INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a sad eto jedna usporedba sa ‘najljucim’ konkurentom…IGH

1.7.2005. –> Ingra i IGH oba ~ na 1900 Kn
15.10.2007. –> Ingra raste 32x a IGH samo 8x do svojih ATH

…a danas IGH na 1888,74 Kn a Ingra bi danas tako bila na 3642 Kn da nije bilo onog nesretnog stock-splita od 150 provedenog eto bas negdje na pola cijene od ATH…al’ u padajucem trendu…

…te je eto tako danas dionica Ingre nakon 5 godina za 92% skuplja od dionice IGH…
…no sto danas kazu fundamentalni pokazatelji…ima li opravdanja za isto…glede zaduzenja, prihoda i slicno…

Optimist - loše informirani pesimist

filija:
…motrati ću se ja preseliti i pisati(pljuvati) po dionicama koje padaju i koje niti u snu ne želim…vidim da je to postalo moderno-barem ovdje na INGRI…nitko je neće a svi su zabrinuti i prizivaju još veći pad…molim vas poštedite nas tih budalaština…naslađujte se niskim kupovinama bez baljezganja o Ingri-koja vas NE INTERESIRA… ili nemate pametnija posla???…stvarno ste dosadili svima…Hvala…
—————-
Filija imaš stotku od mene ali….izgleda da me netko preduhitrio kolčinom. Šta li će svi ovi likovi pisati kad se nakrcaju…..?????? Ubrzo čemo znati.

marcello

@minimini

Ova dionica je najkomentiranija iz razloga jer je prva od likvidnijih ( i jedna od onih kojom su se fondovi masno krcali našim parama na vrhuncima cijena ) i uopće relevantnijih koja se našla gadno pogođena krizom i zbog čega joj je cijena dramatično pala. A sve glasnije su priče o mogućem stečaju. Pa tko ne bi to sve komentirao? Zar to nije ljudski i top tema za sve dioničare?

Pa ja mislim da nema formaša koji bar jednom nije kupio dionice ingre upravo zbog tih navedenih činjenica i zbog ogromne korekcije u nadi da će cijena porasti u "odbijancu". Istina je da su se rijetki ovdje usrećili. A razlog šta je sve više i više ljudi koji komentiraju je taj što su neki pohlepni i traže brzu zaradu jer im je dionica turbo jeftina u odnosu na mjesec, pola godine, godinu ili dvije godine, dok s druge strane postoji dio ulagača koji objektivno sagledava stvari i upozorava da i jeftino može postati još jeftinije, te da sadašnje cijene nimalo ne umanjuju rizik s kojim se potencijalni ulagač može suočit.

Naravno, razumijem i drukanje onih koji su zaglavili kad su kupovali na 40. Al to ne moram dalje objašnjavat, ti su silom prilika postali dugoročni investitori i poznavajući mentalitet naših ulagača, radije će trpit žestoke gubitke nego odrezat poziciju i pomirit se s gubitkom i lošom investicijom.

Razmislite malo o tome, mislim da je to suština cijelog problema. Ja ponavljam, radije ću kupit ingru na 35 kuna ako sigurno ugovori nekakav unosan posao nego da ciljam neko dno, i recimo ulijećem na 24 i čekam Stipu, Božju pomoć il nekakvu poluvijest koja će podić cijenu dionice.

never surrender

A kolega kako ces to kupiti po 35, kada ce odmah na otvaranju biti 40 ? A i svi medvjedi ce je odmah htjeti! Pa nema tu bas toliko dionica za sve! [kiss]



@minimini

Ova dionica je najkomentiranija iz razloga jer je prva od likvidnijih ( i jedna od onih kojom su se fondovi masno krcali našim parama na vrhuncima cijena ) i uopće relevantnijih koja se našla gadno pogođena krizom i zbog čega joj je cijena dramatično pala. A sve glasnije su priče o mogućem stečaju. Pa tko ne bi to sve komentirao? Zar to nije ljudski i top tema za sve dioničare?

Pa ja mislim da nema formaša koji bar jednom nije kupio dionice ingre upravo zbog tih navedenih činjenica i zbog ogromne korekcije u nadi da će cijena porasti u "odbijancu". Istina je da su se rijetki ovdje usrećili. A razlog šta je sve više i više ljudi koji komentiraju je taj što su neki pohlepni i traže brzu zaradu jer im je dionica turbo jeftina u odnosu na mjesec, pola godine, godinu ili dvije godine, dok s druge strane postoji dio ulagača koji objektivno sagledava stvari i upozorava da i jeftino može postati još jeftinije, te da sadašnje cijene nimalo ne umanjuju rizik s kojim se potencijalni ulagač može suočit.

Naravno, razumijem i drukanje onih koji su zaglavili kad su kupovali na 40. Al to ne moram dalje objašnjavat, ti su silom prilika postali dugoročni investitori i poznavajući mentalitet naših ulagača, radije će trpit žestoke gubitke nego odrezat poziciju i pomirit se s gubitkom i lošom investicijom.

Razmislite malo o tome, mislim da je to suština cijelog problema. Ja ponavljam, radije ću kupit ingru na 35 kuna ako sigurno ugovori nekakav unosan posao nego da ciljam neko dno, i recimo ulijećem na 24 i čekam Stipu, Božju pomoć il nekakvu poluvijest koja će podić cijenu dionice.

Kolega pero svako ima svoje mišljenje i ono je uvijek subjektivno bez obzira što vi mislite da je objektivno. prema tome i ja smatram da je moj stav objektivan ali zbog hrpe " objektivnih " stavova u kojima se nastoji ingra ocrniti do maksimuma unatoč nizu činjenica koje im neidu u prilog, dozvolite da ja vjerujem u svoj objektivan stav i poštetite me svojih " dobronamjenirh i objektivnih " stavova jer mi je stvarno dosta pesimizma pa kad dođem na forum i vidim onu važu zastavicu dođe mi da razbijem laptop. Kako bi me poštedili štete moim vas da ingru ostavite na miru i brinete i spašavate ulagače na drugim dioicama HVALA

kolega pero ne dajte se, slobodno pišite istinu o ovoj dionici i navlačenjima drukera na njoj. znam da njima ne odgovara da im netko kontrira jer onda teže mogu širiti svoje laži, ali istina na kraju uvijek pobjeđuje [thumbsup]

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

O da ! Počeo je iskrcaj !
Danas to ide na 22 [bye]

Dionicu ingre ruši Chuck Norris u dogovoru s Don Kaćunkom !

Jasno. Najbolje bi bilo da smiju pisati ili samo oni koji misle da će rasti ili samo oni koji misle da će padati. Kakav bi to sretan svijet bio… Samo bi Branko Kockica falio.

evo kako sam jučer najavio, iskrcavanje po naivcima se nastavlja, zadnja 23,50 kn a sve veće količine dolaze na prodaju. bit će ovo "krvav" petak za našu Ingru [cry]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


O da ! Počeo je iskrcaj !
Danas to ide na 22 [bye]

dok ne dođe na 16-17 kn ne treba žuriti s kupnjom [thumbsup]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

Previše je to novca za ingru. predlažem da nitko ne kupje do cijene od 1 kunu ali uz uvjet da uz jednu kupljenu dionicu po 1 kn kupac dobije i jednu besplatnu. to bi bila fer vrijednost ingre za fiumana, truta, peru madjara itd. itd. sve "poštene" i " objektivne " forumaše.

@minimini
valjda ste onda "pošteni" vi (filija, pozitiva, minimini) koji ste ljude navukli u Ingru na 40 kn i sad u kratko vrijeme imaju preko -40%! stvarno vam trebaju biti jako "zahvalni" [bye]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

New Report

Close