INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja samo znam da ako Igra nekako krene gore, jedini od svih nas ce zaraditi Tigrus jer on je covjek koji uvijek zaradjuje!
Svaka casta majstore!

kolega Hrco,

ne zaradujem ja "uvijek".
ali kad zaradim onda je to cca +10%.
kad gubim – stop loss (zbog pogresne analize) – gubim -0,3%

saldo je naravno jako na strani pozitive…

evo sad ste nedavno imali primjer stop losa na ingri –
kupio 3500komada na 25,07kn, a onda panicno prodavao na 25,00kn nasem dobrotvoru…

i naravno izgubio 7 lipa po dionici

ukupno to je -0,07kn x 3500kom = minus -245kn
[smiley]

ranije ste imali primjer uspjesnog trejda 2500 kom kupljnih na 27,53kn
prodane za 30,07kn
zarada je bila +2,54kn po dionici
+2,54 x 2500 kom = plus +6350 kn
[smiley]

Ingra d.d. – OBAVIJEST O ODRŽANOJ GLAVNOJ SKUPŠTINI VLASNIKA OBVEZNICA
Poštovani, Obavještavamo Vas da je danas, 16. srpnja 2010. održana Skupština vlasnika obveznica izdavatelja INGRA d.d., Zagreb, Alexandera von Humboldta 4/b, izdanih 6. prosinca 2006. g., Oznake INGR-O-1CA, Uvrštenih u prvu kotaciju (službeno tržište) Zagrebačke burze d.d., uvrštenih u Usluge Depozitorija i Usluge Prijeboja i Namire Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. sa sjedištem u Zagrebu, Heinzelova 62a (“SKDD”) pod ISIN oznakom HRINGRO- 11CA1. Na održanoj Skupštini donesene su sve odluke prema prijedlozima odluka objavljenim uz poziv na navedenu Skupštinu. Donošenje ovih odluka predstavlja ključan korak u financijskom restrukturiranju Društva i stabilizaciji poslovanja. Time je potvrđeno povjerenje investitora u proces restrukturiranja koji je Društvo započelo na svim razinama sredinom 2009. kako bi se što bolje prilagodilo krizi u sektoru graditeljstva i povezanih djelatnosti kako u Hrvatskoj, tako i na većini inozemnih tržišta. S poštovanjem, INGRA d.d.

a sad ozezi po ASKU… [lol]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Samo da izdvojim svima koji su mlatili slamu o stečaju i sl.:……….a svakako hvala Graditelju na prethodnom postu!

Na održanoj Skupštini donesene su sve odluke prema prijedlozima odluka objavljenim uz poziv na navedenu Skupštinu. Donošenje ovih odluka predstavlja ključan korak u financijskom restrukturiranju Društva i stabilizaciji poslovanja. Time je potvrđeno povjerenje investitora u proces restrukturiranja koji je Društvo započelo na svim razinama sredinom 2009. kako bi se što bolje prilagodilo krizi u sektoru graditeljstva i povezanih djelatnosti kako u Hrvatskoj, tako i na većini inozemnih tržišta. S poštovanjem, INGRA d.d.

[wink]

Ovo je dobra vest, no savetovao bi ipak oprez… ovo je samo jedna malena kockica u mozaiku celog niza gotov nepremostivih problema. Po meni ovo znači da su im dali poverenje, a vrlo brzo ćemo videt da či će da ga u Ingri i opravdaju. Ne očekujem ne veliki rast, s obzirom da je odabrani deo ekipe, no videćemo vrlo brzo, može li to natrag prema 30.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Još čemo se mi načitati lijepih vijesti ovo je tek prva!
TIME JE POTVRĐENO POVJERENJE INVESTITORA!!!
Investitori zasigurno nisu dali povjerenje po principu rekla- kazala, pretpostavljam da su morali dobiti
nešto crno na bijelo…
Evo i hg spot sve vuče van iz krize, kaže Prpić
Strpljen spašen!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

I moram da dodam, ovo neće dokinuti mogućnost za bankrot, već će kompaniji omogućit da malo ufati zraka na dulje staze. Problemi u Ingri, a osobito oni finansijski su bremeniti i neće se rešiti možda ni na mnogo dulji rok.

Problem su i poslovi kojih nema na vidiku i imovina koje je moguće prodati znatno ispod cene izgradnje i stavljanja u funkciju. Trebat će još mnogo posla da se obavi da Ingra krene, ovo je tek zrno žita od kojeg bi se jednog dana mogla napraviti kakva-takva pogača. No, videt ćemo, rekli su slepci…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

A sta su mogli?
Defaultat. Obveznica je neosigurna ai nebi ni kune dobili.
Ovako imaju nadu u nesto

kao sto rekoh sada ce svi poceti na 25 kuna laprdati o raketlinima i neznam cime.

30 kn je ATLL
a do 35 kn ATL treba jos 40% rasta.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

gospodo,
zanimljivo, vijesti i dogadaji su u skaldu s mojim pisanjem, pa da nastavim;
ingra ima psiholoski problem nakon prijasne rasprodaje do tecaja 22 kune, te zato postoji samo jedna mogucnost, njenog sigurno i sporog napredovanja, jer uvijek postoje clanovi dionicke strukture koje muci pitanje, a sto ako ovo ili ono i krenu u prijevremenu prodaju.
prodavati ingru ispod tecaja 150 je neisplativo za bilo kakvo trgovanje ili trejdanje, a nadam se da ce u ponedjeljak pustiti jos bolje vijesti.
mnogo ste se jucer raspisali o tehnickoj analizi dionica ili ta, a kako je to upravo horoskop svake dionice mozemo zakljuciti da je najbolji ta analiticar svih vremena bio nostradamus.
sve vas podsjecam da su mnogi ljudi u svijetu bankrotirali ili neslavno zavrsili s dionicama, ali zanimljiva je cinjenica da su velika vecina njih rasprodali dionice prethodno, a iste sudbine u kojima su ulagatelji ostali u dionici i kada je bilo najteze povijest bas i ne pamti. dionica se prije ili poslije oporavi, a vasa psihologija ili bolje receno vjera vas vodi u prodaju, kupnju ili strpljenje.

Vis a vis HG Spota, a što oečkuješ da kaže savetnik ili menadžer koji je na plaći kompanije kojom upravlja i o čijem uspehu mu ovisi plata i eventualno bonus?

HG Spot je koliko ja znam spasila Zagrebačka banka radi komersijalnih zapisa i odobrenih zajmova na kojima bi oni izgubili velike pare da nisu uskočili. Tek za godinu ili dve ćemo da vidimo da li će HG Spot da opstane, sve je tamo još vrlo napeto i neizvesno pogotovo kada se zna da je potrošnja takvih artikala i oćenito robe u vašoj zemlji i više nego prepolovoljena. Takođe, pitam se da li bi i danas Zagrebačka banka učinila takav korak ili bi jednostavno otpisala dospele hartije i kredite i zaknjižila ono, što će jednog dana docnije, možda opet trebat zaknjižit’. Priča oko Ingre je još mnogo kompleksnija i skuplja.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Ponedjeljak nazad na 30kn, do kraja dana danas u +blokadu!!
Ajmo vidjeti dali mi to možemo!
pozdrav svima koji su prodavali na 22-23 čekajući ispod 20kn [bye]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


A sta su mogli?
Defaultat. Obveznica je neosigurna ai nebi ni kune dobili.
Ovako imaju nadu u nesto

kao sto rekoh sada ce svi poceti na 25 kuna laprdati o raketlinima i neznam cime.
To je razina ATLL mamu im mafijasku

30 kn je ATLL mamu im konzorcijsku
a do 35 kn ATL treba jos 40% rasta.

kolega,
teska su vremena…

izmedu nule i "nade" i ja bi izabrao "nadu"
predpostavljam i vi…
[lol]

New Report

Close