INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


….pa stalno pišete o nekim urotama i nekim konzorcijima..eto ja sam vođa [lol] [lol] [lol] upravo sam se popeo ma mount everest i čekam kraj 2012 [lol] [thumbsup] [thumbsup]

Mister winner!
Prvo, ja nikad ne pišem o urotama nekakvog konzorcija. Niti drukam da dionica leti u nebo samo zato što je ja imam, za razliku od vas. 250 do kraja godine??? A sad odjednom ispod 20? I vi se smatrate vjerodostojnim?
Drugo, jadan bi bio taj konzorcij s takvim likom kao vođom. Niste u stanju niti drukati na pravi način. Zašto niste prihvatili ponudu (praktički okladu) da sve iznad 120 mislim, ili tu negdje, uzmete sebi a eventualnu razliku namirite? Ma pitam bez veze, jasno je da ste pokušavali navući bar nekog siromaška da vam povjeruje.
Treće, da li će vas vjeko brisati ili ne njegova je stvar. Ionako nisu nigdje navedeni razlozi koji bi doveli do nečijeg brisanja. Ovdje je sve dozvoljeno pa i takvo bezočno navlačenje i lupetanje o cijenama kakvo vi radite.

LORIS, o kakvoj se kontroli SVAKE TRANSAKCIJE RADI OD PONEDJELJKA ? Može par riječi o tome …..neće se valjda dogoditi ČUDO …. brokeri će konačno BITi KONTROLIRANI?
Jeli to moguće…..????

Ako je odgovor DA…onda su mi PRIVATNE PORUKE KOJE STIŽU……J A S N I J E ….

[lol] [lol]

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


LORIS, o kakvoj se kontroli SVAKE TRANSAKCIJE RADI OD PONEDJELJKA ? Može par riječi o tome …..neće se valjda dogoditi ČUDO …. brokeri će konačno BITi KONTROLIRANI?
Jeli to moguće…..????

Ako je odgovor DA…onda su mi PRIVATNE PORUKE KOJE STIŽU……J A S N I J E ….

[lol] [lol]

Prema novom pravilniku i odluci Agencije od sutra se trgovanje dionica prati direktno ( on line ) za svakog ulagatelja ( ime i prezime ) zasebno po broju ulagateljovog računa odnosno OIB-a.
Što će točno pratiti i zašto neznam kao i što vjerujem da to mnoge ovdje neće impresionirati, a ponajmanje brokere, ali iznervirati definitivno hoće pogotovo velike ulagatelje koji će se po meni zbog toga maknuti iz ove stalne prijetnje iznad glave.

Problem je u Zakonu o vrijednosnim papirima koji je tako sročen i nevezan da praktički Agencija može raditi što želi bez posljedica. Za isti "problem" ili "transakciju" nekoga mogu ganjati, a drugoga preskoćiti, zakon im to omogućuje.

Najveći problem je to ako vas i krivo optuže najprije vam blokiraju život na 3-5 godina, a kad dokažete da niste krivi još su ljuti na vas, ali od njih nitko ne odgovara za svoja dijela ( slućajna ili namjerna kriva optužba ).
Konkretno pišem o Poreznoj, a ovo je valjda slično, a dodatno je problem kada ih uhvatiti u namjernoj grešci onda se oni međusobno udružuju u zaštiti pojedinca unutar vlastitih redova.

Zaključak : nemate šanse ! Treba čekati regulativu EU-a i naš ulazak, a onda to više neće moći raditi.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Prema novom pravilniku i odluci Agencije od sutra se trgovanje dionica prati direktno ( on line ) za svakog ulagatelja ( ime i prezime ) zasebno po broju ulagateljovog računa odnosno OIB-a.

Odakle ti to?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ako banke traže smjenu IGORA ..i sve ovo što ste napisali , da bi dobili reprogram dugovanja,
a što je sigurno istina, recite mi :

– tko bi mogao biti novi Predsjednik Uprave društva i članovi
– tko bi bio novi član NO osim gosp. Mesića
– koliko vrijedi glavna zgrada Ingre – gdje je zapravo lokacija i zašto bi to biio uvjet ..?
– za koji nekretninu ste mislili leasing / KREDIT/ – sale and lease back…. ARENU?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

miami-Ako banke traže smjenu IGORA ..i sve ovo što ste napisali , da bi dobili reprogram dugovanja,
a što je sigurno istina, recite mi :

– tko bi mogao biti novi Predsjednik Uprave društva i članovi
– tko bi bio novi član NO osim gosp. Mesića
– koliko vrijedi glavna zgrada Ingre – gdje je zapravo lokacija i zašto bi to biio uvjet ..?
– za koji nekretninu ste mislili leasing / KREDIT/ – sale and lease back…. ARENU?

…ma pusti ga, vidiš da lupeta gluposti jer je prodao pa se u strahu od rasta svašta sjeti pisati…nema nikakvih uvjeta…sjednica je posvećena samo reprogramu…s jedne strane to je loš potez jer je unio nedoumice i dao priliku da se ruše margini(prljava rabota), a s drugr strane to je dobari mi se pisanje likova koji mjesec-dva pišu da idemo preko 100 a onda mjesec-dva da idemo u bankrot i za mjesec opet da idemo preko 200…taj bi i svoju babu prodao za 100kn… [lol] …

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

…ne zaboravimo i ovo…
Uprava i banke postigle su dogovor o novom zaduženju kojim bi se iskupili svi komercijalni zapisi, obveznice koje dospijevaju dogodine i podmirila dugovanja. Ukupno je riječ o iznosu od oko 400 milijuna kuna, od čega se 200 milijuna kuna odnosi na obveznice. Novi kredit kupio bi vrijeme i stabilizirao kompaniju koja je upala u nelikvidnost nakon gradnje Arene Zagreb i pada građevinskog sektora. Najveća hrvatska dvorana poslužit će kao zalog za novi kredit nakon što ju je Ingra neuspješno pokušala prodati. Novi aranžman bi Ingri osigurao barem dvije godine stabilnog poslovanja. Ingra je inače iskupila sedmu tranšu komercijalnih zapisa koji su dospijevali u petak u iznosu nešto većem od 5,4 milijuna eura. Predsjednik Uprave Igor Oppenheim se u dopisu burzi pohvalio da su u posljednjih pet mjeseci smanjili izloženost komercijalnim zapisima za otprilike 14 milijuna kuna.

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

miami-Ako banke traže smjenu IGORA ..i sve ovo što ste napisali , da bi dobili reprogram dugovanja,
a što je sigurno istina, recite mi :

– tko bi mogao biti novi Predsjednik Uprave društva i članovi
– tko bi bio novi član NO osim gosp. Mesića
– koliko vrijedi glavna zgrada Ingre – gdje je zapravo lokacija i zašto bi to biio uvjet ..?
– za koji nekretninu ste mislili leasing / KREDIT/ – sale and lease back…. ARENU?

…ma pusti ga, vidiš da lupeta gluposti jer je prodao pa se u strahu od rasta svašta sjeti pisati…nema nikakvih uvjeta…sjednica je posvećena samo reprogramu obveznica…s jedne strane to je loš potez jer je unio nedoumice i dao priliku da se ruše margini(prljava rabota), a s druge strane to je dobro jer ostavlja INGRI više keša za ostvarenje poslova koji su im izgledni…
…gadi mi se pisanje likova koji mjesec-dva pišu da idemo preko 100 a onda mjesec-dva da idemo u bankrot i za mjesec opet da idemo preko 200…taj bi i svoju babu prodao za 100kn… LOL…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


…ne zaboravimo i ovo…
Uprava i banke postigle su dogovor o novom zaduženju kojim bi se iskupili svi komercijalni zapisi, obveznice koje dospijevaju dogodine i podmirila dugovanja. Ukupno je riječ o iznosu od oko 400 milijuna kuna, od čega se 200 milijuna kuna odnosi na obveznice.

Kamata na obveznicu je 6,125%, ako je refinanciraju teško da će biti ispod 9%, što znači rast troškova finaciranja za 50%.
2006g kad su se zaduživali stanovi su se bez problema mogli uvaliti iznad 3000 Eura, sada teško.
Birtić vodi evidenciju cijena stanova, možda treba njega pitati što misli o svemu ovome? [wink]

Pa, gdje je Birtić ? Što se ne javlja… ne vidi da je ovo prelomni trenutak za Ingru?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


miami-Ako banke traže smjenu IGORA ..i sve ovo što ste napisali , da bi dobili reprogram dugovanja,
a što je sigurno istina, recite mi :

– tko bi mogao biti novi Predsjednik Uprave društva i članovi
– tko bi bio novi član NO osim gosp. Mesića
– koliko vrijedi glavna zgrada Ingre – gdje je zapravo lokacija i zašto bi to biio uvjet ..?
– za koji nekretninu ste mislili leasing / KREDIT/ – sale and lease back…. ARENU?

…ma pusti ga, vidiš da lupeta gluposti jer je prodao pa se u strahu od rasta svašta sjeti pisati…nema nikakvih uvjeta…sjednica je posvećena samo reprogramu obveznica…s jedne strane to je loš potez jer je unio nedoumice i dao priliku da se ruše margini(prljava rabota), a s druge strane to je dobro jer ostavlja INGRI više keša za ostvarenje poslova koji su im izgledni…
…gadi mi se pisanje likova koji mjesec-dva pišu da idemo preko 100 a onda mjesec-dva da idemo u bankrot i za mjesec opet da idemo preko 200…taj bi i svoju babu prodao za 100kn… LOL…


…ljuti sinko…pa nsu ti "kreteni" poput mene krivi za tvoj enormni minus..
u zadnja dva mjeseca stvari su se drastično mijenjale…sada je takva kakva je…ingra ne prihvaća naše uvjete (imaju još dva tjedna za prihvatiti) ili ide stečaj…

a ove fore da pucaju margini su takva idiotarija da nemrem vjerovati da netko to može napisati…koji hebeni margini????od 27.5 do 28 (prije rasta mesića) kupljeno je svega 40.000 a ispod 27 je prodano 100.000….

nema tu nikakvih margina…bankari izlaze van jer se uprava k….samo neka tako nastavi i ide ključ u bravu…

a drugo dragi kolega..da li će ingra rasti (koja je tik do stečaja) dok sve burze svijeta padaju????
neće…bye bye

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Jutrošnja količina panike se upravo pušta s lanca …

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

New Report

Close