INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jedno je kada upadnes u probleme a znas na sto je otisao dug (tipa Dioki za postrojenje) pa se imas cemu nadati.

Drugo je kada upadnes u probleme a imas kvartalni prihod od 20 mil kuna.

Bas me zanima sto ce biti sa prihodima u 2 kvartalu 2010???

Bolnica Alžir???

tko zna, možda se i iznenadite.



Jedno je kada upadnes u probleme a znas na sto je otisao dug (tipa Dioki za postrojenje) pa se imas cemu nadati.

Drugo je kada upadnes u probleme a imas kvartalni prihod od 20 mil kuna.

Bas me zanima sto ce biti sa prihodima u 2 kvartalu 2010???

Bolnica Alžir???

tko zna, možda se i iznenadite.
[/quote]
stvar je u tome da info koji svi znaju nije od koristi…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Osim toga ja sam i dionicar Ingre, i red je da lijepo pisem o firmi ciji sam dionicar.
Veci su problem oni koji nisu dionicari Ingre i ne zele to biti, a gube vrijeme pisuci po cijele dane. [kiss]

-A ne,ne kolega. Oni ŽELE biti, ali po mogućnosti što jeftinije,i za sad su u pravu.

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont


Pogledajte malo bilancu hgspota i njegov omjer duga i imovine, pa će vam sve biti jasno.
ako je hgspot preživio i banke i veliki ulagači u su ga pristale održavati na životu nevidim razlog zašto se ingri nebi raprogramirao dug i omogućilio normalno poslovanje, pogotovo što je imovina ingre visoko vrijedna.

otkud ti to da HGSP preživio? jer još uvijek kotira na burzi? pa i DKVS je još na burzi, ali sve te dionice plesat će još samo ovo ljeto a onda ide ključ u bravu [shocked]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!


Jedno je kada upadnes u probleme a znas na sto je otisao dug (tipa Dioki za postrojenje) pa se imas cemu nadati.

Drugo je kada upadnes u probleme a imas kvartalni prihod od 20 mil kuna.

Bas me zanima sto ce biti sa prihodima u 2 kvartalu 2010???

-Pa to i je glavni uzrok problema, srećom povjerenje banaka je i dalje vrlo veliko, pa za sada od stečaja ništa.
-Vama kolega Blueman želim ukrcaj na ciljnoj cijeni, pa da u budućnosti chatamo u veselijem tonu.

Bolnica Alžir???


[wink]

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

…u javnim opcilima i dalje sve samo optimisticno…i cemu se sada nadati…nekom cudu da ce se dogoditi…a tko jos danas vjeruje u cuda…mozda samo sanjari izgubljeni u prostoru i vremenu…

Promet na burzi pao ove godine za trećinu, oporavka i dalje nema
http://www.vecernji.hr/biznis/promet-burzi-pao-ove-godine-trecinu-oporavka-dalje-nema-clanak-165110
"Situacija na burzi u skladu je s onom makroekonomskom, a dok se ne pokrene nešto kad je riječ o izvozu i ulaganjima, ne može se očekivati oporavak burze. Drugim riječima, nije toliko potreban novac koliko neki razlog za optimizam.

Naime, snažan ovogodišnji pad na tržištu bez ikakvih optimističnih podataka na vidiku smanjio je promet, a većina ih preživljava radom s drugim uslugama ili pak sve popularnijem trgovanju na vanjskim tržištima. Premijerkina izjava da će sljedećih mjeseci biti još teže nimalo nije ohrabrila ulagače pa se stoga do kraja godine na burzi ne očekuje nikakav veći pomak – bez obzira na rezultate poslovanja kompanija ili oporavak na svjetskim tržištima.

– Do kraja godine ne očekujem znatnije promjene vezane uz obujam trgovanja i likvidnost tržišta. Smatram da će se nastaviti trend povećanja trgovanja domaćih ulagatelja na inozemnim tržištima, gdje je likvidnost znatno veća, a i izbor financijskih instrumenta izuzetno velik – komentira Libor Weiser, analitičar Hita vrijednosnica."

Ž. Kardum napušta burzu, a uz njega još i troje zaposlenika
http://www.vecernji.hr/biznis/z-kardum-napusta-burzu-a-njega-jos-troje-zaposlenika-clanak-165170
"Željko Kardum, glasnogovornik Zagrebačke burze, koji je bio i njezin drugi zaposlenik nakon osnivanja burze 1991. godine, a sigurno i osoba za koju se godinama burza veže, potvrdio je odlazak iz te institucije, o čemu se već i neko vrijeme govori."

Optimist - loše informirani pesimist


Jedno je kada upadnes u probleme a znas na sto je otisao dug (tipa Dioki za postrojenje) pa se imas cemu nadati.

Drugo je kada upadnes u probleme a imas kvartalni prihod od 20 mil kuna.

Bas me zanima sto ce biti sa prihodima u 2 kvartalu 2010???

Bolnica Alžir???

INGRA treba nove poslove a nadam se da će Predsjednik u tome pripomoći svojim dobrim poznanstvima.
Dobro bi bilo da se još malo dugotrajne imovine – cca 51% – iskoristi za restruktuiranje duga i da se s nekom lovom može krenuti u neki posao.
Ako se ostvari nešto od prvog i drugog navedenog INGRA će zabljesnuti jer ovo je dno dna.
Zasigurno neće propasti o čemu špekuliraju DOBRONAMJERNI!

Baš me pere neki filing da ćemo se svi ugodno iznenaditi, samo je pitanje kad…
Strpljen-spašen [rolleyes]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!






eto zatvorilo se 5% manje nego sam ja prodao…a vi me iznapadali..
malo su se futursi zacrvenili a ovo je otišlo u pakao..
hebite me, ali ako USA ne misli opasno grabiti prema 1200 ovdje će starno biti pakao..

plus nema još kredita niti ikakve obavjesti…
a kraj mjeseca je tu…


vec sutra ces govorit da si danas kupovao…/ uz uvjet da sutra raste /
i tako u nedogled
ak nije problem aj ti ovdje iznesi na dan kad si sve prodao da si prodao..i naravno tren kad si kupio..
a ovak….smjesan si….gledas puno crtica
🙂
Tigrus je bio napadnut iako je dao svoje naloge da se vide…ti si samo nick na PDu
[/quote]
1. tigrus ili nema posao ili niš ne radi na poslu jer cijeli dan visi na forumu
2. ja na poslu ne mogu raditi kaj vi radite, te stoga tržim preko mobitela (to si mogao već 20 puta pročitati i inverter mi je dokaz)
3. sutra kada dođem doma odmah ću ti poslat kada sam prodao (16.06.2010. i 21.06.2010.) i po kojoj cijeni – jedino ću pocrniti broj naloga radi osobne zaštite
4. mene ste se našli..ja barem ne serem i ne drukam kada prodam za razliku od drugih
5. lp

p.s. neću govoriti da sam kupovao jer nisam niti neću…jer sutra u 14 krećem na Pleso i gotov sam s netom do daljnjeg…lp
[/quote]


Hvala na pažnji.

p.s. kolega loris vaš intenzitet i stil pisanja me malo previše podsjećate na kolegu pobjedu i operenhajma. morati ćete opet promijeniti nick

eto, zadnji put smo ja i baron bili jedno te ista osoba ali s dva nicka.
Sada smo ja i loris ista osoba.
Bože sveti kaj minus čovjeku radi…ufff ubija psihu..
ne kolega minimi nisam loris..imam ovaj nick i niti jedan drugi..nemam ja tih potreba…

ovakve izjave samo pokazuju koliko je ingra spremna roknuti u ponor…jer očito neki gube zdrav razum, a u isto vrijeme novce..
lp
[/quote]
Kolega…
prvo…
komentar na vas post "Sto smo danas trzili"
BURZA RADI DO 16…. Ne 18 kad ste vi kupili a ameri otisli 1,5 % gore
Dovoljno je pogledat gornje razgovore da vidimo patern kako dobro kupujes i prodajes…

drugo…
zar niste vi na nekom odmoru?
kakvi su kokteli- mirogojcek
mora da si nizak rastom…jer u lazi su kratke noge [lol]
[/quote]

pa kolega ste bedasti ili?
sve ste sami napisali…ako sam na odmoru onda vam je jasno da neću trčati na forum napisati da sam nekaj kupio ili prodao…već ću to napisati kada se rvatim..

a nalog mogu staviti preko moba kada hoću…kužiš ne?
teško ti išta kužiš od minusa…
[/quote]
mora da si nizak rastom…jer u lazi su kratke noge
kad ce ta sreda?

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Baš me pere neki filing da ćemo se svi ugodno iznenaditi, samo je pitanje kad…
Strpljen-spašen [rolleyes]

…a za pocetak evo i nekih cinjenica…glede konkurencije ingra je jos uvijek debelo u plusu…no samo ako usporedjujemo trenutnu cijenu s onom od prije tamo 5 godina…
———————————————————
danasnja cijena u odnosu na cijenu od 1.7.2005.
———————————————————
INGR-R-A 82,32%
CROBEX 2,10%
IGH-R-A -2,52%
DLKV-R-A -13,56%
VDKT-R-A -20,97%
THNK-R-A -25,63%
———————————————————
…i pitate se kako je to moguce i koja je cijena bila prije 5 godina…bila je 1900 Kn a ako racunamo danas to bi sada nakon stock-splita iznosilo 1900 : 150 = 12,66 Kn … a ako ikada ponovo dodje na ove razine i tada ce jos debelo biti iznad konkurencije … i jos je uvijek nekima jeftina…

Optimist - loše informirani pesimist

Ljudi, pogledajte iskreno, o alžiru, iraku, tunguziji i drugim poslovima se u ingri priča već pune dvije godine, pa i duže.

A i dalje ništa od tih famoznih poslova. Možda kapne po koji milijunčić eura svakih par mjeseci i to je sve. Pa gdje su onda oni silni poslovi od 70, 100, 380 milijuna eura koji se najavljuju godinama??? Jel trebam još i izvuć sve novinske članke gdje se ti poslovi najavljuju?

Pa koja je razlika između sad i prije 2 godine?
Razlika je da je kriza u građevini daleko izraženija, a budućnost neizvijesnija nego ikad.
I razlika je da ingra više ne vrijedi 235 već 23,5 kuna.

Zar neki imaju toliki problem kad treba zbrojat 2 i 2? Mislim boli me brige gdje će i kamo će ova dionica, hoće li sutra +10 il -10 posto, al de malo ubacite zdravog razuma u vašim drukanjima! Posla za ingru jednostavno nema, a kad će bit nitko ne zna. Ima jedino duga i kredita koji rastu iz dana u dan. Toga definitivno ima. No dok god velikog posla nema, dionci se jednostavno ne piše dobro!

never surrender

…a opet glede konkurencije ingra je najvise pala sa ATH…i kako sad bitii siguran da nece vise…
———————————————————-
danasnja cijena u odnosu na ATH od 15.10.2007.
———————————————————-
INGR-R-A -94,08%
VDKT-R-A -93,61%
THNK-R-A -91,31%
IGH-R-A -85,25%
DLKV-R-A -84,98%
CROBEX -66,26%
———————————————-
…no kako god okrenes, ingra je uvijek negdje tu na prvom mjestu…glede konkurencije…
…ali za utjehu, ili na srecu, nije i vodeca u (sve)ukupnom padu…

1. DKVS-R-A -96,93%
2. HGSP-R-A -96,53%
3. LANT-R-A -94,51%
4. INGR-R-A -94,08%

Optimist - loše informirani pesimist

New Report

Close