INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bananarama@ ako si tako siguran u svoju investiciju INGR , zasto imas potrebu po cjeli dan ovdje uvjeravat sebe i ostale u tvoju odluku….?????

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

dug-1,x mlrd kuna
imovina – Arena 7,5 mil eur na 27 god sa kamatom od 8%-cca 82 mil eur cca 600 mil kuna

Rupa 500 mil kuna

Ostalo- lapad, zgrada

Koliko moze vrijediti???
500 mil kn.
Ok

KApital=0

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


dug-1,x mlrd kuna
imovina – Arena 7,5 mil eur na 27 god sa kamatom od 8%-cca 82 mil eur cca 600 mil kuna

Rupa 500 mil kuna

Ostalo- lapad, zgrada

Koliko moze vrijediti???
500 mil kn.
Ok

KApital=0

Kolega, sukladno revizorskom izvješću, Ingra cjeni Arenu na 900 mil. kn (stavak 18). Vi ste izračunali cca. 600 mil. kn. A svi smo vidjeli kako je prošao pokušaj prodaje.

Lapad procijenjuju na cca 300 mil. kn (stavak 19) s time da je tu i zalog kao osiguranje za kredite banaka u iznosu od 283.083.000 kn.

Zgradu procijenjuju na 80 mil. kn. I zgrada i nekretnine su dane kao garancija za kredite i zajmove (stavak 12)

Sve obveze prema financijskim institucijama sa navedenim zalozima su u stavci 24.


bananarama@ ako si tako siguran u svoju investiciju INGR , zasto imas potrebu po cjeli dan ovdje uvjeravat sebe i ostale u tvoju odluku….?????

U pravu si, ali zar isto ne vrijedi i za sve one koji tvrde da ovu dionicu nemaju i da je ne misle kupiti, ali po cijele dane svih ovdje uvjeravaju da ingra ništa ne vrijedi i da ide u propast.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!



Dokle god se dug prolongira jer se nema za vratitii pitanje je da li ima igdje kapitala.

Pustite ATH, to nista ne znaci, apsolutno nista.
I da je 1% toga.

Firma nemoze vratiti dugove

Nabrojite mi jednog građevinara koji nije zadužen. Drugi samo mudro šute i ne pokušavaju napraviti reprogram, pa kada puknu biti će svega. Na jednoj strani je dug a na drugoj strani je imovina.
Ingri je dužna država i Zagreb, a ingra je dužna bankama.
ingra ima puno velikih ulagača koji će uložiti dodatna sredstva prije nego da im propadne već uloženo.
ingra je vrlo ugledan firma u arapskom svijetu sa bogatim referencama.
ingra ne ovisi samo o poslovima koje joj dijeli država.

ja vjerujem u ingru i zato sam kupio dionice i bez obzira trpim gubitak i čekam bolje dane.

[/quote]

-Tu leži poanta.POVJERENJE.

-Ako imaš dovoljno povjerenja (firma,uprava,rezlultati..etc.etc.) ulažeš, a ako ti ponestane povjerenja (kao npr.bluemanu) ne ulažeš, čekaš signal povjerenja (opet blueman,jer nas stalno prati i blati i traži dlaku u jajetu da ne uloži sada.)

@inverter
-Kolega, nitko nije siguran u ništa, pogotovo ne u investiranje u dionice, ali, no risk-no profit.
ps.Jeste li sigurni u održivost kapitalizma, jeste li sigurni da je privatno vlasništvo neotuđivo ?

-Kolega, sigurna je jedino smrt, ali čak i to postaje upitno.

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

INGRA nije loša kompanija – naročito za bagatelu koja se sada nudi.
Ima sitnih financijskih problemčića ali tko ih nema, a za razliku od nekih ima i imovinu kojom garantira povrat dugova.
I ovo s reprogramom je odlično i za Ingru ali i za Investitore.
Ne bi bilo dobro da se proda nešto od imovine a onda to ode na plaćanje obveznica, bolje to iskoristiti u nekim od potencijalnih poslova. I bilanca će puno ljepše izgledati – dugotrajne obveze pokrivene s dugotrajnom imovinom.
Bolje da su se sada odlučili nego čekali zadnji trenutak.


bananarama@ ako si tako siguran u svoju investiciju INGR , zasto imas potrebu po cjeli dan ovdje uvjeravat sebe i ostale u tvoju odluku….?????

Sebe sam odavno uvjerio, trenutno zelim Vas razuvjeriti! LP [thumbsup]

Osim toga ja sam i dionicar Ingre, i red je da lijepo pisem o firmi ciji sam dionicar.
Veci su problem oni koji nisu dionicari Ingre i ne zele to biti, a gube vrijeme pisuci po cijele dane. [kiss]


Kolega, sukladno revizorskom izvješću, Ingra cjeni Arenu na 900 mil. kn (stavak 18). Vi ste izračunali cca. 600 mil. kn. A svi smo vidjeli kako je prošao pokušaj prodaje.

Nitko osim najužeg vodstva INGRE nije vidio kako je prošao pokušaj prodaje. Oni što mi znamo jest da Arena nije prodana, a zašto, možemo nagađati.


INGRA nije loša kompanija – naročito za bagatelu koja se sada nudi.
Ima sitnih financijskih problemčića ali tko ih nema, a za razliku od nekih ima i imovinu kojom garantira povrat dugova.
I ovo s reprogramom je odlično i za Ingru ali i za Investitore.
Ne bi bilo dobro da se proda nešto od imovine a onda to ode na plaćanje obveznica, bolje to iskoristiti u nekim od potencijalnih poslova. I bilanca će puno ljepše izgledati – dugotrajne obveze pokrivene s dugotrajnom imovinom.
Bolje da su se sada odlučili nego čekali zadnji trenutak.

Uzalud vam trud kolega. Sada će se pojaviti standardni pljuvači i kolege sa više nickova, pa udri.

Još jednom vas uvjeravam da je razlog ovom rušenju ingre namjerno rušenje margina od strane hijena na zse.

Jedno je kada upadnes u probleme a znas na sto je otisao dug (tipa Dioki za postrojenje) pa se imas cemu nadati.

Drugo je kada upadnes u probleme a imas kvartalni prihod od 20 mil kuna.

Bas me zanima sto ce biti sa prihodima u 2 kvartalu 2010???

Bolnica Alžir???

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Pogledajte malo bilancu hgspota i njegov omjer duga i imovine, pa će vam sve biti jasno.
ako je hgspot preživio i banke i veliki ulagači u su ga pristale održavati na životu nevidim razlog zašto se ingri nebi raprogramirao dug i omogućilio normalno poslovanje, pogotovo što je imovina ingre visoko vrijedna.

New Report

Close