INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ingra uopće nije tako strašno podcijenjena da još ne bi mogla pasti, no oni koji misle da je cijena mizerna imaju priliku za podebljati portfelj. Inače slažem se kolega minimini s vama, ako mislite da je tu sprega brokera i ostalih moćnika i da se cijena ruši sa namjerom pucanja margina. Tada je to za svaku osudu. Očito da se danas samo na taj način može nešto zaraditi. Inače cijenu mogu zadržati samo dobre vijesti, a o tome se već dugo na ovoj temi ne piše


ovo što loris radi je prestrašno… on PRIJETI dioničarima i ulagačima da će u ponedjeljak zatući Ingru na 1 kn ako se netko usudi prodati dionice Ingre po cijeni koja se njemu ne sviđa ?!

Mozda mu prijeti pucanje margina… pa je lako moguce da ce pocistit bid… voda je izgleda dosla do grla…

Loris…
Volio bih da si tako moćan, al mislim da nisi..jer FIZIKA KAŽE otprilike:

Velika sila ima učinak jednak ukupnom broju malih koje tvore istu vrijednost…hehe ovo sad izmislio vulkanov prvi aksiom [lol]
Znači zbroj malih ulagača s istim brojem dionica, jednak je jednom velikom, ako imaju isti broj u zbiru…zato mislim da NITKO nije toliko moća(bar ne na forumu),da može tako drmat tržište.

A ti minimin i, tko je ikad u HRV. odgovarao za maipulaciju tržištem? [angry]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

A ti minimin i, tko je ikad u HRV. odgovarao za maipulaciju tržištem?

Kolega vulkan, uvijek mora biti prvi put. Tako će biti i u slučaju manipulacije tržištem koja je u slučaju Ingre i više nego očita, s tim da je pojačana i kvalifikacijom " udruživanje radi počinjenja kaznenog djela ". Nešto slično kao zločinčka organizacija. Ni Polančec nije mislio da će u Hrvatskoj jedan ministar ljetovati u remetincu, pa eto to se i dogodilo. Sretno kolega, trebati će vam puno sreće i zapamtite onu " tko se zadnji smije najslađe se smije "

ljudi moji,pa kaj ste tak ogorčeni,dionica pada-pa kaj?!?
ko da je prva ili zadnja.
jel ste slijepi il čoravi pa kaj ne vidite da je negativan sentiment,da je padajući trend,burze u cijelom svijetu su u korekciji,a vi bi da ingra raste i to barem 10-15% dnevno?

Ajmo ljudi, povucite se malo s aska bar do 26…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


ljudi moji,pa kaj ste tak ogorčeni,dionica pada-pa kaj?!?
ko da je prva ili zadnja.
jel ste slijepi il čoravi pa kaj ne vidite da je negativan sentiment,da je padajući trend,burze u cijelom svijetu su u korekciji,a vi bi da ingra raste i to barem 10-15% dnevno?

Slijep ili zlonamjeran ste upravo vi jer prešućujete činjenicu da se namjerno ruši tržište i koristi pucanje margina. Sve bi to bilo normalno da ekipa nema popis svih portfelja marginaša u Agram brokerima i točno imaju izračun koliko moraju srušiti cijenu da popucaju margini. Kolega čiji inicijali glase TA ( nije tehnička analiza ) bi se trebao dobro zamisliti nad svojim udjelom u ovome.


Ma , to i je problem koji me brine.

Pazi INGRa je u prvoj kotaciji
i ima tu obvezu da obavještava burzu o nemogućnosti otplate obaveznica , ali nikad do sada se nisu pridržavali ničega , davali na vrijeme FI , i drugo.
Što im sada bi ?


…mene samo zanima Igor koji je rekao da mali ulagači prodaju CITIRAM : PO IZRAZITO NISKIM CIJENAMA!!
Pa kada je tako:ŠTO ON NE NAĐE NEKOGA TKO ČE POČETI KUPOVATI, (ako misli iskreno?)

…mene zanima je li trenutak koji se bira za obracanje javnosti bas sasvim slucajan…
…recimo kao ono nedavno da bi Stipe moga uci u NO…eto ‘slucajno’ na samom proslom dnu od 27,50Kn-28Kn…a nakon cega slijedi i kratki trodnevni rast na 31Kn…
…pa recimo ono jos od 29.01. o nemogucnosti dostave FI za 4.Q.2009 s razlogom odgode da bi preuranjeno objavljivanje privremenih i nerevidiranih podataka moglo prouzrociti nepotrebnu zabunu kod investicijske javnosti…i tko zna, mozda bi vec danas ‘preuranjeno’ bili i na 15 da nije bilo te odgode…
…no gdje li je sada odjednom na -35% nestalo te brige…jer izlazi se sa vijestima da nece biti za obveznice koje dolaze na naplatu tek krajem slijedece godine…a to kao nece prouzrociti nepotrebnu zabunu kod investicijske javnosti…
…no mozda je ovo sve ipak samo slucajnost…iskreno se nadajmo da je tako…ali ima i onih koji kazu da nista nije slucajno…a onda jeb.ga…i kome danas vise vjerovati…nego mozda samo vlastitoj intuiciji…(lp)

Optimist - loše informirani pesimist

mnogi su sumljili u moc Brutalnog Kapitala kad je ustvrdio da ingra ide na 20kn.

sumnjate li i dalje?

[smiley]


mnogi su sumljili u moc Brutalnog Kapitala kad je ustvrdio da ingra ide na 20kn.

sumnjate li i dalje?

[smiley]


sumnjamo!
ja kažem da ide na 15kn

A što reći za brokersku kuću (već spomenutu i upletenu u ovu priču) kojoj gledalica kasni cijelih 20 sekunda , imam i nju i jednu drugu , da ne reklamiram , a zna se što na Ingri znači toliko kašnjenje , pa se vi dajte navuć na niske provizije i druge mamce za opljačkane naivce.



Ma što ti je tu nerealno , imaš 30000 po 26 KN na asku a nito niti ne pomišlja da ih uzme..
Čudi me da nitko ne kupuje od OIFova..
Za sebe mogu reći da sam situacijom – zgrožen a financijski ugrožen…

A zapravo je sve čista logika , posla – niti na vidiku nema , novca za dugove – nema , kupaca dionica – nema , uprava – izgubila kompas , rješenja – ? , Ovaj pacijent nam je na aparatima ,
a još kad u utorak otkrijemo tko prodaje – nesmijem niti pomislit…
Ukratko – Naj…. smo …

Sad se sa tugom sjećam proklete 2008 , kad je ova smrdara sa 160 KN pala na 120 KN , pa je ja kao investitor početnik kupim po tih 120 a ona u mjesec dana na 90 KN , a u 6 mjeseci na 30 KN.
E tad sam sa 35 godina iz gore navedenih razloga a velikih bolova kod doktora prostatu pregledao,
bilo sve u redu , oči mi ispale bile nisam znao da li je bio prst ili dva meni od iza…

Kakva je situacija danas , ništa prodao nisam još dokupljivao , zadnji put na 33 KN ,
skraćivao pozicije u boljim dionicama da se ovdje kao branim i zaradim…

Sam sebi [bye] [bye]


Kolega,

Ovo je post godine. Vjerno odražava mogučnosti i rizike ulaganja u dionice

LP
[/quote]

Da, slažem se.
[thumbsup]

Ali slobodno sam ga i ja mogao napisati, samo što sam ja počeo sa 140, pa prodavao na 110, pa kupovao na prosjek 46-47 i prodao na 34-35. Ostavio par sto komada čisto da se sjetim svoje gluposti, svaki put kada otvorim gledalicu…

Ukratko smrdara od firme kako reče goldy, i ne znam bi li mu preporučio da li da proda sve jer ne znam di je ovome kraj. S druge strane ako slučajno dobiju kakav veliki posao u Alžiru, moguće je od ove cijene skok i 50% u kratko vrijeme, bez obzira na sentiment…

Uz sve ove nabrojane negativnosti, jedina dobra stvar je je, paradoksalno, njihova omča oko vrata tj. dug . Bankarima se ne da gurnuti je u stečaj, jer bi otrovali svoje bilance, a od imovine se ne bi naplatili iz razloga što se kod stečaja prvo namiruju kratkoročne obveze a i puno važnije činjenice da Arenu nitko neće, jer, iako to nitko na ovom forumu ne spominje, naplata od Zagreba za zakup Arene jako je upitna. Da nije te činjenice davno bi je oni nekome prodali, pa makar uz gadan diskont, ali bi tada perspektiva bila puno izvjesnija. Ovako će je banke čekati 2-3 godine, i nadati se da će se oporaviti…

btw, izgleda da su prodali ona 2 stana na Srebrenjaku, ali dvori Lapad su već mjesecima na 12% prodanih, mislim da ove godine nisu prodali niti jedan…

Ukratko, loše je da teško može biti gore…

Al glavno da ćemo mi imat dobre penzije, milion komada prosjek 300 kuna. A oni kupuju u inozemstvu, i to čini mi se na peaku, umjesto da ovo dokapitaliziraju ili na neki drugi način poduprli [huh]

Sretno svima, u svakom slučaju [cool]

New Report

Close