INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dioničar sam INGR i nisam day trader. Jako je žalosno gledati kako ova dionica tone, tone i tone…
Sve one koji je prodaju za kikiriki podsjetio bi da 10% TK pripada mirovincima.
Ako INGRA propadne šta bu sa penzijama ?

Dionicu ingre ruši Chuck Norris u dogovoru s Don Kaćunkom !

i po ovome u usporedbi sa istim sektorom ingra i dalje sve OK, jel’ da…

dionica … od 1.4. … od NG
———————————
IGH-R-A … -0,27% … -1,57%
DLKV-R-A … -1,25% … +11,30%
CROBEX … -4,37% … +2,39%
VDKT-R-A … -6,16% … -2,21%
INGR-R-A … -9,21% … -13,59%

Optimist - loše informirani pesimist


Znam kako obaraju cijene trebaš malo više vremena pratiti da dođeš do istine, čista fizika
Prvi zakon : Zakon inercije
Lex I:Corpus omne perseverare in statu suo quiescendi vel movendi uniformiter in directum, nisi quatenus a viribus impressis cogitur statum illum mutare.“
U prijevodu:
Svako tijelo ostaje u stanju mirovanja ili jednolikog pravolinijskog kretanja sve dok neka sila dovede do promjene tog stanja. Taj zakon se zove još i zakon inercije.
http://bs.wikipedia.org/wiki/Newtonovi_zakoni_kretanja

Rušači kada dođu do 2000 dionica koje su kupili na dnu, automatski stave na cijenu od 60 lipa više od one koje su kupili kako bi cijenu zabetonirali i utjecali na pad, kako bi drugi htjeli prodati prodali po manjoj cijeni jer ljudi koji nemaju znanje njih vodi strah i oni automatski spuštaju cijenu i stavljaju se na bidu prije rušača, a rušač koji prati on korigira po 10 lipa ili niže pa tako stvara reakciju straha koja utječe na spuštanje cijena, ili čista inercija!

Zato ako imaš dionice zaboravi ih da ih imaš ili ako možeš kupuj svako malo, i to je to!

…a kad se udruži konzorcij sa3-4 takva igrača onda imamo što imamo…no dok ima ovaca konzorcij će djelovati a kada nestane on nema smisla…pa tko voli dati da ga šišaju neka izvoli nitko mu ne smeta…ja svoju vunu nedam jeftino…cijena će porasti kad tad…zakon inercije i ostale zakonitosti ostvariju se uvijek, samo treba čekati…sve u svoje vrijeme… [thumbsup]…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

nije to još nikakva panika niti 3k komada je protrgovano . da je oće skucat to bi bilo nikad lakše nego sad . s 10-15 k nad bidom bi nasto genocid i cijena bi pala ispod 30 . mene više fasciniraju ovi mamlazi iz omfova koji sve ovo mirno gledaju ko da se ništa ne događa , a par hohštaplera im se iživaljava nad portfeljem . neki dan kad me poklopilo na bidu s parsto kom sam bio ugodno iznenađen , al sad sam povuko druge naloge pa ću se postavit niže . tako da sam još na bidu al sad nudim puno manje , pa kome paše nek ošine [thumbsup]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

što znači promet od 2,5 milijuna ingrinih obveznica? a cijena nije pala

@jjure…mene više fasciniraju ovi mamlazi iz omfova koji sve ovo mirno gledaju ko da se ništa ne događa

Udvostručena inozemna ulaganja ‘mirovinaca’
http://www.poslovni.hr/148032.aspx

i pitamo se zašto ne kupuju…a mozda cekaju da se dogodi vec spominjani ‘kolektivni harakiri’…

Optimist - loše informirani pesimist

Iračani pozivaju: Za građevinare posla kao u priči
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – "Prilika za ozbiljan posao je vrlo zrela, a sigurnosno stanje je dobro", poručio je hrvatskim gospodarstvenicima Jasin Daher, gospodarski savjetnik sa prvog Hrvatsko-iračkog gospodarskog foruma koji se održava u Zagrebu.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/iracani-pozivaju-za-gradevinare-posla-kao-u-prici,78376.html

Iračani pozivaju: Za građevinare posla kao u priči
Istaknuto je da je Irak zemlja bogatih resursa, ali jako razrušena pa se otvaraju brojne mogućnosti suradnje na obnovi i rekonstrukciji infrastrukture. A na tržištu Iraka prisutno je 12 hrvatskih kompanija, među kojima Ingra ima relativno najduži staž dug 60 godina.
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/iracani-pozivaju-za-gradevinare-posla-kao-u-prici,78376.html

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Ovdje ista priča još od 60ak kuna…

Evo dogurasmo da 34 a priča se ne mijenja. Ruše ju neki konzorciji, burekdžije i tko zna tko sve ne samo da do tako dragocjene dionice što jeftinije dođu, blabala… Po nekima smo potpisali poslova za 500 milona kuna, po upravi smo na tenderima za 500 milona eura, itd, itd…[thumbsup]

A jedini fakat je kakav takav izvještaj za 2009, pad prihoda u prvom kvartalu za 85%, na stranici Ingre info za stanove na Lapadu 12% prodano a na Srebrenjaku 93%, što se mjesecima nije promijenilo. I potpisan ugovor u Iraku na čitavih 30 milona kuna.

Pametnome dosta. Samo što ja nisam pametan pa sam još u ovoj žabokrečini sa 40% portfelja. I biti ću i dalje ali svjestan da nas do 40 kuna može dogurati jedino neka globalna euforija za koju ne vidim razloga jer su se, za razliku od nas dosta napumapali u zadnjih godinu dana. A za nešto više ( a tada moguće i dosta više) objava o nekim velikim poslovima. A i za to se bojim jer i u Alžiru di Ingra ima veliki ugled nisu dobili ništa već tko zna od kada. Do tada mislim da nam je tobogan, ili u najboljem slučaju tapkanje u mjestu surova realnost.

Molim pljuvaonu i aseve od svih onih koji sebi ne žele priznati ono što si ja svakodnevno priznajem kada otvorim gledalicu a to je da sam zasrao, zasrao, zasrao…. [cool]

[lol] [lol] [lol]


Znam kako obaraju cijene trebaš malo više vremena pratiti da dođeš do istine, čista fizika
Prvi zakon : Zakon inercije
Lex I:Corpus omne perseverare in statu suo quiescendi vel movendi uniformiter in directum, nisi quatenus a viribus impressis cogitur statum illum mutare.“
U prijevodu:
Svako tijelo ostaje u stanju mirovanja ili jednolikog pravolinijskog kretanja sve dok neka sila dovede do promjene tog stanja. Taj zakon se zove još i zakon inercije.
http://bs.wikipedia.org/wiki/Newtonovi_zakoni_kretanja

Rušači kada dođu do 2000 dionica koje su kupili na dnu, automatski stave na cijenu od 60 lipa više od one koje su kupili kako bi cijenu zabetonirali i utjecali na pad, kako bi drugi htjeli prodati prodali po manjoj cijeni jer ljudi koji nemaju znanje njih vodi strah i oni automatski spuštaju cijenu i stavljaju se na bidu prije rušača, a rušač koji prati on korigira po 10 lipa ili niže pa tako stvara reakciju straha koja utječe na spuštanje cijena, ili čista inercija!

Zato ako imaš dionice zaboravi ih da ih imaš ili ako možeš kupuj svako malo, i to je to!

Točno tako se i dešava !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

neke cinjenice:
– ekv. broj dionica ingre 7.500.000 kom
– top 10 drzi ukupno 46,48% tih dionica … stanje nepromjenjeno mjesecima
– preostalih 53,52% se nalazi onda ispod Top 10 … iliti sto je ukupno 4.014.000 dionica
– prosjecan dnevni promet na burzi ~ 10.000 dionica … ili sto je samo 0,25% od

– i neka sada u tih

…i tko bi to sad mogao zadrzati ovu silu inercije da cijena vise ne pada…i zasto bi…
…jer povijest burze kaze da u ovakvim situacijama bez nekog veceg pada, iliti popularno panike, od barem nekih ~10% u jednom danu ne treba ocekivati ni da ce doci do neke nagle promjene trenda…

Optimist - loše informirani pesimist

Nek samo cijena pada, meni o.k.
Ingra prisutna u Iraku već 60 godina a još će i koju godinu…..imam vremena dokupiti.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/iracani-pozivaju-za-gradevinare-posla-kao-u-prici,78376.html

marcello

New Report

Close