INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



evo ..jos samo mrvicu ,,i eto nas target 20 kn [smiley]

Po meni je ovde target nula u narednih godinu dve.
[/quote]

Glupost!
Vrlo brzo znati ćemo na čemu smo, Ingra ili će se ičupati do kraja godine ili će bankrotirati do kraja godine tako da do kraja godine ili će biti 0 ili 40-50 kn, nešto kao na pokeru "all in".
Sad neka svatko sam ocijeni kupiti/držati ili prodati, a ne da poslije prozivaju duge za svoje propuste ili gubitke kao što sada prozivaju filiju jer je nagovarao ljude na kupnju Ingre na 40 kn.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Pa to nije teško za shvatitit da će se ingra isčupati, a kad to bude jasno, to neće biti iz razloga što je prolongirala dugove nego zato što će Mesić kojeg se ovdje uopće više ne spominje opravdati svoj ulazak u NO!!
Nadam se da cemo uskoro dobiti neki malo žešči posao vizavi ovih dobrih ljudi koji vjeruju u ovu firmu a koliko vidim unutra su s malo jačim izvršenim nalozima u koje spadam i ja, naravno…
lp [cool]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

@vulkan11

O Splitu dionica već dugo trubim, ali uzalud
Ja te neću ocijeniti niti više ocjenjujem nikoga, kada moderator napravi uvid tko je koga koliko ocijenio onda to ima smisla, po meni.
Najavio sam i obranu svog kapitala u INGRI, ako bude potrebno, i nemojte me nepotrebno cenzurirati.
Što više, po zakonu sam najavio.

@gismund
do kraja godine INGRA nemože bankrotirati, ali možda niti se oporaviti. Većinski vlasnici Obveznica su fondovi, a njima 16-17.07.10 nikako nije interes INGRU stjerati u kut i ostati suhi.

Kako je ovo doba neizvjesnosti i stagnacije INGRE i ostatka svijeta vlasnici Obveznica INGRE će prihvatiti prolongiranja glavnice uz kamatu, a što INGRI daje zraka, vlasnicima opet prodaju novaca i zarade od kamata ali i dovoljan period od 5 godina da se tržište pokrene.

Po meni će prije IGH kihnuti nego INGRA, ali da nikome osim banaka ne cvatu ruže i to je istina, a što nas dovodi do zaključka gdje u ovoj stagnaciji i ničije potrebe za nekim i/ili nečim, te gdje vrijednost kao element usporedbe ima još samo goli novac naspram novca, a sve usluge i/ili nekretnine nemaju uporište u nekim osnovnim zadanim vrijednostima ili novcu već su izložene goloj cijeni tržišta koje ne postoji zbog banaka, zove se bankovna globalna manipulacija s ciljem ostvarenja ekstremnih dobiti banaka.

Ako sve to skupimo, u jednu košaru kroz određeni period, dobijemo stečaj cijele Europe, te koliko je izvjestan stečaj EU-a toliko je i INGRE, IGH-a, HT-a i svih ostalih u istim okolnostima narednih 3-5 godina.

Kada bi sve zemlje dužnici otpisale dugove sve bi krenulo od početka i banke : ostatak svijeta bili bi 1:1 .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Mislim da smo svi svjesni tko prodaje ingru na ovim razinama. To su sitni investitori kojima pucaju margini i koji su je prisiljeni prodati jer nemaju drugog izlaza. Uz njih tu je i pokoji paničar koji nasjeda na postove akrilla i liftboja. Glavno pitanje je tko kupuje. Tko je danas ukrcao 40.000 komada po 25 kn. Naivac sigurno nije, a bogami nije ni bez para. Pošto znamo da nisu mirovinci moj zaključak je da tu upravo naši dragu+i članovi konzorcija ili burzovne zločinačke organizacije koji će nadam se na ingri polomiti zube. Trenutno im nitko ništa nemože i osjećaju se sigurno. Gospodare situacijom jer znaju koliko je ingre pod marginima i točno znaju targete na kojima pucaju margini. Na njihovu žalost izgleda da je i Hanfa shvatila u čemu je riječ, a čujem da se spremaju i neke kaznene prijave Dorhu i Uskoku sa konkretnim imenima i točnim opisom operacije tj. pljačke.
Inače po količini koju konzorcij ukrcava bliži se kraj korekcije i sada će krenuti obrnuti proces, naravno uz pomoć neke naručene poluinformacije.

Kolega mislim da previše režije ovdje ima, bez uvrede.
Margina – kako ja ili vi možemo znati nečije margine, a i da znamo one ozbiljne i velike su davno popucale.
Konzorcij – kakav konzorcij, čega ? Ove gluposti s dionicama upravo mi mali dioničari radimo, sumnjam da ikakvi konzorciji ovdje uopće prate stanje, a kamoli da trguju tom dionicom. Već su oni pobjegli u HT.

Po meni je ovdje najviše i upravo kriva sama INGRA što nama ostavlja maštu na volji, kao da su oni sami već odustali od INGRE.
Njihova nezainteresiranost, ne izdavanje jasnih izvještaja, bez komentara i intervecije je već i u najmanju ruku nekulturno i neodgovorno.
Dok se HT nije pojavio uz ATPL bilu su glavna dionica na Crobexu, a sada po spekulacijama gori od DKVS-a.
Prijave ovima ili onima, što s time, kada vršiš prijavu prvo tebe pretresu, a onda se toliko zabave da i zaborave koga si prijavio.
Da tu ima nepravilnosti pa prva bi INGRA sama prijavila nešto, ali sama šutnja INGRE govori sve, više nas ništa ne zanima, ja neznam drukčije prevesti ovu intertnost koju nam prezentiraju.
Ne vjerujem u urote i udruživanje nekih marginaca, brokera ili zločinca, mislim da njima INGRA sada nije interesantna.
Problem je po meni što su neki mali/srednji dioničari odlučili puniti svoj portfelj dionicama, a bez obzira na njenu vrijednost, a što je posebno zanimljivo jer njihov cilj je očito xxxxxxxxxxxxx dionica po vrijednosti 1 ili 2 Kune.
Svaki radni dan burze netko manipulira na 1 Kunu dolje ili cca 1,5%, a što je ostalo za pretpostaviti da tim tempom imamo još 25 dana do vrijednosti 0 Kuna. Znam da je apsurdno, ali dok se INGRA ne očituje sama i zašiti svoju imovinu nema tu pomoći.
Kada bi INGRA povukla dionicu s tržišta do jasnijih vjesti ili je ponovo okrupnila sa 150 ili 200 bar bi trenutno zaustavili spekulacije na nižu razinu.
[/quote]

Kolega loris, uprava se bavi nekim puno većim problemima nego da prati cijenu dionice na tržištu. Braniti cijenu dionice bi bilo kontra produktivno za igora i ekipu jer njima je svejedno. Možda upravo uprava kupuje ingru po 25 kn na skrbničke račune. Također ne zaboravite g. Kostrenčića, on je stari lisac. Na ingri će biti svega ali stečaja biti neće i u to sam siguran 1000 %.

@mimimini

-Kolega, čitaš mi misli, kako to ?? [wink]

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont


@mimimini

-Kolega, čitaš mi misli, kako to ?? [wink]

bit će da se prikopčao na tebe, pogledaj iza sebe [lol]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

@minimini
pa napisao sam da neće bankrotirati, neznam ćemu 1 %, ali hvala.
Međutim
EKIPA KOJA NAM MRSI RAČUNE NA INGRI ?



pratite poteze kolegice Ivane7, naime kolegica je na vrijeme uocila da je jedino ispravno pratiti kretanja Brutalnog Kapitala.

– teška su vremena, zbog toga moramo što više pomagati jedni druge, barem savjetima.
– gledati što manje drukati da ne potjeramo i ovo malo malih investitora što je ostalo.
– ja ih znam i previše koji ne da su bankrotirali, nego pogubili poveću lovu i više ih niti nema na burzi.

– a dosta vam je učiniti par glupih poteza i kod najboljih investitora dolazi do gubitka.
– evo sada znam da je gospon Loris stvareno jeftino prodavao Đakovštinu i rušio cijenu.
– nitko to nije napisao, ali sam 100% sigurna da su tu Đakovštinu kupovali gospda Tigrus i Splićo.
– a cijena poslije te rasprodaje još dolje.
– i kako će se sada hvaliti da su kupili Đakovštinu, malo nezgodno.

– a sada vam je u INGR-u također 100%, uletio Tigrus, ali na 26kn eto njega vani.
– i ja sam također bila na kupnji ingre, ali s velikim nalogom koji se nije realizirao, a nije se realizirao jer sam bila na kupnji i desetak drugih dionica te ne mogu sve pratiti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]



trebalo mu je keša da brani ingru

– pazite se na toj INGR-i.
– jer naš gospon Loris je najveći stručnjak za pronaći dionicu koja se muva oko stečaja.

– ja još nikada nisam napisala ništa na temi INGR-e.
– najbolje mi je kada pišu pa tko ovo prodaje na 50, 40, 30 …..
– evo ja sam vam prodavala na svim tim razinama.
– sada sam bila na kupnji, i da je prošla ja bih vam je opet prodavala na 25,50 ili 26kn.

– samo ne pogodim ni ja svaki put,
– ne tako davno sam ju kupovala po 30kn a prodavala one zadnje količine po 28kn, napravila gubitak i bila sretna što više nemam ingre.

– a zašto ulazim u takvu dionicu za koju smatram da je smeće ?????????
– samo da bi je nekoj većoj budali uvalila za 1-2kn skuplje.
– a zgodna je ta ingra jer je i više nego likvidna.
– samo i previše lipara, pa je puno bolje čekati da vas negdje pri dnu počisti koji veliki nalog.
– ako vas ne počisti nitkome ništa, niste kupili smeće i život ide dalje.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ono što je dobro, ( možda ), upravo od ponedjeljka Agencija uvodi nadzor na svakom transakcijom svakog ulagatelja po korisničkom broju osobno, a ne više po brokeru koji ga zastupa kao do sada.

Kažem možda jer pretpostavljam da će ovim postupkom Agencije mnogi ulagatelji otiči s burze, a kako se ne bi lomili oko čl. 108 Zakona o vrijednosnim papirima, a koji prema svojoj formulaciji zabranjuje svako trgovanje bilo kojim dionicama.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Mislim da smo svi svjesni tko prodaje ingru na ovim razinama. To su sitni investitori kojima pucaju margini i koji su je prisiljeni prodati jer nemaju drugog izlaza. Uz njih tu je i pokoji paničar koji nasjeda na postove akrilla i liftboja. Glavno pitanje je tko kupuje. Tko je danas ukrcao 40.000 komada po 25 kn. Naivac sigurno nije, a bogami nije ni bez para. Pošto znamo da nisu mirovinci moj zaključak je da tu upravo naši dragu+i članovi konzorcija ili burzovne zločinačke organizacije koji će nadam se na ingri polomiti zube. Trenutno im nitko ništa nemože i osjećaju se sigurno. Gospodare situacijom jer znaju koliko je ingre pod marginima i točno znaju targete na kojima pucaju margini. Na njihovu žalost izgleda da je i Hanfa shvatila u čemu je riječ, a čujem da se spremaju i neke kaznene prijave Dorhu i Uskoku sa konkretnim imenima i točnim opisom operacije tj. pljačke.
Inače po količini koju konzorcij ukrcava bliži se kraj korekcije i sada će krenuti obrnuti proces, naravno uz pomoć neke naručene poluinformacije.

Kolega mislim da previše režije ovdje ima, bez uvrede.
Margina – kako ja ili vi možemo znati nečije margine, a i da znamo one ozbiljne i velike su davno popucale.
Konzorcij – kakav konzorcij, čega ? Ove gluposti s dionicama upravo mi mali dioničari radimo, sumnjam da ikakvi konzorciji ovdje uopće prate stanje, a kamoli da trguju tom dionicom. Već su oni pobjegli u HT.

Po meni je ovdje najviše i upravo kriva sama INGRA što nama ostavlja maštu na volji, kao da su oni sami već odustali od INGRE.
Njihova nezainteresiranost, ne izdavanje jasnih izvještaja, bez komentara i intervecije je već i u najmanju ruku nekulturno i neodgovorno.
Dok se HT nije pojavio uz ATPL bilu su glavna dionica na Crobexu, a sada po spekulacijama gori od DKVS-a.
Prijave ovima ili onima, što s time, kada vršiš prijavu prvo tebe pretresu, a onda se toliko zabave da i zaborave koga si prijavio.
Da tu ima nepravilnosti pa prva bi INGRA sama prijavila nešto, ali sama šutnja INGRE govori sve, više nas ništa ne zanima, ja neznam drukčije prevesti ovu intertnost koju nam prezentiraju.
Ne vjerujem u urote i udruživanje nekih marginaca, brokera ili zločinca, mislim da njima INGRA sada nije interesantna.
Problem je po meni što su neki mali/srednji dioničari odlučili puniti svoj portfelj dionicama, a bez obzira na njenu vrijednost, a što je posebno zanimljivo jer njihov cilj je očito xxxxxxxxxxxxx dionica po vrijednosti 1 ili 2 Kune.
Svaki radni dan burze netko manipulira na 1 Kunu dolje ili cca 1,5%, a što je ostalo za pretpostaviti da tim tempom imamo još 25 dana do vrijednosti 0 Kuna. Znam da je apsurdno, ali dok se INGRA ne očituje sama i zašiti svoju imovinu nema tu pomoći.
Kada bi INGRA povukla dionicu s tržišta do jasnijih vjesti ili je ponovo okrupnila sa 150 ili 200 bar bi trenutno zaustavili spekulacije na nižu razinu.
[/quote]

Kolega loris, uprava se bavi nekim puno većim problemima nego da prati cijenu dionice na tržištu. Braniti cijenu dionice bi bilo kontra produktivno za igora i ekipu jer njima je svejedno. Možda upravo uprava kupuje ingru po 25 kn na skrbničke račune. Također ne zaboravite g. Kostrenčića, on je stari lisac. Na ingri će biti svega ali stečaja biti neće i u to sam siguran 1000 %.

[/quote]

[thumbsup] [thumbsup] O tome sam ja već pisao pa su me svi popljuvali i pitali me kako ja to mogu
dokazati da Kostrenčić nadokupljuje [lol] [wink]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

ima li promjene u top 10?


ima li promjene u top 10?

Nema. Imas dvije stranice unazad stanja od 07.06.2010 i zadnje od petka 02.07.2010.



ima li promjene u top 10?

Nema. Imas dvije stranice unazad stanja od 07.06.2010 i zadnje od petka 02.07.2010.
[/quote]
hvala kolega…znaci nema problema dokup dokup i samo dokup

New Report

Close