INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa, gdje je Birtić ? Što se ne javlja… ne vidi da je ovo prelomni trenutak za Ingru?

bit će da piše rekvijem za ingru [cry]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Brani se na 24.
Je li to konzorcij?
Ili se Loris uzrujao jer je cijena pala za onu njegovu famoznu jednu kunu pa je krenuo u napad brutalnim kapitalom?

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-ima-li-spasa-za-ingru-i-podravku%3f,84082.html

ima li? izgleda da nema na vidiku


Kamata na obveznicu je 6,125%, ako je refinanciraju teško da će biti ispod 9%, što znači rast troškova finaciranja za 50%.

Pitanje je kako oni misle refinancirati tu obveznicu. Da li misle jednostavno produžiti rok dospijeća postojeće obveznice i ostaviti iznos kupona tu gdje je, ili misle potpuno mijenjati postojeću obveznicu (rok dospijeća i iznos kupona), ili misle izdati novu obveznicu i prihodom od toga otkupiti postojeću.

Mislim da bi njima najviše odgovarala prva opcija, ali pitanje je što će banke i fondovi na to reći.

Što je za vas pametniji potez?

1. Izdanje novih obveznca po nepovoljnijim uvjetima kako bi se isplatile obveznice u dospijeću

2. Produženje roka za postojeće obveznice pod istim uvjetima financiranja.

Sam trenutak sazivanja skupštine dioničara daje zaključak da je to produženje roka dospijeća obveza jedan od uvjeta banaka za sidicirani kredit. Ne mislite valjda da je pobjeda napisao nešto istinito.
Banke koje namjeravaju Ingru dugoročno kreditirati sigurno žele to svesti na najmanju moguću razinu i sasvim je fer da traže od ingrinih velikih ulagaća, a to su uglavnom fondovi, da na sebe preuzmu dio financiranja produženjem roka dospijeća obveznica. Što se tiče cijele operacije financijskog restrukturiranja njega vodi KPMG koliko sam shvatio, a ne igor i uprava

Evo, ingra je srušena više od 1 kn, sad čekamo kolegu lorisa da vidimo akciju odmazde…. ili je to ipak bilo samo mlaćenje prazne slame? [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Što je za vas pametniji potez?

1. Izdanje novih obveznca po nepovoljnijim uvjetima kako bi se isplatile obveznice u dospijeću

2. Produženje roka za postojeće obveznice pod istim uvjetima financiranja.

Sam trenutak sazivanja skupštine dioničara daje zaključak da je to produženje roka dospijeća obveza jedan od uvjeta banaka za sidicirani kredit. Ne mislite valjda da je pobjeda napisao nešto istinito.
Banke koje namjeravaju Ingru dugoročno kreditirati sigurno žele to svesti na najmanju moguću razinu i sasvim je fer da traže od ingrinih velikih ulagaća, a to su uglavnom fondovi, da na sebe preuzmu dio financiranja produženjem roka dospijeća obveznica. Što se tiče cijele operacije financijskog restrukturiranja njega vodi KPMG koliko sam shvatio, a ne igor i uprava


Kolegu pobjedu ne doživljavam ozbiljno još od IGH i "posla stoljeća".

Ingri bi naravno pasalo da se obveznica produži za par godina i da kupon ostane isti. Na njihovu žalost, sumnjam da će vlasnici obveznica tj. vjerovnici na to pristati. Naime država trenutno plaća kamatu (kupon) oko 5%-6%. Iz te perspektive mi je apsolutno nelogično da Ingra plaća sličnu kamatu na prolongat kredita. Mislim da to neće ići ispod 10%. Uostalom, koliki su bili prinosi na njihove komercijalne zapise u zadnje vrijeme?

A gle sinko, refinansiranje postojećeg ili izdavanje novog bond-a kod Ingre su ti zapravo jedna te ista stvar s obziom da je firma defaultirala i da neće moći da iskupi postojeći bond. Veruj mi, niko više ne želi da stavi ni pare u Ingru da kupuje njezine fixed income papire, osim možda uz diskont od 30, 50 ili 60 odsto (kao što je uobičajeno za junk, junk hartije), no ako uprava bude imala uverljiu priču, nove predugovore i celovit plan restrukturisanja, onda joj možda daju slamku za spas. Bez jasnog, celovitog i jezgrovitog plana, sa trenutnom krvnom odnosno finansijskom slikom, firma je totalno bankrotisana, a kolko vidim i najmprimac arene, tako da situacija ne samo da je teška, nego i bezizlazna… http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/07/05/0059006.html
Očito će cela ova priča polako postati tek deo historije. Nekad bilo, sad se (možda) spominjalo…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

@gismund

svoju riječ uvijek održim, ali okolnosti su se promijenile pa je to bilo mlaćenje prazne slame ;

1. već je javna tajna da od stečaja nema ništa, vlasnici obveza su prihvatili INGRIN prijedlog o prolongiranju duga, na skupšitni će podvrditi
2. cijena nije pala za više od kune
3. već je probijeno povijesno dno dionice od njene podijele
4. na bidu su se u red nakrcali preko 12000 komada u nadi da ću rušiti na 23, ali uzalud
5. ingra intezivno radi na dobivanju novih poslova, vani naravno, a vlasnici obveznica to uvažuju

Ono što svi moramo znati je da danas vrijednost ima samo novac, novac kao proizvod je inflatirao 300%, a jedina virtualna kokurencija mu je dionica. Ovaj trend ne odgovara proizvođačima novca ( bankama ) kao ni ostatku svijeta, te se isti nastoji promijeniti, ali treba vrijeme da se vrati povjerenje.

P.S. molim mog vjernog obožavatelja da mi da 1%, a nakon odluke glavne skupštine INGRE s vlasnicima i javne objave nek se vrati i ispravi na bar 2 %.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ovak ja vidim situaciju na ovoj dionici,nemam ju trenutacno ali moram priznati da mi je u fokusu…
moje misljenje je da se uz negativne vijesti cijena pokusava spustiti maximalno zbog dokupa odredjenih krugova da bi se nakon sjednice cijena lansirala prema gore….to je moje skromno misljenje koje nemora biti tocno i nije potkrepljeno nicim osim mojim skromnim iskustvom na TK..tako da mozda sam i u krivu… [cool]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


A gle sinko, refinansiranje postojećeg ili izdavanje novog bond-a kod Ingre su ti zapravo jedna te ista stvar s obziom da je firma defaultirala i da neće moći da iskupi postojeći bond. Veruj mi, niko više ne želi da stavi ni pare u Ingru da kupuje njezine fixed income papire, osim možda uz diskont od 30, 50 ili 60 odsto (kao što je uobičajeno za junk, junk hartije), no ako uprava bude imala uverljiu priču, nove predugovore i celovit plan restrukturisanja, onda joj možda daju slamku za spas. Bez jasnog, celovitog i jezgrovitog plana, sa trenutnom krvnom odnosno finansijskom slikom, firma je totalno bankrotisana, a kolko vidim i najmprimac arene, tako da situacija ne samo da je teška, nego i bezizlazna… http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/07/05/0059006.html
Očito će cela ova priča polako postati tek deo historije. Nekad bilo, sad se (možda) spominjalo…

Nije jedna te ista stvar. Ako je samo produljenje dospijeća, kupon ostaje isti i to je jako povoljno za Ingru. Ako je refinanciranje izdanjem novog papira, kupon će im bitno viši i pogoršati ionako lošu situaciju u firmi.
Osim toga, koliko znam još nisu defaultirali po obveznici. Osim ako mi nije promaknulo da nisu isplatili neki kupon.



A gle sinko, refinansiranje postojećeg ili izdavanje novog bond-a kod Ingre su ti zapravo jedna te ista stvar s obziom da je firma defaultirala i da neće moći da iskupi postojeći bond. Veruj mi, niko više ne želi da stavi ni pare u Ingru da kupuje njezine fixed income papire, osim možda uz diskont od 30, 50 ili 60 odsto (kao što je uobičajeno za junk, junk hartije), no ako uprava bude imala uverljiu priču, nove predugovore i celovit plan restrukturisanja, onda joj možda daju slamku za spas. Bez jasnog, celovitog i jezgrovitog plana, sa trenutnom krvnom odnosno finansijskom slikom, firma je totalno bankrotisana, a kolko vidim i najmprimac arene, tako da situacija ne samo da je teška, nego i bezizlazna… http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/07/05/0059006.html
Očito će cela ova priča polako postati tek deo historije. Nekad bilo, sad se (možda) spominjalo…

Nije jedna te ista stvar. Ako je samo produljenje dospijeća, kupon ostaje isti i to je jako povoljno za Ingru. Ako je refinanciranje izdanjem novog papira, kupon će im bitno viši i pogoršati ionako lošu situaciju u firmi.
Osim toga, koliko znam još nisu defaultirali po obveznici. Osim ako mi nije promaknulo da nisu isplatili neki kupon.
[/quote]

Obveznica dospijeva u 2011 godini i do sada su po njoj sve obveze plaćane redovito prema izjavi uprave. Upravu ste jer prolongacija obveznice bi trebala biti pod istim uvjetima.

Što se tiče ingre sada je u tijeku faza kupovine i utovara na dnu koja će potrajati do skupštine. Nakon skupštiine ide uzlet preko 40 kn i famoznih 300 mi. kuna tržišne kapitalizacije i nakon toga pretovar mirovincima.

New Report

Close