INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo moje ocjene o kvaliteti hrv građevinara od 1-10….ingr 7,igh 6,dlkv 5,hdel 4,vdkt 3,thnk 6,ingra je i sama djelomično kriva što je na ovim razinama jer je jedno vrijeme trezor prodavao da namire neki dug,a igor je zvirlao da se ingr namjerno obara,to je bilo na cca 70 kn po dionici,zašto sada ne udari dokap?sad bi upalio sigurno..

a evo sada i malo jasnijeg prikaza situacije u kojoj se nalazimo a opisane u proslom postu na prethodnoj stranici…privitak…

Optimist - loše informirani pesimist

zanima me po kojem če modelu raspodjeliti posao, ali jedno je sigurno da se radi o duplo skupljem poslu nego onom u crnoj gori.također mislim da če cijeli posao u konačnici vrijediti više od ove predstavljene cijene. glavu gore građevinci u boj , u boj za narod svoj [thumbsup]

kakav utjecaj ima cijena dionice kod nas na poslovanje neke firme…vjerojatno nikakav…a kakav bi imala vani npr. u americi…

i sad po tome vjerojatno ni trezoru jos nije do neke kupovine u situaciji kada traze odgodu kratkorocnih dugovanja putem sindiciranog kredita a kamoli da bi vrsili neki novi dokup dionica pa i na ovim nazovi sada nekome ‘niskim’ razinama…dapace, njima je sad vjerojatno vise u interesu da dionica ne raste nego sto pada…a dokup ce doci ponovo kada stigne neka nova zarada…samo da bi bilo zarade mora se raditi i natjecati za nove poslove…a za to treba proci i dosta vremena…pa tek kad se nesto zaradi moze se poceti razmisljati o nekom novom dokupu za trezor…a cijena do tada prepustena na milost i nemilost raznih ‘burekdjija’…

Optimist - loše informirani pesimist


kakav utjecaj ima cijena dionice kod nas na poslovanje neke firme…vjerojatno nikakav…a kakav bi imala vani npr. u americi…

i sad po tome vjerojatno ni trezoru jos nije do neke kupovine u situaciji kada traze odgodu kratkorocnih dugovanja putem sindiciranog kredita a kamoli da bi vrsili neki novi dokup dionica pa i na ovim nazovi sada nekome ‘niskim’ razinama…dapace, njima je sad vjerojatno vise u interesu da dionica ne raste nego sto pada…a dokup ce doci ponovo kada stigne neka nova zarada…samo da bi bilo zarade mora se raditi i natjecati za nove poslove…a za to treba proci i dosta vremena…pa tek kad se nesto zaradi moze se poceti razmisljati o nekom novom dokupu za trezor…a cijena do tada prepustena na milost i nemilost raznih ‘burekdjija’…

ovih je dana bilo objavljeno da se ingra natječe u vrijednosti od 1 mlrd eura, i da su neki poslovi u završnim pregovorima ,stoga za iste poslove dolazi faza realizacije


[smiley]


evo moje ocjene o kvaliteti hrv građevinara od 1-10….ingr 7,igh 6,dlkv 5,hdel 4,vdkt 3,thnk 6,ingra je i sama djelomično kriva što je na ovim razinama jer je jedno vrijeme trezor prodavao da namire neki dug,a igor je zvirlao da se ingr namjerno obara,to je bilo na cca 70 kn po dionici,zašto sada ne udari dokap?sad bi upalio sigurno..

Po kojem si ti kljucu dosao do ovih ocjena?

WWW.THEVENUSPROJECT.COM

ovdje se sprema jedan mamutski odbijanac . ovaj tečaj ronjenja na ingri neće trajat još dugo . ko to ne vidi slijep je pored zdravih očiju . a ovima što čekaju na 34 i niže bi se moglo otegnut čekanje do jednom nikad . ja ulazim samo da još nešto pokratim na brzinu [thumbsup] .
ja od sutra ponovo na bidu pa nek ošine ko se želi riješit brige [thumbsup] , dok vi trkeljate o stečajevima i novim poslovima tehnikalije se posložile za perfekt storm . kaži im kolega amilo ti si posto stručnjak za ove kanale i kanalizaciju [lol]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

Svakako ova razina cijene je za dugoročnog ulagača veoma povoljna pod uvjetom da firma opstane.
Tipična dionica za veliku potencijalnu zaradu u budućnosti,rizik gubitka je relativno mali(eventualno može pasti još 10%,što je zanemarivo s obzirom na potencijalni rast u budućnosti pod gore navedenim uvjetom)
I sam Warren Buffet kaže kupujte dionice posrnulih kompanija koje imaju budućnost i samo čekajte.
Samo problem je kod većine naših"ulagača" što bi svi zaradu od 100% u par dana ili tjedana ,bojim seda su ipak ta vremena prošlost.
Naravo ušao sam ovih dana s jednim izvjesnom količinom,ako padne još uzimam i držim.

danas +3000 ingr-r-a scenarij 2009 se ponavlja ,17.05.2010 je brzo.

E hebi ga, sad ste pobili priče ovh koji pišu da veliki prodaju samí sebi. Vas dva ste napravili 50% prometa.
Sad moraju mjenjat scenarij. Baš me interesira što će danas biti…

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


E hebi ga, sad ste pobili priče ovh koji pišu da veliki prodaju samí sebi. Vas dva ste napravili 50% prometa.
Sad moraju mjenjat scenarij. Baš me interesira što će danas biti…

nece ga mijenjat jer mnogi su pohlepni ,a tetke i rodjaci moraju zaradit.Sjeti se hdel-r-a sa 120 na 420 bez ikakvog razloga u par dana i ostalih dionica. nase trziste je ovakvo jer nema novca da ima kao i 2007,2008 ingr bi bila 180 i sve ostale dionice visoko. hvala ht i dividendi jer kad bi to prestalo kojim slucajem ode sve. vidicemo gdje ce krenit prosla godina su bili gradevinari pa tek u drugom valu brodari.


a koliko se jos ovdje moze izgubit da kojim slucajem, nedajboze, nesto krene u krivom smjeru…
samo npr. pad sa ovih danasnjih razina od 35kn na one startne od 13kn znacio bi jos dodatni gubitak od nekih 62.85%…ne dogodilo se…nadajmo se da je ovo sada, ili bar negdje blizu i konacno dno ove agonije…i da ce mirovinski ili neko drugi konacno dobiti zeleno svjetlo za spustanje svojih visokih prosjeka…ili mozda ipak nece…zar im je sada rizicnije za ulaziti nego sto je to bilo prije 2,5 godina…stvarno ne kuzim tu logiku…(lp)

Ovo zadnje ti je najbolje, da ne kužiš! Kaj opče tu trkeljaš na ovoj temi, kaj bi htel u stvari da netko drugi kupi dionice za tebe? Računaš predpostavljene postotke na tuđim portfeljima/dionicama? Ima oko nas puno onih koji brinu o našim novčanicima, previše ruku je stalno upravljeno prema njima. Kud još sad trebamo i tebe…..?
Najbolje da ti povjerujemo kak se strašno brineš o “tuđim gubicima”!

marcello

New Report

Close