INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



kolega konzutlante,

gornji post sam ti napisao 30.06. – tada je cijena bila cca 28kn.
danas je ingra 20% jeftinija, tj cca 23kn.
a minus je isto tako minus – 20%…

znam da neces slusati – ali barem prodaj onda dio sto si duzan za vratiti margin…
ostalo si zadrzi ako bas moras.

vidio sam što ste napisali ali sam tada upozoren da radite u agram brokerima.
ako nije tako zahvaljujem se što nudite pomoć jer ne želim ispasti nepristojan.
no ako radite tamo, moram vas razočarati jer nemam kredit kod vas.
digao sam ga u jednoj banci, tako da nećete imati nikakve koristi ako ga prijevremeno vratim.
sljedeći tjedan očekujem odbijanac prema 30 kn jer su američki manipulatori (illuminati) prekinuli negativni trend i pomutili planove našim domaćim izdajnicima (talijanašima, mađaronima i bachovim husarima) koji pustoše ovo tržište kapitala.

rušenjem ingre peru prljavi novac ostvaren kaznenim djelima u razdoblju privatizacije, koji je uplaćen na račune offshore kompanija za kupnju oružja.
sada se s tim novcem u Švicarskoj, na Malti i sličnim utočištima za počinitelje kaznenih djela osnivaju investicijski fondovi koji iz inozemstva uplaćuju novac konzorciju kako bi ga oprao rušeći ingru i tako prikrio privatizacijski kriminal.
vašem će konzorciju doći kraj prije ili kasnije kao i svim zlotvorima, a ingra će prosperirati još mnogo godina.
[/quote]


@konzultant

ne radim u agram brokerima – evo nazovi ih i pitaj jel "tigrus" radi za agram.
bas me zanima sto ce ti reci…
a nisam niti nikakav broker…

kod amera nije prekinut padajuci trend – samo su ponisitili veliki HS.

sto se tice teorija urote – okani se toga.
radje kupi knjigu tehnicka analiza za 400kn i procitaj ju.

ako bas ne zelis prodati ingru, (ja bi ju cijelu prodao)
najbolje sto mozes napraviti u ovom trenutku je imati slobodnog casha koliki ti je i margin.
jel gle, ako dionica padne -10% ti kad sjedis u marginu gubis -20%.
od 28kn do 23kn je -20%, ali si ti zbog margina izgubio -40% svog novca u 10 dana.

ja sam 100% u cashu i ne namjeravam nista kupovati jos neko vrijeme.

napravi tako kak sam ti rekao iako mozda ne razumijes zasto sad ja na tome inzistiram.
poslije mi mozes zahvaliti.


@loris

posalji svoj broj moba na pm.

Odakle uopće ovaj razvoj događaja sa Margin kreditima na ovoj temi,i uopće na cijelom tržištu.

Pojedinci dižu margin u vrijeme dok se naše banke na stranim tržištima preko svojih matičnih kuća u inozemstvu klade na pad HR-dionica,Crobeksa ???

Dignuti margin na ovakvom tržištu ni u ludili, posebno na Ingra-možda na nekim prihvatljivim cijenama u budućnosti 10- 12 kn ili niže.


Odakle uopće ovaj razvoj događaja sa Margin kreditima na ovoj temi,i uopće na cijelom tržištu.

Pojedinci dižu margin u vrijeme dok se naše banke na stranim tržištima preko svojih matičnih kuća u inozemstvu klade na pad HR-dionica,Crobeksa ???

Dignuti margin na ovakvom tržištu ni u ludili, posebno na Ingra-možda na nekim prihvatljivim cijenama u budućnosti 10- 12 kn ili niže.

Da, totalno neshvatljivo da ljudi sada dižu/imaju margine.
Očito majstori i(n)gre to znaju i zato svaki tjedan spuste Ingru za 1-2 kune i tako aktiviraju novi val margina. U tom kontekstu ne treba čuditi stalno padanje Ingre, pa ni ako idući tjedan Ingra bude zakucana ispod 20 kn [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


se u Ingri gradi i radi. Častim pićem, lako će te me prepoznati, mlad sam i lijep, i "pun kao brod"!

Napokon se neko počel skroz spametno spominati!
Živeli! [wink] [thumbsup]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!



nema razloga za paniku, evo da se i ja javim nakon kraće pauze, nisam više želio pisati ali jednostavno moram nakon ovoga što vidim.
digao sam inače novi kredit kojim sam zakrpao margin kredit, previše je novaca u pitanju da dopustim pucanje, a ne vjerujem da ima snage da dalje pada.
tu je negdje dno gdje su brokeri dogovorili da će srušiti ingru. ove priče o 20kn i 15kn im služe za uvjeravanje da im prodate po 23-22 jer znaju da to neće niže, a kao, daju vam nadu da ako sada prodate možete kupiti niže. pazite se jer bi takva odluka mogla biti KOBNA.
kažu da treba kupovati kad proda zadnji optimist pa se nadam da vam je filija dao dobar poticaj da krenete u kupnju. to je znak da dolazi preokret, zato pamet u glavu.
bez brige minimini, ima nas više optimističnih no što se čini i to što je filija navodno otišao nas neće niti malo ugroziti.
postoji i druga mogućnost, a to je da je filija zapravo jedan od osnivača famoznog konzorcija koji je cijelo ovo vrijeme igrao ulogu neformalnog vođe pozitivaca, pa je sad ko fol odustao da bi mi ostali izgubili svaku nadu u ovu dionicu. školski primjer kontrašpijunaže, dvostrukog agenta provokatora.
POZDRAV ISKRENIM DIONIČARIMA, USKORO ĆEMO NA 30 kn!!![thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

kolega Konzultanate,

30.06.2010 sam te zadnji put upozorio da se ne igras sa marginima
od tada se nisi javio – i sada kazes da si digao kredit da zakrpas margin…

napisao sam ti da ne krpas margine nikada – to je glavno pravilo!!!
– fulao si analizu i utuvi si to u glavu.

na kraju ce ti i zadnji margin puknuti i neces vise imati sredstava,
pa ce ti banka prodati dionice a tebi ce ostati kredit za vracati slijdecih 10 godina.

o tvojoj ustedevini da ne govorim, ona je tako i tako sada vec izgorila…

gle, ako hoces nazovi me, pomoci cu ti – posalji pm. (ne zezam se)

ps. ja jednostvano ne mogu gledati kako netko srlja u vlastitu propast i ne uciniti nista.
[undecid]
[/quote]
Kolega konsultant Tigrus je dobronamjeran.
Margine kredit je šansa za veliku zaradu,ali i za najveći mogući gubitak ako se previše izlažete jednoj dionici.Mislim da u svom portfelju ne biste trebali biti izloženi ni jednoj dionici više od
30%/bolje bi bilo 20%/,a vi mi izgledate kao kamikaza kada se inatite i namjeravate sve upucati u
INGR koja u ovom trenutku loše posluje ,što vam dodatno povečava rizik.
Ja sa svoju muku po margine kreditu/bolje reći lombardnom kreditu sa polugom 1:2,33/prošao
2008.sa TNPL jer sam dokupljivao sa 4400 pa sve do 2.500 i to u godini kada je TNPL imala dobit
od preko 600 kn po dionici/2008/ i kako sam zatvarao tri kredita 1.8,zatim 1.9. i 1.10.ostao sa
ostatkom dionica samo TNPL koju sam otprati do 1.000.Katastrofa.I Tigrus me upozoravao da je to
opasno,ali ja sam vjerovao u TNPL jer sam očekivao da će se vratiti.I zaista ona se vratila ali ne
toliko da bi pokrio gubitke.A TNPL je u tom stravičnom padu cijene imala keš poziciju takvu da firmi ni u jednom trenutku nije prijetio stečaj.A i sada je to izuzetno stabilna firma i slaba dionica radi katastrofalnog PR.
Ja sam bio siguran da TNPL neće na bubanj.
A INGR može i na bubanj.O tome će odlučiti banke koje će vjerovatno štiti svoju imovinu u INGR.
Ja nisam protiv margina,dapaće razmišljam o polugi 1:10,ali bi bilo mudro poslušati Tigrusa.
Iskreno bih volio da me proklinjete i da INGR skoći najviše ,kao što je i najviše pala od svih građevinara i da glavni razlog za rast budu novi poslovi,ali sada situacija nije dobra.
U principu nisam protiv margina.Zadnji sam podigao na crobex 4.500 ,a izlazio ošišan na crobex 3.000 i to ne dobrovoljno nego je došlo do pucanja nakon duge i iscrpljučujeće borbe.
Dakle,ako sam digao margine na 4.500 pa valjda sada imam veće šanse na crobexu od 1.800.
Dakle,margine da,ali obavezna disperzija uloga.
Želim vam puno uspjeha i veliku zaradu ,svima a naročito stradalnicima u INGR,jer nitko nema koristi od tuđeg gubitka.Ja barem tako shv

@lopina
kao i uvijek sve što napišeš za mene ima smisla i realnosti.
TNPL, a kao i većina dionica je pukla zbog nelikvidnosti, a sve ostalo je sporedno uzročno.

Treba reči i drugu stranu medalje, a to je da je INGRA najviše potonula, a što u slućaju pozitivnih budućih okolnosti s opravdanjem nailazi na prizvuk i najvećeg oporavka. Lopta je okrugla !
Kolega "konzultant" po meni upravo ima podijeljenje situaciju ili sve ili ništa.
Šanse da uđe u bankrot kao i da se potpuno opravi su 50/50, a time i nudi potpuni gubitak ili povrat svega izgubljenog, a više nego i jedna druga dionica na Crobexu, pa zato i jesmo svi tu.

Ingri u prilog ne idu brojke, ali okolnosti ( konslidacija, Mesić , N. Vidošević, ino tržišta, sve opće pokretanje ekonomije u svijetu koje se uvijek pokreče iz građevine, najave HEP-a o gradnji 3 milijarde Eura hidro i drugih centrala u RH….) joj idu u korist, pa sada treba biti dobar prorok.
IGH ima bolje brojke sada, ali i nikakvu budućnost ne najavljuje već samo afere reda, a THNK, HDEL i fondovi višu su skloni INGRI, ali INGRI koja sada nema dobre brojke.
Tko će se zadnji smijati vrijeme će pokazati ispred nas.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Svaka kupnja dionce je rizik,jer ne kaže se uzalud ,da ako se u poslovanju može dogoditi nešto loše
da će se gotovo sigurno i dogoditi.
Netko to zove rizik,a u današnje vrijeme je najgora moguća stvar da se izlažemo zaduženim firmama
ćija je likvidnost ugrožena jer iz nelikvidnosti izrodi u ono najgore.I uz to i margine na način da je
naš ulog kreditno zaduženje.Kredit na kredit i to je siguran put u propast.Možda nas pokoji put
pomazi i sreća,ali sa stalnim ponavljanjem istog obrasca neminovno slijedi slom.I bolje da taj slom
doživimo u startu sa manjim kapitalom nego kada dobro zarađujemo pa dignmo glavu,a bahatost
i oholost sigurno donosi slom.
Rizik da ali samo sa dijelom portfelja,iako u biti i ne možemo znati gdje je rizik.Jer ko bi gori sad
je doli,a mi bi kao investitori taj potpuni rizik moramo izbjgavati.
Fondovi rizičnog kapitala se ne smiju izlagati više od 30 % u jednoj dionici,čak mislim i jednoj grani,minimalni broj vrijednosnih papira mora biti barem pet.
A zove se fond rizičnog kapitala i to bi trebao biti maksimalni rizik.
Ovdje se neki hvale da su INGRI preko 55%,neki više.Da li bi taj poirtfelj trebalo zvati najrizičniji jer je rizičniji od rizičnog.
To nisu investitori koje treba slijediti.To su kockari,a kockari uvijek završe kao kockari.Što kasnije padnu biti će jači prasak.Jer ako epizoda sa Ingrom prođe super to će ih dodatno okuražiti da istu priču ponove sutra u nekoj novoj Ingri.
Ne prodajem pamet već samo želim pomoći.Čuvati svoje blago jer danas svaka kuna vrijedi više,jer se za isti novac kupuje više papira.
Ponavljam:disperzija obavezna,ne i prevelika,gdje INGRA može biti prva ako vi smatrate,ali nikako i jedina.I to vrijedi za sve dionice.Ako je nekome to HT koji je pun keša ko salpa govana ,koji daje lijepu dividendu i to je rizik.

Ne bih se htio mijesati, ali ne cini li vam se da se vi kockate sa svojom buducnoscu ?
I Konzultant i Lopina. Konzultant nema ustedjevine, digao je kredit da bi pokrpao margin na dionici koja pada i to na padajucem trendu na marketu ????

Lopina platio margine i ostala mu sta, sica koju je tesko mogao prodati ????

Konzultante, kakav je scenarij ako dodatno padne ispod vrijednosti kredita i margina. Otplacivati kredu od place iducih 5-6 godina ??? bas me zanima.

2Lopina:

Na koliko da udem u Ingru… 10 ili 5 kn [thumbsup]

koje su procjene o kretanju cijene dionice… DKVS-R-A je s nekih 40 kn stagnacije pala na 8 kn prije malo veceg odbijanca do 30kn… mogla bi biti ista prilika na ingri…


2Lopina:

Na koliko da udem u Ingru… 10 ili 5 kn [thumbsup]

koje su procjene o kretanju cijene dionice… DKVS-R-A je s nekih 40 kn stagnacije pala na 8 kn prije malo veceg odbijanca do 30kn… mogla bi biti ista prilika na ingri…


Ne bih htio vlasnicima Ingre stavljati sol na ranu.
Jer treba proživiti ovaj pakleni pad.A gdje će dionica.Nemoguća misija je predvidjeti cijenu.
Iskreno mislim da postoji veća šansa za rast ,a pad bi trebao biti polaganiji.I zato INGRA postaje
interesantna za dnevno trejdanje.
Sve više i više.


Ne bih htio vlasnicima Ingre stavljati sol na ranu.
Jer treba proživiti ovaj pakleni pad.A gdje će dionica.Nemoguća misija je predvidjeti cijenu.
Iskreno mislim da postoji veća šansa za rast ,a pad bi trebao biti polaganiji.I zato INGRA postaje
interesantna za dnevno trejdanje.
Sve više i više.

dobro ste ovo napisali, ali bez brige, niste sami.
velik broj drugih ljudi prati ingru i jako im je interesantna jer se prodaje za bagatelu.
veliki su izgledi za okrutni rast. brokerima cure sline od pomisli na zaradu na ingri i čim krene preokret trenda će mahnito lupati po asku, a vi im se slobodno pridružite [kiss]

Zašto imam osiječaj da ovdje na INGRI ima nemali broj negativnih instruktora, a kada bolje razmislim sve ih je više i više iz dana u dan.

Na toliku dobrotu već dugo nisam naišao, sami iskreni savijeti kako prodati INGRU.
Kako ste tako jako navalili da je prodajemo sada više nisam siguran kada da je točno porodam, pa ako vam nije teško da definirate jednu cijenu kao minimalnu bio bi vam zahvalan.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close