INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@loris
,

ja imam ingre jedan dio još od iznad 36. Dio sam prodao na 33 kad sam vidio kud ide i dokup je bio ispod 30 i prodaja te količine na 31,88. Nakom toga ulazak s istom količinom na 28,3x. Članarinu plaćam redovno ko i ostali, ni manje ni više. Ne mogu se pohvaliti brutalnim zaradama ali mi je portfelj ipak u apsolutnom plusu u odnosu na 2008. Bilo je i bolje da nisam odlučio glumiti investitora u ingru i još jednog brodara.
Međutim, od toga što ću ja pisati da ovo vrijedi toliko i toliko, da su obavili restrukturiranja, da za arenu dobivaju toliko koliko dobivaju, da samo što nisu poletjeli, da su drugi triput gori ali da to nito ne vidi…, nema koristi. Cijena i dalje pada. Ja ću ako bude prilike opet jedan dio prodati i čekati dokup. Dosad niti jednim trejdom na ingri nisam popušio, već samo kad sam se igrao dugoročnog investitora.
P.S. ako primjećuješ, ja u svojim postovima nemam euforije, ali jednako sam izbjegavao pljucati po ovoj dionici ili drukati za pad.

minuteman

pa samim gornjim tekstom sebe demantiraš ? Pišeš o članarinama kroz medvjeđu igru, a što će biti ako je svi počnemo igrati i imamo brdo bezvrijednih dionica jer ćemo probiti sve moguće margine i interese velikih dioničara i vjerovnika ?

Probaj igrati bikovu igru za članarinu pa se javi kao dvostruki pobijednik, s više dionica većom vrijednosću istih .
[/quote]

Kolega, neki plaćaju članarine a drugi cijeli račun. Pitanje je što je isplativije.
Osim toga, nije mi jasno kako možete imati više dionica s većom vrijednošću ako niste kupovali po nižoj i čekali rast? Jedino dokup, ali nemaju svi tiskare svježeg novca.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!



@minimini

Ma ne prodaje nitko radi drukera i njihovog navlačenja. Nekome treba lova, nekoga opali margin call, netko proda jer očekuje da će opet kupiti jeftinije…
Hebiga, situacija u državi je loša kao i u gospodarstvu, a sama Ingra valjda godinu dana nije dobila nikakav veći posao dok s druge strane vidimo da već duže pokušava reprogramirati preko 700 milijuna kuna duga što je već samo po sebi alarmantno.
Na temelju čega onda očekuješ da Ingra raste? [rolleyes]

Ne očekujem rast bez pokrića ali isto tako nevidim razloga za takve postove u kojim se pokušava sugerirati na daljnji pad i utjecati na ulačage u panici da rasprodaju svoje dionice Ingre. Cijena ingre je takva kakva je i po meni je ispod njene realne vrijednosti, jer bez obzira na sve Ingra ima potencijal koji će se uskoro vidjeti.

Kolega, neki plaćaju članarine a drugi cijeli račun. Pitanje je što je isplativije.
Osim toga, nije mi jasno kako možete imati više dionica s većom vrijednošću ako niste kupovali po nižoj i čekali rast? Jedino dokup, ali nemaju svi tiskare svježeg novca.

kolega skovacin, već sam se zabrinuo gdje ste, ipak ste vi moj glavni kritičar.

Umijeće bikovske igre zato i je umijeće, moram priznati i da sam to slabo radim, ali to je dvostruko zadovoljstvo. Neko je tu igru igrao prije cca 15 dana kada je ingru digao na skoro 30 kuna pa se moglo vidjeti kako.

Problem cijelog Crobexa nije INGRA ili sl., problem je cijela država, a koja se sigurno približava bankrotu, a time i povlači većinu . Država stalno samo pokušava smanjiti rashode, ali ni trenutka nisu mislili ili pokušali povećati prihode ili bikovsku igru.
Dignuti prihode mogu samo ulaganjem ! Kako kad nemaju novaca ? E upravo tako da rasterete privredu mega porezima i nametima, te prividno i kratkoročno dodatno smanje prihode, ali povećanjem ekonomskih aktivnosti u masi ubiru sumarno veći porez i namete, te zadovoljstvo je svestrano.

Što mi imamo na burzi, isto što i država radi ili nas je svijesno oformila da igramo medveđu igru kao oni.
Vrijednost Države je vrijednost Crobex-a, bar u demoraciji, sve je jeftino i bez novaca danas, a obrnuti proces je sve je skupo i ima puno novaca.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

loris….prva 100 od mene..

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

@loris,
ma evo dam ti i ja dobru ocjenu iako to što si napisao svi mi znamo. Problem jest država ali i puno drugog. No da li je to razlog da svi grčevito drže ovu dionicu i ne reagiraju na pad. Btw, evo ga i novo dno dok ja ovo pišem.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Zahvaljujem na ocijenama, ali priznajem da uglavnom pišem što ljudi ne žala ćuti i dobivam 1%, ali ne dijelim mišljenje s vama o INGRI

Za razliku od IGH ili istih preforsiranih dionica koji umijetno drže fondovi bez pokrića, INGRA radi uglavnom vani i nije u toj mjeri ovisna o državi i njenim propustima, a i cijena INGRE je već dovoljno pala s time da nije u stečaju. Neki trader se jutros jako trudi ponovo dopuniti dionice rušenjem cijene i to je sve. Bar ja tako mislim.

Činjenica je da je INGRA već jako nisko, neznam koja bi to bila korektnija niža cijena, ali isto tako ostavlja mnogo veću mogućnost rasta nego fondovski nabrijane dionice iako naizgled sigurne poput HT, IGH, KOEI.
Gotovo svi margini na INGRI su već popucali i imamo rezultat, a ove gore nabrojane dionice margine još nisu ni osijetile, a nadam se za njihove dioničare da i neće .
Moj glavni moto u životu je da što više ljudi bude zadovoljno i svoj optimizam prenose kao zarazu.

Ovo što se sada dešava na burzi je čista pohlepa osobe koja ne vidi dalje od nosa.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

…mnogi su ovdje poput lešinara, ali ipak mali, problem su VELIKI LEŠINARI koji će preko mrtvih, ako treba, do svog profita…to je situacija svjetskih razmjera i mi nismo izuzeti, a s obzirom na mentalitet grabeži nije čudno da nam je stanje i malo gore no kod ostalih…ništa novo u povijesti svijeta…no sve ima svoje crne i bijele strane, pa će i ovo proći jednog dana…a do tada radimo na osiguranju važnijih stvari u životu…mnogi su i prije i danas trčali za bogatstvom dok im se život potpuno raspadao…neka svatko izabere što mu je u životu važnije…pozzz…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

@loris

ingra nažalost u zadnje vrijeme uglavnom ne radi…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


…mnogi su ovdje poput lešinara, ali ipak mali, problem su VELIKI LEŠINARI koji će preko mrtvih, ako treba, do svog profita…

kolega, lešinari jedini ne ubijaju svoju hranu, malo poštovanja molim.

Ingra defaultala po obveznici

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ingra defaultala po obveznici

Gdje si na bidu ? Na 26,91 sa 1000 kom ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.zse.hr.
Kakav bid.
Nemogu vratiti obveznicu a vi kupujete equity.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close