INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne prodajem dijonice ingre, pa taman izgubio svu lovu koju sam uložio, od srijede na dalje če ionako
ingra kreniti s laganim rastom do sjednice a onda raketica… to je moje skromno predviđanje

Dijonice [smiley]

WWW.THEVENUSPROJECT.COM


"INGRA je s manje od 400 tisuća kuna prometa najtrgovanija među građevinarima, u stalnoj potrazi za novim minimumom svih vremena srušena 2,02 posto, spustivši se na samo 23,79 kuna i još četrdesetak lipa niži dnevni prosjek." seebiz.eu

Danas smo se dosta nas ukrcali, a oni koji su prodali imaju novu priliku.
Zašto je problem ako je netko danas prodao pa kupi opet na 30, 40…. i proda na 60, 100….?
Cijela priča rušenje dionice je počela još s 50 kn-a, a počeli su fondovi, a onda se povukli u pustili nama sitnima da kolo vodimo sve do danas ili 23.75 kuna kada nije bilo motiva više za prodaju.
Netko tko se nije uspio danas nakrcat opet će daviti o 15 ili 20 Kuna, ali mislim da se isreslo sve što se istresti dalo. Meni odgovara cijena gore i dolje jer realna cijena dionice nakon službene objave prolongiranja duga svakako je iznad 150, a u slućaju dobivanja posla i 250 nije daleko.

Ako sam dobro primjetio jučer na dnevniku, a jesam, HEP je iznio program izgradnje električnih centrala u RH u visini od 3 milijarde Eura u narednim vremenima, te time opravdava novo poskupljenje struje.
Svi znamo da te poslove kreditira EU, pogotovo ako su hidro, vjetro ili solarne centrale.

Ma biti će tu puno posla za ingru… u lijepoj našoj se ima još puno toga za izgraditi, a tenderi moraju kreniti što prije! Građevina će izvući zemlju iz krize. Tko hoče neka prodaje mene trejdanje ne interesira ja ingru nedam ispod 200kn i to samo ako mi zatreba novac, jer ce i na tim razinama biti jeftina, a na ovim razinama trenutno je netkome skupa! [cool]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


"INGRA je s manje od 400 tisuća kuna prometa najtrgovanija među građevinarima, u stalnoj potrazi za novim minimumom svih vremena srušena 2,02 posto, spustivši se na samo 23,79 kuna i još četrdesetak lipa niži dnevni prosjek." seebiz.eu

Danas smo se dosta nas ukrcali, a oni koji su prodali imaju novu priliku.
Zašto je problem ako je netko danas prodao pa kupi opet na 30, 40…. i proda na 60, 100….?
Cijela priča rušenje dionice je počela još s 50 kn-a, a počeli su fondovi, a onda se povukli u pustili nama sitnima da kolo vodimo sve do danas ili 23.75 kuna kada nije bilo motiva više za prodaju.
Netko tko se nije uspio danas nakrcat opet će daviti o 15 ili 20 Kuna, ali mislim da se isreslo sve što se istresti dalo. Meni odgovara cijena gore i dolje jer realna cijena dionice nakon službene objave prolongiranja duga svakako je iznad 150, a u slućaju dobivanja posla i 250 nije daleko.

Ako sam dobro primjetio jučer na dnevniku, a jesam, HEP je iznio program izgradnje električnih centrala u RH u visini od 3 milijarde Eura u narednim vremenima, te time opravdava novo poskupljenje struje.
Svi znamo da te poslove kreditira EU, pogotovo ako su hidro, vjetro ili solarne centrale.

Ovo je najoptimističnije proročanstvo koje sam do sada čuo. Nakon sjednice na 150. U doba ovakve krize ti očekuješ rast od 500/600%.


"INGRA je s manje od 400 tisuća kuna prometa najtrgovanija među građevinarima, u stalnoj potrazi za novim minimumom svih vremena srušena 2,02 posto, spustivši se na samo 23,79 kuna i još četrdesetak lipa niži dnevni prosjek." seebiz.eu

Danas smo se dosta nas ukrcali, a oni koji su prodali imaju novu priliku.
Zašto je problem ako je netko danas prodao pa kupi opet na 30, 40…. i proda na 60, 100….?
Cijela priča rušenje dionice je počela još s 50 kn-a, a počeli su fondovi, a onda se povukli u pustili nama sitnima da kolo vodimo sve do danas ili 23.75 kuna kada nije bilo motiva više za prodaju.
Netko tko se nije uspio danas nakrcat opet će daviti o 15 ili 20 Kuna, ali mislim da se isreslo sve što se istresti dalo. Meni odgovara cijena gore i dolje jer realna cijena dionice nakon službene objave prolongiranja duga svakako je iznad 150, a u slućaju dobivanja posla i 250 nije daleko.

Ako sam dobro primjetio jučer na dnevniku, a jesam, HEP je iznio program izgradnje električnih centrala u RH u visini od 3 milijarde Eura u narednim vremenima, te time opravdava novo poskupljenje struje.
Svi znamo da te poslove kreditira EU, pogotovo ako su hidro, vjetro ili solarne centrale.

Nema više motiva za prodaju? Realna cijena 150? 250? Kolega jel vi to ozbiljno?

Bunika? Tatula? Velebilje? Ražena glavnica? Pustikara? Koka?
Šta god da prakticirate mora da je dobro, pa možete i meni proslijedit, dogovorit ćemo se preko PM! Hvala!

never surrender



To sam već napravio. Ja možda i dobijem neku dividendu, jer posjedujem dionice dotičnih firmi.
Ali još nikada nisam čuo da je netko tko je u KEŠ-R-A dobio.
Osim toga vidim da dobro poznajete moje pozicije, da Vam ja nisam kojim slučajem tata. Tko zna, posvuda sam skitao! Pozdrav nepoznatom sinu! [kiss]

Kolega, mislim da ste bitno mlađi od mene. To naslućujem iz načina na koji investirate. Pozicije vam poznajem jer o svima njima pišete.
A da vam sad malo pojasnim ovo o dividendama – ako nema dobiti u godini, po zakonu se ne smije isplatiti redovna dividenda. Ali smije se isplatiti izvanredna dividenda iz zadržane dobiti iz prethodnih godina.
1. Ingra vjerojatno neće isplatiti izvanrednu dividendu (redovnu ne smiju) jer ionako imaju problema sa financijama i zadnje što im trenutno treba je da tek tako podijele eventualni slobodni keš.
2. HPB vjerojatno neće isplatiti izvanrednu dividendu (redovnu ne smiju) jer ionako ima problema sa adekvatnošću kapitala i svaka isplata iz zadržane dobiti bi mu smanjio jamstveni kapital i spustio im adekvatnost ispod 12%
3. Transadria bi teoretski mogla isplatiti redovnu dividendu (makar se i ona bazira na fiktivnoj dobiti), ali nisam siguran tko bi je mogao izglasati. Naime trenutna postava na vlasti neće imati pravo glasa na skupštini jer su u obvezi davanja ponude za preuzimanje. Iskreno, mislim da skupštine neće ni biti tj. da će je oni pokušati maksimalno odgoditi i da će nakon toga početi kemijati sa nekim pravnim komplikacijama.

Ako ste kojim slučajem dovoljno stari da imate dijete, savjetujem vam da ipak počnete racionalnije investirati. Čisto radi tog djeteta.
[/quote]
Radi Vas i investiram! 43 mi je godine, i u životu sam se nagledao i naslušao svega i svačega, ali nikako ne mogu dokučiti što Vas motivira da pišete na forumu dionice koju ne posjedujete. Sami ste dobro primijetili da za razliku od Vas ja pišem samo na dionicama koje posjedujem, i to uvijek "optimistično". Da ne vjerujem u svoja ulaganja, ne bih se bavio dioničarstvom, nego bih "čuvao ovce". Što se tiče dividendi, ne vidim zašto gubiš vrijeme u objašnjavanju, ja sam se sinko do sada dosta “nadividendo” i u svakoj spomenutoj dionici imam više uloženo nego što ste vi ikada i vidjeli u životu – uz dužno poštovanje.
Onima koji su još uvijek u Ingri i nisu nasjeli na "provokacije" lešinara savjetujem da se strpe do skupštine, jer ima puno toga lijepoga za čuti i vidjeti. Naravno ukoliko ste ozbiljni ulagači, a ne miševi koji od drveta ne vide šumu. Ako mislite zaraditi na dionicama dok traje ova kriza, onda ste se gadno prevarili. Sada se ulaže, a zarada dolazi poslije. Kratkoročno će te ovdje ostati i bez gaća, naročito ako ulažete novac koji nemate. Pozdrav svima! [thumbsup]

Život dam INGRU NE DAM ! [angry]

Neka padne na 16, 10, 5 kn al propasti neće !
Ako INGRA propadne gube Banke, OMF i x drugih.
Da ne spominjem da bi njen stečaj izazvao takav domino efekt da bih to bio kraj i ljepe naše.
I zato je mislim držati do groba ako treba ostaviti je unucima, praunucima, čukununucima al
poklanjati je za 20kn neću pa makar CRKA !

Inače mislim da će pasti na 20kn onda lagani odbijanac nakon skupštine na 27-28 a za 10 godina
tko zna… možda bude "SMAK SVITA". Hebe mi se !

lp
Trut, 500kmd, ulaz 38 kn

Dionicu ingre ruši Chuck Norris u dogovoru s Don Kaćunkom !



Ne prodajem dijonice ingre, pa taman izgubio svu lovu koju sam uložio, od srijede na dalje če ionako
ingra kreniti s laganim rastom do sjednice a onda raketica… to je moje skromno predviđanje

Dijonice [smiley]
[/quote]

To su povlaštene mi ostali imamo redovne . Druga razlika je što dijonice imaju bon plus s smanjenim rizikom od dioničkog kapitala u oba smjera.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

linkyyy i peromadjar;
danas vam je bio najbolji dan za ukrcaj, sorry, ali nemate više podršku, možete se ukracati na vlak i na većim cijenama i opet zaraditi . BTW da ne duljimo u ponedjeljak čekam na bidu ( stanici ) pa rasteretite dušu i tako danas nisam uspio realizirati planirano.

bananarama
sa svim sam suglasan, ali ovo s ovcama nikako. Zar uistinu misliš da je ovo inteligentnije, plemenitije i zdravije od čuvanja ovaca, a ne prijatelju samo unosnije jer su vrijednosti iskrivljene. Trebaš probati čuvati ovce bar 6 mjeseci pa više nikada ovako nešto ne bi rekao.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Većina ovih nickova što ovdje negativno piskaraju su bivši brokeri koji su zbog krize ostali bez posla. Sve brokerske kuće su smanjile drastično broj radnika, neke se i zatvorile.
Tipovi su ljuti na sami sebe, naučili su lagodno živjeti, a odjednom ih nespremne zatekla recesija. I sami imaju na leđima hipoteke, kredite jer bez obzira što su dobrano zarađivali burza ih je jednostavno ponijela. Neki su već na Crobexu 3000 mislili da je to dno pa su se dodatno zaduživali i spušili lovu.
Zato neka Vas ne čudi ovo što se dešava na ZSE-u, nema tu više zakona. Nitko od njih više ne preza ni od čega. Mora se priznati da su radeći u brokerajima stekli i određeno znanje o tome kako čitav sustav funkcionira i gdje ima rupa. E pa sada si možete zamisliti što se desi kada se okupi nekoliko ljutih frendova koji su zajedno radili a ukažu se ovakve prilike na nelikvidnom, plitkom tržištu.
Tko bude pametan u narednim danima i bude dobro pratio trgovinu na ovoj dionici pružit će mu se šansa za još jedan ulazak. Kraj je tu negdje, i treba imati spreman keš na računu.
Pad na 20 kuna bi bio poželjan, samo problem je u tome što nas je mnogo koji će htjeti uletiti na toj razini, pa čisto sumnjam da ću biti te sreće, ali da ću pozorno pratiti trgovinu slijedećih dana, u to možete biti sigurni. Ako mi se ukaže takva prilika tučem sa novih 10000 tisuća, što bi mi onda bio prosjek od 27,50 što i nije za baciti. Vi kak hoćete, mošte i u prodaju, al nemojte poslije kukati da vas je netko "navuko". Pozdrav! [thumbsup]
Nemam margina, nikakvih kredita, tako da sam sasvim [cool]

Samo par kratkih činjenica:

Ingra je opterećena ogromnim dugom koji mora vratit, a obzirom da keša nema, garantira ga praktički jedino svojim nekretninama.

Čak i uz takvu garanciju banke nisu baš toliko voljne dat kredite za financijsko restrukturiranje. Al možda će ipak radije ingru održavat na životu i izvući maksimalno moguće nego je otjerat u bankrot, jer pitanje je koliko bi iz te arene onda uopće mogli izvuć u stečajnom postupku. No tko to zna.

Dakle i da se spasi od stečaja, dolazimo do računice da će ingra zapravo gro dobivene love kanalizirat nazad prema bankama, a vrlo malo toga će im ostati za neko normalno poslovanje iz kojeg mogu stvorit značajniju profit.

Al nameće se tek ovdje pravo pitanje, pobogu, koja bi to banka išla na cijelu ovu priču ingri odobravat neki novi kredit u slučaju nekog novog posla koji bi im se nudio? Pa to bi bila il ekstra velika kamata il bi ingra morala ponudit ekstra nisku cijenu za izvođenje tog posla. Sve u svemu, kako god okreneš, čak i da se takav scenarij ostvari, opet nema na vidiku potencijala za značajniju zaradu.

Kad se sve podvuče:
Šansa da ingra doživi stečaj – 45 do 50 posto
Šansa da se financijski održava na aparatima – 40 do 45 posto
Šansa da se financijski stabilizira – 5 do 10 posto
Šansa da u dogledno vrijeme i zaradi ( i poveća dionicama vrijednost ) – 1 do 5 posto.

A dionice ingre mogu dugoročno rast samo i isključivo samo ako se zarađuje ( dakle ova posljednja opcija ). U svim ostalim slučajevima slijedi il pad il stagnacija. Pa sad vi računajte. I laprdajte svoje.

never surrender


Samo par kratkih činjenica:

Ingra je opterećena ogromnim dugom koji mora vratit, a obzirom da keša nema, garantira ga praktički jedino svojim nekretninama.

Čak i uz takvu garanciju banke nisu baš toliko voljne dat kredite za financijsko restrukturiranje. Al možda će ipak radije ingru održavat na životu i izvući maksimalno moguće nego je otjerat u bankrot, jer pitanje je koliko bi iz te arene onda uopće mogli izvuć u stečajnom postupku. No tko to zna.

Dakle i da se spasi od stečaja, dolazimo do računice da će ingra zapravo gro dobivene love kanalizirat nazad prema bankama, a vrlo malo toga će im ostati za neko normalno poslovanje iz kojeg mogu stvorit značajniju profit.

Al nameće se tek ovdje pravo pitanje, pobogu, koja bi to banka išla na cijelu ovu priču ingri odobravat neki novi kredit u slučaju nekog novog posla koji bi im se nudio? Pa to bi bila il ekstra velika kamata il bi ingra morala ponudit ekstra nisku cijenu za izvođenje tog posla. Sve u svemu, kako god okreneš, čak i da se takav scenarij ostvari, opet nema na vidiku potencijala za značajniju zaradu.

Kad se sve podvuče:
Šansa da ingra doživi stečaj – 45 do 50 posto
Šansa da se financijski održava na aparatima – 40 do 45 posto
Šansa da se financijski stabilizira – 5 do 10 posto
Šansa da u dogledno vrijeme i zaradi ( i poveća dionicama vrijednost ) – 1 do 5 posto.

A dionice ingre mogu dugoročno rast samo i isključivo samo ako se zarađuje ( dakle ova posljednja opcija ). U svim ostalim slučajevima slijedi il pad il stagnacija. Pa sad vi računajte. I laprdajte svoje.


Nisam do sada pisao na ovoj dionici, ali stvarno mislim da ako netko "laprda" onda si to ti PERO!
U stvari slično pišeš na svim dionicama gdje si prisutan. Odakle više crpiš tu negativnu energiju, hajde otkrij nam tajnu svoje prehrane! Nemoj se ljutiti ali stvarno si mi "idol pesimizma"!

Drage kolege, pisao sam na par dionica, a zadnji put na dkvs. Tamo sam davnih dana procjenio target pada na 3-4 kune još od onog iskrcavanja na 20-30 kuna, pa mi skoro nitko nije vjerovao. Eto sad je dkvs u stečaju a cijena dionice je trenutno 6 kuna ( bila i na 5,5 ).

Možda zvučim kao pesimist, al imam apsolutno povoda da tako zvučim. No dobro neću vas maltretirat, uživajte u svojim ulaganjima, želim vam svima jak rast ingre, čujemo se opet tamo na jesen.

never surrender

New Report

Close