INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


digao sam inače novi kredit kojim sam zakrpao margin kredit, previše je novaca u pitanju da dopustim pucanje, a ne vjerujem da ima snage da dalje pada.

tooooo majstore, sretan sam da vas ima još takvih, samo to me zanimalo,idući tjedan se spremi na novi margin call,pa će ti banka sve rasprodati ili ćeš dići po 3. put kredit da se pokrpaš…idući tjedan marginaši će letjeti na sve strane [thumbsup]

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

Kako vam nije jasno. Kad prestanete braniti svoje stavove o podcjenjenosti i pisati o velikom rastu, dionica će rasti. Do tada li/la. Za početak kupio sam jučer nešto malo, i sad čekam da svi postanete pesimisti da kupim kolko mislim.


Drage kolege, pisao sam na par dionica, a zadnji put na dkvs. Tamo sam davnih dana procjenio target pada na 3-4 kune još od onog iskrcavanja na 20-30 kuna, pa mi skoro nitko nije vjerovao. Eto sad je dkvs u stečaju a cijena dionice je trenutno 6 kuna ( bila i na 5,5 ).

Možda zvučim kao pesimist, al imam apsolutno povoda da tako zvučim. No dobro neću vas maltretirat, uživajte u svojim ulaganjima, želim vam svima jak rast ingre, čujemo se opet tamo na jesen.

Komparacija INGRA/peromajstor

DKVS na 7 kuna sam ja srušio pa prognoze o nekom očekivanom i svrsihodnom padu DKVS-a ne stoje, a tu i nije bilo potrebno posebno umijeće uroka znajuči kako se sve odvilo. Poseban problem je ovdje što je zbog rupe u zakonu dionica još na tržištu, a kada sam to shvatio sve sam prodao pošto poto.
Posebno ste zainteresirani za lupanje po INGRI, a onda na AGTR, ATPL i KOEI.
Sve dionice na kojima se očekuje znatan rast, ali nema vas na HT-u ili IGH gdje rasta više nema ?

Imate moju podršku da lupate po INGRI i dalje i tako nisam napunio portfelj jučer.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.poslovni.hr/vijesti/rh-medu-sest-drzava-s-licencom-za-pristup-svim-natjecajima-u-afganistanu-152345.aspx

Može li ingra biti jeden od potencijalnih dobitnika poslova

S obzirom da se ovdje već mjesecima vodi polemika dali Ingra ide ili ne ide u stečaj.
Predlažem da skupimo svi zajedno lovu i da pitamo onu hobotnicu.
Šta kažete ?

Dionicu ingre ruši Chuck Norris u dogovoru s Don Kaćunkom !

-Jadna zanimljivost!

-Kolege koje pišu negativno ocijenjeni su sa 85%, a kolege afirmativci 1%.
-Dobro je, kupuj kad su svi oko tebe pesimisti, prodaj kad su optimisti (Warren), a trenutno su većina pesimisti. [thumbsup]

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont


http://www.poslovni.hr/vijesti/rh-medu-sest-drzava-s-licencom-za-pristup-svim-natjecajima-u-afganistanu-152345.aspx

Može li ingra biti jeden od potencijalnih dobitnika poslova

Naravno da može, pa Nadan sjedi u nadzornom odboru Ingre!!! [thumbsup]


nema razloga za paniku, evo da se i ja javim nakon kraće pauze, nisam više želio pisati ali jednostavno moram nakon ovoga što vidim.
digao sam inače novi kredit kojim sam zakrpao margin kredit, previše je novaca u pitanju da dopustim pucanje, a ne vjerujem da ima snage da dalje pada.
tu je negdje dno gdje su brokeri dogovorili da će srušiti ingru. ove priče o 20kn i 15kn im služe za uvjeravanje da im prodate po 23-22 jer znaju da to neće niže, a kao, daju vam nadu da ako sada prodate možete kupiti niže. pazite se jer bi takva odluka mogla biti KOBNA.
kažu da treba kupovati kad proda zadnji optimist pa se nadam da vam je filija dao dobar poticaj da krenete u kupnju. to je znak da dolazi preokret, zato pamet u glavu.
bez brige minimini, ima nas više optimističnih no što se čini i to što je filija navodno otišao nas neće niti malo ugroziti.
postoji i druga mogućnost, a to je da je filija zapravo jedan od osnivača famoznog konzorcija koji je cijelo ovo vrijeme igrao ulogu neformalnog vođe pozitivaca, pa je sad ko fol odustao da bi mi ostali izgubili svaku nadu u ovu dionicu. školski primjer kontrašpijunaže, dvostrukog agenta provokatora.
POZDRAV ISKRENIM DIONIČARIMA, USKORO ĆEMO NA 30 kn!!![thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

kolega Konzultanate,

30.06.2010 sam te zadnji put upozorio da se ne igras sa marginima
od tada se nisi javio – i sada kazes da si digao kredit da zakrpas margin…

napisao sam ti da ne krpas margine nikada – to je glavno pravilo!!!
– fulao si analizu i utuvi si to u glavu.

na kraju ce ti i zadnji margin puknuti i neces vise imati sredstava,
pa ce ti banka prodati dionice a tebi ce ostati kredit za vracati slijdecih 10 godina.

o tvojoj ustedevini da ne govorim, ona je tako i tako sada vec izgorila…

gle, ako hoces nazovi me, pomoci cu ti – posalji pm. (ne zezam se)

ps. ja jednostvano ne mogu gledati kako netko srlja u vlastitu propast i ne uciniti nista.
[undecid]



nemojte prodavati, ako nitko ne proda dionica neće padati! trebamo se svi zajedno ovdje dogovoriti da nitko ne proda i sve će biti ok!
sluge i marionete u rukama stranog kapitala, to su ovi koji izlaze iz svojih rupa javljaju se protiv ingre.
vjerojatno rade za Talijane iz Unicredita koji najavljuju pesimistične prognoze za Hrvatsku i žele stečaj ingre da uzmu Arenu za talijanske interese! ni malo ne sumnjam da ne bi uzeli i pulsku arenu.
pa tko od vas ako ima kredit ne bi htio vratiti 5 godina kasnije, i to mogu bez problema u ingri.
sada treba kupovati i sačuvati hrvatske dionice od talijanskog kapitala koji želi preuzeti ono zadnje što je hrvatsko, svi trebamo stati na bidu u obrani da je ne kupe talijanski bankari!

kolega konzultant,

vec me ozbiljno zabrinjavas….

tko ce ti stajati na bidu i kupovati?
dovoljno je da ti dodje jedan fond i iskrca se i ode sve u pm.

shvati da je bezumno imati margin u padajucem trendu.
rijesi se tog zla i mirno spavaj.
Poslusaj brutalni kapital sto ti savjetuje…

poslije ces mi zahvaljivati.

ps. ako ti pukne margin, nemoj niti slucajno dizati lovu s tekuceg racuna i ici krapti margin.
jesi me cuo?
[angry]
[/quote]

kolega konzutlante,

gornji post sam ti napisao 30.06. – tada je cijena bila cca 28kn.
danas je ingra 20% jeftinija, tj cca 23kn.
a minus je isto tako minus – 20%…

znam da neces slusati – ali barem prodaj onda dio sto si duzan za vratiti margin…
ostalo si zadrzi ako bas moras.



@ivana7

kolegice sjecam se da ste napisali da ste kupovali ERNT, atpl…

vidite, problem je taj sto sam i ja kupovao ernt na 1300-1310kn i ingru na 25kn.

ove dionice nisu smjele probiti moje targete.
ali su probile.

a to znaci krv do koljena prije nego sam pretpostavljao.

inace panicno sam prodao 3500komada ingre na 25kn i izgubio 200kn.
i 80 komada ernt na 1299kn i popusio 800kn.

nema me do daljenjeg jer se ovdje moze samo izgubiti.

Gdje da te nazovem za savjet ???

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


kolega konzutlante,

gornji post sam ti napisao 30.06. – tada je cijena bila cca 28kn.
danas je ingra 20% jeftinija, tj cca 23kn.
a minus je isto tako minus – 20%…

znam da neces slusati – ali barem prodaj onda dio sto si duzan za vratiti margin…
ostalo si zadrzi ako bas moras.

vidio sam što ste napisali ali sam tada upozoren da radite u agram brokerima.
ako nije tako zahvaljujem se što nudite pomoć jer ne želim ispasti nepristojan.
no ako radite tamo, moram vas razočarati jer nemam kredit kod vas.
digao sam ga u jednoj banci, tako da nećete imati nikakve koristi ako ga prijevremeno vratim.
sljedeći tjedan očekujem odbijanac prema 30 kn jer su američki manipulatori (illuminati) prekinuli negativni trend i pomutili planove našim domaćim izdajnicima (talijanašima, mađaronima i bachovim husarima) koji pustoše ovo tržište kapitala.

rušenjem ingre peru prljavi novac ostvaren kaznenim djelima u razdoblju privatizacije, koji je uplaćen na račune offshore kompanija za kupnju oružja.
sada se s tim novcem u Švicarskoj, na Malti i sličnim utočištima za počinitelje kaznenih djela osnivaju investicijski fondovi koji iz inozemstva uplaćuju novac konzorciju kako bi ga oprao rušeći ingru i tako prikrio privatizacijski kriminal.
vašem će konzorciju doći kraj prije ili kasnije kao i svim zlotvorima, a ingra će prosperirati još mnogo godina.

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/hgk-otvara-predstavnistvo-u-afganistanu,84847.html

New Report

Close