INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Drage moje kolege! pa ima li ko danas ponosniji i sretniji od kolege pobjede-zivio mi kolega pobjeda!!!!!

@pobjeda po ovim kolcima sta ja dobivam kolega sve je jasno! hehehe neka kolaca neka


Jel se vesele i oni koji su kupovali na 36-37? Ima li koji takav da se javi?

IMA, IMA i na 41 i na 37 i na 36 i na 28,05 kupio BINGO…….!!!!!!!!

JESI SAD SRETAN

Bio mjesecima na ČEKI i dočekao, a nikud mi se ne žuri može ovako još godinu dvije što se mene tiče!

INGRA je biser Hrvatske građevine, pa vi pojedinci pričajte i lupetajte koliko vas volja



Kako netko vidi STEČAJ ?

Lako , treba dokupiti dionice i samo druka na dolje, uostalom već sam napisao da bi svaki dioničar iz stečajne mase sada profitirao oko 4 puta više nego vrijedi dionica.

Mnogi najmerno šute da INGRA ima i kupca Arene za 105 mil. Eura, ali su se odlučili ( pametno ) na ubiranje godišnjeg čistog prihoda od 7,5 mil. Eura, a dvorana se uvijek može prodati .
Ono što samo debelo zamjeram INGRI kao i državnom vrhu da su dvoranu nazvali Arena, a Arena postoji samo jedna i to u Puli.

meni govoriš da pročitam stečajni zakon, a tvrdiš da bi dioničari dobili 4 puta više.
ajde loris, ako si takav stručnjak i ako si tako dobro upućen, napravi računicu koliko bi ingra mogla dobiti za svoju imovinu u današnjim tržišnim uvjetima i tko bi to kupio?
navodiš knjigovodstvenu vrijednost arene a dobro znaš da im na međunarodnom natječaju nitko nije ponudio ni tu cijenu, a niti 80 milijuna.
dakle nema zainteresiranih za ingrinu imovinu, ne samo u Hrvatskoj nego i u međunarodnim krugovima, što znači da bi prilikom eventualnog stečaja sigurno išlo ispod tražene cijene.
kome bi se isplatilo uložiti tolika sredstva da bi godišnje ubirao oko 7% i strahovao hoći li mu Bandić platiti na vrijeme? evo čak se i lopina složio s tim da prije par stranica, a upravo je on tvrdio to što ti tvrdiš prije na đakovštini.
najvjerojatniji scenario je da će im padati prihodi sljedećih par godina i da će ostvarivati gubitke..dovoljno je pogledati prvo tromjesečje, prihod 30 milijuna i gubitak. većinu poslova su završili a godinu dana nisu ugovorili nove, dakle ako čak i ugovore nešto, rezultati se mogu očekivati za koju godinu, a do tada tko živ tko mrtav.

[/quote]

Ponavljam, pročitaj Stečajni zakon NN br.44 od 05.06.96. i ne forsiraj ono što neznaš.
Postaviš krivu hipotezu i onda gradiš scenarij, pa normalno da si skreno s puta.
Da bi mogao dobiti ispravan ( donekle ) odgovor treba se postaviti u kožu svih zainteresiranih strana, a to su ; banke, dioničari-vlasnici i investitori, pa postviš sebi pitanje kako bi ja reagirao kao jedan od njih u današnjoj situaciji i odgovor je tu.
Što je dvorana Zagreb ili kako je vi zovete "Arena" ;
1. Zemljište
2. Pozicija
3. Komunalije
4. Svrsishodnost
5. Infrastruktura
6. Trošak projektiranja i nadzora
7. Gradnja
8. Imiđ
a, sve skupa se zove 105 ili više milijuna Eura sada, a kada banke otvore pipu i ponovo puste novac u opticaj to će se zvati 150 miljuna Eura.

Ustvari tvoje pitanje glasi ovako ; da li sam dobro napravio što sam kupio dionice INGRE ?
Jesi !
U buduće pitaj jednostavno pa ćeš i takav odgovor dobiti .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Sutra će Vam 33 izgledati kao jako povoljna kupnja!

Drago mi je da raste trziste a s njime i dionica Ingre, ali je realnost druga prica. Dajte kolega napisite par stvari koje su se promijenile u posljednje vrijeme u poslovanju iste!? Na bazi cega vi ocekujete zdravi rast? Valjda niste tako naivni da kupujete jer je Mesic "usao" . Pa ne moze se ocekivati "cak" niti na Hrv.trzistu da jedna dionica raste samo na bazi informacije da je Mesic u Ingri. To moze biti i marketinski trik ali i puno toga ostalog. Cak me cudi (makar jako malo) da je na bazi te info porasla u dvoznamenkastom postotku nakon. Pitanje- Na bazi cega ocekujete daljnji rast??? Molim zdrav odgovor. Slobodno netko argumentirano napise odgovor. Po meni je sve na hold, vidjet rjesenje sa Arenom, pricekat natjecaje, pricekat te poslove na Bliskom Istoku, pricekat oporavak trzista nekretnina, itd. Uglavnom, ovdje moze biti oba placa.
[/quote]
kolega vi niste ovdje novi,vidi se iz prilozenoga stoga sta to vama nije jasno? dionica raste jer netko oće da raste-isto tako i pada! pa valjda se svi dobro sjećamo sta je bilo s IGH-A??!!! zasto se i tu nebi ponovio isti scenari…



Jel se vesele i oni koji su kupovali na 36-37? Ima li koji takav da se javi?

Kada raste onda se svi vesele, naravno osim onih koji su u kesu i cekaju na 25, kao npr. moj kolega elevator. A lijepo sam mu cijelo vrijeme tupio da ako zeli biti uspjesan kao ja mora kupovati ispod 30.
A bas bi bilo lijepo da se sada skupa veselimo! [thumbsup]
[/quote]

Samo zar nije ista priča ovdje bila da treba kupovat dionice kad se padalo ispod 40, pa ispod 36, pa ispod 32, pa ispod 30 ? Tko kaže da neće ista priča bit na 28, 26, 24…

Dok god traje neizvjesnost i nelikvidnost u građevinskom sektoru i državi općenito, dok god traje proces deleveraginga ove firme, nema ničeg dobrog za cijenu dionice. Ovo je samo kratkoročni odbijanac.

p.s. ne planiram kupovat ovu dionicu iz nikakvih razloga jer mi je isuviše kritična, samo komentiram kao nepristrani trejder; a ti bananarama nisi baš primjer uspješnog ulagača ako zadnjih godinu dana držeći dionice francka nisi ništa naučio ni zaradio, a onda kupio ingru na 36, nema potrebe da budeš neiskren, ovo je ipak forum za rasprave a ne natjecanje

never surrender



Sutra će Vam 33 izgledati kao jako povoljna kupnja!

Drago mi je da raste trziste a s njime i dionica Ingre, ali je realnost druga prica. Dajte kolega napisite par stvari koje su se promijenile u posljednje vrijeme u poslovanju iste!? Na bazi cega vi ocekujete zdravi rast? Valjda niste tako naivni da kupujete jer je Mesic "usao" . Pa ne moze se ocekivati "cak" niti na Hrv.trzistu da jedna dionica raste samo na bazi informacije da je Mesic u Ingri. To moze biti i marketinski trik ali i puno toga ostalog. Cak me cudi (makar jako malo) da je na bazi te info porasla u dvoznamenkastom postotku nakon. Pitanje- Na bazi cega ocekujete daljnji rast??? Molim zdrav odgovor. Slobodno netko argumentirano napise odgovor. Po meni je sve na hold, vidjet rjesenje sa Arenom, pricekat natjecaje, pricekat te poslove na Bliskom Istoku, pricekat oporavak trzista nekretnina, itd. Uglavnom, ovdje moze biti oba placa.
[/quote]
Donekle se slažem sa Vama, ali do sada ste trebali naučiti da kod nas prvo dionica nenormalno naraste, pa se tek onda plasiraju informacije kako i zašto. Kada pročitate informacije koje očekujete onda će dionica već biti "prekupljena" i bit će vrijeme za ……
Ako budete ulagali na našem tržištu na temelju objavljenih činjenica, teško li Vama! [rolleyes]



Jel se vesele i oni koji su kupovali na 36-37? Ima li koji takav da se javi?

Kada raste onda se svi vesele, naravno osim onih koji su u kesu i cekaju na 25, kao npr. moj kolega elevator. A lijepo sam mu cijelo vrijeme tupio da ako zeli biti uspjesan kao ja mora kupovati ispod 30.
[/quote]
A bas bi bilo lijepo da se sada skupa veselimo! [thumbsup]

SAVJET:
Uspješni i ozbiljni ljudi se nikada ne hvale svojim uspjehom

@STFACA

Ajde konačno da je netko rekao bit svega, dionica raste jer netko želi da raste i jednako tako pada. Nema tu Stipe nikakvu centralnu ulogu u rastu, jer dolazak Stipe trenutno fundamentalno ama baš ništa ne mijenja za ovu firmu.

Situacija je više manje jasna i zna se kakve poteze Ingra mora povuć da bi preživjela. A to što cijena pleše gore-dolje je sporedna stvar. Glupo je samo što neki forumaši od toga prave spektakl, a dosta i previše je bilo spektakla na igh i još nekim dionicama.

A i taj igh kakav god da je po meni daleko bolje stoji od ingre, što pokazuje i kretanje cijene dionice, al to je samo moje mišljenje.

never surrender




Jel se vesele i oni koji su kupovali na 36-37? Ima li koji takav da se javi?

Kada raste onda se svi vesele, naravno osim onih koji su u kesu i cekaju na 25, kao npr. moj kolega elevator. A lijepo sam mu cijelo vrijeme tupio da ako zeli biti uspjesan kao ja mora kupovati ispod 30.
A bas bi bilo lijepo da se sada skupa veselimo! [thumbsup]
[/quote]

Samo zar nije ista priča ovdje bila da treba kupovat dionice kad se padalo ispod 40, pa ispod 36, pa ispod 32, pa ispod 30 ? Tko kaže da neće ista priča bit na 28, 26, 24…

Dok god traje neizvjesnost i nelikvidnost u građevinskom sektoru i državi općenito, dok god traje proces deleveraginga ove firme, nema ničeg dobrog za cijenu dionice. Ovo je samo kratkoročni odbijanac.

p.s. ne planiram kupovat ovu dionicu iz nikakvih razloga jer mi je isuviše kritična, samo komentiram kao nepristrani trejder; a ti bananarama nisi baš primjer uspješnog ulagača ako zadnjih godinu dana držeći dionice francka nisi ništa naučio ni zaradio, a onda kupio ingru na 36, nema potrebe da budeš neiskren, ovo je ipak forum za rasprave a ne natjecanje
[/quote]
Istina da sam Franck kupovao posljednje dvije godine i nakupio 400 komada. Ako toliko znas o meni onda znas i da mi je na kraju prosječan ulaz bio 820. Tamo sam ulagao na temelju fundamenata i izvješća. I to se na kraju pokazalo kao jalova investicija, jer i pored enormne dobiti koju Franck ostvaruje došlo se do zaključka nakon kvartalnog izvješća za 2010 da novac curi iz Francka u Ivero, odnosno tamo zarađuju samo vodeći menadžeri i Artuković. Iz toga razloga sam i izašao iz Francka i objavio datum kada sam iskrcao zadnje dionice. Ingra mi se učinila kao daleko perspektivnija dionica koja je bezrazložno "enormno" potopljena. Tvrtka ima perspektivu, tradiciju, zna zaraditi lovu i po meni je u tom trenutku bila najbolji pick na ZSE-u. Koliko je to bio pametan potez vidjet će se u narednom vremenu. Pozdrav i sve najljepše od bananarame.! [thumbsup]




Jel se vesele i oni koji su kupovali na 36-37? Ima li koji takav da se javi?

Kada raste onda se svi vesele, naravno osim onih koji su u kesu i cekaju na 25, kao npr. moj kolega elevator. A lijepo sam mu cijelo vrijeme tupio da ako zeli biti uspjesan kao ja mora kupovati ispod 30.
[/quote]
A bas bi bilo lijepo da se sada skupa veselimo! [thumbsup]

SAVJET:
Uspješni i ozbiljni ljudi se nikada ne hvale svojim uspjehom
[/quote]
Za sada se i nemam baš nečim posebnim pohvaliti, kao ni većina onih koji su prošli kroz "recesiju", a bili u dionicama. Ovo gore sam napisao samo iz razloga što elevatorov potpis glasi: "Želim biti brutalno uspješan kao bananarama", e pa brajko ja ti želim da budeš daleko uspješniji nego što sam ja bio! [kiss]


To moze biti i marketinski trik ali i puno toga ostalog.

dobro ste ovo primjetili, i ja sam, ali nisam htio kvariti raspoloženje ovima napaćenim ingrašima..
novinari jutarnjeg lista su pitali Mesića hoće li ući u nadzorni odbor, i odgovorio im je da još nije donio odluku.
dakle moguće da se predomisli ako će ga to koštati nekih privilegija kao bivšeg predsjednika, sigurno bi ga mnogi kritizirali jer radi u privatnoj kompaniji a istovremeno živi u vili koja se plaća novcem poreznih obveznika.
moguće je da se zaista radi o Openheimovom maketinškom triku zbog dizanja dionice ili jačanja pozicije u pregovorima, a na kraju Mesić odustaje…koji bi to kolaps bio.
ugl, evo linka gdje je Mesić to izjavio
http://www.jutarnji.hr/stipe-mesic-i-ingra-ruse-osovinu-radic—dropulic/829189/

@bananarama

Kolega, nemojte me krivo shvatit, nisam ovdje da vas napadam oko vašeg izbora za investiciju ( iako su vaša razmišljanja malo čudna ), već oko načina na kojeg pravdate svoju najnoviju investiciju. Drukat se još može na francku jer tamo ima kakvih takvih razloga za to, al ovdje ih nikako ne vidim.

Ako ćemo najiskrenije, meni je ulaganje u franck barem duplo sigurnije nego u ingru. A opet ne ulažem u nijednu od tih dionica. Ne kažem da niste napravili pametan potez, al ulagat u ingru znači ulagat na izniman rizik. Stoga se pripazite u vašim izjavama, ovako kako raste jednako može padat. Valjda ste toga svjesni. Nedaj Bože da toga postanete svjesni ako dionica opet okrene prema jugu, onda će i ova drukanja bit prilično smješna iz te perspektive, zar ne?

p.s. najbolji pick na zse je za dugoročne ulagače bila i uvijek će bit fundamentalno dobra dionica i ona koja će postat fundamentalno dobra, a samo za trejdere dionica koja će ponudit tehnički najbolji rast. Sjetite se uvijek rizika, s jedne strane je velika dobit al može bit i velik gubitak. Sjetimo se da je i validus nedavno na 24 nekom bio super pick, a sad je na 14. Tako je i kupovanje ingre ispod 40, 35, 30 bio super pick, a u biti je bilo hvatanje padajućih noževa i mnogi su na tome u međuvremenu iskrvarili, a pitanje je je li pad posve stao.

never surrender

New Report

Close