INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a može i obrnuto ……. [proud]


primjer koliko dionica moza padati….. [rolleyes]

Obzirom da je "INGRA" po grafu skroz desno, pogled treba baciti na lijevo i vidjeti koliko prostora ima za rast . [shocked]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Da li vam ovo izgleda kao bankrot ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Gospon Loris,vrlo ste zanimljiva osoba.Prvenstveno zbog konstantnog pisanja BESMISLENIH i bezveznih informacija.
Optima duguje HT-u koliko ono? Sto bi klinci rekli ’nuff said.
Usput,niste dugo spominjali one price o nominali- kao ht na 2 nominale,igh na 6 ,a eto,ingra ispod nominale [smiley] koje nemaju veze s nicim.
A da vam odgovorim na pitanje- DA,izgleda mi kao bankrot.Covjek izgleda kao da ce se rasplakati svake sekunde.On nije optimistican,a zasto ste onda vi? mozda zato sto ste zapeli u ovoj dionici i sad vas drugi trebaju izvlaciti ,jer vi kazete da vrijedi? Pomirite se s tim da je ovo bila losa investicija,prihvatite minus toliki koliki je i drugi puta pamet u glavu.
Prije sam mislio da su clanovi koji pisu lose o ovoj dionici zlonamjerni,sad vidim da su zlonamjerni oni koji pisu da je ova dionica super prilika i da zlikovci hoce samo jeftino dokupiti.To moze vidjeti svatko tko cita ovu temu duze od 6 mjeseci.
Toliko od mene.Jos jednom,ovo je realno kako stvari stoje,bez bajki ,uljepsavanja i happy endinga.


Gospon Loris,vrlo ste zanimljiva osoba.Prvenstveno zbog konstantnog pisanja BESMISLENIH i bezveznih informacija.
Optima duguje HT-u koliko ono? Sto bi klinci rekli ’nuff said.
Usput,niste dugo spominjali one price o nominali- kao ht na 2 nominale,igh na 6 ,a eto,ingra ispod nominale [smiley] koje nemaju veze s nicim.
A da vam odgovorim na pitanje- DA,izgleda mi kao bankrot.Covjek izgleda kao da ce se rasplakati svake sekunde.On nije optimistican,a zasto ste onda vi? mozda zato sto ste zapeli u ovoj dionici i sad vas drugi trebaju izvlaciti ,jer vi kazete da vrijedi? Pomirite se s tim da je ovo bila losa investicija,prihvatite minus toliki koliki je i drugi puta pamet u glavu.
Prije sam mislio da su clanovi koji pisu lose o ovoj dionici zlonamjerni,sad vidim da su zlonamjerni oni koji pisu da je ova dionica super prilika i da zlikovci hoce samo jeftino dokupiti.To moze vidjeti svatko tko cita ovu temu duze od 6 mjeseci.
Toliko od mene.Jos jednom,ovo je realno kako stvari stoje,bez bajki ,uljepsavanja i happy endinga.

Epitete koji mi dijeliti kao i "Ivana7" govori sve. Izgleda da ne možete bez mene ? Zašto vas moje mišljenje uvlači u nervozu ako imate siguran stav ?

S druge strane cijenim gornje mišljenje, ali ne vidim gdje je problem ;
1. INGRA – ispod nominale 20% ( trenutno je u problemima )
2. HT – 2 x iznad nominale ( samo dividenda drži HT )
3. IGH – 6.5 puta iznad nominale ( nema opravdanja nikakvog za ovu cijenu dionice )
4. DKVS 97% ispod nominale ( sramota Hrvatske države i Vlade RH )

Dopustite, a bez daljnjih vrijeđanja, da vrijeme pokaže kako ste u pravu ili niste, ja vam mogu vjerovati na riječ, ali to nije razlog da sudite INGRI i ostalim njenim dioničarima.

Dug Optime HT-u sam komentirao samo ( ne i iznos jer ga neznam ) kroz činjenicu da Optima nebi trebala ništa plaćati HT-u, ali monopol HT-a na medije još uvijek plaćaju svi kokurenti, ne još zadugo.

Zanimljiva je situacija da, bar po meni, vi upoće ne špekulirate, ne bavite se trgovanjem dionica, ulogom u HT je cca kao malo bolja oročena štednja, ali u banci kojoj se klimaju noge.
Uvijet DT-a Vladi RH kod kupnje HT s monopolističkog gledišta od 10 godina je prošao, a na redu su domaće tvrtke kao INGRA, Optima, Kraš, ULjn……

Koja dividenda HT-a može pratiti dobitak na oporavku INGRE ?
Ako INGRA i propadne ne možemo više puno izgubiti, znači nadamo se boljem, a HT ako izgubi exluzivu biti će to potop za pamčenje.
Osobno se nadam da obje tvtrke će ponovo biti ponos i generator CROBEX-a .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Puno piskarate a malo govorite.
Postoje dvije varijante (pretpostavljam da znate kojoj se nadam)

1. Dobivanje kredita (nismo ga još dobili neki portali su iznijeli laži bez da su išta provjerili)
2. banke do kraja lipnja guraju ingru i stečaj.

Eto da nebi bilo zabune do grla sam tranu, ali ovo za kredit saznao tek u čet.
Nismo ga dobili još se vrše teški pregovori, a ako pregovori propadnu nema druge nego stečaj.
A onda hebiga.

lp
p.s. to su činjenice, samo se nadam da banke vide svijetlo na kraju tunela za ingru…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


primjer koliko dionica moza padati….. [rolleyes]

sad smo na cca 3 godine….. [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

i dalje stojim iza ovog posta od osmog mjeseca prošle godine na temi hrvatski građevinari….

golubv | privatna poruka | profil
korisnik od: 17.10.2007.

ocjena poruke
25%
zajednica –
moderatori
dodjoh¨@golubov
ajde reci na kog tipujes,bas me zanima??

Ne tipujem na nikoga precizno,ali gurati glavu u pjesak isto ne obožavam baš.Bilo je poslova,uglavnom za državu,toga više nema toliko i logično je da onda ne treba ni toliko građevinara.Ovi koji su u igri za ceste vani,za njih se ne bojim.Znači krug se smanjuje.Ingra??….Evo možda Ingra,recimo da ja nominiram Ingru.Ugrizli su ruku koja ih je hranila….glup potez,plus sve ostalo…. A nisu ni bili čisti građevinar….developera su glumili i to je crklo…Mavrovo…crklo…od grada će dobivati godinama,jedino ako neće oni najbolje znaju kako to ide kad moraš platiti a ipak ne platiš (čitaj međimurje)…Eto ja kažem I.N.G.R.A. Ima još netko svog konja za trku

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!




…ta zelena zvijezda je zarađena na pisanju svega i svačega protiv Ingre u zadnjih nekoliko tjedana, ili nije… [lol] …a ja sam dobivao kolčeve ko kuća jer sam pisao pozitivu… [thumbsup]…

vjerojatno ti kolce tuku "zahvalni" kupci koje si nagovorio na kupnju Ingre na +40 kn [lol]
[/quote]

…nikoga ne nagovaram na kupnju iako i dalje stiojim kod toga da je kupnja do 40 super jeftina…
[/quote]
Zasto je jeftina?

WWW.THEVENUSPROJECT.COM

Dobar ti je nick [thumbsup]

Dobru curu su svi uvjek ogovarali tako i INGRU što dokazuje
njaveči broj postova na ovome forumu kao i posjete raznih
renomiranih financijskih faca tipa Blueman
koji vas svi pokušavaju uvjeriti kako
INGRA propada a oni ovdje samo trate vrijeme danonočno pišuči na
njenome forumu….
I naravno žele vama pomoči svojim savjetom veliki dobrotvori
brokeri analitičari svi su ovdje da nama daju prijateljski savjet u vezi INGRE
Koji dobrotvori mora da su ovdje iz humanitarnih razloga svoje vlastite koristi…
Samo ih slušajte oni su vam najbolji prijatelji njihovi savjeti su baš tu
da vama pomognu malo sutra prijatelji forumaši nisu oni
tu da vama pomognu nego vide svoju korist u INGRI
igre se igraju
a budale prodaju…..a oni kupuju!!!

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Činjenice ;
"integral", "konzulant", "Big Boss", "inverter", "broj1", "raster", "ivana7", "golubv"….

postoji činjenica koja govori da su gore nabrojani iskusni i jako dobro ocijenjeni korisnici, a koji su me, ipak priznajem, uvjerili da vjera u INGRA-u je želja, a ne realnost . Kada zbrojim što su sve napisali moram priznati da nemam protuargumenata osim, naravno, za HT. Nekako, sve skupa ima smisla, nažalost.

Osim mene izgleda da zabludu imaju dobri "Antiša" i "gotovina", ali i vama savjetujem da ipak još jednom pročitate mišljenje gore navedenih za INGR-u, nema baš prostora za realnost.

S druge strane što sada ;
1. Ako krenemo u prodaju plašim se da ni na 15 kn nećemo stati ?
2. Ako ne prodamo prodati će drugi ?

Postoji li kakvo treće rješenje, a da je pokriveno argumentima ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Sorry al budale su trenutno svi koji su kupovali jer niti jedan se ne može pohvalit da je u plusu. Izašao sam na 53kn. Bio sam budala. 10 puta pisao da pada prema 30kn. I opet bio budala i druker.

A očito je,trenutno budala može biti samo onaj tko je prodao ispod 33kn.
A do kraja idučeg tjedna možda niti on neće biti. Pa pozdravljam sve sretne budale i tužne pametnjakoviće.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close