INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

37 700[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Sve jasno, čestitam dečki!

Hell is Empty and all the Devils are Here


Pročitao sve i nisam baš impresioniran…puno neodređenosti. Npr..kako mogu mirovinci kupovati prije prve kotizacije…

Kako su mogli kupovati INU? INGRa za ovu dokapitalizaciju mora izdati prospekt izdanja novih dionica koji je ujedno i podloga za uvrštenje u prvu kotaciju Zagrebačke burze.


po kojoj će se cijeni nuditi upis preostalih dionica fondovima?

35000 kn (ili druga određena cijena bit će jasnije u prospektu). Cijeli IPO za nove i stare dioničare bit će proveden po istoj cijeni.


Što ako cijena na tržištu bude manja ili približno 35k..?

Što ako bude veća?


Osobno mislim da će cijena gore..tržište je već jučer reagiralo, a izgleda da će se trend nastaviti i danas. Ja sam novac za dokapitalizaciju spremio…u dionici sam duže vrijeme i namjeravam ostati duže. Samo sam malo bio zatečen cijenom od 35k u odnosu na tržišnu cijenu jučer…[smiley2]

Pa nisi nimalo pogriješio. Nije ni 35k loša cijena, lošija od 25k ali ne loša.

mich


quark: ” Budd ne možeš tako gledati. U sadašnju je već uračunat efekt dokapitalizacije. Ali da prostora za rast ima to stoji. ” Varaš se Quark. Prije nego se uopće znalo za dokapitalizaciju cijena je bila veća nego trenutno sadašnja . Sad još dokapitalizacija i ktome po visokoj cijeni od 35 000 kuna. Prostora za rast ima jako puno po meni, još k tome kad uzmemo u obzir sve buduće projekte ( dovoljni su samo oni ugovoreni, i javno objavljeni na http://www.ingra.hr )..

Moj post na moj novac od 7.1.2007. kad je cijena bila 13.700 kn:
http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=213442&postcount=93

Openheim je u nekoliko medija i mislim u emisiji Novac nove tv najavio IPO početkom 1. mjeseca. A znam da si ti plavi čitao mojnovac jer si i citarao kasnije neke postove o projektima na ovom forumu. kako ti je ovo promaklo?

mich

kaj mislite da ode u blokadu ingra oće nakon očitovanja pustit bez limita trgovinu? [smiley11]


Moj post na moj novac od 7.1.2007. kad je cijena bila 13.700 kn: http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=213442&postcount=93 Openheim je u nekoliko medija i mislim u emisiji Novac nove tv najavio IPO početkom 1. mjeseca. A znam da si ti plavi čitao mojnovac jer si i citarao kasnije neke postove o projektima na ovom forumu. kako ti je ovo promaklo?

Promaklo mi je očito.
Ali nije bilo najavljeno ” na sva vrata ” , a posebno ne način na koji će ići dokapitalizacija.
Ne čitam inaće Moj novac, kopirao sam jednom ili 2 puta tvoje postove oko Ingre , jer sam dobio info da si se potrudio oko toga.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

daj wunderkind ne zagađuj forum. jesi kupio ili prodao? ni sam više ne znaš. jednu minutu jednu-drugu drugo. to što radiš zove se manipulacija na tržištu ili plasiranje lažnih informacija o ponudi i potražnji, za što bi mogao i kazneno odgovarat.

mich


daj wunderkind ne zagađuj forum. jesi kupio ili prodao? ni sam više ne znaš. jednu minutu jednu-drugu drugo. to što radiš zove se manipulacija na tržištu ili plasiranje lažnih informacija o ponudi i potražnji, za što bi mogao i kazneno odgovarat.

Pa ces ko Gotovac u buksu.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Promaklo mi je očito. Ali nije bilo najavljeno ” na sva vrata ” , a posebno ne način na koji će ići dokapitalizacija. Ne čitam inaće Moj novac, kopirao sam jednom ili 2 puta tvoje postove oko Ingre , jer sam dobio info da si se potrudio oko toga.

ma sve ok. iako ti kao investitoru zamjeram što što si površan i ne čitaš sve, jer je o ovome bilo riječi i u drugim medijima.

mich


ma sve ok. iako ti kao investitoru zamjeram što što si površan i ne čitaš sve, jer je o ovome bilo riječi i u drugim medijima.

Varaš se.
Čitam sve.
Znao sam kao i ti za dokapitalizaciju, ali nitko nije mogao znati naćin na koji će ići i kada.
I sada znam za jedan posao koji će očigledno ići u skoro vrijeme – objava, poslije dokapitalizacije, a moći će se po obimu uspoređivati sa Arenom, samo je druge vrste.
U svakom slučaju po mene je ovo sa dokapitalizacijom ispalo odlično, a mislim i po male dioničare dugoročno je ovo bolje rješenje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo jedna stara vijest (možda prebrzo zaboravljena)

Ulagačima može biti indikativno da je prošli tjedan menadžment prodao 40 milijuna kuna vrijedne dionice
Marijan Kostrenčić, član Nadzornog odbora i Igor Oppenheim, predsjednik Uprave Ingre, su Zagrebačku burzu obavijestili da su prodali svaki po 500 dionica Ingre. Oppenheim nakon ove transakcije ima ukupno 4.558 odnosno 11,4 posto dionica Ingre, a Kostrenčić 4.969 odnosno 12,42 posto dionica Ingre.
Kako je cijena dionice Ingre prošli tjedan gravitirala brojki od 40.000 kuna, što je i probila zaključnom cijenom u petak, možemo izračunati da su Oppenheim i Kostrenčić svaki bogatiji za oko 20 milijuna kuna u gotovini.

Prije manje od mjesec dana Oppenheim i Kostrenčić su prodavali dionice i tada se pisalo radi sudjelovanja u dokapitalizaciji. znači, na svaku dionicu su zaradili po 5.000 kuna ili 2.000.000 kuna svaki ako su prodavali fondu (vjerojatno PBZ). Naravno, ako misle sudjelovati u dokapitalizaciji i kupiti dionice po 35.000. E sad ide moje pitanje, što mislite da li je fond to kupovao po 35.000 ili 40.000 jer ako su prodali fondu po 35.000 onda vjerojatno neće ni sudjelovati u dokapitalizaciji. Hoće li uopće Oppenheim i Kostrenčić sudjelovati u dokapitalizaciji?

a zašto preskačete ludviger?
ona je prva prodala 500 komada, dakle njih troje su maknuli svaki po 500 komada..meni ovakva igra vodi samo k četvrtom ulagaču, fizičkoj osobi koja se pridružuje već znanom trojcu

New Report

Close