INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bitno je znati zbrajati…… a svi znamo da je pušenje štetno… [rolleyes]


Navuklo se ovdje raznih likova, lupetaju li ga lupetaju, a kolege iz konzorcija kupuju li ga kupuju. Što idemo niže, nervoza sve veća. Treba pokupovati sve one dionice s kojima je konzorcij danima rušio. Ima tu i par "brokerčića" kojima oči već svjetlucaju kao kopačima zlata u vremenu zlatne groznice. [shocked] [shocked] [shocked] [thumbsup]

Hej bananarama..
Budi siguran da ovo nečeš vidjeti jeftinije.
POgledaj trend kroz 3 godine [lol]

A nik ti je zato što si u banani ili…. [lol]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

52 week high INGR-R-A 73,20
52 week low INGR-R-A 31,00


Ako ode ingra u stecaj nije samo problem Ingra vec utjecaj defaulta na obveznici i komercijalnim zapisima na cijene ostalih obveznica i zapisa hrvatskog trzista kapitala.

A tu onda nije problem 200-300 milja kuna vec 2-3 milijarde kuna.

ovo je jedini razlog zasto nece u stecaj.


Pa već je bio default HG Spota i još nekoga. Ne sjećam se više koga. Doduše to je bilo po njihovim komercijalnim zapisima, ali nisam primjetio skoro nikakav efekt na izdavanje ostalih komercijalnih zapisa.

Koliko znam, još nitko nije defaultirao po obveznicama. Ali Ingrine obveznice ionako dospijevaju za cca. godinu dana. Do tada, tko živ tko mrtav.


Navuklo se ovdje raznih likova, lupetaju li ga lupetaju, a kolege iz konzorcija kupuju li ga kupuju. Što idemo niže, nervoza sve veća. Treba pokupovati sve one dionice s kojima je konzorcij danima rušio. Ima tu i par "brokerčića" kojima oči već svjetlucaju kao kopačima zlata u vremenu zlatne groznice. [shocked] [shocked] [shocked] [thumbsup]

da je barem par..

ovo bi bio default prve kotacije.
Tko bi vise vjeroavao u ta izdanja.
Sa stecajem i nevracanjem dugova pale bi cijene svih korporativnih obveznica i zapisa.
kamate bi se povecale i ovo bi bio ne 200 mil kuna vec par milijardi efekt.

Pricamo o prvoj kotaciji a ne o lijevoj firmi.

Barem bi tako trebalo biti.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ma daj. Pa i obveznice i komercijalne zapise ionako drže skoro isključivo banke i investicijski fondovi. A oni jako dobro gledaju tko je koliko rizičan. Bitno je financijsko izvješće, a ne u kojoj je kotaciji pojedini vrijednosni papir. Prva kotacija ili ne, to je tako svejedno.

Ukratko, mislim da ne bi bilo nekog efekta na ostale izdavatelje dužničkih papira. Možda malo na građevinare, čisto psihološki, ali to bi bilo to. IMHO.


meni je jedan kolega rekao u povjerenju da se priča da ingra ide u stečaj
jel još neko čuo tu priču koja se priča po zagrebu

hvala i pozdrav


kakve su to spike nemožeš tako nešta stavit na forum bez linka i neke potvrde

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''




meni je jedan kolega rekao u povjerenju da se priča da ingra ide u stečaj
jel još neko čuo tu priču koja se priča po zagrebu

hvala i pozdrav

Reklo ti u povjerenju da se priča po Zagrebu , he-he-he , najjača danas.
[/quote]

pa što se čudite svi?!! ako Ingra ne dobije kredit, ide u stečaj, to je jasno svakom analfabeti na TK.imaju ogromne kratkoročne i srednjeročne obaveze koje ne mogu plaćati, kredit im je zadnja slamka spasa. kredit znači da je Ingra dobila vrijeme još godinu dana životariti i pokušat se izvući, ako kredita ne bude, sve je gotovo, BANKROT!
[/quote]
mogu oni i bez kredita npr.mogu prodat arenu za 60 milja eura(daleko ispod cijene)
mogu uvrštavat dalje komercijalne zapise za koje postoji veliki interes
mogu izdat obveznice
tako da ovo drukanje danas prešlo svaku granicu trebate se malo ohladit od silnih drukanja.

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''

čim igor spominje da o stečaju nema rijeći,znaći da nije neizbhežan,jer šta bi uopće tako nešto komentirao, al sutra lipota,29,xx joj,tako dugo sam čekao….

kakva raketa… samo ovo je ova što pada.hahaha. do kraja tjedna ingra 60kn!!!! yeaaaaaaa

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.



ode su sve brokeri koji jako dobro znaju i čitaju finacijska izvješća a brojke su im glavna zanimanja a eto oni pišu priče li priče komentiraju nagađanja i pretpostavke a niko da zboji imovinu i dugovi pa da nas naivčine prosvijetle.ka da je problem sa par tisuća dionica srušit ingru na recimo 25 k a ista tako i dignuti na recimo 40 k .
samo za "naivu" na forumu popisi imovine ingre:
-arena zagreb 80 mil eura
-dvori lapad 40-50 mil eura
-zemljište u dubrovniku (mokošica) cijena -ne znam molim info
-upravna zgrada u zagrebu cijena -ne znam molim info
-gradilište opatija ( vile ičići ) cijena – ne znam info
-predstavništvo ingre u alžiru cijena ne znam info
-mavrovo inženjering cijena info
-građevinski strojevi i oprema

samo za "naivu" na forumu dugovi ingre
– oko 900 mil kuna ili 120 mil eura

komentare prosvijetljeni i znalaca, možda neke spasite pa će vam se uračunat…


..izbacite uljeze … [rolleyes] ……kažeš likvidaciju… [smiley]
[/quote]
ove godine se očekiva pihod oko 500 mil kuna, inače prošle godine su u redovnom poslovanju
poslovali s dobiti – 38,7 mil kuna.nedavno sam pročita da je pariška burza strogo kontrolirana ….. [undecid]


čim igor spominje da o stečaju nema rijeći,znaći da nije neizbhežan,jer šta bi uopće tako nešto komentirao, al sutra lipota,29,xx joj,tako dugo sam čekao….

kakva raketa… samo ovo je ova što pada.hahaha. do kraja tjedna ingra 60kn!!!! yeaaaaaaa


Samo …..jel do četvrtka ili petka….??? [lol]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

New Report

Close