INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajde kolege, čemu takva nervoza?
zašto se dijele jedinice? pa imamo sve više dobrih vijesti..
filija ima info da kredit stiže u srijedu ili petak..prema nekim izvorima već je stigao!
pobjeda ima info da posao u Alžiru stiže u srijedu ili za par dana, pa nije ovo egzaktna znanost.
ja sam uvjeren da će Opneheim kredit kad ga dobije dati svojim brokerima da skupljaju dionice..
čak i u najgorem slučaju ako krene stečaj, za 100 milijuna eura može pokupovati sve dionice s burze, mi prodamo svoje, Openheim proda svoje, mirovinci svoje, banke dobiju arenu i finito!
vuk sit, a ovce na broju..živjet ćemo kao rimski carevi, samo treba sada kupovati što više ingre[cool]

Kolege na INGRI, da li netko zna kako ovo riješiti ; NN 84/02, čl. 108 ;

(2) Zabranjeno je obavljati transakcije s vrijednosnim papirom radi toga:
1. da se poveća cijena toga vrijednosnog papira te na taj način potaknu drugi ulagatelji da kupe taj vrijednosni papir,
2. da se smanji cijena toga vrijednosnog papira te na taj način potaknu drugi ulagatelji na prodaju tog vrijednosnog papira,
….

E sada uopće ne razmijem kako da netko kupi i/ili proda neku dionicu, a da nisi u prekšaju ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

NN 84/02, čl. 108 ;

Ja ne poticem apsolutno nikog. Cinjenica je da imam cijeli "brijeg" ingrinih dionica,vodim brigu,al samo onu slatku. Najbitnije u svemu tome da sam ih JA kupio i JA ih posjedujem. Daklem JA,JA i samo JA. A za sve ostale mi je tak svejedno,i obrnuto.


NN 84/02, čl. 108 ;

Ja ne poticem apsolutno nikog. Cinjenica je da imam cijeli "brijeg" ingrinih dionica,vodim brigu,al samo onu slatku. Najbitnije u svemu tome da sam ih JA kupio i JA ih posjedujem. Daklem JA,JA i samo JA. A za sve ostale mi je tak svejedno,i obrnuto.

Kolega mislim da si debelo u prekšaju. Kada si kupio dionice naveo si mene da ih i ja kupim jer je cijena rasla ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

te odredbe se odnose na namjerno manipuliranje cijenama i nema smisla plašiti ulagače da će biti kazneno progonjeni ako kupe dionice ingre. evo loris već se čuju helikopteri i policijske sirene…
ovdje treba poraditi na vraćanju optimizma koji je vladao dok je ingra bila na 40 kn.
treba nam više dugoročnih.


te odredbe se odnose na namjerno manipuliranje cijenama i nema smisla plašiti ulagače da će biti kazneno progonjeni ako kupe dionice ingre. evo loris već se čuju helikopteri i policijske sirene…
ovdje treba poraditi na vraćanju optimizma koji je vladao dok je ingra bila na 40 kn.
treba nam više dugoročnih.

ne brini, idući tjedan kad se sve vani zacrveni, survat će se ingra dolje kao kamen i svi ćete isti moment postati dugoročni ulagači! može li bolje??? [thumbsup]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


NN 84/02, čl. 108 ;

Ja ne poticem apsolutno nikog. Cinjenica je da imam cijeli "brijeg" ingrinih dionica,vodim brigu,al samo onu slatku. Najbitnije u svemu tome da sam ih JA kupio i JA ih posjedujem. Daklem JA,JA i samo JA. A za sve ostale mi je tak svejedno,i obrnuto.

ma dajte kolega, čemu panika? pa nećete kazneno odgovarati jer ste kupili dionice ingre! mislim, bar za sada nećete jer kad šeks popije tko zna što može propisati kao kazneno djelo [lol]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


te odredbe se odnose na namjerno manipuliranje cijenama i nema smisla plašiti ulagače da će biti kazneno progonjeni ako kupe dionice ingre. evo loris već se čuju helikopteri i policijske sirene…
ovdje treba poraditi na vraćanju optimizma koji je vladao dok je ingra bila na 40 kn.
treba nam više dugoročnih.

Kolega nemojte tako jer po Zakonu o tržištu vrijednih papira nitko nesmije kupovati ili prodavati INGRU kao i sve ostale dionice po čl. 108, a osim toga isti članak u nastvaku govori i da se nesmije ništa govoriti ili pretpostaviti ili misliti o bilo kojoj kompaniji izlistanoj na burzi dionica ;

Odjeljak 3.
Širenje lažnih informacija
Članak 109.
Zabranjeno je objavljivati ili širiti neistinite informacije koje utječu ili mogu utjecati na obujam
trgovanja i cijenu vrijednosnih papira.

Stoga prema čl. 108 predmetnog zakona, a po pitanju INGRE definitivno tvrdim da je INGRA osnovana davnoga dana, a njena budućnost po istom čl. zakona je buduća i oko toga nema sumnje.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Eto slovenskog primjera kako političari dobivaju poslove

Vaš link

rovadC, 18.06.2010. u 21:40
Zidar: SCT je v Libiji sklenil za milijardo evrov pogodb

rovadC, 18.06.2010. u 21:40
Slovenski gradbeni velikan SCT je v zadnjih mesecih v Libiji sklenil za 1,154 milijarde evrov pogodb, obetajo pa si za dve milijardi evrov poslov….
…"Led je prebit, v SCT pa smo se na preboj na libijski trg pripravljali deset let", je povedal Zidar. Slovenska diplomacija s premierom Borutom Pahorjem na čelu je tu odigrala izredno pomembno vlogo, je dejal. "Če premier Pahor ne bi šel v Libijo, s posli ne bi bilo nič", je ocenil…

Što ste se povukli, imate članak 34 st 2, a koji se sudara s gornjim člankom 108, a koji jasno govori da ;

Poslovi s vrijednosnim papirima su ;
"trgovina u spekulacijske svrhe – kupnja i prodaja vrijednosnih papira u svoje ime i za svoj račun"
Termin spekulacija je – oznacava posao koji se zakljucuje sa ciljem korištenja povjerljivih informacija u cilju stjecanja velikih dobitaka ( izvor http://izraz.org/%C5%A1pekulacija )

, odnosno ako ne kupujemo i prodajemo po uvijetima čl. 108 onda kršimo čl. 34 i naravno obrnuto .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



NN 84/02, čl. 108 ;

Ja ne poticem apsolutno nikog. Cinjenica je da imam cijeli "brijeg" ingrinih dionica,vodim brigu,al samo onu slatku. Najbitnije u svemu tome da sam ih JA kupio i JA ih posjedujem. Daklem JA,JA i samo JA. A za sve ostale mi je tak svejedno,i obrnuto.

ma dajte kolega, čemu panika? pa nećete kazneno odgovarati jer ste kupili dionice ingre! mislim, bar za sada nećete jer kad šeks popije tko zna što može propisati kao kazneno djelo [lol]
[/quote]

Propisano je ;

čl. 150
3. širi obavijesti o izdavatelju, vrijednosnim papirima i drugim činjenicama za koje zna da nisu istinite,
u namjeri da tako utječe na povećanje ili smanjenje cijene ili da stvori privid aktivnog trgovanja i time sebi ili drugome pribavi imovinsku korist ili da drugome prouzroči štetu kaznit će se novčanom kaznom
najmanje od 100 dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do jedne godine.
(2) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka pribavljena imovinska korist ili je drugome
prouzročena šteta u iznosu većem od 5.000,00 kuna, počinitelj će se kazniti novčanom kaznom najmanje
od 150 dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do dvije godine.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ko kaze da se ne gradi!!

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close