INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Umjesto da firmu vode strucnjaci opet ce je voditi politicari.
A Igor u intervjuu kaze da nece vise politicki ulaziti u polove (ARENA)
Pa mu stave Mesica u nadzorni..

Nadzorni odbor ne vodi firmu,on nadzire vođenje firme. A Mesić je faca broj jedan u HR već 10 godina sviđalo se to kome ili ne. Kredu će sigurno prije dobiti firma čiji rad nadzire bivši precednik nego neki tamo Pero…..

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

@ pobjeda pa kaŽeš ide ovo na 225kn a ja pitam kad?

stefica*
kada kupiš ingru onda pitaj…do tada lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



…milusic, loris, mrasic6, pobjeda, broj1, loti, filija, bananarama, Mr.Wiseguy, rader, compa, minimini, janlana, pinokio, flick, gismund, golubv, ElRoy23…

To bi bio današnji niz izigranih dioničara, starih i novopečenih dugoročnih ulagača u ingru.

Vidjet ćemo narednih dana kakvu će ovi dioničari spiku imati. Sad će im opet bit krivi fondovi, država, Stipe, svi samo ne oni sami. Al kocka je jača od razuma.


kad pišem koristim FI i članke iz medija ingra ima dug oko 130 mil eura -arena i dvori lapad pokrivaju dug najmanje 100 % .novi kredit treba kratkoroččne obveze pretvorit u dugoročne ( inače ingra je u arenu uložila između 40 i 50mil eura vlastitog novca ,međutim zbog krize obim poslovanja je u padu :vlastite investicije npr. dvori lapad bi se prodali po 20 % većoj cijeni bez veći problema ne radu se novi stanovi ,kao ni ceste … niko nije očekiva ovakvu krizu, ipak su imali operativnu dobit za prošlu godinu 38 mil kuna al su morali otpisat mavrovo i zbog toga je nasta gubitak. Ali imaju dobru perspektivu zbog širokog spektra djelatnosti i poslovnicama vani po meni najperspetivniji građevinar vidi wwww. ingra.hr .nadam se da će mesić pomoć oko ovag novog kredita – samo da se to ubrza tako da mali dioničari ne puše bez veze (jer kredit se bazira na ekonomiji a ne bla bla 700 mil kuna ( oko 95 mil eura ) najam arena 7,5 mil eura -nakon 28 god – oko 220 mil eura to je računica za novi kredit) – posta sam papagaj.. i molio bi kad me neko poklapa neka spiku poprati s brojkama …. sve najbolje svima …i čuvajte svoje pare…
[/quote]

Kolega broj1, ja nikog ne napadam zato šta je kupio dionice, samo bilo bi dobro svima malo da si postave neke stvari na mjesto.

– ingra već dulje vrijeme nije praktički ugovorila nijedan unosniji posao ( kao ni većina naših građevinara )

– ingra već 2-3 godine priča o potencijalnim velikim poslovima i sve ostaje na "potencijalnom"

– ono šta je sigurno i stvarno je dug od 130 milijuna eura i ono šta je sigurno je da se taj dug bankama mora vratit

– ono šta je sigurno je da će ingri svako novo zaduživanje postat još veće opterećenje

– ono šta nije sigurno je da ingra dug može u svakom trenutku prelomit prodajom neke nekretnine, u vrijeme ove krize kupnja ovakve nekretnine kao šta je arena je svima ipak prevelik rizik, a ustalom nitko do sada nije iskazao interes da kupi arenu

– ono šta je sigurno je da će se kriza još neko vrijeme ovdje osjetit, a postoji realna mogućnost da se još produbi

E sad, ako je sve što imaš za reć sadržano u rječima da imaju dobru perspektivu zbog širokog spektra djelatnosti i poslovnicama vani i da je ingra time najperspetivniji građevinar jer to tako izgleda na stranicama wwww. ingra.hr, a da će naš bivši predsjednik kumovat novim poslovima, onda ti samo mogu reći da si naivan i da svoje novce napamet ulažeš.

Većina koji su se danas javili i koji drukaju su trejderi koji pokušavaju spekulativno zaradit koju kunu, al to ne znači da ulažu u superperspektivnu firmu. Pa eno i dan danas na temi Đakovština ima ljudi koji unatoč kupusanju firme u stečaju bruje o nekakvoj teoriji zavjere pada cijene dionice i o tome kako će dionica uskoro narast 100-200 posto. To su isti ovakvi trejderi koji su spekulativno zaglavili i sami sebe uvjeravaju da je nešta super a nije.

I nemoj onda kukat da su ti krivi fondovi, mafijaška država il neko treći ako cijena dionice nastavi dalje padat. Da se razumijemo, ja bi bio sretan za sve vas da čujem da je ingra dobila siguran posao od 500 milijuna eura i da će im to Mesić sredit, al bojim se da nema ništa od toga. Radije kupujem na sigurnjak nego na ono rekla-kazala.

never surrender

@ tako sam i mislio da ćeš odgovoriti! jer nemaš šta drugo za reći,usput ja imam ingru.




…milusic, loris, mrasic6, pobjeda, broj1, loti, filija, bananarama, Mr.Wiseguy, rader, compa, minimini, janlana, pinokio, flick, gismund, golubv, ElRoy23…

To bi bio današnji niz izigranih dioničara, starih i novopečenih dugoročnih ulagača u ingru.

Vidjet ćemo narednih dana kakvu će ovi dioničari spiku imati. Sad će im opet bit krivi fondovi, država, Stipe, svi samo ne oni sami. Al kocka je jača od razuma.


kad pišem koristim FI i članke iz medija ingra ima dug oko 130 mil eura -arena i dvori lapad pokrivaju dug najmanje 100 % .novi kredit treba kratkoroččne obveze pretvorit u dugoročne ( inače ingra je u arenu uložila između 40 i 50mil eura vlastitog novca ,međutim zbog krize obim poslovanja je u padu :vlastite investicije npr. dvori lapad bi se prodali po 20 % većoj cijeni bez veći problema ne radu se novi stanovi ,kao ni ceste … niko nije očekiva ovakvu krizu, ipak su imali operativnu dobit za prošlu godinu 38 mil kuna al su morali otpisat mavrovo i zbog toga je nasta gubitak. Ali imaju dobru perspektivu zbog širokog spektra djelatnosti i poslovnicama vani po meni najperspetivniji građevinar vidi wwww. ingra.hr .nadam se da će mesić pomoć oko ovag novog kredita – samo da se to ubrza tako da mali dioničari ne puše bez veze (jer kredit se bazira na ekonomiji a ne bla bla 700 mil kuna ( oko 95 mil eura ) najam arena 7,5 mil eura -nakon 28 god – oko 220 mil eura to je računica za novi kredit) – posta sam papagaj.. i molio bi kad me neko poklapa neka spiku poprati s brojkama …. sve najbolje svima …i čuvajte svoje pare…

– ingra već dulje vrijeme nije praktički ugovorila nijedan unosniji posao ( kao ni većina naših građevinara )

– ingra već 2-3 godine priča o potencijalnim velikim poslovima i sve ostaje na "potencijalnom"

– ono šta je sigurno i stvarno je dug od 130 milijuna eura i ono šta je sigurno je da se taj dug bankama mora vratit

– ono šta nije sigurno je da ingra dug može u svakom trenutku prelomit prodajom neke nekretnine, u vrijeme ove krize kupnja ovakve nekretnine kao šta je arena je svima ipak prevelik rizik, a ustalom nitko do sada nije iskazao interes da kupi arenu

– ono šta je sigurno je da će se kriza još neko vrijeme ovdje osjetit, a postoji realna mogućnost da se još produbi

E sad, ako je sve što imaš za reć sadržano u rječima da imaju dobru perspektivu zbog širokog spektra djelatnosti i poslovnicama vani i da je ingra time najperspetivniji građevinar jer to tako izgleda na stranicama wwww. ingra.hr, a da će naš bivši predsjednik kumovat novim poslovima, onda ti samo mogu reći da si naivan i da svoje novce napamet ulažeš.

Većina koji su se danas javili i koji drukaju su trejderi koji pokušavaju spekulativno zaradit koju kunu, al to ne znači da ulažu u superperspektivnu firmu.

I nemoj onda kukat da su ti krivi fondovi, mafijaška država il neko treći ako cijena dionice nastavi dalje padat. Radije kupujem na sigurnjak nego na ono rekla-kazala.
[/quote]
arena donosi prihod od 7,5 mil eura godišnje (platiše su država i zg kupuje se najam a ne arena), ingra čeka izdavanje uporabne dozvole za stambeno poslovni kopleks ( prvi red uz more.5 min busom , 20 min pjehe do straduna , u naselju mokošica ingrino zemljište imaju najavu gradnje stambenog naselja s gradom jedan dio bi se gradio uz poticanu stanogradnju a 100-njak stanova za tržište … mesić ima težinu i veze u hrvatskoj a ne u alžir,irak ( tamo su prisutni već godinama) zbog politike ingra je u ovoj gabuli ( arena je koštala 1o-estak milion eura više od predviđenog) – triba dug vratit .jedno je sigurno ingra ima više imovine nego dugova a i posla imaju i rade.triba biti glup da bi investira na osnovi ovog foruma …ovo je zabava… prvo provjeri pa onda radi…na burzi je sigurno da ništa nije sigurno ….a šta je sigurno…. živi i zdravi bili….

Ingra preživljava od naplate rati kredita od dužnika države ( grad zagreb ), sama ima dugovanja prema bankama, a jamči dugove tom svojom kreditnom linijom s državom ( gradom zagrebom ) i nekretninama koje ne može prodat. I ima puno najavi koječega – konkretno ništa. Od core biznisa ima ugovorenih nekih poslića za sve skupa par milijuna eura.

Time se dakle ingra u zadnje vrijeme bavi? Ne zvuči mi kao neka perspektiva od firme. Zapravo, ne zvuči ovako ni kao građevinar, već više kao d.o.o koje se bavi pretakanjem iz šupljeg u prazno.

Slažem se, ovo pisanje je zabava i treba bit glup da se investira na osnovu pisanja na forumu.

never surrender


@ pobjeda pa kaŽeš ide ovo na 225kn a ja pitam kad?

rekao je do kraja godine



pero*
kocka je jača od razuma?
hehehe zato si i prodao u utorak?
mudro mudro…nemoj biti ljut..lp

Kolega pobjeda, uz puno dobre namjere, dionice ingre nemam nit sam ih imao, samo komentiram novonastalu situaciju.

A situacija je za ovu dionicu po ovom što vidim vrlo nepovoljna, sa stipom il bez njega.
[/quote]

peromadjar@
Je slažem se sa Vama izrazito nepovoljna, naročito za one koji su je prodali na 27. Inače ovi likovi koje ste naveli su ulagači, a ostali koji trejdaju su kockari. Tko god ulaže na burzi u jednu ruku je i kockar. Prorok nitko od nas nije, tako da je nemoguće pogoditi dno ili vrh. Možeš vjerovati u neko tvrtku ili ne vjerovati, eto mi vjerujemo da će tvrtka preživjeti i zato ulažemo. Ako misliš suprotno, i to je OK!
[kiss]

oće li objavit sutra mediji link o mesiću u ingri-pa slijedi blokada???

@stfaco,

sumnjam, mediji su ingru izgleda uzeli na zub [lol]




…milusic, loris, mrasic6, pobjeda, broj1, loti, filija, bananarama, Mr.Wiseguy, rader, compa, minimini, janlana, pinokio, flick, gismund, golubv, ElRoy23…

To bi bio današnji niz izigranih dioničara, starih i novopečenih dugoročnih ulagača u ingru.

Vidjet ćemo narednih dana kakvu će ovi dioničari spiku imati. Sad će im opet bit krivi fondovi, država, Stipe, svi samo ne oni sami. Al kocka je jača od razuma.


kad pišem koristim FI i članke iz medija ingra ima dug oko 130 mil eura -arena i dvori lapad pokrivaju dug najmanje 100 % .novi kredit treba kratkoroččne obveze pretvorit u dugoročne ( inače ingra je u arenu uložila između 40 i 50mil eura vlastitog novca ,međutim zbog krize obim poslovanja je u padu :vlastite investicije npr. dvori lapad bi se prodali po 20 % većoj cijeni bez veći problema ne radu se novi stanovi ,kao ni ceste … niko nije očekiva ovakvu krizu, ipak su imali operativnu dobit za prošlu godinu 38 mil kuna al su morali otpisat mavrovo i zbog toga je nasta gubitak. Ali imaju dobru perspektivu zbog širokog spektra djelatnosti i poslovnicama vani po meni najperspetivniji građevinar vidi wwww. ingra.hr .nadam se da će mesić pomoć oko ovag novog kredita – samo da se to ubrza tako da mali dioničari ne puše bez veze (jer kredit se bazira na ekonomiji a ne bla bla 700 mil kuna ( oko 95 mil eura ) najam arena 7,5 mil eura -nakon 28 god – oko 220 mil eura to je računica za novi kredit) – posta sam papagaj.. i molio bi kad me neko poklapa neka spiku poprati s brojkama …. sve najbolje svima …i čuvajte svoje pare…
[/quote]

Kolega broj1, ja nikog ne napadam zato šta je kupio dionice, samo bilo bi dobro svima malo da si postave neke stvari na mjesto.

– ingra već dulje vrijeme nije praktički ugovorila nijedan unosniji posao ( kao ni većina naših građevinara )

– ingra već 2-3 godine priča o potencijalnim velikim poslovima i sve ostaje na "potencijalnom"

– ono šta je sigurno i stvarno je dug od 130 milijuna eura i ono šta je sigurno je da se taj dug bankama mora vratit

– ono šta je sigurno je da će ingri svako novo zaduživanje postat još veće opterećenje

– ono šta nije sigurno je da ingra dug može u svakom trenutku prelomit prodajom neke nekretnine, u vrijeme ove krize kupnja ovakve nekretnine kao šta je arena je svima ipak prevelik rizik, a ustalom nitko do sada nije iskazao interes da kupi arenu

– ono šta je sigurno je da će se kriza još neko vrijeme ovdje osjetit, a postoji realna mogućnost da se još produbi

E sad, ako je sve što imaš za reć sadržano u rječima da imaju dobru perspektivu zbog širokog spektra djelatnosti i poslovnicama vani i da je ingra time najperspetivniji građevinar jer to tako izgleda na stranicama wwww. ingra.hr, a da će naš bivši predsjednik kumovat novim poslovima, onda ti samo mogu reći da si naivan i da svoje novce napamet ulažeš.

Većina koji su se danas javili i koji drukaju su trejderi koji pokušavaju spekulativno zaradit koju kunu, al to ne znači da ulažu u superperspektivnu firmu. Pa eno i dan danas na temi Đakovština ima ljudi koji unatoč kupusanju firme u stečaju bruje o nekakvoj teoriji zavjere pada cijene dionice i o tome kako će dionica uskoro narast 100-200 posto. To su isti ovakvi trejderi koji su spekulativno zaglavili i sami sebe uvjeravaju da je nešta super a nije.

I nemoj onda kukat da su ti krivi fondovi, mafijaška država il neko treći ako cijena dionice nastavi dalje padat. Da se razumijemo, ja bi bio sretan za sve vas da čujem da je ingra dobila siguran posao od 500 milijuna eura i da će im to Mesić sredit, al bojim se da nema ništa od toga. Radije kupujem na sigurnjak nego na ono rekla-kazala.
[/quote]

Na sigurnjak treba prodavati kolega…. [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close