INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Klin se klinom izbija, uletite u malu prodaju da razbijete koncepciju pametnjakovića koji ruši 1 kunu dnevno !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

…koja smijurija…počišćeno je 3 dionice na 3 naloga i još ostalo 3×1…hehehehe konzorcij propao…zadni trzaji… [lol] …dajte ljudi dosta sa tim djetinjarijama…idemo dole ili gore…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

….dan

-Ušao prije nekih 20-ak dana , na cca. 38 kn , i opet ću sa još toliko na cca. 33 kn ….. ,
ako se počne vraćati , ne kupujem ….
..iznosi možda jesu "amaterski" za neke "velike igrače" ovdje …. [smiley] …. , ali tako je ….

-To je moj stil ….. i vjerujem kako svatko ima neki svoj način , a zavisno o tome
koliko mu dozvoljava vrijeme ( a i sredstva) ….

…… nema tu ljutnje ….. Nitko nije nekom drugom kriv …..

-A da će bankrot … ili stečaj ….. [bye] …. evo ga , samo što nije ….. [smiley]

Wagner

Nije INGR-a toliko bezvrijedna, koliko to neki žele prikazati. Mislite da su ostali građevinari i boljem položaju od INGR-e, da njima "cvijeće cvjeta", pa svejedno niso ovoliko "zaronili". Prisebnom ulagaču, moraju se početi paliti crvene lampice za kupnju na ovoj cijeni, isto kao što su se dok se prodavala po 60000,00 morale početi paliti crvene lampice za prodaju.
Mi smo inače skroz "iracionalna" nacija, idemo u krajnost kada se nešto napuhava, a također idemo u krajnost kada se nešto ispuhava. Ova dionica nije "ispuhana" zbog svoje bezvrijednosti, nego zbog preplitkog tržišta, gdje se otvorila mogućnost manipulacije grupe pojedinaca sa "malo više" keša i želje da je se što jeftinije dokopaju. Ne treba im na tome zamjeriti, jer ljudi jednostavno čine ono što je u njihovome interesu. Dokazati "udruženo djelovanje" je nemoguća misija, i oni to dobro znaju i koriste. Inače nisam pobornik kojekakvih "zavjera" ili "urota", a li u ovom slučaju se upravo o tome radi.
Osobno sam izašao iz nekih po fundamentima daleko kvalitetnijih dionica i ušao u INGR-u, jer razum mi govori da će se ovo najprije od svih ostalih vratiti na razinu od 40-50 kuna. Za sada mi je prosjek 36,50 a ako, kako to kolega filija naziva "konzorcij" i dalje nastavi sa svojim "umreženim" djelovanjem, možda ga još smanjim. Ovakvih prilika teško da će biti u doglednoj budućnosti.
P.S
Nemojte se ni u kom slučaju ravnati u odlučivanju po ovome što sam gore napisao. Korištenje teksta kao osnova za ulaganje, je na vlastitu odgovornost!

[rolleyes]


…povijest burze kaze da u ovakvim situacijama bez nekog veceg pada, iliti popularno panike, od barem nekih ~10% u jednom danu ne treba ocekivati ni da ce doci do neke nagle promjene trenda…

a panika bi mogla nastupiti vec sa probojem na 34…nevjerica, ma nemoguce…tako je jos i jucer bilo nemoguce da cemo pasti ispod 35…a gle danas…racunica kaze 34-10%=30,6 i to bi mozda bilo to…

Optimist - loše informirani pesimist

konzorcij brani 35…ali probijanje odotdo…ali kad ih počnemo grickati biti će bježanija… [lol] …

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Mirovinski fondovi su se zadovoljno "ušuškali" u državne obveznice i stoje po strani, tako da je trenutno burza prepuštena nazovimo ih figurativno "lešinarima" koji glodaju još ono malo mesa što je ostalo na "kosturu" domaće burze. Zadovoljstvo mi jedino pruža to što zasigurno znam da su i "lešinari" trenutno u debelim minusima, ali koje će uskoro debelo "ispeglati". Tko ima "srca" kupovati u ovom razdoblju može ubrzo postati "dobitnik" zahvaljujući upravo "lešinarima". Čak je i u prednosti, jer nije bio dio "konzorcija" i nema "troškove" rušenja koje oni imaju. [rolleyes]

bid, ask, spread, top10 sve je potpuno jednako na DDJH, moram paziti da se zabunim prilikom kupnje i prodaje [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


konzorcij brani 35…ali probijanje odotdo…ali kad ih počnemo grickati biti će bježanija… [lol] …

Jesu Jure i Željko u konzorciju
[proud]

Trenutni prinos na INGRA obveznice je 22%.
Toliko je na asku i nitko ne kupuje odnosno proslo je 2 milje kuna a ostali ne kupuju.
Nije dobro.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Trenutni prinos na INGRA obveznice je 22%.
Toliko je na asku i nitko ne kupuje odnosno proslo je 2 milje kuna a ostali ne kupuju.
Nije dobro.

sindicirani kredit već je skoro pa gotova stvar nemam sumlju da će ga dobit kad pogledaš top 10 bit će ti sve jasno,mislim da su ingrine obveznice za sada najbolja prilika na zse prinos preko 30% za 15mj.

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''


….dan

-Ušao prije nekih 20-ak dana , na cca. 38 kn ,

-A da će bankrot … ili stečaj ….. [bye] …. evo ga , samo što nije ….. [smiley]

Wagner


-Dobrodošli među nas luzere.
-Što se desilo, ostali ste bez titule??(Dr.) [shocked]

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

New Report

Close