INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

10.06.10. | 19:36
ocjena poruke
1%



…a prvi otpor ceka vec negdje na razini od 30-31 sto cini rast od 7%-10%…
…drugi otpor je na razini 34-36 sto cini rast od 21%-28%…
…a treci otpor koji je na gornjoj liniji trokuta za sada se cini mozda i nedostizan…no vidjet cemo…

i sad koliko ima onih koji ce se odmah htjeti iskrcati vec kod prvog otpora…no i po tome ce se najbolje vidjeti i tko je ovaj tjedan sve kupovao…da li su to bili samo mali ili mozda i netko veliki…(lp)

…a prva potpora čeka već negdje na razini 27 što čini pad od 7 posto…
…druga potpora je na razini 24-25 što čini pad od 15 posto…
…a treća potpora koja je na targetu 21-22 čini pad od 25 posto i trenutno se ne čini dostižnom..no vidjet ćemo…

I sad, koliko ima onih koji će se htjet iskrcat prije prve potpore…

I šta sad, kome vjerovat?
Sve su analize lijepe kad se tako odokativno crtkaju grafovi, al pitanje je koja je najpravilnija. Zato sačuvajte svoje drukove i ne uvlačite druge u ovo samo zato jer ste vi kupili. Postoje jasni signali kad nešta treba kupit a kad nešta treba prodat.
[/quote]

Dakle, dragi moji drukeri, šta ćemo sad?

Evo i par tjedana poslije ekipa je i dalje uvjerena da su ovo sve teorije urote, da se netko želi jeftino nakrcat, da se ekipa plaši nalozima na prodaji, da se namjerno ruše margini, da hanfa žmiri, da su svi su koji kažu jednu negativnu vijest o ingri lopovi, otimači i kriminalci, jedino je ova dionica med i mlijeko, a igor oppenheim valjda dobri anđeo.

Peromadjar nikad ne priča bezveze, nikad ne navlačim već jednostavno govorim kako je i kako će bit i svaki put od mene ide gola istina, htio to neko prihvatit il ne, mislio neko da je to druk il ne.

Al očito je hrvatski jal i prkos veći od svega pa pojedinci nikako da prihvate činjenice, čak ni pod cjenu velikog novčanog gubitka. Jel tako minimini?

I da, sve vas Stipe dao lijepo pozdravit, opet.

never surrender

nema razloga za paniku, evo da se i ja javim nakon kraće pauze, nisam više želio pisati ali jednostavno moram nakon ovoga što vidim.
digao sam inače novi kredit kojim sam zakrpao margin kredit, previše je novaca u pitanju da dopustim pucanje, a ne vjerujem da ima snage da dalje pada.
tu je negdje dno gdje su brokeri dogovorili da će srušiti ingru. ove priče o 20kn i 15kn im služe za uvjeravanje da im prodate po 23-22 jer znaju da to neće niže, a kao, daju vam nadu da ako sada prodate možete kupiti niže. pazite se jer bi takva odluka mogla biti KOBNA.
kažu da treba kupovati kad proda zadnji optimist pa se nadam da vam je filija dao dobar poticaj da krenete u kupnju. to je znak da dolazi preokret, zato pamet u glavu.
bez brige minimini, ima nas više optimističnih no što se čini i to što je filija navodno otišao nas neće niti malo ugroziti.
postoji i druga mogućnost, a to je da je filija zapravo jedan od osnivača famoznog konzorcija koji je cijelo ovo vrijeme igrao ulogu neformalnog vođe pozitivaca, pa je sad ko fol odustao da bi mi ostali izgubili svaku nadu u ovu dionicu. školski primjer kontrašpijunaže, dvostrukog agenta provokatora.
POZDRAV ISKRENIM DIONIČARIMA, USKORO ĆEMO NA 30 kn!!![thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]


Kolega, ako čekate dividendu, znajte da prvo morate otvoriti žiro račun i javiti ga SKDD-u.
Naravno, kolega, nema žurbe. Kod Ingre dividenda neće pobjeći. Kao uostalom ni kod HPB-R-A. Jedino možda TNSA-R-A isplati nekakvu dividendu. Ipak su oni imali dobit u 2009. pa mogu nešto isplatiti.

To sam već napravio. Ja možda i dobijem neku dividendu, jer posjedujem dionice dotičnih firmi.
Ali još nikada nisam čuo da je netko tko je u KEŠ-R-A dobio.
Osim toga vidim da dobro poznajete moje pozicije, da Vam ja nisam kojim slučajem tata. Tko zna, posvuda sam skitao! Pozdrav nepoznatom sinu! [kiss]

A kad se cijena dionice opet raspadne ko bugarska skupština opet će se prozivat znani i neznani likovi, unutarnji i vanjski neprijatelji, insajderi, marginaši, zelenaši, petokolonaši, svi odreda.

Valjda je čovjeku najteže priznat, da si je najveći krivac on sam što je loše kupovao ( skupo platio ), oglušivao se na upozorenja i tako popušio gadne novce. Al ne može se nikako reći da nitko nije na vrijeme upozoravao, stvarno ne može.

Dovoljno je samo pogledat postove onih koji su još uvijek unutra i drukaju na rast. Rijetko tko spominje da očekuje sad rast od 10-20 posto ( znači na recimo 27-29 kuna ), bogati, pa svi oni vide cifre od 40 pa na više kuna što predstavlja rast od 70 i više posto! Kakva skromnost dragih nam drukera!

To sve govori o njihovoj lakomosti i željom za brzom i lakom zaradom, koja ih je u prvom redu i uvukla ovdje. A onda, kad im je namjera neslavno propala, i kad vide da cijena i dalje pada, još imaju obraza prozivat druge da su otimači i lešinari jer ne pišu "pozitivno"?

Jadan si narode…
[bye] [bye]

never surrender

postoji i druga mogućnost, a to je da je filija zapravo jedan od osnivača famoznog konzorcija koji je cijelo ovo vrijeme igrao ulogu neformalnog vođe pozitivaca, pa je sad ko fol odustao da bi mi ostali izgubili svaku nadu u ovu dionicu. školski primjer kontrašpijunaže, dvostrukog agenta provokatora.
POZDRAV ISKRENIM DIONIČARIMA, USKORO ĆEMO NA 30 kn!!![thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Ma evo ga! Majke ti, nisam ni napisao svoj prethodni post do kraja i evo već odmah vidim prozivanja "petokolonaša" i nove teorije urote! Pa ovo je za krepat!

[lol] [lol]

Ljudi moji, pa ovdje bi kroz spominjanih 20-22 moglo kao nožem kroz maslac, a vi dižete nove kredite da zakrpate stare??

[sealed]

never surrender


nema razloga za paniku, evo da se i ja javim nakon kraće pauze, nisam više želio pisati ali jednostavno moram nakon ovoga što vidim.
digao sam inače novi kredit kojim sam zakrpao margin kredit, previše je novaca u pitanju da dopustim pucanje, a ne vjerujem da ima snage da dalje pada.
tu je negdje dno gdje su brokeri dogovorili da će srušiti ingru.

Pa nije ni čudo, kad firma u koju ulažete krpa kredite novim kreditima da preživi, što ne biste i vi.
Kakva firma takvi dioničari.
[smiley]

never surrender



A kolega kako ces to kupiti po 35, kada ce odmah na otvaranju biti 40 ? A i svi medvjedi ce je odmah htjeti! Pa nema tu bas toliko dionica za sve! [kiss]

al ga vi al stvarno baljezgate pa to je fešta,pobjeda 0 bodova za vas…lp
[/quote]
hehehe hahaha
lijepo, nisam najgori!
filija* pametan potez, a ako si uvjeren u dobivanje kredita imati češ se vremena vratiti slijedeći tjedan i to s najmanje 5% više dionica

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

trenutno sam sa ingr u -55,64%.
treba mi rast od samo cc 120% i vec sam na svom,a sve ostalo mi je cistaka zarada. [cool]

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

lijepo je da neki ovdje priznaju da će kupovati ako treba i po 30 sljedeći tjedan, to su u suštini veliki OPTIMISTI, a samo prividni pesimisti jer pravih pesimista ovdje nema.
neki izravno priznaju da će kupiti ingru, a neki to čine samo davanjem svojih targeta.
zapravo su takve poruke moljakanje da kupe malo jeftinije kvalitetnu dionicu INGRE u koju ČVRSTO VJERUJU. pa nećete im valjda prodati svoje dionice?
ako prolongiraju obveznice, odmah će mahnito po asku.
kupovati će i filija zajedno s pobjedom i još deseci njih sa ove teme ravno po ASKU.
vidljiva je velika nervoza potencijalnih dioničara, a nema šanse da se dug ne prolongira, zato vrijeme nije na njihovoj strani. do kraja sljedećeg tjedna bi pomalo mogli krenuti novinski natpisi i izjave analitičara kako će se prolongirati dug ingre..pa onda kreće odbijanac i preokret.
onda će pobjeda i filija kupovati po 30 kuna ili po bilo kojoj cijeni s aska [thumbsup] [thumbsup]

Ne prodajem dijonice ingre, pa taman izgubio svu lovu koju sam uložio, od srijede na dalje če ionako
ingra kreniti s laganim rastom do sjednice a onda raketica… to je moje skromno predviđanje

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


To sam već napravio. Ja možda i dobijem neku dividendu, jer posjedujem dionice dotičnih firmi.
Ali još nikada nisam čuo da je netko tko je u KEŠ-R-A dobio.
Osim toga vidim da dobro poznajete moje pozicije, da Vam ja nisam kojim slučajem tata. Tko zna, posvuda sam skitao! Pozdrav nepoznatom sinu! [kiss]

Kolega, mislim da ste bitno mlađi od mene. To naslućujem iz načina na koji investirate. Pozicije vam poznajem jer o svima njima pišete.
A da vam sad malo pojasnim ovo o dividendama – ako nema dobiti u godini, po zakonu se ne smije isplatiti redovna dividenda. Ali smije se isplatiti izvanredna dividenda iz zadržane dobiti iz prethodnih godina.
1. Ingra vjerojatno neće isplatiti izvanrednu dividendu (redovnu ne smiju) jer ionako imaju problema sa financijama i zadnje što im trenutno treba je da tek tako podijele eventualni slobodni keš.
2. HPB vjerojatno neće isplatiti izvanrednu dividendu (redovnu ne smiju) jer ionako ima problema sa adekvatnošću kapitala i svaka isplata iz zadržane dobiti bi mu smanjio jamstveni kapital i spustio im adekvatnost ispod 12%
3. Transadria bi teoretski mogla isplatiti redovnu dividendu (makar se i ona bazira na fiktivnoj dobiti), ali nisam siguran tko bi je mogao izglasati. Naime trenutna postava na vlasti neće imati pravo glasa na skupštini jer su u obvezi davanja ponude za preuzimanje. Iskreno, mislim da skupštine neće ni biti tj. da će je oni pokušati maksimalno odgoditi i da će nakon toga početi kemijati sa nekim pravnim komplikacijama.

Ako ste kojim slučajem dovoljno stari da imate dijete, savjetujem vam da ipak počnete racionalnije investirati. Čisto radi tog djeteta.

"INGRA je s manje od 400 tisuća kuna prometa najtrgovanija među građevinarima, u stalnoj potrazi za novim minimumom svih vremena srušena 2,02 posto, spustivši se na samo 23,79 kuna i još četrdesetak lipa niži dnevni prosjek." seebiz.eu

Danas smo se dosta nas ukrcali, a oni koji su prodali imaju novu priliku.
Zašto je problem ako je netko danas prodao pa kupi opet na 30, 40…. i proda na 60, 100….?
Cijela priča rušenje dionice je počela još s 50 kn-a, a počeli su fondovi, a onda se povukli u pustili nama sitnima da kolo vodimo sve do danas ili 23.75 kuna kada nije bilo motiva više za prodaju.
Netko tko se nije uspio danas nakrcat opet će daviti o 15 ili 20 Kuna, ali mislim da se isreslo sve što se istresti dalo. Meni odgovara cijena gore i dolje jer realna cijena dionice nakon službene objave prolongiranja duga svakako je iznad 150, a u slućaju dobivanja posla i 250 nije daleko.

Ako sam dobro primjetio jučer na dnevniku, a jesam, HEP je iznio program izgradnje električnih centrala u RH u visini od 3 milijarde Eura u narednim vremenima, te time opravdava novo poskupljenje struje.
Svi znamo da te poslove kreditira EU, pogotovo ako su hidro, vjetro ili solarne centrale.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close