INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



danas su kupovali mali investitori s foruma, pa pogledajte malo po forumu..na sve strane se svi hvale kupnjom ingre, to nije dobar znak. to znači da se iskrcava veliki igrač..

Mali nemaju vise ni za kiflu, a kamo li za kupnju.
[/quote]

Zapamti, danas su mali uglavnom prodavali i pokušavali "spasiti što se da spasiti " iako ni sami neznaju što rade. Panika kolega, panika je gadna stvar pogotovo za male i neiskusne ulagače. Ja sam na burzi dosta godina i nije mi bilo svejedno a mogu zamisliti što se događa u glavi neiskusnog malog ulagača koji nasjeda na navlakuše sa ovog foruma.
p.s. moram obavijestiti sve zainteresirane da ne slušaju pobjedu jer je taj lik kada je ingra bila preko 40 kn slao privatne poruke o potpisanim poslovima itd. a istovremeno je uvaljivao svoje dionice. Sada taj isti lik piše kako nam sutra slijedi potpop i pad ispod 27 kn, dok istovremeno priprema naloge na kupnji prije negativne blokade.

Iskreno. Ako firma ode u k. onda je zbilja svejednio na kojoj si kupovao, al ja jednostavno vjerujem da će neki građevinari zaključat vrata. TO NEĆE BIT INGRA. Nemam još nijednu. Rješio sam se IGH i VDKT prije par dana uz čak neznatni pušing i stavljam do kraja tjedna sve na 13 crno – INGRU.

Možda i popušim al nije mi prvi put. Kad god previše kalkuliram pušiona je i veća.
Sretno!


Nema smisla govoriti o cijeni ili poslovanju jer evidentno cijena i bez toga ide negdje u…
Ali ima smisla ponoviti ovo: mirovinci su ukupno kupili 2007. godine ovih dionica (pogotovo u velikim količinama od osoba u upravi i nadz. odboru) za nekih 330 milijuna kuna s nekim prosjekom ulaza od 45 k tadašnjih, odnosno nakon splita 300 kuna (možda i više, neda mi se računati). Ovo se može lako provjeriti iz njihovih izvješća za 2007. jer su tamo, za azliku od 2008. i 2009. svi podaci. Nadalje, samo je az od njih dokupio, ali i to je ako se ne varam bilo u prvoj polovici 2008. tako da su i to bile relativno visoke cijene. Ostali su prodali recimo skupa nekih 50 tisuća komada (pbz i erste, i to negdje recimo oko 70 ili slično) dok recimo raiff nije praktički kupio ni jedan komad nakon 2007. – pazite niti jedan. Za kraj – današnja vrijednost nihovih zbrojnih oko milijun komada, ili nekih 15 posto cijele tvrtke, tržišno vrijedi oko 29 milijuna kuna. Da ne govorimo da imaju očito i obveznie i komercijalne zapise itd… Još samo komentar od prije da je njima to 0.1 posto imovine… To je upravo točno, 30 milja kroz 30 milijardi… Ali pravilnije bi bilo reći da je to naših 300 milijuna kuna basically nestalo kroz ove 3 godine, samo na ovoj dionici s neizvjesnošću ikakvog oporavka…
Ako ovo nije priča za novine, a hep i slične jesu, onda stvarno ne znam….

to je glavni razlog zašto ingra mora dobit sindicirani kredit zalog arena (tipujem 90 mil eura kamata 8 % – 7,2 mil eura -rata najma ) , ako bankama ovo nije prihvatljivo onda smo nahebali svi ( uz to ide tvrdnja iz ingre da su ih iz zg i vlade nasanjkali tj. obećali pokriti ako cijena bude veća od dogovorene vjerojatno oko 80 mil eura … izgleda da treba zvati …zna se…

Eto, ameri zatvorise u zeleno –> http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones
…s obzirom koliko smo pali ova dva dana mozda je vec kod otvaranja moguca i zelena blokada…
…a sto bi nas lansiralo samo tek na nekih 30-tak kunica…

Optimist - loše informirani pesimist



danas su kupovali mali investitori s foruma, pa pogledajte malo po forumu..na sve strane se svi hvale kupnjom ingre, to nije dobar znak. to znači da se iskrcava veliki igrač..

Aj ne lupetaj , ja sam mali i izašao sam danas sa 3000 kom. Znači da je mojih oko 7% prometa danas , a mali sam da ne mogu manji biti. Zato preklinjem te ne kenjkaj više sa tim glupavim nagađanjima i zločestim navođenjima.
[/quote]
malo si kasno reagirao…moje misljenje….bit ce odbijanac…a za dalje ne zelim prognozirati….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.stator-afm.com/behavioural-finance.html

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


p.s. moram obavijestiti sve zainteresirane da ne slušaju pobjedu jer je taj lik kada je ingra bila preko 40 kn slao privatne poruke o potpisanim poslovima itd. a istovremeno je uvaljivao svoje dionice. Sada taj isti lik piše kako nam sutra slijedi potpop i pad ispod 27 kn, dok istovremeno priprema naloge na kupnji prije negativne blokade.

Što se tiče kolege "pobjeda", svim zainteresiranima bi sugerirao da pogledaju njegove postove na temi "IGH" kad je bila priča oko posla stoljeća. To bi trebalo biti dovoljno.

Što se tiče mirovinskih fondova, mislim da su oni bitno promjenili način razmišljanja i više im ne pada na pamet ulaziti jako u hrvatske dionice jer moraju ući jako da bi ta investicija imala ikakav efekt na njihov portfelj. A jaki ulaz na našem tržištu zahtjeva i sudjelovanje u upravljanju što oni često nemaju kapaciteta ni volje raditi. Nakon svega što se dogodilo sa npr. Podravkom, Inom, Petrokemijom, HUP Zagrebom pa i Ingrom, mislim da im je hrvatskih dionica preko glave. Njihov je posao prije svega investirati trenutni kapital koji će nekad u budućnosti biti naše mirovine. I što se toga tiče, mislim da je bolje da taj kapital onda plasiraju vani gdje mogu likvidirati investiciju, a ne da moja mirovina bude zarobljena u npr. obveznici Optime ili Ingre za koje je pitanje da li će ikada moći i biti otplaćene.

I za kraj, nitko mi nije odgovorio u koju će to banku Igor otići po kredit za participaciju u dokapitalizaciji. Dajte neki prijedlog…


http://www.stator-afm.com/behavioural-finance.html

http://www.youtube.com/watch?v=kwrT2aCvzqs&feature=related


…moje misljenje….bit ce odbijanac…a za dalje ne zelim prognozirati….

odbijanac ali sigurno i bolja prilika za izlaz nego danas no samo ako bude bilo i kupnje s obzirom na opet neke nove negativne vibre…

Hrvatskom gospodarstvu najlošiji izgledi u regiji
http://www.poslovni.hr/vijesti/hrvatskom-gospodarstvu-najlosiji-izgledi-u-regiji-149768.aspx

Optimist - loše informirani pesimist

Nastavno na mirovince… Činjenica je da bi si oni mogli barem uprosječiti svoje investicije doma, jer očito neće sve te tvrtke propasti.. Nadalje, oko sudjelovanja u upravljanju nema smisla govoriti, istiskuje ih se samo tako (pliva, vidjet ćemo sad na erste itd), zatim primjer podravka, gdje nemaju ništam a koji postotak vlasništva… Oni jednostavno za te stvari nisu sposobni… Da završim sa ovim dijelom o ulaganju love za mirovine, lako se može provjeriti da su oni zadnjih par mjeseci agresivno ulagali u strane fondove i dionice, taman negdje oko ovih zadnjih vrhova tako da i tu možemo raspravljati o njihovom umijeću…

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"

ingra sigurno nece na 25kn prije petka sta god zlobnici pricali [proud] [proud]

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................


Eto, ameri zatvorise u zeleno –> http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones
…s obzirom koliko smo pali ova dva dana mozda je vec kod otvaranja moguca i zelena blokada…
…a sto bi nas lansiralo samo tek na nekih 30-tak kunica…

Da, vrlo izgledan jaki odbijanac sutra na cijeloj ZSE,a INGRA bi mogla brzo u blokadu što je zapravo komično jer bi jedva prešla jučerašnje prosječne cijene. Sada sam 100% uvjeren da je ovo rušenje danas bilo zbog magin calla i to u sprezi više brokera koji su jako dobro znali tko od malih ulagača ima dionice Ingre pod marginom i kad im puca margin call. zato su namjerno stjerali Ingru ovako nisko da otmu dionice nemoćnim malim uloagačima. I sad će im za par dana kad opet napumpaju Ingru prodati te iste dionice nazad [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close