pa . [bye]

Molim izracun (ugrubo).,
Nakon reprograma ne ostaje 0 kn zivog casha

DA ostaje nebi trebao reprogam.. boink
[/quote]

Da si pratio , znao bi da ostaje upravo toliko , prolistaj malo objave na ZSE kada su najavili , bili su iznosi , uvjeti i sve opširno.

Prihodi od Arene će biti glavna poluga vraćanja kredita jer je siguran prihod bez obzira na situaciju u građ. sektoru. Ako država bankrotira banke će izgubiti brdo novca koje su plasirale direktno državi kroz obveznice, trezorce i kredite, tako da bi gubitak prihoda od arene bio samo kap u moru državnih dugova. Ovaj kredit treba promatrati i kao jednu vrstu cesije gdje ingra dobija lovu odmah a banke se naplaćuju od države i za to uzimaju kamatu. Nakon otplate kredita ingri ostaje arena koja će na kraju ipak nešto vrijediti.

Kolega Blueman je još uvijek na "vagi"! Boji se članarine, ali ovaj put bez razloga. Mora da ga je ugrizla "zmija" ranije, pa se sada boji i "guštera"!



ne vidim razlog da na pojedinom topicu pišu samo oni koji imaju dionice

osobno volim pročitati argumente zašto nešto kupiti, ali i zašto ne kupiti

a ima hrpa dionica koje me zanimaju, a da ih ne trenutno ne posjedujem

izbor dionica koje posjedujem sigurno nije najbolji

a vi očito niste sigurni u vaš odabir pa vam oni koji pišu suprotno smetaju

nitko vam ne brani da napišete zašto bih ja kupio dinice ingre

Daj prosvijetli nas i otkrij nam koje te to dionice zanimaju i koje po tebi imaju perspektivu rasta.

[/quote]

ovdje je tema Ingra i razmjena argumenata na temu Ingra

Ingru samo povremeno pratim pa ne znam jesam li što značajno propustio

o sklopljenim poslovima ove godine samo ovo:

Zagreb, 30. travnja 2010. – Iračko Ministarstvo industrije odobrilo je ugovor vrijedan 4,2 milijuna eura na temelju kojeg će Ingra obaviti radove na rehabilitaciji parnih turbina tvornice fosfata u iračkom gradu Al Qaimu


Prihodi od Arene će biti glavna poluga vraćanja kredita jer je siguran prihod bez obzira na situaciju u građ. sektoru. Ako država bankrotira banke će izgubiti brdo novca koje su plasirale direktno državi kroz obveznice, trezorce i kredite, tako da bi gubitak prihoda od arene bio samo kap u moru državnih dugova. Ovaj kredit treba promatrati i kao jednu vrstu cesije gdje ingra dobija lovu odmah a banke se naplaćuju od države i za to uzimaju kamatu. Nakon otplate kredita ingri ostaje arena koja će na kraju ipak nešto vrijediti.

Slažem se! Arena im dođe u biti kao da su kupili državne obveznice, samo što su ovdje dobili bolju kamatu, zato su "objeručke" i prihvatili ponudu. Čak i da država "bankrotira", bankama ostaje Arena.

Pomalo sam ljubomoran na ove što još uvijek kupuju na 25,XX. Ja sam svoj keš ispucao na 23, ali i na ovoj cijeni bi još malo "zagrabio, ali ostao je samo “prazan džep”"!

Pitanje za velike znalce:
D ali bi vi dali firmi sindiciranog kredita da ekstra ostane 55 mil eur za potrositi a ista ta firma vam nemoze vratiti 200 mil kn obveznica?

Cijena je jos uvijek na ATLL mamu im mafijasku.
Kad dodje na ATL mozemo proicati (to je 35 kn)

A na 40 kn ili mamu mu konzorcijsku cu biti ljubomoran jer je to ipak 60% rast na ovu cijenu.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Pomalo sam ljubomoran na ove što još uvijek kupuju na 25,XX. Ja sam svoj keš ispucao na 23, ali i na ovoj cijeni bi još malo "zagrabio, ali ostao je samo "prazan džep""!

Tanka ti je priča, to rekao oko 32, pa malo niže da si sve prodao i ušao u InGRU… [lol]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Lpupua , tvoj nick mi izgleda kao lopov na havajskom.
Moguće je zarađivat i na rastu dionice , a ne samo srozavajući je. Portfelj ti tada više vrijedi a dnevne razlike nisu 50 lipa nego 10-15 kuna , kao u ljeto 2008. kada je bila 220 kn. Mislim da se više nikome ne isplati kočit na ovoj cijeni , ali dok ovo pišem vidim stižu novi kreteni sa par komada ispod 25 , ma sram te bilo jadniče , ma tko bio.

nick mu IZGLEDA identično tvojem, a koji kao uličar dijeliš dezinformacije .
Čak sam i ja odustao od obrane Ingre, brojevi su ipak pre grubi da bi bila više privlačana.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Pitanje za velike znalce:
D ali bi vi dali firmi sindiciranog kredita da ekstra ostane 55 mil eur za potrositi a ista ta firma vam nemoze vratiti 200 mil kn obveznica?

Cijena je jos uvijek na ATLL mamu im mafijasku.
Kad dodje na ATL mozemo proicati (to je 35 kn)

A na 40 kn ili mamu mu konzorcijsku cu biti ljubomoran jer je to ipak 60% rast na ovu cijenu.

Fondovi si digli ruke od ove dionice kada su dopustili ovaj potop ispod 40.
Oporavak nije nemoguć, ali za sada iznošiš točne podatke, a koliko god mi šutjeli o tome.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

nevjerovatno kolika negativa prema ovoj dionici?! razumijem da neumjerena drukanja onih koji imaju ovu dionicu mnogima idu na živce , ali ipak mi je ovakav generalno negativan stav prema Ingri čudan
[rolleyes]

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica


nevjerovatno kolika negativa prema ovoj dionici?! razumijem da neumjerena drukanja onih koji imaju ovu dionicu mnogima idu na živce , ali ipak mi je ovakav generalno negativan stav prema Ingri čudan
[rolleyes]

Pročitaj pa če ti bit jasnije…

Ingra predvodi gubitinike
Uvjerljivo najveći gubitnik dosadašnjeg ovogodišnjeg trgovanja je Ingra koja je potonula 21,37 posto i stropoštala se sa 40,47 na 31,82 kune. Više od deset posto zaronio je još jedan građevinar – Tehnika, koja je ove godine izgubila 13,79 posto i pojeftinila točno 200 kuna – sa 1450 na 1250 kuna.

Institut IGH je pak pojeftinio gotovo 150 kuna – cijena mu je tresnula sa 2589,99 na 2440 kuna, a u postotcima je zaronio 5,79 posto. Posljednja građevinska dionica koja je u Crobexu – zagrebački Viadukt – uspio je izgubiti manje od indeksa – upisao je gubitak od 0,41 posto.

Piše o nekom padu do 31,82… [lol]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

New Report

Close