INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ima dosta kvalitenih knjiga o dionicama, a na poslovnom.hr ih možeš nabaviti, ali svi ti autori se slažu u jednom TA ne postoji.
TA po postotku točnog predviđanja kretanja burze nosi 2-4%, a psihologija 96-98%.

Da ne zaboravim , ja sam svoju riječ održao Ingra nije pala ovaj tjedan

Kolega loris, dajte molim vas nemojte više slova napisat.

Pa TA se praktički bazira na psihologiji tržišta/ulagača, pa čak ako hoćete i na prirodnim zakonitostima. Samo se za to koriste matematički modeli i statistike – ranija kretanja cijena i volumeni.

Pa kako vi objašnjavate da ja koji sam donedavno bio 100 posto u dionicama ( sve vrlo likvidne ) već unazad onog pada od 2200 na ovamo imam zaradu od par posto?? Naravno zato što znam TA.

A vaša psihologija na ingri vam je rekla da treba kupit na 37, a meni je moja TA govorila da treba upravo prodat padom ispod 37.

E sad il vi ne znate psihologiju il ne znate TA, al činjenica je da općenito ne znate kad kupit a kad prodat ingru iako već danima pokušavate ovdje ljude uvjerit u suprotno.

never surrender

Kolega loris premalo je argumenata na vašoj strani. Sell signal je bio pad ispod 37, a vi i dalje sugerirate da je hvatanje noževa u padu dobra taktika ( "jer će odbijanac" ), da firma vrijedi i da svi koji pričaju suprotno su drukeri?

Pa zapitate se kakva vam je logika. Evo sad vam je cijena 24 kune ( 35 posto niža ).

Al šta fali, kad opet cijena rokne i ljudi vas počnu prozivat vi ćete samo promjeni nick i šta vas briga, opet sve po starom jelda?
[wink]

never surrender



@frckavi

opet izmišljaš, ali već si mi dosdaio s tim cenzurama. Nemam komentara više za tebe.


@Tigrus

drago mi je da si napokon shvatio da jedino osobni TA ima smisla. Najveći prorok TA kojeg često seebiz po nečijoj narudžbi objavi je svijet dionica, a oni se ispod svakog TA ograde više nego proizvođači lijekova. Zašto, zato jer pišu proročanstva.
Kada je tvtka u k. povuci crtu okomito za dole i imaš TA, a kada je tvrtka ugovorila dobar posao povuci je okomito za gore i opet imaš TA. Oba su preciznija nego da ti ga neko nameće.

Ima dosta kvalitenih knjiga o dionicama, a na poslovnom.hr ih možeš nabaviti, ali svi ti autori se slažu u jednom TA ne postoji.
TA po postotku točnog predviđanja kretanja burze nosi 2-4%, a psihologija 96-98%.

Da ne zaboravim , ja sam svoju riječ održao Ingra nije pala ovaj tjedan


osobno ne vjerujem u TA iako nemam nista protiv ,neka vjeruje tko hoce. TA uvijek ostavlja otvorena dvoja vrata,meni osobno pomaze u trgovini pracenje prometa uz pad odnosno rast i to je sve, nikad nesto vjecito ne pada tako isto nikad vjecito nesto ne raste treba procijeniti kad je dosta ili ti da bi izdahuo trebas udahnuti i obrnuto druga stvar je ako je tvrtka pred stecaje sto u ovom trenutku nevjerujem da bi se moglo dogoditi kod ingre prejake su veze u igri osim toga banke su vezane uz svoj kapital kojeg u ingri imaju dosta a padalo se dosta dugo i dosta jako ,trziste je po meni tim padom anticipiralo sve lose sto bi se moglo desiti ali zato nije ukalkulirano ako pukne kakva dobra vijest…to je moje skromno misljenje i zadrzavam si pravo da sam u krivu…drukeri neka drukaju ionak nista nemogu promijeniti na stvari…..lp

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Poznam vise fondova koji su ulagali na temelju TA, zanimljivo je da ih vise nigdje nema.
Kada bi TA bila mjerilo onda bi vecina onih koji si mogu platiti profesionalne TA analiticare bila u plusu
ili barem oko nule. Takvih nema ili su u debelom minusu, daleko vecem i od moga portfelja.


Poznam vise fondova koji su ulagali na temelju TA, zanimljivo je da ih vise nigdje nema.
Kada bi TA bila mjerilo onda bi vecina onih koji si mogu platiti profesionalne TA analiticare bila u plusu
ili barem oko nule. Takvih nema ili su u debelom minusu, daleko vecem i od moga portfelja.

Pa ne znam, onaj tko ulaže samo na temelju TA je kompletni magarac. TA nije kristalna kugla već samo solidan alat za lakše snalaženje u trgovini na burzi. Bez fundamentalnih vijesti ( realno stanje i događaji unutar nekakve firme ) TA ne bi imala smisla.

Tako i ovdje, fundamenti Ingre su joj svakako uteg oko vrata, kako će onda čista psihologija dići cijenu dionice kad postoje realni veliki problemi u firmi? Za to nam služi ( među ostalim ) TA da nam objasni šta je dalje najpametnije radit.

Ljudi moji dragi, ja nikog ne navlačim u propast il odgovaram od nečega, kažem dao dragi Bog da Ingra objavi posao vrijedan 6 milijardi eura i da svi dioničari omaste brk, al činjenice su jedno a mašta drugo. Slažem se da netko kroz rizik može malo profitirat, al ovdje se taj rizik ne isplati ama baš nikako.

never surrender

zanimljivo kako su neki "analitičari" na temi ingre postali TA s vrlo niskim targetima, a onda su priznali da su kupili na većim cijenama i izgubili novce, a to je također bilo po TA.
dakle jednu TA objave javno za potrebe drukanja, a onu "pravu" zadrže za sebe privatno.
srećom obojica su izgubili i jedan od njih se više ne javlja. čovjek je postao žrtva svojih vlastitih drukerskih prognoza, to se zove ruka pravde na djelu. vidim da su se i danas ukrcali takvi tipovi koji su predviđali potpuni kolaps i crobex na 1200, a čini se da su se malo preuranili jer se Ameri dobro crvene. bilo bi mi jako drago da sutra ingra poraste na 25, ali ne bi mi smetalo niti da dobro potone u minus baš zbog takvih tipova.



@frckavi

opet izmišljaš, ali već si mi dosdaio s tim cenzurama. Nemam komentara više za tebe.

Kolega, pa vi ste inicirali raspravu kad ste me prozvali da pišem "neistine" i da "nemam srama" kad sam pisao o sadržaju prospekta obveznica Ingre.

Inače, drago mi je da više nećete komentirati. Iz gore navedenog citata se vidi kakve ste "argumente" iznosili i slažem se da to više stvarno nema smisla.


Da ne zaboravim , ja sam svoju riječ održao Ingra nije pala ovaj tjedan

to ćemo tek vidjeti, zaboravio si da se i sutra radi? [wink]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati

ja samo znam da ako Igra nekako krene gore, jedini od svih nas ce zaraditi Tigrus jer on je covjek koji uvijek zaradjuje!
Svaka casta majstore!

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

najveći gubitnici će biti ovi što se stalno prepucavaju i rade na principu kupi-prodaj isti dan, to je cijena bahatosti i pohlepe te nije dugoročno isplativo, a dobitnici na INGRI će biti svi koji su strpljivi, dosljedni svojim odlukama i ne reagiraju na paniku koju ovdje poneki redovito zasijavaju


ima ingr na lopate po 23..niko nece [rolleyes]

.
-Kad ulaziš?

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

Ova tišina nosi nešto dobro, dok se prašilo po postovima padala je INGRA ko ludo!

New Report

Close