INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tek za pet godina veliki prihod .

u potpunosti se slažem sa navedenim mišljenjem.


….heheheh…pogledajte npr.ATGR…kupuju okolo i šire se a nagrađeni su sa skoro 5% pada…može li objašnjenje veleumni pljuvači na Ingri…da nisu i oni u dugovima i pred stečajem??? ???… [lol] …kažu Burza je špekulativna trgovina…hmm, ovo špekulativna bi se ipak trebalo pisati drugačije…pozzz svima, nikoga nisam imao namjeru povrijediti svojim pisanjem-sory…

kolega nemojte se sada naljutiti, ali vi biste morali znati da kada dođe do ovakve situacije, najčešće kupljena firma dobiva na vrijednosti, a ona koja je kupila gubi [smiley]. To vam onako pojednostavljeno kažem. Zato nemojte se smijati jer nije kulturno spram onih koji znaju što rade.

Uopce ne citam ove "koji nemaju, nisu imali, niti namjeravaju imati" Ingru, a konstantno pisu na ovoj temi… [lol] [lol] [lol] …tako da, gotovo pa i nemam sto procitati! [lol]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

http://www.business.hr/hr/B.HR-danas/Aktualni-broj

Interesantno

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim



Tek za pet godina veliki prihod .

u potpunosti se slažem sa navedenim mišljenjem.
[/quote]

Ja isto, ali mislim da bi bilo bolje kada bi već sutra ili najkasnije u ponedjeljak zaradili bar 3 puta više nego su Drogu platili jučer, a ovako moraju čekati i do 5 godina. To je užasno vrijeme pa to je 5 puta više od godine dana.
Ove akvizicije u Sloveniji nisu ni blizu kao ove u Hrvatskoj, a evo primjera Đakovštine gdje će netko već najesen zaraditi 1.5 milijardi kuna samom kupnjom stečajne mase, kakva Droga i 5 godina.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Tek za pet godina veliki prihod .

u potpunosti se slažem sa navedenim mišljenjem.
[/quote]

Ja isto, ali mislim da bi bilo bolje kada bi već sutra ili najkasnije u ponedjeljak zaradili bar 3 puta više nego su Drogu platili jučer, a ovako moraju čekati i do 5 godina. To je užasno vrijeme pa to je 5 puta više od godine dana.
Ove akvizicije u Sloveniji nisu ni blizu kao ove u Hrvatskoj, a evo primjera Đakovštine gdje će netko već najesen zaraditi 1.5 milijardi kuna samom kupnjom stečajne mase, kakva Droga i 5 godina.
[/quote]

Loris, oni to namjeravaju zaraditi radom na tržištu a ne malverzacijama.


http://www.business.hr/hr/B.HR-danas/Aktualni-broj

Interesantno

I tebi fali dokup INGRE, pa gori ste od Slavonskih komaraca.

Taj bombastični naslov se odnsoi na INGR-ino jučerašnje priopćenje preko ZSE ili
http://zse.hr/default.aspx?id=31327

međutim objašnjenje je slijedeće ;
Ingra neće moći otplatiti svoje obveznice s dospijećem 6. prosinca 2011. godine pa su u toj tvrtki odlučili zatražiti od vlasnika tih obveznica vrijednih 200 milijuna kuna novi datum konačnog dospijeća – 6. prosinca 2016. godine.

a, sve to skupa su najvili još na glavnoj skupštini dioničara i ulazi u njihov planski program rekonstruiranja
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/llQNrhViWdX1AT6SB51e8Q==.pdf

Drugim riječima nema nikakvih novosti još od 11.12.2009. ili od
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/J1MlN4laZzDIg7OaQhIpuw==.pdf

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

minuteman
"Loris, oni to namjeravaju zaraditi radom na tržištu a ne malverzacijama."

Zar nije to kod nas Zakonom zabranjeno ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

E jbg, svašta je kod nas zabranjeno i propisano pa nikom ništa. Zar nije i ono jučerašnje ili prekjučerašnje dizanje dkvs sa 6-7kn za 10% isto nešto što se ne bi smjelo događati? Pa ipak se događa. Probaj staviti nalog ko jučer na ddjh nekoliko tisuća komada po 0,1 k pa ćeš vidjeti hoće li ti dugo stajati. Ja sam probao jedno na agramu staviti po 2-3 kn dionicu. Triput sam stavljao a oni brisali i na kraju su me zvali telefonom da to ne radim, dok je istodobno takav jedan nalog stajao na bidu.

Kolega minuteman na ZSE-u svi sve znaju(odnosno izabrani). Zna se kada određena osoba uplati veću količinu novca na brokerski račun, zna se zatim koju dionicu je odlučila kupovati (prati se), zna se tko ima margin. Takođe je poznat identitet većine nickova sa ovoga foruma. O svemu tome postoje registri, softverski odrađeni. Ovo je plitka, mala burza, sve je isprepleteno, sve se prati. Sa današnjom tehnikom sve to je dječija igra. Gdje god se vrti lova, vrte se i umreženi špekulanti. Tko god misli da se na burzi novac "pošteno zarađuje", najveći je naivac.
Mnoge stvari su se već "otele kontroli", pa nam zato pojedine dionice skaču kao planinske koze, druge rone dublje od pokvarene podmornice. Ne pišem o nikakvoj "sofisticiranoj uroti", pišem o našoj svakodnevnici. Pojedine brokerske kuće su postale pravi majstori “svog zanata”. I vi ste u jednoj od njih! [huh]

@bananarama

Slažem se sa svakom riječi.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

@bananarama

je napisao golu istinu i tu se nema što oduzeti samo dodati, ali pređimo na INGRU

Upravo iz članka "bananarama" trebati ostati dosljedni sebi, svojoj intuiciji i odluci, da stavr nije prazna ponavljam, Hanfi sam napisao prijavu zbog dionica DKVS-a na ZSE-u, od brokera tražio objašnjenje zašto me stalno "skeniraju" kada vršim analizu pojedine dionice, ali ostao sam bez svih odgovra.
Jedino što sam uspio izvuči je da je moja brokerska kuća gotovo sva u INGRI.

Prema prijedlogu odluke glavne skupštine od 30.06.10. INGRA prolongira naplatu Obveznice za 5 godina. Što to znači ?
Znači da slijedeće godine ili 06.12.11. dug po predmetnoj obveznici nisu u mogućnosti platiti ili ne žele, ali Vlasnici iste obveznice nisu banke nego fondovi. Kako fondovi nikako nemaju interes blokirati INGRU ili prizvati stečaj u kojem bi u pravilu ostali suhi, jer su u redu čekanja zadnji, fondovi naravno pristaju na prolongaciju duga, INGRI daju zraka za nastvak poslovanja, te zaračunavaju redovnu kamatu.
Drugim riječima svi zadovoljni. INGRA je svoj tekući dug iz prošle godine rješila ( http://zse.hr/userdocsimages/novosti/llQNrhViWdX1AT6SB51e8Q==.pdf ) konslolidirala poslovanje i očekuje bolja vremena.

INGRA je na drugom početku, ali s iskustvom i referencama.
Dok je IGH naučio dobivati poslove od Države IGH je ostvarivao i velike profite, INGRA je orijentirana, a nešto kao Atlantic, na ino tržišta i tržnu zaradu.
Ulaskom u EU svi će morati tako raditi.

Mislim da bi za INGRU u ovom trenutku bilo dobro opet vratiti stari sitem redovanja dionica, a gdje svaki vlasnik 150 dionica dobija 1 iste vrijednosti, te time zaustaviti ove svakodnevne sitne špekulante koji igraju na pad i zaradu od 05-1 % dionica. Volio bi ih vidjeti kako bi trgovali s 10 dionica umjesto sada 1500 koliko npr. imaju i igrali na 0,5%. Brzo bi se umorili .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close