INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Umjesto da firmu vode strucnjaci opet ce je voditi politicari.
A Igor u intervjuu kaze da nece vise politicki ulaziti u polove (ARENA)
Pa mu stave Mesica u nadzorni..

Kada bi politika imala takvog utjecaja na Oppenheima i društvo onda bi europsko prvenstvo u vaterpolu gledali u Areni umjesto na bazenu Mladosti.
[/quote]
trebao si nadopisati…s obzirom da je Perica Bukić glavni boss vaterpola, a inače orkorjeli HDZ-ovac.
dobro je rečeno…drukalo se trebalo kada sam ja drukao i kupovao…sada vlak kreće..a čeka se mlazni pogon..
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

…milusic, loris, mrasic6, pobjeda, broj1, loti, filija, bananarama, Mr.Wiseguy, rader, compa, minimini, janlana, pinokio, flick, gismund, golubv, ElRoy23…

To bi bio današnji niz izigranih dioničara, starih i novopečenih dugoročnih ulagača u ingru.

Vidjet ćemo narednih dana kakvu će ovi dioničari spiku imati. Sad će im opet bit krivi fondovi, država, Stipe, svi samo ne oni sami. Al kocka je jača od razuma.

never surrender

pero*
kocka je jača od razuma?
hehehe zato si i prodao u utorak?
mudro mudro…nemoj biti ljut..lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


pero*
kocka je jača od razuma?
hehehe zato si i prodao u utorak?
mudro mudro…nemoj biti ljut..lp

Kolega pobjeda, uz puno dobre namjere, dionice ingre nemam nit sam ih imao, samo komentiram novonastalu situaciju.

A situacija je za ovu dionicu po ovom što vidim vrlo nepovoljna, sa stipom il bez njega.

never surrender


vulkan 11,

pomiješao si me s nekim ?


Nisam pomiješao, nego vidim da nisi nikada prije pisao na ovu temu!
Eto pošto sada imam INGR-e za jedan pristojan ručak..a da ne bih ispalo da drukam..
Pozdrav i čujemo se ako opet budem "U NJOJ" [lol] [lol] [kiss]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Ovo je sada s Mesićom jedna jako zanimljiva situacija.
Ne vjerujem da će zbog toga dionica explodirati sutra ali imati bivšeg predsjednika u nadzornom odboru daje jednu dodatnu vrijednost firmi.
Ako uzmemo u obzir da će se na izborima vlast promijeniti, Ingra bi mogla uzeti poziciju HDZ-ovskim firmama kod dobivanja državnih poslova.
Još se puno toga treba preokrenuti kod Ingrinog poslovanja, za početak nek se ostvari jedno od Igorovih obećanja.
Sigurno ću početkom sljedeće godine ozbiljno razmisliti o ulasku u Ingru.

@pobjeda kad smo ono na 225kn?


…milusic, loris, mrasic6, pobjeda, broj1, loti, filija, bananarama, Mr.Wiseguy, rader, compa, minimini, janlana, pinokio, flick, gismund, golubv, ElRoy23…

To bi bio današnji niz izigranih dioničara, starih i novopečenih dugoročnih ulagača u ingru.

Vidjet ćemo narednih dana kakvu će ovi dioničari spiku imati. Sad će im opet bit krivi fondovi, država, Stipe, svi samo ne oni sami. Al kocka je jača od razuma.

Za sebe mogu reći da sam imao dvoznamenkasti broj ovih dionica kada je bilo na 42,50 i da sam prodao na 42,00 te da od jućer opet imam istu količinu, tvrdim javno i odgovnorno pa neka svatko sam procijeni koliki sam druker.


…milusic, loris, mrasic6, pobjeda, broj1, loti, filija, bananarama, Mr.Wiseguy, rader, compa, minimini, janlana, pinokio, flick, gismund, golubv, ElRoy23…

To bi bio današnji niz izigranih dioničara, starih i novopečenih dugoročnih ulagača u ingru.

Vidjet ćemo narednih dana kakvu će ovi dioničari spiku imati. Sad će im opet bit krivi fondovi, država, Stipe, svi samo ne oni sami. Al kocka je jača od razuma.


kad pišem koristim FI i članke iz medija ingra ima dug oko 130 mil eura -arena i dvori lapad pokrivaju dug najmanje 100 % .novi kredit treba kratkoroččne obveze pretvorit u dugoročne ( inače ingra je u arenu uložila između 40 i 50mil eura vlastitog novca ,međutim zbog krize obim poslovanja je u padu :vlastite investicije npr. dvori lapad bi se prodali po 20 % većoj cijeni bez veći problema ne radu se novi stanovi ,kao ni ceste … niko nije očekiva ovakvu krizu, ipak su imali operativnu dobit za prošlu godinu 38 mil kuna al su morali otpisat mavrovo i zbog toga je nasta gubitak. Ali imaju dobru perspektivu zbog širokog spektra djelatnosti i poslovnicama vani po meni najperspetivniji građevinar vidi wwww. ingra.hr .nadam se da će mesić pomoć oko ovag novog kredita – samo da se to ubrza tako da mali dioničari ne puše bez veze (jer kredit se bazira na ekonomiji a ne bla bla 700 mil kuna ( oko 95 mil eura ) najam arena 7,5 mil eura -nakon 28 god – oko 220 mil eura to je računica za novi kredit) – posta sam papagaj.. i molio bi kad me neko poklapa neka spiku poprati s brojkama …. sve najbolje svima …i čuvajte svoje pare…

u privitku graf…

a evo i koliko je bilo krcanja u ova tri dana:

– u utorak po prosjecnoj cijeni 27.87 HRK sa 49.411 dionica
– jucer prosjecna cijena 27,94 HRK sa 14.630 dionica
– danas po prosjecnoj cijeni 28,60 HRH sa 14,701 sa dionicom

tako da ukupni prosjek u ova 3 dana iznosi 78.742 dionice u prosjeku po 28 HRK…

…a prvi otpor ceka vec negdje na razini od 30-31 sto cini rast od 7%-10%…
…drugi otpor je na razini 34-36 sto cini rast od 21%-28%…
…a treci otpor koji je na gornjoj liniji trokuta za sada se cini mozda i nedostizan…no vidjet cemo…

i sad koliko ima onih koji ce se odmah htjeti iskrcati vec kod prvog otpora…no i po tome ce se najbolje vidjeti i tko je ovaj tjedan sve kupovao…da li su to bili samo mali ili mozda i netko veliki…(lp)

Optimist - loše informirani pesimist


…a prvi otpor ceka vec negdje na razini od 30-31 sto cini rast od 7%-10%…
…drugi otpor je na razini 34-36 sto cini rast od 21%-28%…
…a treci otpor koji je na gornjoj liniji trokuta za sada se cini mozda i nedostizan…no vidjet cemo…

i sad koliko ima onih koji ce se odmah htjeti iskrcati vec kod prvog otpora…no i po tome ce se najbolje vidjeti i tko je ovaj tjedan sve kupovao…da li su to bili samo mali ili mozda i netko veliki…(lp)

…a prva potpora čeka već negdje na razini 27 što čini pad od 7 posto…
…druga potpora je na razini 24-25 što čini pad od 15 posto…
…a treća potpora koja je na targetu 21-22 čini pad od 25 posto i trenutno se ne čini dostižnom..no vidjet ćemo…

I sad, koliko ima onih koji će se htjet iskrcat prije prve potpore…

I šta sad, kome vjerovat?
Sve su analize lijepe kad se tako odokativno crtkaju grafovi, al pitanje je koja je najpravilnija. Zato sačuvajte svoje drukove i ne uvlačite druge u ovo samo zato jer ste vi kupili. Postoje jasni signali kad nešta treba kupit a kad nešta treba prodat.

never surrender


@pobjeda kad smo ono na 225kn?

smo?
pa kaj si tranu?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close