INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…tko je prodao na 40 kn…danas može kupiti 50% više…
Npr. kupiš po 60 i prodaš na 40 s gubitkom…pa opet kupiš na 27 za ukupnu lovu…i kad cijena bude 40 ti si na nuli…a ako samo čekaš treba cijena doći do 60 da si na nuli…

to štima, ali trebalo je prodati na 40 kn, a prodavati sada na 27-28 kn je van svake pameti. da je stečaj pred vratima, odavna bi se veliki iskrcali, ali kod njih promjena nema.
slažem se da je rasprodaja ovih dana namjerno izazvana zbog margin calova i sad treba skupiti ove dionice koje se prodaju mod mus


Ja nemogu vjerovati da od svih ljudi na ovom forumu ne postoji niti jedan dugoročni
investitor u Ingru! Svi pričate i zbrajate gubitke ja sam popušio ovoliko a ja toliko,
pa zar je moguče ljudi da vi izlazite van s gubitkom??? Pa svaki onaj koji se imalo razumije
u financijko trgovanje dionicom poznaje tezu da nitko nije IZGUBIO ali niti ZARADIO dokle
dionicu nije prodao! Pogledajte do koje cjene dionice ste doveli ovu kvalitentnu firmu,
sram vas može biti… Svi pričate protiv uprave ona bi trebala ovo, ono, pa šta upravu briga
za vas koji im cijenu konstantno spuštate na ove razine zbog panike!!
Pa lijepo vam je članica uprave rekla da u drugom dijelu ove godine očekuju stabilizaciju i
dobit kompanije, pa šta više hočete?? Da vam kaže i točan izračun dobiti??
Vrlo skoro cete biti svjedoci kada ce uprava otkupljivati svoje dionice a vi (vječiti pesimisti) cete misliti da netko podiže cjenu dionice da bi se iskrcao…
I da naravno da će cjena ubrzo biti oko 100kn a tada ce biti jako jeftina!
Kako bi rekao Željko Kardum "pazite na svoj novac"…
lp

…kolega 100 za post no svi ovi koji pišu o stečaju i upravi i td, kako nevalja ovo ili ono DOBRO ZNAJU da Ingra vrijedi više ali rade paniku da bi jeftino i čim više kupili…to je i vrapcima jasno, od kad Burza postoji…ja pomalo skupljam i ako se zadrži još koji dan ispod 30-33 kupujem…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Pa svaki onaj koji se imalo razumije u financijko trgovanje dionicom poznaje tezu da nitko nije IZGUBIO ali niti ZARADIO dokle dionicu nije prodao!

…zamislite nekog tko je kupovao prije 2g i da do sada jos nije makar djelomicno izlazio…brrrr


Pa lijepo vam je članica uprave rekla da u drugom dijelu ove godine očekuju stabilizaciju i
dobit kompanije, pa šta više hočete??

no i oni se samo nadaju pozitivnom ishodu…pa tko hoce neka vjeruje…a narodna kaze: obecanja ludom radovanja…

Optimist - loše informirani pesimist

+2000

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


"Najveći bogataši svijeta su se obogatili na recesijama i krizama" …istina kolega …zato bogati postaju još bogatiji ….kupuje se kad je totalna depra …sad… na našoj Ingri je ta kriza dubinska ….ali isto tako bit je pogoditi tko će iz tih kriza izaći ..preživjeti ….i ponovno krenuti gore….građevina je trenutno total out ….preživjet će najžilaviji …ovakva krizu građevinari nisu osjetili ni početkom 90…ni 98/99 pri prošloj nazovimo svj.krizi ….
Kupujem danas Ingru ….i nije mi svejedno ….prije neki grč u trbuhu ……još od 40 intenzivnije ….i nemam namjeru prodat sutra za kunu više i hvalit se članarinama za bureke ko BIG investitori ovdje …..
gledam opet 2006 ….čitam kolegu plavog, bluemana … da je situacija dobra …oni bi prvi bili ovdje
znaju dobro skenirati stanje a poznaju i ingru dobro …..
neznam bumo vidli ….dal je kupovina na kraju bila LUDOVINA

…znalci kupuju i šute, ili pod drugim imenima dok kupuju drukaju o stečaju…a na 30-50% dobiti se hvale uspjehom…zar to još niste doživjeli???…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


nego, šta je sa trezorcima od Ingre, da li je neko kupovao njih, ili samo dionicu?
spread se pojačao i čini mi se dobar R/R ratio.ovisno o interkalarnoj stopi.

Što? Kakvi trezorci od Ingre? Kakav ti je to R/R ratio? Kakve veze interkalarna stopa ima s tim? Da li uopće postoji interkalarna stopa? Znam da postoji interkalarna kamata, ali ona je samo dio normalne kamate za određeni početni period.

Po meni je pitanje, hoće li i na kojoj razini mirovninci početi braniti svoju, tj. našu imovinu?

Evo vam nešto o Ingri sa susjednog foruma:
Smart
"Čitao sam nedavno dobar članak u Forbesu, Oppenheim kaže "neću bankrotirati". Zaista su u velikim problemima! Uglavnom, hoće novih 700 mil. kredita da presloži dugove, a 2011.g. bi im mogla biti gora od ove, zbog velikih dugova za komercijalne zapise i obveznice koje dolaze na naplatu!"

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)



Ja nemogu vjerovati da od svih ljudi na ovom forumu ne postoji niti jedan dugoročni
investitor u Ingru! Svi pričate i zbrajate gubitke ja sam popušio ovoliko a ja toliko,
pa zar je moguče ljudi da vi izlazite van s gubitkom??? Pa svaki onaj koji se imalo razumije
u financijko trgovanje dionicom poznaje tezu da nitko nije IZGUBIO ali niti ZARADIO dokle
dionicu nije prodao! Pogledajte do koje cjene dionice ste doveli ovu kvalitentnu firmu,
sram vas može biti… Svi pričate protiv uprave ona bi trebala ovo, ono, pa šta upravu briga
za vas koji im cijenu konstantno spuštate na ove razine zbog panike!!
Pa lijepo vam je članica uprave rekla da u drugom dijelu ove godine očekuju stabilizaciju i
dobit kompanije, pa šta više hočete?? Da vam kaže i točan izračun dobiti??
Vrlo skoro cete biti svjedoci kada ce uprava otkupljivati svoje dionice a vi (vječiti pesimisti) cete misliti da netko podiže cjenu dionice da bi se iskrcao…
I da naravno da će cjena ubrzo biti oko 100kn a tada ce biti jako jeftina!
Kako bi rekao Željko Kardum "pazite na svoj novac"…
lp

Mislim da si potpuno u krivu jer tko je prodao na 40 kn…danas može kupiti 50% više…
Npr. kupiš po 60 i prodaš na 40 s gubitkom…pa opet kupiš na 27 za ukupnu lovu…i kad cijena bude 40 ti si na nuli…a ako samo čekaš treba cijena doći do 60 da si na nuli…
[/quote]

Jooooj kako to lijepo izgleda ovako kad ti to napišeš ali zamisli koliko su ljudi na taj nacin izgubili
novac prodajuci misleci da će dionica ici još dole kad sutra dan ona za tri kune gore a oni platili
brokersku proviziju i onda ponovo kupuju po skupljoj cijeni jer znaju da je to kvalitetna firma!
Oni su tada novac nepovratno izgubili… ja imam 2200 dionica ingre prosjek ulaska mi je 44.40
pa ti izracunaj koliko sam u "minusu". a stim da me ne hvata apsolutno nikakva panika!
Nitko ali baš nitko nije mogao znati da ce cijena pokazati svoj povjesni minimum sad kad smo
na korak do izlaska iz krize i kad je praktički najgore prošlo!
Naprotiv ja se sad veselim ovakvoj presmješnoj cijeni do koje su doveli "pametni ulagači" margin calova, i pomalo nadokupljujem dok je ispod 30 što kaže igrač na duge staze kolega FILIJA, ee da je bar više ovakvih ulagača kao što smo ja i on, sorry ali tako je!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

+ još 750
gotov za danas…ostatak kupujem ako ode ispod 26
hvala i lp…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Po meni je pitanje, hoće li i na kojoj razini mirovninci početi braniti svoju, tj. našu imovinu?

Evo vam nešto o Ingri sa susjednog foruma:
Smart
"Čitao sam nedavno dobar članak u Forbesu, Oppenheim kaže "neću bankrotirati". Zaista su u velikim problemima! Uglavnom, hoće novih 700 mil. kredita da presloži dugove, a 2011.g. bi im mogla biti gora od ove, zbog velikih dugova za komercijalne zapise i obveznice koje dolaze na naplatu!"

a etv i link na clanak: Ingra neće u stečaj (http://limun.hr/main.aspx?id=593406&Page=1)
i neki zanimljivi dijelovi…

"Špekulacije o bankrotu nekada velike i donedavno kompanije s naoko zvjezdanom perspektivom ne zaobilaze Ingru. Ingra neće otići u stečaj, mirno i samouvjereno kaže Oppenheim, Ingrin najveći dioničar s 10 posto dionica.

Stečaj bi podrazumijevao da Ingra nema imovinu kojom može garantirati kredite za restrukturiranje, a mi je imamo upravo u Areni, kaže Oppenheim i dodaje: To su možda nečije želje iz nekih drugih pobuda. Legitimno je pravo da, ako nešto morate plaćati 28 godina, to pokušate u stečajnom postupku kupiti jeftinije. Hoće li vam to netko omogućiti ili ne, isto je pitanje.

Oppenheim se u posljednje dvije godine preračunao dva puta, oba puta čak više politički nego poslovno, pa danas i sam potvrđuje tezu da su ga izigrale dvije balkanske politike, hrvatska i makedonska. Potrošio je na Arenu više nego što su naručitelji, Grad Zagreb i država, na kraju pristali platiti i ostao kratak za oko 150 milijuna kuna. Dobavljačima i podizvođačima duguje 45 milijuna kuna.

U igri za novi sindicirani kredit sudjeluju Privredna banka Zagreb, Raiffeisen banka, Splitska i Erste banka. Razmatramo nekoliko modela s bankama koji ne isključuju sindicirani kredit, ali moguće je da sa svakom bankom napravimo zasebni dogovor, kaže Oppenheim.

U studenome iduće godine Ingri na naplatu dospijeva 200 milijuna kuna za izdane obveznice, a komercijalni zapisi na koje Ingra plaća kamate i do 10 posto dolaze na naplatu od veljače do svibnja 2011., što iduću godinu za Ingru čini još vrućom od ove. Zato ni aranžman s bankama neće biti dovoljan.

Hoće li se Ingra izvući? Kratkoročno vjerojatno hoće. Na svaku dulju stazu život joj ovisi o količini naplativih poslova u regiji, sjevernoj Africi ili na Bliskom istoku."

Optimist - loše informirani pesimist

Zanimljivo mi je kako svi ovdje na forumu imaju jako niske prosjeke ulaza. Nitko nije ulagao u Ingru prije krize ili ste svi na vrijeme uspjeli pobjeći?

Ja sam naivno ušao prošle godine na razinama 50-60 kn zbog priča o Alžiru, no smanjio sam ulaz zadnja 2 mjeseca.

Ingra mi pokvarila planove za shopping ali ništa, čekam dalje bolja vremena 🙂

…evi i SEbiz kenja…građevinari u crvenom pišu a kad tamo pretežno zelenilo kod građevinara…
…ovaj članak o Ingri je već utjecao na pad od 35 pa nećete valjda opet radi iste fore da pada dalje..i Igi je opasan igrač, neće on propasti…ljudi njegova kova u ovakvoj gužvi samo mogu profitirati…arena mu i nije promašaj, malo priča priče radi drugih stvari a njemu u korist…Macedonija je promašaj ali nije potpun jer je ipak dobio puno…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

New Report

Close