INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


problem je što je cijeli građevinski sektor u banani i što nema svjetla na kraju tunela…ova nesposobna vlada uništila je sve što je mogla, a sad slijedi završni udar na građevinu – oporezivanje imovine!
u drugoj polovini godine čeka nas masovna rasprodaja vikendica, stanova i kuća s to će dovesti do drastičnog pada cijena nekretnina, tako da ove cijene koje sada građevinari traže past će najmanje -30%. tko je lud kupovati nekretnine pa da te država i Jaca Kosor opljačkaju svake godine jer si vlasnik nekretnine!?!?!? [bye]

upravo tako, sve se završava, vikendice po 1 kunu kao i šibice
BASTA

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



STEČAJ

Najgore što INGRA može očekivati je stečaj, ali iz te stečajne mase naše dionice će se naplatiti 2-4 puta više nego sada vrijede.
Tu svaka priča oko snage INGRE počinje i završava.

tako vjerojatno pišeš i na đakovštini, ha? neće ostati ništa ni od ingre ako krene stečaj, pa zar misliš da će se imovina prodavati po knjigovodstvenoj vrijednosti??
imali bi sreće da za arenu izvuku 50 milijuna eura..a ne 110 kolko bi Opp… želio, tko njega što pita kad ingru preuzme stečajni upravitelj.
na ingri je samo prividno nizak p/bv, to će im dug požderati kao i ostalim građevinarima, zato i jesu ovako "nisko" (vidi se iz izvješća 2 zadnje godine)
moglo bi se lako dogoditi da na cijeni od 30kn p/b sljedeće godine bude 1, a onda i cijena može vrludati u rasponu 15-30kn.
ako ode ingra na bubanj ide se po sistemu daj što daš, a vama će dionice ostati za uspomenu.
[/quote]

Odi na Đakovštinu pa vidi što pišem i nauči nešto.

STEČAJ INGRE je za dioničare sada povoljan trenutak s kalkulacijom stečajne mase, a u odnosu na današnju vrijednost dionice ili cca 30 kn-a.
Da stečajni upravitelj nije Bog kao i da postoje pravila igre pročitaj Stečajni Zakon, a točno je da se INGRI Arena može oduzeti po 50 mil. Eura, a ne 100 ili više, ali kroz minimalno 3 godine provođenja ( ponavljanja) postupaka. Za 100 mil. Eura ili više stečaj se može odraditi u 1 godini. Slično je i s Đakovštinom, samo na znanje.

Želim jasno dati do znanja, da bi dionica INGRE u eventualnom stečaju vrijedila cca 4 puta više nego danas ili cca 120 kn-a, ali kako od stečaja nema ništa jer je samim time apsurd prenesena poruka govori koliko je INGRA podcijenjena, te kako netko radi odličan posao krcanja dionica.

Koliko god možda čudno zvuči, ali INGRA je u ovom trenutku najbolje u perspektivi pozicionirana od građevinara pogotovo od IGH koji je po meni najgori odnosno ima uteg državne ovisnosti, a da veliku šansu za nagli uspon još ima, je svakako, i Industrogradnja, ali dozvolite da vrijeme pokaže istinu.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



problem je što je cijeli građevinski sektor u banani i što nema svjetla na kraju tunela…ova nesposobna vlada uništila je sve što je mogla, a sad slijedi završni udar na građevinu – oporezivanje imovine!
u drugoj polovini godine čeka nas masovna rasprodaja vikendica, stanova i kuća s to će dovesti do drastičnog pada cijena nekretnina, tako da ove cijene koje sada građevinari traže past će najmanje -30%. tko je lud kupovati nekretnine pa da te država i Jaca Kosor opljačkaju svake godine jer si vlasnik nekretnine!?!?!? [bye]

to nije dobro…znamo da ingra ima puno imovine a malo casha….porez na imovinu će ih dotući….
moraju plaćati mjesečno račune za svoje neprodane nekretnine, kupaca nema, a još k tome i porez..
[/quote]
ti si naivan ako mislis da ce to zahvatiti gradjevinare kao INGRU….
znas da uvijek ( vidi u nedaleki proslost ) vlada za sebe i prijatelje uvijek ostavi malu rupicu u zakonu koju mozes interpretirat na razne nacine

al tebe to ne interesira…ti si cist druker. [lol]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


problem je što je cijeli građevinski sektor u banani i što nema svjetla na kraju tunela…ova nesposobna vlada uništila je sve što je mogla, a sad slijedi završni udar na građevinu – oporezivanje imovine!
u drugoj polovini godine čeka nas masovna rasprodaja vikendica, stanova i kuća s to će dovesti do drastičnog pada cijena nekretnina, tako da ove cijene koje sada građevinari traže past će najmanje -30%. tko je lud kupovati nekretnine pa da te država i Jaca Kosor opljačkaju svake godine jer si vlasnik nekretnine!?!?!? [bye]

A tko je lud prodati s diskontom od 30% kad bi očekivani porez mogao biti 0,1 do 0,5%. Pa da bude i 1%, samo s tih 30% može bar 30 godina plaćati porez i u konačnici izgubiti jednako.
Prodavati će isto ko i do sad, oni kojima nužno treba lova i oni koji se bave preprodajom nekretnina.

@caccone:
Kolega konzultant je možda druker, ali nije nimalo veći druker od vas. Smatram da ste vi u ovoj raspravi u pravu, ali niste napisali ništa čime bi argumentirali svoju poziciju. A mogli ste napisati npr. da će se ovaj porez odnositi prije svega na luksuz, a Ingri je imovina u nekretninama koje su njen primarni posao pa mogu argumentirati da su te nekretnine dovršen ili nedovršen proizvod. Osim toga, koliko sam shvatio iz novina, porez se neće naplaćivati firmama, već isključivo fizičkim osobama, a striktno će se paziti da se porez ne zaobilazi tako da se npr. imovina proda firmi pa samom sebi iznajmljuje.

Dakle, mogli ste argumentirati, ali ste ipak odlučili to pojednostaviti i bez argumenta optužiti nekog za drukanje.

Mesićev ulazak u NO Ingre tržište je honoriralo prošli tjedan rastom sa 28 na 30 kn, neki su prodavali po onoj "sell on news", drugi su kupovali. pitanje je kud ćemo danas? gledajući naloge na cijeloj burzi u prvih desetak minuta predotvaranja, čini se da će biti mali prometi uz klizanje cijena prema dolje. bojim se da nas je jaca kosorača opet zajebala s najavom uvođenja poreza na imovinu…tko će investirati u još uvijek skupe nekretnine kad nam za par mjeseci slijede astronomska plaćanja pohlepnoj i nezasitnoj vladi?? [angry]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste



@caccone
:
Kolega konzultant je možda druker, ali nije nimalo veći druker od vas. Smatram da ste vi u ovoj raspravi u pravu, ali niste napisali ništa čime bi argumentirali svoju poziciju. A mogli ste napisati npr. da će se ovaj porez odnositi prije svega na luksuz, a Ingri je imovina u nekretninama koje su njen primarni posao pa mogu argumentirati da su te nekretnine dovršen ili nedovršen proizvod. Osim toga, koliko sam shvatio iz novina, porez se neće naplaćivati firmama, već isključivo fizičkim osobama, a striktno će se paziti da se porez ne zaobilazi tako da se npr. imovina proda firmi pa samom sebi iznajmljuje.

Dakle, mogli ste argumentirati, ali ste ipak odlučili to pojednostaviti i bez argumenta optužiti nekog za drukanje.


frckavi
nemam se ja ni volje ni vremena zahebavat stobom, Pobjedom, Inverterom, Konzultantom…xxx
ovako mi je lakse….
pa eto i pobjeda je priznao da druka kad je unutra…
ja i kad jesam i kad nisam u nekoj dionici ne ponavljam post za postom istu stvar.
prenesem vjest al bez svog komentara…svako neka za sebe izvuce sta misli




peromadjar @ jel tebi dobro?

Pitanje je upravo suprotno…dal je Vama dobro kolega? zaradili ste onu clanarinu.
[lol]
i presli u DLKV….kad ono INGRA up.

Zao mi je samo kolege COMPA koji je prodao oko 27-28 zbog ovakvih kao ti i pobjeda.
DRUK MALO UP MALO DOWN….ovisno o poziciji
[thumbsup]

malo i o druk portalima

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/global-bbr-arena-zagreb-gradevina-godine,81206.html

interesantno kako ovaj drukerski portal nije niti jednom rijecju naveo ko je gradio ovo zdanje…
ali kad su problemi oko nje vrlo dobro znaju navest i po par puta ime INGRA
Pozz
[/quote]
ako je on prodao radi mene ili invertara onda je i bolje da je prodao jer nije za burzu nego za vrtić-..
ako je tako kako si ti rekao, neka sve proda kaj ima i neka se makne za burzu i neka ide čuvati malu djecu u vrtić..

od ovakvih izjava mi se sere (s oproštajem)…—on je prodao radi mene…onda je degen 100%….pa forum je za razgovor i drukanja…a ne za uzimanje savjeta o kupnji i prodaji…

za savjet treba masno paltiti…pa onda neka plaće…
da ne kažem da inverter druka od 37..koj k…. onda nije prodao?

koje debilne optužbe za poluditi…
[/quote]
za ostale navedene nickove slobodno potrazi di pisu najvise postova i kakvih sobzirom na poziciju
malo je stecaj malo nije…
[lol]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

kolege, s obzirom na promete valjd avam je jasno koliko je sati…lp
minimi*
nije mi bitno da li ćete mi vjerovat ili ne…znam da nisam lagao kaj se tiče posla i to je to…a za prvi dio ćete vidjeti danas ili sutra…ostatak uskoro

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

http://www.seebiz.eu/hr/politika/mesic-miri-izrael-i-siriju-na-brijunima%3f,81519.html

Kao da netko trenira ne INGRI svoje brokerske mogućnosti ?
Najprije je od polovine 3 mjeseca spuštao za 1 Kunu po danu, a sada izgleda da će dizati po 1 Kunu na dan do kraja ljeta ili 3 mjeseca.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Za rast, trebamo prijelom iznad 32 kn
http://www.svijet-dionica.net/index.php?option=com_content&view=article&id=577:i&catid=62:tehnika-analiza-dionice

jel to ona analiza ko zadnji put kupovni signali (u noći [lol] ) na 40 kn
[/quote]
tada nije nigdje napisano da se aktivirao kupovni signal, nego prelaskom razine od 40 kn, sada ista stvar, tek preko 32 kn, mogao bi se slomiti padajući trend, do tada padajući ostaje na snazi.

pa eto i pobjeda je priznao da druka kad je unutra…

kaj je je ….frende pobjedo …volim ti pročitat taj optimizam …al sad te nije bilo jedno vrijeme pa ulaz na 27, xx …pa mi opet prštiš od otimizma ….mada ajde fer si nisi pljuvao kad nisi bio nutra ….ko ….MNOGI ….doubledrukerplayeri ……

New Report

Close