INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa da kupujemo onda dionice ako je tako ??


Ova objava u vezi sindiciranog kredita je odlična jer se potvrđuju riječi što su izrekli ingrini dužnosnici, sada nakon što objave da su dobili ovaj kredit sigurno će objaviti da su vani dobili veći natječaj, jer uvjet je bio da ingru financira banka, a ingra sve to izgradi, u dopisima se vidi da će pbz financirati, a to će upravo preko sindiciranog kredita banka omogućiti!

minimini @ prizivate mirovince ko neke spasitelje….a oni su i opropastili ovu kaljuzu od burze….

Krivo ste me protumačili. Činjenica je da mirovinci nesmiju kupovati ispod cca. 40 kn, Rušenjem cijene ispod te granice svjesno su ih izbacili iz igre, a oni su to mirno dozvolili jer oni vole kupovati velike pakete pa onda svojim tetkama, rođacima, kumovima i prijateljinma puste da kupe po ovim cijenama kako bi to kasnije od njih prekupili. Nisu badava neki nickovi tipa operen…… bjesomučno drukali da sruše cijenu, sada oni kupuju i prodavati će kad cijena poraste.

Ono što nam se desilo sa bankama koje smo za siću prodali stranicuma i sada nas oni praktički našim novcem cijede i deru nam kožu, desilo se i sa mirovinskom reformom i fondovima pod kontrolom tih istih banaka. Samo što će ovo cijeđenje potrajati godinama i na osnovu kojega će pojedinci igrajući se našim mirovinama zaraditi ogroman kapital.

Ingra je trenutno podcijenjena kao i većina dionica na zse, ali ima veliku prednost pred ostalima, a to je brand i reference na stranom tržištu pogotovo arapskom. U kombinaciji sa restrukturiranjem i smanjenjem troškova, osiguranim financiranjem pokrivenim kvalitetnom imovinom ( arena ), te dugoročnom perspektivom radova na području energetike i infrastrukture za Ingru nema zime.

Kada to neki na ovom forumu shvate biti će kasno, a cijena će se pisati sa tri brojke.


minimini @ prizivate mirovince ko neke spasitelje….a oni su i opropastili ovu kaljuzu od burze….

Krivo ste me protumačili. Činjenica je da mirovinci nesmiju kupovati ispod cca. 40 kn, Rušenjem cijene ispod te granice svjesno su ih izbacili iz igre, a oni su to mirno dozvolili jer oni vole kupovati velike pakete pa onda svojim tetkama, rođacima, kumovima i prijateljinma puste da kupe po ovim cijenama kako bi to kasnije od njih prekupili. Nisu badava neki nickovi tipa operen…… bjesomučno drukali da sruše cijenu, sada oni kupuju i prodavati će kad cijena poraste.

Ono što nam se desilo sa bankama koje smo za siću prodali stranicuma i sada nas oni praktički našim novcem cijede i deru nam kožu, desilo se i sa mirovinskom reformom i fondovima pod kontrolom tih istih banaka. Samo što će ovo cijeđenje potrajati godinama i na osnovu kojega će pojedinci igrajući se našim mirovinama zaraditi ogroman kapital.

Ingra je trenutno podcijenjena kao i većina dionica na zse, ali ima veliku prednost pred ostalima, a to je brand i reference na stranom tržištu pogotovo arapskom. U kombinaciji sa restrukturiranjem i smanjenjem troškova, osiguranim financiranjem pokrivenim kvalitetnom imovinom ( arena ), te dugoročnom perspektivom radova na području energetike i infrastrukture za Ingru nema zime.

Kada to neki na ovom forumu shvate biti će kasno, a cijena će se pisati sa tri brojke.


potpisujem! živi bili pa vidili!!!

Iako Ingra nema ništa pozitivno u poslovanju i perspektivi, ovdje je bar ekipa. [thumbsup]

Šta ima veze što moja dionica pada bar nisam jedini u minusima! [bye]

Kredit od 100 M eura… A sto kazete da dio tog kredita uprava odluci uloziti u kupnju vlastitih dionica?! Nekima ce bit ce kasno (ako i) kad to objave…

Bitno je da banka ulaze 100 M eura u firmu koja ce sigurno u stecaj i od koje se nece moc naplatit… Ovo je ironija za one koji me ne poznaju.

Stojte mi dobro!

P.S. Vidimo se na 100kn


Iako Ingra nema ništa pozitivno u poslovanju i perspektivi, ovdje je bar ekipa. [thumbsup]

Šta ima veze što moja dionica pada bar nisam jedini u minusima! [bye]

Antiša ne brini, nisi sam. Meni je ulaz viši od 60 kn pa se ni malo ne zabrinjavam. I ja sam s tobom!
[bye]
Volim kad drugi rade za mene…..kako su srušili dionicu tako će ju i dignuti kad bude vrijeme za to.
Ako su se dovoljno nakrcali možda je upravo sad vrijeme za to.

marcello

marcello@ 60kn uffff pa sto si cekao do sad…. [shocked]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

…ako nakon ove odlične vijesti neki nisu shvatili da je INGRA odlična firma i da će uskoro na trocifrenu brojku od koje je prva 1 i zarez nakon treće, onda neznaju ništa…znaju to i oni koji pišu kako to nije dobro…zašto to pišu???…pa naravno nedavno su prodali po 33,xx-34,xx pa bi se sada vratili ali bi da nisu u minusu…no nije im još kasno, sve do 40 je prejeftino…neki koji čekaju potvrdu rasta preko 42-45, poručujem neka spreme kesh jer će dočekati tu potvrdu…INGRA je veeliki balon koji se sprema napuhati i poletjeti u zrak, a to je lijepo vidjeti , zar ne?…pozz strpljivima…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


marcello@ 60kn uffff pa sto si cekao do sad…. [shocked]

Imam u portfelju petnaestak dionica, tko bi to sve pratio…….?
Živci su mi elastični, s ugrađenim vlaknima lycra-e pa svašta otrpim……a zabavno je.

marcello

gledaj to ovako….gubitak ti je 50% treba ti 100% rast za doc na nulu…. [undecid]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.nezavisne.com/ekonomija/vijesti/55993/Nijemci-kreditiraju-gradnju-HE-na-Bosni.html

ukratko…
Govoreći o planiranoj izgradnji preostalih šest HE na Bosni, čiji je investitor norveški "Technor Energy", Glamočić je rekao da ta kompanija treba da do kraja aprila sklopi ugovor s izvođačem radova. Početak izgradnje tih elektrana očekuje krajem avgusta ili početkom septembra.

Moguce se nesto skriva….april je prosao…nista se neobjavljuje…a INGRA ide u kredit od 100 milja eura…
ko ce joj dat ista ako nema nekog JOKERa u rukavu?

http://www.ingra.hr/index.php?page=references&id=9
na njihovim stranicama se vidi i da rade nesto a ne da sjede u uredima ili odlaze u stecaj…kako neki nickovi zele da se stekne dojam…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


http://www.poslovni.hr/148411.aspx
"Uprava i banke postigle su dogovor o novom zaduženju kojim bi se iskupili svi komercijalni zapisi, obveznice koje dospijevaju dogodine i podmirila dugovanja.
Novi kredit kupio bi vrijeme i stabilizirao kompaniju koja je upala u nelikvidnost nakon gradnje Arene Zagreb i pada građevinskog sektora.
Novi aranžman bi Ingri osigurao barem dvije godine stabilnog poslovanja.
"

…pa ovo uopce ne izgleda lose…bar je situacija oko moguceg bankrota odgodjena za neko drugo vrijeme…sad jos samo da padne vijest o objavi nekog veceg posla i eto nove rakete…(lp)

a ovo sad nekako ispada slicno kako i da su prodali Arenu za 100mil.€…bankama je dvorana siguran zalog za kredit jer daje rentu od 7,5mil.€ godisnje x28 godina…a ingra se je rijesila jednog ogromnog tereta koji ju je poceo sve vise gusiti…a i uskoro se vjerojatno moze racunati i sa nekim od najavljenih mogucih poslova…(lp)

Optimist - loše informirani pesimist

New Report

Close