INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na 38? Ti si malo skromniji od mene! [wink]


Računica je ovdje sasvim jednostavna, čemu prepirka. Niti jedna druga dionica na ZSE-u trenutno ne pruža veću šansu za zaradom. Naravno može se i izgubiti, ali omjer dobiti i gubitka je recimo nekih 4 naspram 1. Čak i kada bi INGRA otišla u stečaj, to se ne bi dogodilo preko noći, nego bi jači igrači prvo odigrali "posljednji tango", odnosno prvo bi je digli na viši nivo i tamo se istresli.
Onaj tko misli da će se mirovinski fondovi i banke tako lako oprostiti od svoje love, najveća je naivčina ili druker koji želi kupiti što jeftinije. Kako je kolega filija lijepo primijetio da ovdje u zadnje vrijeme niču novi nickovi kao gljive poslije kiše. Iskusni vukovi pišu preko novootvorenih nickova i glume dušebrižnike koji su zainteresirani za dobrobit dugoročnih Ingraša. Dečki takvi dušebrižnici su nas i doveli u ovakovu situaciju širom svijeta. Ako već želite drukati, nije problem, ali pišite pod pravim imenima! Sve same "podvojene" ličnosti! U ponedjeljak Ingra iznad 40 kuna!
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Dobro kolega sta ti mislis koga ti maslas?????
O ovako dobroj bogomdanoj firmi djabe je govoriti, hvala sto svaki dan odrzite propovjed i moralnu poduku o brutalnoj zaradi preko noci i tako iz dana u dan…

nego da vas pitam ja sad vas nesto, Koliko ste to do sada vi brutalno zaradii na ingri? mozete biti ponosni na sebe jer ste brutalno zaglavljeni u brutalno dobroj firmi sa brutalnim rastom cijene u zadnjih godinu dana, i drugi su brutalne budale i podvojene licnosto, i ja bih htio biti kao vi!(ovo ide u potpis) [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Ja ne ulazim u ingru iznad 25kn! [yawn]

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................

Ok onda te do tada nećemo više vidjeti bolje rečeno nikada
što ovdje pišeš kad nemaš INGRU drukaš na dolje eto što..
Pa pa ako dođe na 25 ja ti prodam sve što imam
a do onda piši negdje drugdje na dionicama koje imaš na primjer..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi



Računica je ovdje sasvim jednostavna, čemu prepirka. Niti jedna druga dionica na ZSE-u trenutno ne pruža veću šansu za zaradom. Naravno može se i izgubiti, ali omjer dobiti i gubitka je recimo nekih 4 naspram 1. Čak i kada bi INGRA otišla u stečaj, to se ne bi dogodilo preko noći, nego bi jači igrači prvo odigrali "posljednji tango", odnosno prvo bi je digli na viši nivo i tamo se istresli.
Onaj tko misli da će se mirovinski fondovi i banke tako lako oprostiti od svoje love, najveća je naivčina ili druker koji želi kupiti što jeftinije. Kako je kolega filija lijepo primijetio da ovdje u zadnje vrijeme niču novi nickovi kao gljive poslije kiše. Iskusni vukovi pišu preko novootvorenih nickova i glume dušebrižnike koji su zainteresirani za dobrobit dugoročnih Ingraša. Dečki takvi dušebrižnici su nas i doveli u ovakovu situaciju širom svijeta. Ako već želite drukati, nije problem, ali pišite pod pravim imenima! Sve same "podvojene" ličnosti! U ponedjeljak Ingra iznad 40 kuna!
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Dobro kolega sta ti mislis koga ti maslas?????
O ovako dobroj bogomdanoj firmi djabe je govoriti, hvala sto svaki dan odrzite propovjed i moralnu poduku o brutalnoj zaradi preko noci i tako iz dana u dan…

nego da vas pitam ja sad vas nesto, Koliko ste to do sada vi brutalno zaradii na ingri? mozete biti ponosni na sebe jer ste brutalno zaglavljeni u brutalno dobroj firmi sa brutalnim rastom cijene u zadnjih godinu dana, i drugi su brutalne budale i podvojene licnosto, i ja bih htio biti kao vi!(ovo ide u potpis) [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Ja ne ulazim u ingru iznad 25kn! [yawn]
[/quote]

Momčiću šta ćeš ulazit na 25 kada ide u stečaj.

bit će bolje................

Nemojte obmanjivati javnost i neke druge male dioničare Ingre. Shvaćam da imate velike novce u dionicama Ingre, te da vas je strah da mali ne počnu svoje rasprodavati po nižim cijenama… no, ako malo pogledate da hrvatske dionice zavise prvenstveno o svjetskoj politici i ekonomiji, onda ćete shvatiti zašto je Ingra tu gdje je… a, što se tiče tjedna koji slijedi. Pao euro, pao španjolskoj kreditni rejting, pao indeks na Wall streetu, potencijalni rat između dvije Koreje, zagađenje i šteta u milijardama u Meksičkom zaljevu… doć ćete samo do jednog zaključka – tjedan bi mogao biti jako crven, te Crobex ponovno ispod 2000 bodova! [bye]
No, kad-tad bi trebalo biti bolje! Barem se nadam! [lol] [lol]

Posve je nepotrebno komentirati nečije namjere.

Što se tiče ove cirkusarije vezane uz ne samo ingru nego i veliku većinu drugih dionica
stvar je u nama investitorima (čitaj "špekulantima"). Svi smo očekivali da će se ponoviti lanjski scenarij al očito nije tako pa je sada nastala panika. Da bi stvar bila gora svi još uvjek očekujemo lanjski scenarij, al sada po tom scenariju ne ide rast nego pad.
Ja sam usput rečeno na 34kn kupio još par stotina komada, a koliko sam sretan zbog toga neću ni spominjati.
Tu se javlja još jedan faktor a to je ljudska pohlepa pa zašto ne iskoristiti ovu situaciju i dodatno srušiti cijenu.

Ugodno trgovanje. [wink]

ode su sve brokeri koji jako dobro znaju i čitaju finacijska izvješća a brojke su im glavna zanimanja a eto oni pišu priče li priče komentiraju nagađanja i pretpostavke a niko da zboji imovinu i dugovi pa da nas naivčine prosvijetle.ka da je problem sa par tisuća dionica srušit ingru na recimo 25 k a ista tako i dignuti na recimo 40 k .
samo za "naivu" na forumu popisi imovine ingre:
-arena zagreb 80 mil eura
-dvori lapad 40-50 mil eura
-zemljište u dubrovniku (mokošica) cijena -ne znam molim info
-upravna zgrada u zagrebu cijena -ne znam molim info
-gradilište opatija ( vile ičići ) cijena – ne znam info
-predstavništvo ingre u alžiru cijena ne znam info
-mavrovo inženjering cijena info
-građevinski strojevi i oprema

samo za "naivu" na forumu dugovi ingre
– oko 900 mil kuna ili 120 mil eura

komentare prosvijetljeni i znalaca, možda neke spasite pa će vam se uračunat…

Dobro dečki, ako hoćete prodati po 25,00..ja ću staviti kupnju jedno 50.000 komada…samo izvolite..

Ingra je iskupila zadnju tranšu komecijalnih zapisa…jel tak…pa gdje je onda problem..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

"broj1"
iako su tvoje analize točne i govore o višestrukoj vrijednosti INGRE od njenog duga pa i nominalne vrijednosti, često u praksi to nije tako . Naime banke kod prisilne naplate koriste mehanizme ucijene i jačeg, te imovinu npr. vrijednu 100 kn-a, a da bi podmirili svoja potraživanja od cca 25kn-a, ovrhom isto prodaju upravo za 25kn-a imovinu vrijednu 100 kn-a, a da sebe naplate. Banke rado koriste poslovicu "ubi kravu radi šnicle", ako krava nije sveta ( državno zaštićena), a u slučaju INGRA je preko mirovinaca, zato pogled gore [proud]

Ima i jedna interesantna činjenica;
na cijelom Crobexu jedino INGR-a minimalnu vrijednost pokriva s "Temeljnim kapitalom po dionici " od osnutka, a on je 40 kn/dionica.

Ostali imaju "Nominalu" ili bankovne procijene vrijednosti same trvtke, a kao npr. ADRIS 10kn/dionica, jer uprava u vrijeme izlaska na tržište dionica nije željela skupo kupiti svoju firmu.

U prijevodu, kod INGR-e su čista posla ili Temeljni kapital po dionici, a koji je 16.03.2004. vrijedio 40 kn/ dionica. INGRA je do danas višetruko narasla. [kiss]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

da li će Ingra ikada ugovoriti neki posao i koliko ih treba ugovoriti da ne ode u stečaj?
pitam jer me zanima koliko je već mogućih poslova uračunato u cijenu

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........


Dobro dečki, ako hoćete prodati po 25,00..ja ću staviti kupnju jedno 50.000 komada…samo izvolite..

Ingra je iskupila zadnju tranšu komecijalnih zapisa…jel tak…pa gdje je onda problem..?

zar tek onda?
nije valjda da očekuješ 25, jer ako ne očekuješ stavi odma sutra po 33 taj svoj nalog od 50 000.
pa mora netko počet dizat ovu dionicu, neće se sama od sebe.
ajmo, ajmo, još malo pa nestalo! [wink]


da li će Ingra ikada ugovoriti neki posao i koliko ih treba ugovoriti da ne ode u stečaj?
pitam jer me zanima koliko je već mogućih poslova uračunato u cijenu

4,09 poslova i 1,8 kg. provizije.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close