INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pozdrav svima,
gospodin 333 potpuno dobro konstatirate problem, a kao i gospodin blueman.
Naime biko kakvka anliza ovog vrijednosnog papira izgubila je smisao jos kod tecaja od 40 kuna, a sve ostalo su probijene psiholoske barijere, a kao jedan od glavnih cimbenika raspolozenja ulagatelja.

mislim da su na ingri probijene i zadnje psiholoske okolnosti, a koje su preduvjet za bilo koji rast dionice.
ulagatelji na ovoj dionici su previse novaca izgubili, a povrat kroz tecaj od 22, 18, 15 ili 29 mislim da vise nije privlacan. Neki pomaci mogu se ocekivati kod tecaja od 40 i vise, a za to treba mnogo rana izlijeciti. Dodatni teret se ovdje postavlja cinjenica psiholoske barijere koja nemoze potaknuti ulagatelja na ulog , a time i povrat dionice u pozitivne okolnosti trgovanja. Kada traderi na broj dionica osijete da je dno dovoljno nisko ili da imaju dovoljan broj dionica za njen rast isti nece biti moguc.
Ova dionica bez obzira na kojoj margini zakljuci svoj pad, a nevezano za poruku glavne skupstine, dugo vremena ce se nalaziti u stagnaciji ili minimalnom rastu , a iskljucivo negativnom raspolozenju ulagatelja kao rezultat trgovanja malih neiskusnih dionicara. Tada i ja u ovu dionicu ulazim nevezano za cijenu vec minimalni pozitivan period u nizu od min. radnog tjedna, a uz moje iskustvo to ce biti oko veljace iduce godine.
Ono sto mozda treba naglasiti je ideja vodilja tradera na ovoj dionici koji su odlucili sami sebi dijeliti dividendu, ali u dionicama. Medutim to je samo virtualna marza koja okvir trgovanja predmetnom dionicom s 300-200, pa 200-150, 150-100, 100-40, 40 naprema cca 12 ostavlja prostor trgovanja izmedu tečaja 20 i 10 u konacnici na jaku dugo vremena.

?????

neće uvijek biti ovako.

Danas se nisam morao niti umješati da branim cijenu, a ovom biznismenu koji cijeli dan prodaje po 23 ivrši pritisak na ask od 23,xx, sutra želim puno uspijeha u pokušaju da kupi jeftino.
Mali problem, ja ga čekam, a mislim da je previše u kešu, a malo u dionicama, pa problem probijanja biti će zanimljiv, bar meni.

( gosp. Vjeko, ovim putem Vas javno pozivam da problem ocjenjivanja dogovorne skupine koja dijeli crvene ocjene sam s ciljem rušenja cijene bez jasnih konotacija ili objašnjenja istog rješite na način da maknete mogućnost ocjenjivanja do oporavka burze. INGRA ima jako veliki broj malih dioničara u prosijeku ispod 300 dionica, a poslovni.hr kao najpoularniji portal pa i forum ima znatan utjecaj na mišljenje istih, a čime ih dovodi u zabludu navodom "Ocjena poruke ZAJEDNICE". Svaka jasna konstatcija okolnosti INGRE ili pozitivna misao zaokružena je crvenom ocjenom dok izrugivanje i cinizam bez argumenata zelenom ( čast izuzecima ). U koliko se makne susutav ocjenjivanja ili se bar ne pokaže jasno tko je koga s koliko ocjenio ovo je čista manipulacija ). Ljudi pozitivnih okolnosti ili saznanja na ovaj način niti ne iznose mišljenje da ne budu izrugani kao ja većinom . )

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


oprostite na smetnji, ali da ne zaboravim;
citam unazad da se dosta pozivate na vrijednost ingrine imovine !
da li je netko izracunao bruto rentabilnost ukupne imovine ili poznatije du pontov sustav pokazatelja ?
mozete se i osloniti na kraci izracun rg ili rentabilnost vlastitog kapitala odnosno ukupna rentabilnost dionica, a koji u svakom izracunu daju pozitivan ekvivalent trazenog postotka .
nemojte zaboraviti ukljuciti i keoficijent fiksne zarade po nekretnini, a u koliko vam je tesko odrediti u ovo slucaju vrijednost sportsko rekreativnog objekta uzmite etalonsku vrijednost kao kod sudskih ovrha koja je u visini knjizenja fiksne imovine, a postoji li kupaca ili ne ispod koje se ne moze ici.
kada bi sportski objekt izdvojili kao cijelinu nevezanu za vlasnistvo ili ingru, vrijednost se znatno uvecava kod koeficijenta obrta imovine izvan bez faktora zaduzenosti ili ciste kupnje objekta.

nista mi ne racunamo.
to nije bitno.

bitno je jedino da mi vjerujemo da ingra ide na 12kn i da nema sanse da ju prije toga kupimo.



oprostite na smetnji, ali da ne zaboravim;
citam unazad da se dosta pozivate na vrijednost ingrine imovine !
da li je netko izracunao bruto rentabilnost ukupne imovine ili poznatije du pontov sustav pokazatelja ?
mozete se i osloniti na kraci izracun rg ili rentabilnost vlastitog kapitala odnosno ukupna rentabilnost dionica, a koji u svakom izracunu daju pozitivan ekvivalent trazenog postotka .
nemojte zaboraviti ukljuciti i keoficijent fiksne zarade po nekretnini, a u koliko vam je tesko odrediti u ovo slucaju vrijednost sportsko rekreativnog objekta uzmite etalonsku vrijednost kao kod sudskih ovrha koja je u visini knjizenja fiksne imovine, a postoji li kupaca ili ne ispod koje se ne moze ici.
kada bi sportski objekt izdvojili kao cijelinu nevezanu za vlasnistvo ili ingru, vrijednost se znatno uvecava kod koeficijenta obrta imovine izvan bez faktora zaduzenosti ili ciste kupnje objekta.

nista mi ne racunamo.
to nije bitno.

bitno je jedino da mi vjerujemo da ingra ide na 12kn i da nema sanse da ju prije toga kupimo.
[/quote]
Bitnije od toga je da MI vjerujemo da INGRA ide na 120, i da nema šanse da ju prije toga prodamo! [proud]

Dajte vi kolega, zanimljivo bi bilo vidjeti taj izračun.

Lp


oprostite na smetnji, ali da ne zaboravim;
citam unazad da se dosta pozivate na vrijednost ingrine imovine !
da li je netko izracunao bruto rentabilnost ukupne imovine ili poznatije du pontov sustav pokazatelja ?
mozete se i osloniti na kraci izracun rg ili rentabilnost vlastitog kapitala odnosno ukupna rentabilnost dionica, a koji u svakom izracunu daju pozitivan ekvivalent trazenog postotka .
nemojte zaboraviti ukljuciti i keoficijent fiksne zarade po nekretnini, a u koliko vam je tesko odrediti u ovo slucaju vrijednost sportsko rekreativnog objekta uzmite etalonsku vrijednost kao kod sudskih ovrha koja je u visini knjizenja fiksne imovine, a postoji li kupaca ili ne ispod koje se ne moze ici.
kada bi sportski objekt izdvojili kao cijelinu nevezanu za vlasnistvo ili ingru, vrijednost se znatno uvecava kod koeficijenta obrta imovine izvan bez faktora zaduzenosti ili ciste kupnje objekta.

Nema ingre ispod 20 do petka kako su neki priželjkivali [lol]
Ponedjeljak bi ingra mogla biti u zelenoj blokadi…
strpljen-spašen

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Vidim da Vas mnogo "planduje" negdje na plaži, i u hladovini ispod borova pijucka koktel – sex on the beach. Usput se dosađuje te povremeno uzme mobitelčić ili ručno računalo te nabaci poneku novu ideju o apokalipsi INGRE. Mi nastavljamo sa konsolidacijom, novim projektima i gradnjom, sa ili bez Vas. U ovoj državi mora netko i pošteno radit, a ne se "valjati" u prljavo stečenom novcu, prljavo pisati, prljavo pričati a isto tako se i ponašati. "Rodijačko" vrijeme je tu negdje iza nas, uskoro nastupa "čistka", tako da Vam preporučamo da najbolje iskoristite još to malo vremena što Vam je preostalo. Pozdrav s gradilišta u Al Qaimu, ako je većina Vas "neradnika" uopće čula za to mjesto. Ljubica! [kiss]




oprostite na smetnji, ali da ne zaboravim;
citam unazad da se dosta pozivate na vrijednost ingrine imovine !
da li je netko izracunao bruto rentabilnost ukupne imovine ili poznatije du pontov sustav pokazatelja ?
mozete se i osloniti na kraci izracun rg ili rentabilnost vlastitog kapitala odnosno ukupna rentabilnost dionica, a koji u svakom izracunu daju pozitivan ekvivalent trazenog postotka .
nemojte zaboraviti ukljuciti i keoficijent fiksne zarade po nekretnini, a u koliko vam je tesko odrediti u ovo slucaju vrijednost sportsko rekreativnog objekta uzmite etalonsku vrijednost kao kod sudskih ovrha koja je u visini knjizenja fiksne imovine, a postoji li kupaca ili ne ispod koje se ne moze ici.
kada bi sportski objekt izdvojili kao cijelinu nevezanu za vlasnistvo ili ingru, vrijednost se znatno uvecava kod koeficijenta obrta imovine izvan bez faktora zaduzenosti ili ciste kupnje objekta.

nista mi ne racunamo.
to nije bitno.

bitno je jedino da mi vjerujemo da ingra ide na 12kn i da nema sanse da ju prije toga kupimo.
[/quote]
Bitnije od toga je da MI vjerujemo da INGRA ide na 120, i da nema šanse da ju prije toga prodamo! [proud]
[/quote]

kolega Banana,

vi vjerujte u da ce ingra rasti u padajucem trendu?

najbolje bi bilo da se uhvatite pod ruku s:

1. kolegom Pozitivom (koji ce zasigurno postati Negativa kad pukne od pretrpljenog gubitka na ingri)

i sa

2. kolegom Konzultantom (koji nas od odbijanca 27,5kn do 31,9kn konzultira da trebamo dignuti gotovinske kredite i na njih margin kredit i sve to skupa utrpati na ingru. Kolega je to demonstrirao svojim primjerom jos onda kad je Inrga bila 29kn. Bravo – to je pravi lider!)

ps. dodao bi jos i da vrijednost imovine nije uopce bitna ukoliko je firma nesolventna tj prezaduzena.



oprostite na smetnji, ali da ne zaboravim;
citam unazad da se dosta pozivate na vrijednost ingrine imovine !
da li je netko izracunao bruto rentabilnost ukupne imovine ili poznatije du pontov sustav pokazatelja ?
mozete se i osloniti na kraci izracun rg ili rentabilnost vlastitog kapitala odnosno ukupna rentabilnost dionica, a koji u svakom izracunu daju pozitivan ekvivalent trazenog postotka .
nemojte zaboraviti ukljuciti i keoficijent fiksne zarade po nekretnini, a u koliko vam je tesko odrediti u ovo slucaju vrijednost sportsko rekreativnog objekta uzmite etalonsku vrijednost kao kod sudskih ovrha koja je u visini knjizenja fiksne imovine, a postoji li kupaca ili ne ispod koje se ne moze ici.
kada bi sportski objekt izdvojili kao cijelinu nevezanu za vlasnistvo ili ingru, vrijednost se znatno uvecava kod koeficijenta obrta imovine izvan bez faktora zaduzenosti ili ciste kupnje objekta.

nista mi ne racunamo.
to nije bitno.

bitno je jedino da mi vjerujemo da ingra ide na 12kn i da nema sanse da ju prije toga kupimo.

[/quote]
TIGRUS…još jedna 100% ne zbog viđenja cijene u budučnosti, nego zbog psihologije tržišta.
Primjer, ako je tvrtka u financiskoj gabuli, a je, a i da nije SAMO DIVIDENDA malom ulagaču je generator, jer ona amortizira cijenu s približavanjem dana D.
Pa ima 1 ili 1 ooo 1 dionicu, imati više bitno je samo ako postoji preuzimanje tvrtke, tj. da netko isprsi za nju nekakav novac …tada je bitno..a ako je dividenda 0,50 lipa ko što je bila ovdje..?
Imaš udijel u diskoteci 1…il 10%, a ne sudjeluješ u dobiti…pa zašto bi ti to netko kupio..
Recimo ja imam 3% ti 9%, a obojica nemamo dividende, onaj s 9% samo može više izgubit.
Naravno potaknuto s krizom likvidnošću, "plitkim" tržištem i sl..čija je pozicija bolja?
Naravno onog s 3% jer mu je rizik manji, a obogatit se sigurno neće…
Sve drugo je hazard…

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

gospodo,
iako se vrlo cesto pozivati na kratkotrajnu imovinu ingre od resursa od kojih se moze ocekivati buduca ekonomska korist se nalazi suprotno u dugotrajnoj imovini, a vrednovanje bilancnih pozicija kroz meduovisnost imovine, obveza i kapitala daje visoki postotak .
dalekovod ima odlicne smjernice kratkotrajne imovine, ali svoje vrednovanje bilancnih pozicija je osigurao kupnjom ingrinih dionica.
zanimljvo ?


Odlican post Blueman.To ja zelim da mi objasne.Recimo ,sada ingra skoci sa 22 na 25 i svi vicu: brutalan rast ovo ono…da,AKO SI ULAZIO NA 22! A sta je s onima koji su zaglavili na 50,40,cak i 30,jel i njima to brutalan rast?
[/quote]

-A što je sa mirovinskim fondovima koji su ulazili i preko 200 i ne izlaze ???
-Što stvarno mislite da će cijeli mirovinski sustav puknuti ko balon ?
-Ako to mislite (a način na koji pišete to sugerira, osim ako ne pilite naopako) potpuno ste u krivu.
-Mirovinci NE SMIJU propasti, to nemojte nikad zaboraviti, jer u tom slučaju pada kapitalizam kao takav, iako ni to nije isključeno, ali onda se nemojte zamarati sa dionicama, kupujte konzerve i vodu u bocama po mogućnosti staklenim. [wink]
ps. poseban pozdrav radnicima u Al Qaimu. [thumbsup]

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont



Odlican post Blueman.To ja zelim da mi objasne.Recimo ,sada ingra skoci sa 22 na 25 i svi vicu: brutalan rast ovo ono…da,AKO SI ULAZIO NA 22! A sta je s onima koji su zaglavili na 50,40,cak i 30,jel i njima to brutalan rast?
[/quote]

-A što je sa mirovinskim fondovima koji su ulazili i preko 200 i ne izlaze ???
-Što stvarno mislite da će cijeli mirovinski sustav puknuti ko balon ?
-Ako to mislite (a način na koji pišete to sugerira, osim ako ne pilite naopako) potpuno ste u krivu.
-Mirovinci NE SMIJU propasti, to nemojte nikad zaboraviti, jer u tom slučaju pada kapitalizam kao takav, iako ni to nije isključeno, ali onda se nemojte zamarati sa dionicama, kupujte konzerve i vodu u bocama po mogućnosti staklenim. [wink]
ps. poseban pozdrav radnicima u Al Qaimu. [thumbsup]
[/quote]
Zahvaljujemo na pozdravu!
Neke sa ovoga f


gospodo,
iako se vrlo cesto pozivati na kratkotrajnu imovinu ingre od resursa od kojih se moze ocekivati buduca ekonomska korist se nalazi suprotno u dugotrajnoj imovini, a vrednovanje bilancnih pozicija kroz meduovisnost imovine, obveza i kapitala daje visoki postotak .
dalekovod ima odlicne smjernice kratkotrajne imovine, ali svoje vrednovanje bilancnih pozicija je osigurao kupnjom ingrinih dionica.
zanimljvo ?

Zaboravili ste kolega napomenuti i HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D. – 171.300 komada – 2,2 % – Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA, isto tako
TEHNIKA D.D. – 451.800 komada – 6,02 % Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Zahvaljujem kolegi VRHBRACKI na pozdravima, i napominjem da dok je ovako vrijednih radnika u INGRI, dotada "nema zime" ni u Iraku. Ovdje pravo "žeže", i meni bi dobro došao hladan "sex on the beatch". [kiss]

New Report

Close