INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega nemojte zavaravati, znam da nije lako jer sam i ja zapeo u ingri…ulaz 39
kredit uzimaju da reprogramiraju dug, a ne da grade elektranu, pozz…….

"Uprava i banke postigle su dogovor o novom zaduženju kojim bi se iskupili svi komercijalni zapisi, obveznice koje dospijevaju dogodine i podmirila dugovanja. Ukupno je riječ o iznosu od oko 400 milijuna kuna, od čega se 200 milijuna kuna odnosi na obveznice."
Iz ovog proizlazi da na dugovanja otpada nešto više od 50% kredita što znači da je ostatak za nove poslove.


…ako nakon ove odlične vijesti neki nisu shvatili da je INGRA odlična firma i da će uskoro na trocifrenu brojku od koje je prva 1 i zarez nakon treće, onda neznaju ništa…znaju to i oni koji pišu kako to nije dobro…zašto to pišu???…pa naravno nedavno su prodali po 33,xx-34,xx pa bi se sada vratili ali bi da nisu u minusu…no nije im još kasno, sve do 40 je prejeftino…neki koji čekaju potvrdu rasta preko 42-45, poručujem neka spreme kesh jer će dočekati tu potvrdu…INGRA je veeliki balon koji se sprema napuhati i poletjeti u zrak, a to je lijepo vidjeti , zar ne?…pozz strpljivima…

balon nje pukao..sad je ostao samo balončić..


kolega nemojte zavaravati, znam da nije lako jer sam i ja zapeo u ingri…ulaz 39
kredit uzimaju da reprogramiraju dug, a ne da grade elektranu, pozz…….

nisam ni mislio da ce snjim gradit elektranu
da pojasnim
mislite da bi banke dale nekome ciji je put u stecaj 100 milja eura?
htio sam rec da se nesto zna kada se ide u ovakav pothvat samo se neobjavljuje…
Politika je k..va…a ko zna koja je politika INGRE ili banaka ili fondova..

kao sto je kolega FREEDADO naveo na prethodnoj stranici a ja cu citirat
Sindicirani krediti se u pravilu odobravaju prvoklasnim klijentima koji su svojim dobrim poslovnim rezultatima atraktivni inozemnim i domaćim investitorima.
e sad…dalje mozemo razgovarat i mlatit praznu slamu s pojedincima na forumu koji valjda znaju bolje od vodstva banaka…
ja radije nebih
nedavno objavljeno…
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Ingra-pred-novim-ugovorom-u-Iraku-vrijednim-5-7-milijuna-eura

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Kredit od 100 M eura… A sto kazete da dio tog kredita uprava odluci uloziti u kupnju vlastitih dionica?! Nekima ce bit ce kasno (ako i) kad to objave…

Bitno je da banka ulaze 100 M eura u firmu koja ce sigurno u stecaj i od koje se nece moc naplatit… Ovo je ironija za one koji me ne poznaju.

Stojte mi dobro!

hoce hoce vec su poceli kupovat vidi naloga na kupnji od par tisuca komada svaki.

taj novac im treba za spas od stecaja sad je sve ulozeno u to , a ne kupovat svoje dionice da bi im mi prodali na 48 i hvalili se dobrim biznisom



kolega nemojte zavaravati, znam da nije lako jer sam i ja zapeo u ingri…ulaz 39
kredit uzimaju da reprogramiraju dug, a ne da grade elektranu, pozz…….

nisam ni mislio da ce snjim gradit elektranu
da pojasnim
mislite da bi banke dale nekome ciji je put u stecaj 100 milja eura?
htio sam rec da se nesto zna kada se ide u ovakav pothvat samo se neobjavljuje…
Politika je k..va…a ko zna koja je politika INGRE ili banaka ili fondova..

kao sto je kolega FREEDADO naveo na prethodnoj stranici a ja cu citirat
Sindicirani krediti se u pravilu odobravaju prvoklasnim klijentima koji su svojim dobrim poslovnim rezultatima atraktivni inozemnim i domaćim investitorima.
e sad…dalje mozemo razgovarat i mlatit praznu slamu s pojedincima na forumu koji valjda znaju bolje od vodstva banaka…
ja radije nebih
nedavno objavljeno…
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Ingra-pred-novim-ugovorom-u-Iraku-vrijednim-5-7-milijuna-eura

[/quote]
misliš da se nekaj ima za objaviti?
da da samo hebeš info koje nisu objavljene..ja u minusu 2,75 kuna po dionici jer sam znao nekaj kaj nisam trebao..hebeš povlaštene info..

a to da je ovo dokaz da nema stečaje je plus da banke znaju puno više nego svi mi..
graditi će se puno stavri samo pitanje je kada se takvi poslovi objavljuju (valjda se prvo treba ekipa nakrcati pa onda ide objava)..

budite mi dobri….i pripremite cash..
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

pa sto da ne…kao da daju svoju lovu..

Upravo tako kolega pobjeda, za mene je INGRA isključivo trejderska dionica – za sada, u njoj nikad neznaš kud će za sekundu, nego kupi na minus 2-3% te prodaj na 0%, to ti je ulaganje u INGRU trenuton.

…Osobno sam mislio da će se odbiti sa 35 na 39,00kn, nije se dogodilo i onih 3.800 komada sam prodo na 36,00
…a sad razmišljam i ove sitne naloge maknuti sa kupnje, jer evropa se zacrvenila a ingra je uvjek dobar pokazatelj kuda će i ona, bez obzira na ovaj napuhani +1,41

LP

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

može li netko izračunati kolika je vrijednost ingre bez arene?
mislim da je pitanje opravdano jer je svima jasno da ovim kreditom ingra stavlja arenu na kocku.
dobro je da će vratiti dug i izbjeći eventualni stečaj, ali postoji opasnost gubitka imovine vrijedne 100 milijuna eura…
to je cijena financijske stabilnosti…


…ali postoji opasnost gubitka imovine vrijedne 100 milijuna eura…

100mil.€ kredita za ~100mil€ vrijednost Arene nije gubitak???
jedini moze biti gubitak u najgorem slucaju od izgubljene rente od 7,5mil€ x28god…

Optimist - loše informirani pesimist


može li netko izračunati kolika je vrijednost ingre bez arene?

7.500.000 dionica x 34KN = 255mil KN ili ~35mil€…

Optimist - loše informirani pesimist


gledaj to ovako….gubitak ti je 50% treba ti 100% rast za doc na nulu…. [undecid]

…treba 100% ako očekuješ rast u jednom danu na jednu cijenu, ali kada to raspodijeliš na kontinuirani rast onda to izgleda drugačije npr.10% na 40kn pa 20% i još 70% nije isto kao i 100% na 40 kn…zato to nemožete tako računati…ni pri padu niti pri rastu…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

New Report

Close