INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tekst realno opisuje stanje i opisuje sve zamke poslovanja…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

potkrala se i jedna pogreška mavrovo radi na pojektima od 50 mil eura (ne kuna).ingra ima imovinu i poslove za uredno servisiranje obaveza sve je pod kontrolom

Covjek je barem iskren, za razliku od "ljigavih" politicara.

ne znam što vi mislite o tom intevjuu ali mene je prošla jeza..mislim fala mu na iskrenosti,ali sad mi je jasno zašto ZSE raste 3 dana a ingra ne more probiti posranih 33 kn kao da su od armiranog betona. sad je jasno da je ingra u gadnoj banani, openheim nas tješi da neće u stečaj ako dobiju kredu od 700 milja koja im nije dovoljna, pa će probati još jedan dokap nakon onog propalog. ma jezivo što da vam kažem, ja u ponediljak brišem van odavde, i 30 kn ako mi date ja zadovoljan, dosta mi je svega

mora biti iskren kad je u govnima do grla

idući tjedan će bit bolje...

Arena bi bila dobar projekt i uspješno odrađen posao da nije bilo podmetanja.
Ingra je bila odlična firma koja je jednostavno uhvatila krivi posao u krivo vrijeme.

Ingra se teško ponovno može vratiti na stare staze slave jer ovaj put ima uteg na leđima od 900 mil kn a da bi ušla na stazu u utrku treba joj još jedan uteg od 700 mil kn.

Meni je ovo uz ATPL jedna od najdražih dionica ali morat ću je zaboraviti na duže vrijeme.


ne znam što vi mislite o tom intevjuu ali mene je prošla jeza..mislim fala mu na iskrenosti,ali sad mi je jasno zašto ZSE raste 3 dana a ingra ne more probiti posranih 33 kn kao da su od armiranog betona. sad je jasno da je ingra u gadnoj banani, openheim nas tješi da neće u stečaj ako dobiju kredu od 700 milja koja im nije dovoljna, pa će probati još jedan dokap nakon onog propalog. ma jezivo što da vam kažem, ja u ponediljak brišem van odavde, i 30 kn ako mi date ja zadovoljan, dosta mi je svega

kad bi pročita još koji put ne bi te hvatala jeza.ingra ima 4oo mil. kratkoročni dugova a sveukupno dugovanje iznosi 900 mil. kuna (ovi 400 je problematično jer vjerojatno nisu računali da se dvori lapad neće prodati a koji imaju vridnost jer lokacija i objekt su vrhunski) a ovih 500 mil. je ustvari najvećim dijelom kredit od arene (oko 48 mil. eura plus otpis mavrovo plus neplanski troškovi oko arene).novim sindiciranim kreditom riješiti će se kratkoročnih obveza (cca. 2 god) 400 mil. kuna a to je vridnost dvora lapad, a ostatak će poslužiti za obrtna sredstva i eventualno nove investicije.ne treba zaboraviti da je ingra prošle godine poslovala s dobit a izvršavali su sve obveze prema radnicima i financijskim institucijama .poslova imaju radi se doma i vani a koliko će biti novi to bumo vidili. u svakom slučaju ako su izneseni podaci istiniti ne vidim veliki problema. ovo nije nagovor na ostanak ili prodaju ingre svako sam mora odlučit ja ostajem jer (ful sam) a ako iziđem obavjestit ću vas.neki s foruma koji su pisali loše procijene prije 5-6 mjeseci su bili u pravu al da je ingra dobila malo veći posal bila bi druga priča ……

ja vise gledam pozitivno na to sa tim kreditom koji je skoro gotova stvar su mirni bar 2 god. mozda i više a holding i drzava ce placat kamate na kredu

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''

A kada bi Jure bio iskren i ovako otvoreno rekao da je IGH isto u jos gorim govnima, ne znam da li bi Vas i onda i tamo hvatala jeza? Nego covo lagano plasira vijest da toboz nesto namjerava graditi, i to udari na sva zvona. A kada famozni posao stoljeca propadne, onda ga mjesecima ne cujes, niti vidis.
Pravi se mutav. Trenutno je IGH daleko veca misolovka, samo sto politicka elita o tome "mudro
cuti". Tamo postoji konzorcij koji umjetno drzi da cijena ne klizne na dole, a ovdje isti taj konzorcij drzi cijenu Ingre na dnu. Osobno sam sklon vise vjerovati Igoru nego mudracu Juri!

irak -ugovoreni 5,2 mil.eura
alžir-405 mil kuna
makedonija mavrovo-50mil eura
auto put prema pločama-100 mil kuna
dovršetak klinike za tumore zg
auto put velika gorica -jakuševac
hidroelektrana lešće dovršena nije preuzeta radi se s konstruktorom
dubrovnik-ingra posjeduje zemljište na kojem će se graditi stambeno (grad je dogovorio za poticanu stanogradnju cijenu 1350 e/m2 plus 100 stanova za tržište
vile ičići – opatija? ako neko ima info o tom javi na ingrinim stra. su aktualne
najava posla u iraku 5,7 mil eura obnova zgrade min. nafte koju je ingra izgradila(velika vjerojatnost)
nadopunite me malo
[cool]

primjer koliko dionica moza padati….. [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Ja se povlačim s foruma HT-a u nadi da sam vam malo pomogao ?

……. vi ste mi stvarno jedan zanimljiv lik, zbog kojega vrijedi napraviti jednu psihoanalzu investitora.
– danima vas već pratim što tu sve ne pišete,
– stvarno puno više toga tehnički kako funcionira ht znate više nego ja.
– e sada ste ili genijalac ili budala…….

– pa ja onda kliknem na vaš lik da vidim gdje sve pišete.
– i vidi vraga, drukate nemilice na ingri i još jednoj nelikviduši koja nema apsolutno nikakve perspektive.
– i onda otvorim petogodišnji graf ingre, pa ona je na samom ATL.
– a uprava prodaje dionica, nažalost nema neke perspektive u građevini.
– puno je bliži stećaj nego ATH.
– ne možete podnjeti činjenicu kako je svaka nepismena baba ulažući u ht profitirala.
– a činjenica je da taj ht ima 100 puta veći promet nego ingra.
– i sada bi bilo zgodno barem 1-2% toga prometa prebaciti na ingru.
– tada bi mogao i gospon loris nešto zaraditi, zbog toga i ovoliki trud pisanja na ht-u, a vjerujem i kako ste napravili lijepe minuse na toj ingri…….
– a na vašoj ingrici te dividendice nema pa nema.
– a to što ste napisali kako se povlačite s ove teme,
– tu izjavu možete objesiti mačku o rep………
– i za kraj da vam poželim da bankrotirate što prije, jer nas tada sigurno više nećete masirati s tim vašim likovima s dudicom.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]


2. dio
……Tri obvezna mirovinska fonda koja drže 13,6 posto Ingre i kupovala su njezine obveznice i komercijalne zapise, tvrde analitičari u bankama, naći će svoj interes da sudjeluju u Ingrinoj stabilizaciji jer u protivnom gube previše. S tog aspekta za Ingru trenutačno više igraju njezine slabosti i njihov utjecaj na vjerovničku okolinu, a manje njezine snage. Tek sada je pred izazovom da potvrdi kako se može vratiti na ono što je bila za vrijeme bivše Jugoslavije, kada je po svijetu gradila hidroelektrane……..

INGRA ne može biti u goroj situaciji, a HT može samo padati i padati …… Optima i Tele2 ga prejako nagrizaju, opet HT-u samo Vlada može pomoći.
Za razliku od Mudrinića, Oppenheima je navikao na borbu.
S INGRA-om se čovjek može i nadati, s HT-om samo promatrati.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close