INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bodule, možda da prodaš pa uletiš ponovo na 15-16 kn? [rolleyes]


Ne provjerava Hanfa DKVS, nego ZSE.

Dug INGRE je preko 800 milijuna, vlasnici Obveznica su pristali prolongirati dug na 5 godina uz hipoteku Arene Zagreb, a toliko o njenoj vrijednosti.
Znači ako INGRA ne vrati dug vlasnicima duga ostaje Arena .

Zaključak , INGRA od 16.07.10. više nema duga, samo teoretski !


Čini mi se da ne znaš kako funkcionira hipoteka ili kreditiranje od strane banaka općenito – ako se banka ne naplati od prodaje jednog instrumenta osiguranja, naganja te po osnovi preostalih instrumenata osiguranja. A banka uvijek uzme toliko da si pokrije svoje potraživanje. Pa makar u obliku mjenica.
To znači da ako banke npr. ne uspiju prodati Arenu da pokriju cijelo svoje potraživanje, i dalje će sjediti za vratom Ingri da naplate preostali dio.

u glavi mi misao da je ingra poster child ove recesije. imaju neku nekretninu koja vrijedi puno manje nego su je platili..

Državu će spasiti zatvor Remetinec! Bogatiji zatvorenici od države!
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/dragutin-lesar-u-remetincu-lezi-imovina-od-40-milijuna-eura,-taman-za-krpanje-proracuna,84451.html
najzanimljiviji dio
”Blokirana imovina optuženika koji su trenutno u Remetincu iznosi oko 40 milijuna eura”, podsjetio je Lesar pa zaključio da je to izvrstan način za punjenje proračunskih rupa. [lol]



Ne provjerava Hanfa DKVS, nego ZSE.

Dug INGRE je preko 800 milijuna, vlasnici Obveznica su pristali prolongirati dug na 5 godina uz hipoteku Arene Zagreb, a toliko o njenoj vrijednosti.
Znači ako INGRA ne vrati dug vlasnicima duga ostaje Arena .

Zaključak , INGRA od 16.07.10. više nema duga, samo teoretski !


Čini mi se da ne znaš kako funkcionira hipoteka ili kreditiranje od strane banaka općenito – ako se banka ne naplati od prodaje jednog instrumenta osiguranja, naganja te po osnovi preostalih instrumenata osiguranja. A banka uvijek uzme toliko da si pokrije svoje potraživanje. Pa makar u obliku mjenica.
To znači da ako banke npr. ne uspiju prodati Arenu da pokriju cijelo svoje potraživanje, i dalje će sjediti za vratom Ingri da naplate preostali dio.
[/quote]

Razumijem tvoje drukanje na dolje radi dokupa, ali ovako otvorno laganje prelazi zakon ukusa .
S ovakvim pričama možeš nagovoriti još samo nekog dioničara u mikropromilima da ti proda ispod cijene, a svoj ime si potrošio kod iole ozbiljnijeg čitatelja ovog foruma.

INGRA je praktički rješila dug, a bez obzira koliko mi redali jedinica ovo nemožete drukačije pobiti jer je to jedina istina.
Divim se i osobi koja mi dijeli samo 1% i prije nego pročita što sam napisao, zar je toliko nemoćan ili misli da to utječe na nečiju prosudbu ?

I ja sam danas iskorisstio tvoj trud i nakrcao se Ingrom dodatno.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Filija, tu su ti kontakt podaci od Intepola: http://www.interpol.int/

A ako ni oni ne žele ništa napraviti, prodaj stotinjak dionica, kupi jaki reflektor, nacrtaj obris šišmiša na njemu, upali ga i usmjeri prema noćnom nebu…

…buš ti videl znak na nebu-ali ne šišmiša crnog, već nešto belo…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Razumijem tvoje drukanje na dolje radi dokupa, ali ovako otvorno laganje prelazi zakon ukusa .
S ovakvim pričama možeš nagovoriti još samo nekog dioničara u mikropromilima da ti proda ispod cijene, a svoj ime si potrošio kod iole ozbiljnijeg čitatelja ovog foruma.

INGRA je praktički rješila dug, a bez obzira koliko mi redali jedinica ovo nemožete drukačije pobiti jer je to jedina istina.
Divim se i osobi koja mi dijeli samo 1% i prije nego pročita što sam napisao, zar je toliko nemoćan ili misli da to utječe na nečiju prosudbu ?

I ja sam danas iskorisstio tvoj trud i nakrcao se Ingrom dodatno.


Prije par mjeseci, otprilike kad si ti počeo investirati i otvorio nick, napisao sam da nemam dionice Ingre niti ih planiram kupiti. Ingra me kao takva ne zanima. Ali zanima me forum o Ingri iz socijoloških razloga.

Što se tiče mojeg "laganja" o uvjetima kreditiranja, pokušaj otići u bilo koju banku i uzeti kredit, pa ćeš vidjeti što će te sve tražiti kao instrumente osiguranja. Pretpostavka da bi banke prihvatile otpis svih svojih dugova u zamjenu za Arenu je u najmanju ruku smješna. To tvoja tvrdnja da je Ingra riješila dug, to se tek treba vidjeti. Nemam apsolutno nikakvog razloga vjerovati ti, a neka drugi forumaši odluče za sebe.

I za kraj, drago mi je da si "iskoristio moj trud i nakrcao se dodatno". Možda sve prođe dobro pa se to pokaže kao dobra odluka. Samo mi molim te nemoj više slati osobne poruke o svojim "provjerenim informacijama" jer je to jednostavno smješno.


@filija
: a što bi to "belo" bilo?


cemu ovakva rasprodaja??????ko je tu lud,biti ce da sam ja koji sam jos kupio po 25,00!!Vise nisam pametan,,sta raditi ljudi moji???

-Otvorit štampariju, i u dokup,dokup………pa da vidimo kome će prije dopi.dit, njima prodavat, ili tebi dokupljivat. [wink]

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

Jel moguće da smo mi Europljani i dalje taoci Amerike. Cijeli dan smo u crvenom i čim je Amerika malo "zazelenila" eto i nas za njima. Pa tko je koga "otkrio", Amerika Evropu ili je čini mi se bilo obratno.

A ovi što su danas prodavali po 23,xx u nadi da će sutra biti malo jeftinije su slučaj za "terapiju odvikavanja od burze". [bye]
http://www.seebiz.eu/hr/burze/erste-analiza-nove-recesije-nece-biti,-dionice-u-regiji-diskontirane-22%25,84450.html

Obrnuti HSS pattern donijet će INGRI rast idućih dana.

26.11.2010 - Dan D

Ingra me kao takva ne zanima. Ali zanima me forum o Ingri iz socijoloških razloga.

Što se tiče mojeg "laganja" o uvjetima kreditiranja, pokušaj otići u bilo koju banku i uzeti kredit, pa ćeš vidjeti što će te sve tražiti kao instrumente osiguranja. Pretpostavka da bi banke prihvatile otpis svih svojih dugova u zamjenu za Arenu je u najmanju ruku smješna. To tvoja tvrdnja da je Ingra riješila dug, to se tek treba vidjeti. Nemam apsolutno nikakvog razloga vjerovati ti, a neka drugi forumaši odluče za sebe.

Kažeš socioloških razloga ? Zašto se onda baviš obmanama ?

IZ pristupa poistovjećenja tebe odnosno vlastita iskustva i INGR – e , a potvrdom tvrdnje o osigurnju mjeničnog davanja na hipoteku, je činjenica koju sam odmah razumio da nisi upućen u Obveznička prava i osiguranja u praksi.
Ovdje ti se teorija posebno komplicira jer vlasnici Obveznica su pretežno fondovi, a ne banke, a jedna od banaka ili Splitska kao zainteresirana strana i sama je jučer dala medijsku izjavu o prolongiranju duga na 5 godina i 16.07.10. će isto službeno objaviti.

Ako vlasnici obveznica u slučaju i daljnjeg stečaja INGRE ne naplate svoja potraživanja putem Ovrhe Arene Zagreb isti će se po svim našim zakonima RH jednostavno se pomiriti s tim gubitkom. Kužiš, to je praksa, sociolog moj.
Međutim hipotetičko pitanje kao što je ako Ingra kroz 5 godina ne vrati dug, vjerovnici Ovrhom stave Arenu na prodaju i ne uspiju naplatiti tada 900 milijuna Kuna, je isto kao teorija u kojoj se mjesec i zemlja približavaju i očekuje se sudar.
Danas nema onoga u svijetu koji može reči što će biti za 2-3 godine, a ne 5.

O kakvim osobnim porukama govoriš ? Je li i to nešto sociološko ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

goldy, 07.07.2010. u 20:58
je jučer dala medijsku izjavu o prolongiranju duga

Nisam pratio jučer i danas , može link ili je neslužbeno….
Hvala.

smanjuje se minus.......

New Report

Close