INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Padaju cijene dionica !
Padaju cijene nafte !
Padaju cijene zlata !
Euro pada !

Još malo i sve će biti besplatno !

sad se otvara opasnost novog vala margina na Ingri kako se bližimo 26 kn….na DLKV su margini već počeli pucati [cry]
[/quote]

Nisam ironičan, ali moram priznati da ova veza s marginom mi nije jasna, pa molim malo pojašnjenje meni, a i ostalima ( ako ih ima ) koji ne razumiju termin margin, njegovu ulogu na cijenu ingre i moguće opasnosti ?
Hvala

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Margin je aritmetička cijena dionice u zbroju tvojih i bankinih sredstava, tj najčešće 50:50 posto.
Kada cijena padne ispod 10% ostalu vrijednost treba položiti na račun u sljedeča 24 sata, ili banka sama prodaje što želi…
Inače ima i jednostavnije: to je razlog druženja mene i bankovnog službenika skoro svaki dan… [angry]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Margin je aritmetička cijena dionice u zbroju tvojih i bankinih sredstava, tj najčešće 50:50 posto.
Kada cijena padne ispod 10% ostalu vrijednost treba položiti na račun u sljedeča 24 sata, ili banka sama prodaje što želi…
Inače ima i jednostavnije: to je razlog druženja mene i bankovnog službenika skoro svaki dan… [angry]

…znači surađujete…znamo mi kako suradnje dovode do pucanja margina…no dok nema pravne države radi se svašta…sve do jednog dana dok i njima ne smrkne…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Margin je aritmetička cijena dionice u zbroju tvojih i bankinih sredstava, tj najčešće 50:50 posto.
Kada cijena padne ispod 10% ostalu vrijednost treba položiti na račun u sljedeča 24 sata, ili banka sama prodaje što želi…
Inače ima i jednostavnije: to je razlog druženja mene i bankovnog službenika skoro svaki dan… [angry]

Zahvaljujem,

ali opet mi nije jasno, treba mi vremena, ako netko ima strpljenja, pitam;

"Margin je aritmetička cijena dionice u zbroju tvojih i bankinih sredstava"
1. Gdje se to može vidjeti i kako se računa ?
2. Upravo odnos "mene" ( malih dioničara) i banke je po meni i nerealan i nije vrijedan pažnje ?

Ono što sam ja primjetio kao realni slijed dođađaja, a u nadi vaših ispravaka je slijedeće ;

Prvi dioničari ( najveći ) su fondovi uz I.O., činjenicu da isti niti prodaju niti dokupuju INGRA-u vidim u njihovoj susdržanosti naspram ne obajvljenih i jasnih kreditnih konotacija INGRE.
Fondovi ne žele prodati INGRA-u pa riskirati dobar izvještaj, ali ne žele, niti smiju u ovoj situaciji, vršiti dokup u vidu popravka srednje vrijednosti svojih portfelja u nabavnoj cijeni odnosno sutra u postotnoj zaradi koja bi svakako bila veća ?
INGRA se uz kapital od cca 10-20 milijuna Kuna lako vrati na 200 ili više Kuna ili 15-do 30 radnih dana.

Nekako mislim da se svi slažemo da ova cijena dionice je cijena kao da je INGRA u stečaju ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Nekako mislim da se svi slažemo da ova cijena dionice je cijena kao da je INGRA u stečaju ?

Bože sačuvaj, da je Ingra u stečaju tržila bi se na 6-10 kn kao DKVS, a ne na 27-28 kn [shocked]

@loris
Kolega, a zašto ne odete jednostavno na sajt npr. Agram brokera i pogledate sve uvjete margin kredita? Treba malo čitati, ali poslije bi trebalo biti sve jasnije.

Inače, nisam vam čestitao na drugom mjesecu provedenom na forumu. Napredak se već vidi…

…danas smo se koncentrirali na rušenje margina nekih drugih…sve na Ingri bi bilo presumnjivo…vidi dlkv, jdpl…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



@loris

Kolega, a zašto ne odete jednostavno na sajt npr. Agram brokera i pogledate sve uvjete margin kredita? Treba malo čitati, ali poslije bi trebalo biti sve jasnije.

Inače, nisam vam čestitao na drugom mjesecu provedenom na forumu. Napredak se već vidi…

Zahvaljuem,
istina ovdje gotovo sve piše o margin kreditima ;
http://www.agram-brokeri.hr/default.aspx?id=6019427

ali moje pitanje se odnosila na jasnu poveznicu istog s INGRA-om kao i izračun min. granice ?

Naime kolega "jajar" jasno je napisao da je margin call na 26, kako ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Margin je aritmetička cijena dionice u zbroju tvojih i bankinih sredstava, tj najčešće 50:50 posto.
Kada cijena padne ispod 10% ostalu vrijednost treba položiti na račun u sljedeča 24 sata, ili banka sama prodaje što želi…
Inače ima i jednostavnije: to je razlog druženja mene i bankovnog službenika skoro svaki dan… [angry]

…znači surađujete…znamo mi kako suradnje dovode do pucanja margina…no dok nema pravne države radi se svašta…sve do jednog dana dok i njima ne smrkne…
[/quote]
Jel ti zaš zbrojit 2+2 družim se s bankarima, jer ME ZOVU DA NADOPLATIM RAZLIKU!!!
(tj. gubitak)
A več odavno rekao da u ovoj dionici ne nočim jer me je ubila ko sve dionice zajedno!
Sretno trebat če Vam..

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....



Padaju cijene dionica !
Padaju cijene nafte !
Padaju cijene zlata !
Euro pada !

Još malo i sve će biti besplatno !

sad se otvara opasnost novog vala margina na Ingri kako se bližimo 26 kn….na DLKV su margini već počeli pucati [cry]
[/quote]

Da se vratim na početak !
Padaju vrijednosti dionica, zlata i nafte, a što je abnormalni fenomen.
Margin call ili granica zaduženja na INGRA-i je totalno nebitna činjenica obzirom na ukupnu masu istih u ondonu na broj dioničara ili dionica.

S druge strane izgleda da se svi ostali polako koregiraju prema INGRI, a što upravo INGRI ostavlja najviše prostora za oporavak.
Problem cijelog Crobex pa tako i INGRE su okolnosti u koje nas je dovela Vlada, a i dodatno nas opstruira svim svojim uzaludnim zatvorenim i hitnim sjednicama.
Mislim da su upravo danas Fondovi se počeli osvećivati jedan drugom i da će doći do većih korekcija, ali ne i INGRE jer u njoj nema nabrijanih fondova.
Vlada očito nije svijesna da Država vrijedi koliko i dionice domaće burze.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

…i što reći…svjetski rušitelji uvijek bolje surađuju nego graditelji…burza je samo jedno ogledalo toga…ništa novo, svijet ide u smjeru odavno zacrtanom, no prije kraha još jedan uzlet u prevarljivo blagostanje…o tom potom…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

I HT je danas pao više od INGRE, a što jasno potvrđuje budući trend ovih dionica

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close