INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zahvalni mogu biti vama koji ste koristeći povlaštene informacije o stanju margina i dogovoru na rušenju istih srušili ingur za istih 40 %

u nijednom mom postu nema nikakbog navlačenja niti nagovaranja na kupnju, već sam samo iznosio svoje argumente zašto mislim da ingra ne zaslužuje ovakvo rušenje i da ima dugoročni potencijal rasta.


evo kako sam jučer najavio, iskrcavanje po naivcima se nastavlja, zadnja 23,50 kn a sve veće količine dolaze na prodaju. bit će ovo "krvav" petak za našu Ingru [cry]

Lako je vama najaviti kada točno znate koliko će margina puknuti i koliko će sutra biti dionica na prodaji. Usput malo pogurate cijenu prema dolje tek toliko da budete sigurni u sutrađnju rasprodaju.

kada ste toliko vidoviti dajte nam rezultat finala pa da bar nešto zaradimo na klađenju.



O da ! Počeo je iskrcaj !
Danas to ide na 22 [bye]

dok ne dođe na 16-17 kn ne treba žuriti s kupnjom [thumbsup]
[/quote]

Pošto ingra propada, vaša kupnja na 16-17 će i vas koštati bankrota.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Vjerojatno ste primjetili ovog kupca 3360 kom koji sa kako cijena pada stalno spušta na dovoljno nisku razinu da ga ekipa slučajno ne pokupi, a da prividno broj dionica na kupnji bude veći.

Pitao bi ekipu koja tvrdi iz raznoraznih dušebrižnih razloga da se ne kupuje ova dionica, jer ide sigurno u stečaj, što bi oni napravili da su na mjestu Igora:

– digli ruke od svega i dozvolili da tvrtka ide u stečaj uz objavu da ne mogu servisirati dugove ili

– pokušali vući određene poteze za spas prvenstveno sebe i svoje imovine(dionica) pa makar uz nekakav diskont


Lako je vama najaviti kada točno znate koliko će margina puknuti i koliko će sutra biti dionica na prodaji. Usput malo pogurate cijenu prema dolje tek toliko da budete sigurni u sutrađnju rasprodaju.

Koje su ovo već teorije zavjere…

Pa zar je moguće da "svi" ovo vide, ali jedino Hanfa i DORH ništa ne primjećuju? Ili možda primjećuju, ali ne žele ništa poduzeti jer i oni zarađuju na rušenju Ingre? Hanfa sigurno zna na kojim razinama su pojedini margin call-ovi. Vjerojatno i sada dok pišem ruše cijenu kako bi mogli jeftinije nadokupiti…



evo kako sam jučer najavio, iskrcavanje po naivcima se nastavlja, zadnja 23,50 kn a sve veće količine dolaze na prodaju. bit će ovo "krvav" petak za našu Ingru [cry]

Lako je vama najaviti kada točno znate koliko će margina puknuti i koliko će sutra biti dionica na prodaji. Usput malo pogurate cijenu prema dolje tek toliko da budete sigurni u sutrađnju rasprodaju.

kada ste toliko vidoviti dajte nam rezultat finala pa da bar nešto zaradimo na klađenju.
[/quote]

kolega, ja nemam apsolutno nikakve informacije o marginima koji će puknuti, ali do takvih zaključaka nije teško doći svakom prosječnom ulagaču na burzi kakav sam i ja koji prati trgovanje i javne informacije. možda je vrijeme da se zapitate je li ovo uopće posao za vas kad niste u stanju prepoznati jasne sell signale i izvući pravilne zaključke? [undecid]




O da ! Počeo je iskrcaj !
Danas to ide na 22 [bye]

dok ne dođe na 16-17 kn ne treba žuriti s kupnjom [thumbsup]
[/quote]

Pošto ingra propada, vaša kupnja na 16-17 će i vas koštati bankrota.

[/quote]

neće, pa lijepo sam jučer najavio da ću kupiti na 16-17 kn i prodati čim se odbije za 1-2 kn, a u svakom slučaju prodat ću prije nego objave bankrot! pa nisam lud ostati u ingri duže od 1-2 dana [bye]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


zahvalni mogu biti vama koji ste koristeći povlaštene informacije o stanju margina i dogovoru na rušenju istih srušili ingur za istih 40 %

u nijednom mom postu nema nikakbog navlačenja niti nagovaranja na kupnju, već sam samo iznosio svoje argumente zašto mislim da ingra ne zaslužuje ovakvo rušenje i da ima dugoročni potencijal rasta.


dali mogu zamoliti za pojašnjenje ovih povlaštenih informacija o -Marginu.
primjećujem da to stalno ponavljate.
I o kakvom dogovornom rušenju se radi.???

Morate uzeti u obzir -da je dionica iz građevinskog sektora,kojem trenutno i u zadnjih godinu dana ne cvjetaju ruže-stoga pad je očekivan.
do koje cjene će padati ,to su samo očekivanja i špekulacije u kojima netreba sudjelovati.

Mene osobno naj više zabrinjava pasivnost uprave i njihova sudržanost da bi demantirali nastalu situaciju,dok je tako držim se podalje od navedene dionice.
S štovanjem.

Veći sam dioničar INGRE od mnogih ovdje prisutnih, ali moram biti suglasan s frckavim ili fiumanom100.
Zašto ?
Tvrtka koja je pred stečajem, a kao i ostale na burzi bez obzira na nominalu nose predznak dionice od 7 do 15 Kuna ( DKVS u stečaju 7 Kuna ili VLDS 12 Kuna prede stečajem ili prihvatljiv gubitak od 1 do 2 Eura po dionici.

Što ako su namjerno plasirali informaciju o prolongiranju duga, a 16.07. objave suprotno ?
Tada sve iznad 15 Kuna na BIDU će biti jako dobro, ali tada će se bid povući na 11, 12 Kuna.

Što ako i objave što su najavili i prolongiraju dug kada je Država pred bankrotom, opet isto. Nema posla, novaca, neredi u državi na jesen itd…
Da li su ovo povoljne okolnosti ili nerealne, pa nije samo INGRA ugrožena na burzi, svi su.

Evo i dokaza danas;
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/hub-analize-prognoza-pada-bdp-a-pogorsana-na-1%2c4%25%2c-deficita-na-4%2c9%25,84692.html

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Mislim da imamo novi low – 23,11 kn

@minimini
branio sam cijenu dok sam mogao, ali i kao početnik nasjeo upravo na ove priče na forumu.
Još uvijek je mogu srušiti, ali što imam od toga, kada bi bila veća količina i na 20 kuna sve bi istrtesao.
Što sad imam, minus koji me sram i napisati, zato ne pili više bez argumenata.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Mislim da kod Ingre nije bitan stečaj ili ne (mislim da ga neće biti) nego što ingra godinama neće raditi s dobiti.
Dok druge firme budu radile s plusom i davale dividendu ingra će godinama biti u robovlasničkom odnosu prema bankarima koji će joj svu lovu posisati za otplatu glavnica i kamate.
Ingra će biti nešto kao pacijent na aparatima: formalno živ, ali samo vegetira pa ćemo tek za par godina kad isključe aparate znati je li preživjela ili odapela [embarass]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

u ingri je ekipa ljudi koja je zanemarila loše poslovne rezultae firme, fundamente, loše stajanje svih građevinara, loše stanje u državi i uložila svoje novce na temelju običnog druka. Ljudi moji zacrtani plan se ostvaruje, ovo ide ispod 20kn

New Report

Close