INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I HT je danas pao više od INGRE, a što jasno potvrđuje budući trend ovih dionica

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


jedan ugledni TA guru s ovog foruma mi je javio da će ingra rasti.
rekao je da ingru očekuju godine RASTA…
nadam se da shvaćate, zamolio me da ostane ostane anoniman, kao i svi PRAVI dobrotvori.
iz prva sam bio pomalo skeptičan, zašto bi vjerojao nepoznatoj osobi na internetu?
zato sam odlučio nazvati brokera, koji je potvrdio njegove prognoze i rekao da potpisuje tu analizu.
naravno, kad bi od brokera naručio analizu da bi morao i platiti, ali potvrdni odgovor je najmanje što za mene može učiniti besplatno! [thumbsup]

kolega, jesi ti vratio onaj margin koji imas sa ingrom ?

jesi svjestan da te to moze jako skupo kostati?
i da ces gotovo sigurno izgubiti?

@tigrus,

polako, pa kolegi se ne žuri. Konzultirao se i potvrdili su mu godine rasta.



@tigrus
,

polako, pa kolegi se ne žuri. Konzultirao se i potvrdili su mu godine rasta.

Neznam kojim dionicama vi raspolažete, ali u Crobex10, danas, od INGRE su prošli bolje samo KOEI ( koji čuva Aureus Fond ), ETK i INA, a ovaj trend će se sada kad je načet i nastaviti, te nevidim razlog da ismijavate guru-a i brokera "konzultanta" kada su vaše dionice danas imale slobodan gotovo vertikalni pad. [kiss]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris,

od crobexa nažalost imam samo ingru i danas kupljeni dlkv (300-možda rano) i jdpl (134). Ingra jest završila otprilike na prosječnoj cijeni danas, ali dnevna svijeća bi drugačije izgledala da nije bilo ove zadnje transakcijice. Već sam rekao da jesam dioničar ingre i volio bih da poleti u nebo, ali budimo realni i priznajmo sami sebi da su šanse male unatoč vašoj dobroj volji i postovima koje se nastoji pisati u optimistično-tješećem tonu.

@minuteman
Evo sve prihvaćam ako ovo gore jasno pojasniš argumentima za INGRU.
DLKV si definitivno kupio pre rano, a dodatno s njima ideš iz šupljega u prazno u odnosu na INGRU.
Ovdje se jasno očituje tvoj stav šaranja za boljem članarinom kako bi rekao inverter, ali zar nije bilo pametnije popraviti prosijek na INGRI, nego uči u drugog građevinara s realnom šansom za stagnacijom, a INGROM za rastom ?
JDPL kao ULPL je OK, a vrijeme će pokazati

Velika prednost INGRE u ovoj gonguli koja će biti narednih dana je upravo činjenica da najveći fondovi u prvih 10 drže nepromijenjene pozicije, a ostale napuhane situacije kao HT, IGH, ADRS mislim da će se muđu fondovskim obračunom ovih dana ispuhati.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris,

ja imam ingre jedan dio još od iznad 36. Dio sam prodao na 33 kad sam vidio kud ide i dokup je bio ispod 30 i prodaja te količine na 31,88. Nakom toga ulazak s istom količinom na 28,3x. Članarinu plaćam redovno ko i ostali, ni manje ni više. Ne mogu se pohvaliti brutalnim zaradama ali mi je portfelj ipak u apsolutnom plusu u odnosu na 2008. Bilo je i bolje da nisam odlučio glumiti investitora u ingru i još jednog brodara.
Međutim, od toga što ću ja pisati da ovo vrijedi toliko i toliko, da su obavili restrukturiranja, da za arenu dobivaju toliko koliko dobivaju, da samo što nisu poletjeli, da su drugi triput gori ali da to nito ne vidi…, nema koristi. Cijena i dalje pada. Ja ću ako bude prilike opet jedan dio prodati i čekati dokup. Dosad niti jednim trejdom na ingri nisam popušio, već samo kad sam se igrao dugoročnog investitora.
P.S. ako primjećuješ, ja u svojim postovima nemam euforije, ali jednako sam izbjegavao pljucati po ovoj dionici ili drukati za pad.



@minuteman


Velika prednost INGRE u ovoj gonguli koja će biti narednih dana je upravo činjenica da najveći fondovi u prvih 10 drže nepromijenjene pozicije, a ostale napuhane situacije kao HT, IGH, ADRS mislim da će se muđu fondovskim obračunom ovih dana ispuhati.

Bilo bi mi puno draže kad bi oni pojačavali pozicije a ne stajali nepromijenjeni.

Ljudi zna li itko dali ide sutra drugi kvartal financijskog izveštaja???

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!



@loris
,

ja imam ingre jedan dio još od iznad 36. Dio sam prodao na 33 kad sam vidio kud ide i dokup je bio ispod 30 i prodaja te količine na 31,88. Nakom toga ulazak s istom količinom na 28,3x. Članarinu plaćam redovno ko i ostali, ni manje ni više. Ne mogu se pohvaliti brutalnim zaradama ali mi je portfelj ipak u apsolutnom plusu u odnosu na 2008. Bilo je i bolje da nisam odlučio glumiti investitora u ingru i još jednog brodara.
Međutim, od toga što ću ja pisati da ovo vrijedi toliko i toliko, da su obavili restrukturiranja, da za arenu dobivaju toliko koliko dobivaju, da samo što nisu poletjeli, da su drugi triput gori ali da to nito ne vidi…, nema koristi. Cijena i dalje pada. Ja ću ako bude prilike opet jedan dio prodati i čekati dokup. Dosad niti jednim trejdom na ingri nisam popušio, već samo kad sam se igrao dugoročnog investitora.
P.S. ako primjećuješ, ja u svojim postovima nemam euforije, ali jednako sam izbjegavao pljucati po ovoj dionici ili drukati za pad.

minuteman

pa samim gornjim tekstom sebe demantiraš ? Pišeš o članarinama kroz medvjeđu igru, a što će biti ako je svi počnemo igrati i imamo brdo bezvrijednih dionica jer ćemo probiti sve moguće margine i interese velikih dioničara i vjerovnika ?

Probaj igrati bikovu igru za članarinu pa se javi kao dvostruki pobijednik, s više dionica većom vrijednosću istih .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

dakle …put prema 20 kn je otvoren , u priloga nam idu svjetski indexi….zivjeli

@minimini
Ma ne prodaje nitko radi drukera i njihovog navlačenja. Nekome treba lova, nekoga opali margin call, netko proda jer očekuje da će opet kupiti jeftinije…
Hebiga, situacija u državi je loša kao i u gospodarstvu, a sama Ingra valjda godinu dana nije dobila nikakav veći posao dok s druge strane vidimo da već duže pokušava reprogramirati preko 700 milijuna kuna duga što je već samo po sebi alarmantno.
Na temelju čega onda očekuješ da Ingra raste? [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close