INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma što ti je tu nerealno , imaš 30000 po 26 KN na asku a nito niti ne pomišlja da ih uzme..
Čudi me da nitko ne kupuje od OIFova..
Za sebe mogu reći da sam situacijom – zgrožen a financijski ugrožen…

A zapravo je sve čista logika , posla – niti na vidiku nema , novca za dugove – nema , kupaca dionica – nema , uprava – izgubila kompas , rješenja – ? , Ovaj pacijent nam je na aparatima ,
a još kad u utorak otkrijemo tko prodaje – nesmijem niti pomislit…
Ukratko – Naj…. smo …

Sad se sa tugom sjećam proklete 2008 , kad je ova smrdara sa 160 KN pala na 120 KN , pa je ja kao investitor početnik kupim po tih 120 a ona u mjesec dana na 90 KN , a u 6 mjeseci na 30 KN.
E tad sam sa 35 godina iz gore navedenih razloga a velikih bolova kod doktora prostatu pregledao,
bilo sve u redu , oči mi ispale bile nisam znao da li je bio prst ili dva meni od iza…

Kakva je situacija danas , ništa prodao nisam još dokupljivao , zadnji put na 33 KN ,
skraćivao pozicije u boljim dionicama da se ovdje kao branim i zaradim…

Sam sebi [bye] [bye]


Kolega,

Ovo je post godine. Vjerno odražava mogučnosti i rizike ulaganja u dionice

LP

Referendum o ZOR-u omogućiti će da ljudi koje rade, rade još više, a ljudi koje ne rade, rade još manje

@Winnie25
Hvala , post je iskren i bez zlih namjera.

Vidim da sam od stalnih dobitnika na ZSEu dobio 1..
Samo nikako mi nije jasno ? A koko su oni dobri na INGRi ?
Pa kad su je kupili 1941 ?

smanjuje se minus.......

…i jel moze onda slijedeci tjedan neki preokret…naravno, samo ako sada ne uslijede veliki natpisi u medijima tipa Ingra opet pala za XX %…a ameri prestanu dvojiti hoce li ili nece biti dvostrukog dna…no i jel to bas slucajno izaslo od prije koji dan da nemaju para za otplatu obveznica koje stizu na naplatu tek krajem slijedece godine…?!?…ima li netko da u to vjeruje…

Optimist - loše informirani pesimist

…jednog dana -za 1-2 godine ćemo se rado sjećati ovih cijena a i prigovarati ćemo sebi zašto nismo kupovali po ovoj bagateli…tako sam ja 2007 gledao cijene od 2005-6 i pitao se zašto nisam tada kupovao…no i tada sam i ja kao i mnogi drugi mislio kako je to bezvezna firma koja nema budućnosti…sve se ponavlja pa će i to, ali ovaj put sam ipak kupovao za bagatelu… [thumbsup]…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Ma , to i je problem koji me brine.

Pazi INGRa je u prvoj kotaciji
i ima tu obvezu da obavještava burzu o nemogućnosti otplate obaveznica , ali nikad do sada se nisu pridržavali ničega , davali na vrijeme FI , i drugo.
Što im sada bi ?

Iskreno se nadam , da su otplatu duga do 2016 već dogovorili , i da je sastanak samo formalno ..

Brine me i to što već sada znaju , da neće imat novac za skoro 2 god. , pa kao da su se predali pa se nekom poslu i zaradi niti ne nadaju.

Zapravo kompas (koji sam naveo da je uprava izgubila) je izgubljen propošću one čudne dokapitalizacije a u kojoj je cijena bila 10-20% veća od trenutne tržišne , Pa ima li to smisla ikakvog?

smanjuje se minus.......



Jesti svjesni što će biti s Ingrom idući tjedan????
Ova cijena aktivirat će nove i nove margine i deseci tisuća novih dionica koje su bile deponirane, a sad će biti sasute po bidu!! Ako se ovo zaustavi na 20 kn bit ćemo sretni i presretni! [cry]

A što ti misliš da je cijela Hrvatska podigla margin na Ingru , pogledaj malo prosječnu cijenu , vidi se da je navlačenje , srušiš na 24 sa prosjekom 24,90 , a onda cijeli dan kupuješ na 24. Ako već to radite , barem zašutite , nemojte nam govorit da smo maloumni , prodavajući nam debilne priče.
[/quote]



@vulkan11
, compa

Ako ovaj pad nije zbog margina, onda je situacija još puno gora jer znači da onaj koji prodaje ima inside informacije (i to loše) pa se iskrcava po onoj: daj što daš, samo da nije 0 !


COMPA——–tebi još jedna 100% od mene za ovaj post.
A gismund…možda se krivo izjasnio rekavši da nije do margina, naravno da je dobar dio i to, al krucijalnu stvar rade, ovi šta je opisao COMPA , uz LOGISTIKU par jačih igrača…jer ova dionica je srušila sve teorije o ulaganju….to je njhova stvar što rade…mene samo zanima Igor koji je rekao da mali ulagači prodaju CITIRAM : PO IZRAZITO NISKIM CIJENAMA!!
Pa kada je tako:ŠTO ON NE NAĐE NEKOGA TKO ČE POČETI KUPOVATI, (ako misli iskreno?)
Drugo jel odgovarao netko iz OMF ZA GUBITAK 95% IMOVINE U SAMO JEDNOJ DIONICI!??

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Jel dižete margine ?

Gdje je onaj heroj što je dignuo margin na 32 i savjetovao svima da naprave isto?

Kako je ono rekao, ja sam Ingra all in


sad je u marginu minus 30% ako uzmemo u obzir ola pola to se penje na 60% jebem margin kad te oderu ko zeca

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

žao mi je ljudi ja sam isto empatičan

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


zanimljivo…u prvih 10 nema nikakvih promjena…no vidjet ce se iduci tjedan…ne bih se kladio da se ovdje ipak ne radi o nekom psiho-istiskivanju malih koji su uletili tamo jos od stock-splita na 200Kn…


@loris

a ako spuste cijenu na neku odredjenu razinu mozda se netko tada i sjeti da se cijena vrati opet na onu staru vrijednost od prije stock-splita, tj. 150 puta vecu…i tako se zapocne novi ciklus…a sve u cilju provodjenja tzv. rekonstruiranja…

Kolege,

Prvo nisam nikakv fond, možda malo iznadprosiječni dioničar INGRE. Već sam vam napisao da fondovi imaju zabranu trgovanja.
Jučer sam valjda bio jasan da se više ne igrate mede, jer ću ja postati grizli kao danas.
Danas sam vam to i pokazao, ako treba rušiti radi zarade postotka dionica rušiti ću do vrijednosti 1 Kune po dionici ili neka se ovi mali napuhanci s TA, marginama i ostalim glupostima maknu i budu strpljivi.
Neznam koji se ovdje može tući samnom, ali burza je otvorena pa da vidim probajte se udružiti .
Moj portfelj ingre broji dosta nula i budite sigurni da neću nekom studentu koji je pročitao ivaninu7 Tehničku analizu dozvoliti da se previše praviti pametan i svakodnebno ruši po kunu, uvijek ima pape iznad pape.
Da ingra pada nema razloga osim sitnih i malodušnih interesa pojedinaca, a danas sam im malo poremetio plan.
Ako u ponedjeljak netko i pokuša samo skinuti ingru za kunu, ja je skidam do kraja, pa ćemo svi imati kao što sam i najavio puno bezvrijednih dionica i Đakovština će onda biti skupa.
Ako drukčije neće ići onda je to jedini ispravni put da vam pokažem da se ne šalim.

Sada ću je pokušati dignuti, a pametnjakovići probajte to iskoristiti .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

opak igrač, nema što…

puno nula kažeš? a znaš li da se vodeće nule brišu?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Iskreno se nadam , da su otplatu duga do 2016 već dogovorili , i da je sastanak samo formalno ..

Brine me i to što već sada znaju , da neće imat novac za skoro 2 god. , pa kao da su se predali pa se nekom poslu i zaradi niti ne nadaju.

Pa naravno da su dogovorili, jer u protivnom bi šutili barem još neko vrijeme!!!

A i ne bi se baš složio da znaju da neće imati novaca za dvije godine, jer su vremena takva da je bolje dug prolongirati nego plaćati kešom (ako ga imaju :-)))


Ako u ponedjeljak netko i pokuša samo skinuti ingru za kunu, ja je skidam do kraja, pa ćemo svi imati kao što sam i najavio puno bezvrijednih dionica i Đakovština će onda biti skupa.
Ako drukčije neće ići onda je to jedini ispravni put da vam pokažem da se ne šalim.

Sada ću je pokušati dignuti, a pametnjakovići probajte to iskoristiti .

Ma joj što si nas uplašio [lol]
Ja ću prvi sasuti u pon. po bidu i spustiti je barem za 1 kn pa da vidimo što ćeš onda, ajde nas nemoj nasmijavati

New Report

Close