INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.kaportal.hr/he-lesce-investicija-upitna-zbog-podzemnih-kanala [tongue]

pa vi se još Ingrate, stvarno neki imaju živaca

Šta mislite..dali imaju korelaciske veze…objava da se prolongira isplata po obveznici, baš sa današnjim jednim od gorih dana….

Mislim da sve ima veze!

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....



@loris
,

od crobexa nažalost imam samo ingru i danas kupljeni dlkv (300-možda rano) i jdpl (134). Ingra jest završila otprilike na prosječnoj cijeni danas, ali dnevna svijeća bi drugačije izgledala da nije bilo ove zadnje transakcijice. Već sam rekao da jesam dioničar ingre i volio bih da poleti u nebo, ali budimo realni i priznajmo sami sebi da su šanse male unatoč vašoj dobroj volji i postovima koje se nastoji pisati u optimistično-tješećem tonu.


@Loris

kako ti danas izgleda ona jučerašnja svijeća? Nedostižno? Kao i ingrina realna šansa za rast. Opet ponavljam, ovo nije druk jer imam ingru i danas sam na njoj u većem minusu nego jučer. A dlkv sam dokupio i trenutno 1-1,5% u minusu. Jdpl dokupio također i tu sam praktički na nuli.

ZSE: Crobex10 skliznuo ispod 1.000 bodova, Ingra potonula 6,39%
http://www.poslovni.hr/vijesti/zse-crobex10-skliznuo-ispod-1000-bodova-ingra-potonula-639-151486.aspx
"Od trgovanijih izdanja najveći je pad, od 6,39 posto na 26,35 kuna, zabilježila dionica Ingre kojom je bilo protrgovan 1,21 milijun kuna.
Podsjetimo, Ingra je danas objavila da je za 16. srpnja ove godine sazvana Skupština vlasnika obveznica navedene tvrtke koje su od 7. prosinca 2006. uvrštene u prvu kotaciju Zagrebačke burze pod oznakom INGR-O-11C. "Glavna točka Skupštine je produljenje dospijeća obveznica za 5 godina, odnosno sa 6. prosinca 2011. na 6. prosinac 2016.", stoji u priopćenju Ingre u kojem se dodaje da se produljenje dospijeća obveznica provodi kao integrativni dio cjelokupnog procesa poslovnog i financijskog restrukturiranja."

…i sad nakon svega ovog danas vise sam nego siguran da ovo polako ali sigurno klizi ne prema 20 nego prema 15 a mozda cak i nize…zivi bili pa vidjeli…i da, u jednom je trenutku na asku danas bilo postavljenih i preko 31000 komada ispod 27,30…[bye]

Optimist - loše informirani pesimist

10.06.10.


…milusic, loris, mrasic6, pobjeda, broj1, loti, filija, bananarama, Mr.Wiseguy, rader, compa, minimini, janlana, pinokio, flick, gismund, golubv, ElRoy23…

To bi bio današnji niz izigranih dioničara, starih i novopečenih dugoročnih ulagača u ingru.

Vidjet ćemo narednih dana kakvu će ovi dioničari spiku imati. Sad će im opet bit krivi fondovi, država, Stipe, svi samo ne oni sami. Al kocka je jača od razuma.

14.06.10.

Pa ja mislim da je jedno 2,23 posto dugoročnih ulagača u nekakvom plusu obzirom da je cijena i dalje na višegodišnjem minimumu. I to valjda nešta o svemu govori.

No ljude svašta veseli, pa tako i ovaj rast na 32 kune. Samo pitam se šta će bit kad rast stane, to je pravo pitanje, onda će se znat jeli ovaj rast spekulantske naravi il ne. A javnost neka u međuvremenu procjeni, pa hvala Bogu bilo je sličnih primjera u nedavnoj prošlosti, neću ih nabrajat, a ko nije naučio sam si je kriv…

Dakle evo mene opet nakon 2 tjedna šutnje. Čisto da se podsjetimo šta je ko pisao i ko je drukao.

Gore se lijepo vidi popis dugoročnih ulagača ingre na dan 10.6., a kako vidimo po nedavnim postovima, neki od njih su itekako zaglavili, neki od njih su izgleda prodali s minusom, neki su prodavali pa kupovali brodare i napravili još veće sranje, a neki si umišljaju da su prodavali ingru po 40 kuna što naravno nije istina jer se lijepo vidi kad je tko ulazio i kako se poslije kretala cijena dionice.

Kao i inače sprdali se tada ljudi samnom naširoko i napoprijeko. Nego, da ne duljim, zadnji put kad sam se javio sam rekao da ingra na 32 kune nema perspektivu, a kako vidimo trenutno je na 26,XX i pada ko kamen na velikom prometu. Pametni će izračunat koliki su tu neki ostvarili gubitka u samo par tjedana. I ponavljam, gubitaši, zahvalite među ostalim i mnogim drukerima koji su vas navukli…žao mi samo što se već neko vrijeme ne javlja kolega banananarama, koji je žestoko branio svoju "perspektivnu" investiciju…

No, nema smisla utrljavat sol na rane, samo još jedna od mene: pozdravio vas sve lijepo Stipe.

never surrender

http://seebiz.eu/hr/closing-bell/zse/zagrebacka-burza-zestoku-rasprodaju-predvodi-ingra,83622.html

@peromadjar pa šta je to čudo,šta pada na "velikim" kako kažete prometima,zamislite kolega kad promet bude istoimenom dionicom 50-70milja kn Što li će se onda dogoditi…..lp STFACA


http://seebiz.eu/hr/closing-bell/zse/zagrebacka-burza-zestoku-rasprodaju-predvodi-ingra,83622.html

znaći sutra još veči misterij!!!!

Zagrebačka burza: Žestoku rasprodaju predvodi INGRA
http://www.seebiz.eu/hr/closing-bell/zse/zagrebacka-burza-zestoku-rasprodaju-predvodi-ingra,83622.html

"INGRA je uz 1,2 milijuna kuna izgubila čak 6,39 posto, zaključivši na 26,35 kuna, što nimalo ne čudi, budući da je iz kompanije danas objavljeno da namjeravaju prolongirati rok dospijeća svojih korporativnih obveznica za čak pet godina, što se može čitati i kao priznanje da kompanija nema novca.
Ako se poruka može iščitati kao najava da INGRA očekuje da će joj biti potrebno 5 godina za konsolidaciju šteta nastalih u ovoj krizi, sasvim sigurno da će seizmografi ulagača u građevinski sektor nastaviti divljati, pogotovo ako se nastavi s ovakvim telegrafskim priopćenjima i ako ne bude jasne medijske akcije za kontrolu štete."

…sto moze znaciti da je sindicirani otisao Todi…a ovima friska figa… [bye]

Optimist - loše informirani pesimist

peromadjar@
Tu sam kolega perice, bez brige budi! Malo sam popravljao prosjek, pa se ne stignem vise ovdje prepirati. Inace, imas pozdrav od Jure, koji nikako da javno prizna da je u daleko vecim govn…
[kiss]



@peromadjar
pa šta je to čudo,šta pada na "velikim" kako kažete prometima,zamislite kolega kad promet bude istoimenom dionicom 50-70milja kn Što li će se onda dogoditi…..lp STFACA

Kolega stfaca, ako ikada promet ingrom na zse u bliskoj budućnosti bude iznosio i trećinu ovoga šta ste naveli to će se odigravati na razinama od nekoliko kuna i trajat će 1-2 dana. A zna se šta se u tom slučaju događa.

Za mene je svaki milijunski promet na nekoj dionici na zse ( osim ht ) vrijedan pažnje. Ipak su ovo neka druga vremena nego je bila 2007.

never surrender

New Report

Close