INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve ove naše priče i pričice se temelje na uspješnoj dokapitalizaciji…mislite li da će po ovoj cijeni biti uspješna dokapitalizacija??? Što ako odaziv bude slab??? Koliko mora biti tržišna cijena iznad 35k da bi se ljudi odlučili za dokapitalizaciju…?? Molio bih samo konstruktivna i nezlonamjerna razmišljanja… [smiley9]

U pozivu za Glavnu skupštinu još jednom pročitaj Odluku o povećanju temeljnog kapitala i izdavanju novih dionica, posebno točku XI. a, b,….. pa onda iznesi svoje mišljenje

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

mislim da bi nekima trebalo naplačivat konzultantske usluge kad već tako dobro zarađuju

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka


Dakle, cijena dionice trebala bi nakon dokapitalizacije odmah dosegnuti prijašnji P/Bv – po sadašnjoj logici tržišta (6 x 11 = 66 k kn).

Budd ne možeš tako gledati. U sadašnju je već uračunat efekt dokapitalizacije. Ali da prostora za rast ima to stoji.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


blueman: ” Sa prospective earnings od nekih 80 mil. (20*4) iako ce biti puno veci… I dokap po 35,000. Po cijeni ovoj od 35,000 KN; P/BV=2.862 P/E=20.00 Prva kotacija…. Nebojte se, ovo ima dobre fundamente… ” Prospective what? Kaj bumo ukucavali buduće zarade za koje ni svi sveci ne znaju hoći li je biti i kolika će biti. Pa kaj nije dost kaj smo već zračunali sve poslove pa čak i one gdje ni ni lopata zabijena. Kajgod. Nije ni čudo da su nam cijene otišle v nebesa, kak i ne bi kad smo uračunali sve kaj bi se moglo pozitivno dogoditi, pa čak i ulazak v NATO i EU.

A gle, ako se kupuje growth story MAGME na prvoj kotaciji, zasto nebih tako racunao INGRU.
Ne navlacim, samo realno postavljam stvari…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Budd ne možeš tako gledati. U sadašnju je već uračunat efekt dokapitalizacije. Ali da prostora za rast ima to stoji.

Varaš se Quark. Prije nego se uopće znalo za dokapitalizaciju cijena je bila veća nego trenutno sadašnja .
Sad još dokapitalizacija i ktome po visokoj cijeni od 35 000 kuna.
Prostora za rast ima jako puno po meni, još k tome kad uzmemo u obzir sve buduće projekte ( dovoljni su samo oni ugovoreni, i javno objavljeni na http://www.ingra.hr )..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Prije nego se uopće znalo za dokapitalizaciju cijena je bila veća nego trenutno sadašnja .
Sad još dokapitalizacija i ktome po visokoj cijeni od 35 000 kuna.

Upravo to i mene tangira[smiley2]

Hell is Empty and all the Devils are Here

Kakva visoka cijena ????? O čemu ti pričaš. To je cijena za Vas, a Uprava ima svoje cijene ( 500-1000 kuna ) ovisno o zaslugama. Možda i zmajevi sa Kamenitih vrata ?????[smiley2]

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"


A gle, ako se kupuje growth story MAGME na prvoj kotaciji, zasto nebih tako racunao INGRU. Ne navlacim, samo realno postavljam stvari…

Naravno. I ne samo Magma ili Ingra. Cijena svih dionica bi trebala biti odraz sadašnje vrijednosti budućih zarada.

A kod Ingre to nije upitno. Radio sam malo dublju analizu prošle godine kada je bila na 10ak tisuća i bilo je jasno da je njihov “problem” tada bio samo mali sales. Sa izdavanjem obeznica i dokapitalizacijom izvori sredstava su jako narasli što će utjecati i na puno veći sales a uz njihovu odličnu profitabilnost neto dobit će biti jako dobra.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ne kužim koji je problem growth story. Hoćete li reći da to nema veze s cijenom dionice? Ako nema kupite Zdenku. Imaju tolike zalihe kozjeg sira da više ne otkupljuju kozje mlijeko.
Zašto su cijene Todorićevih tvrki tolike? Zbog fundamentalnih pokazatelja? Yeah right.
A ako se netko hoće kladit u uspjeh dokapitalizacije tu sam ?

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka


Stvarno ste me sad zaintrigirali ovime. Ako će se dokapitalizirati po cijeni od 35000 kn za dionicu, otvara se niz pitanja: 1) Zašto bi itko sudjelovao u dokapitalizaciji, ako po istoj cijeni može dionicu kupiti na tržištu (a danas je mogao)? 2) P/Bv raste na 2.8. Dakle, cijena dionice trebala bi nakon dokapitalizacije odmah dosegnuti prijašnji P/Bv – po sadašnjoj logici tržišta (6 x 11 = 66 k kn). 3) Zašto bi itko prodavao po 35000 sada (pa čak i po 40000) – ako zna da će cijena doseći prijašnji P/Bv, ako radi ničeg drugog, onda radi prve kotacije? 4) Uzevši navedeno pod 1, 2 i 3, ne vidim niti jednog razloga da cijena ne ode bar na 50000 i to do kraja 7-og mjeseca Molim cijenjene kolege komentar Hvala

Citam po redu pa je mozda vec netko dao odgovore.
Svi ce sudjelovati u dokapitalizaciji jer na trzistu nema vise dionica po 35,000. Mislim da na prodaji do 38,000 nema nego par komada.
Mogao si uzeti jucer ali nitko nije lud da prodaje po toj cijeni, tako da mislim da nema nista od toga.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


ksafaric: ” Sve ove naše priče i pričice se temelje na uspješnoj dokapitalizaciji…mislite li da će po ovoj cijeni biti uspješna dokapitalizacija??? Što ako odaziv bude slab??? Koliko mora biti tržišna cijena iznad 35k da bi se ljudi odlučili za dokapitalizaciju…?? Molio bih samo konstruktivna i nezlonamjerna razmišljanja… [smiley9] ” U pozivu za Glavnu skupštinu još jednom pročitaj Odluku o povećanju temeljnog kapitala i izdavanju novih dionica, posebno točku XI. a, b,….. pa onda iznesi svoje mišljenje

Pročitao sve i nisam baš impresioniran…puno neodređenosti. Npr..kako mogu mirovinci kupovati prije prve kotizacije…po kojoj će se cijeni nuditi upis preostalih dionica fondovima? Što ako cijena na tržištu bude manja ili približno 35k..?
Osobno mislim da će cijena gore..tržište je već jučer reagiralo, a izgleda da će se trend nastaviti i danas.
Ja sam novac za dokapitalizaciju spremio…u dionici sam duže vrijeme i namjeravam ostati duže. Samo sam malo bio zatečen cijenom od 35k u odnosu na tržišnu cijenu jučer…[smiley2]


vodoinst: ” ksafaric: ” Sve ove naše priče i pričice se temelje na uspješnoj dokapitalizaciji…mislite li da će po ovoj cijeni biti uspješna dokapitalizacija??? Što ako odaziv bude slab??? Koliko mora biti tržišna cijena iznad 35k da bi se ljudi odlučili za dokapitalizaciju…?? Molio bih samo konstruktivna i nezlonamjerna razmišljanja… [smiley9] ” U pozivu za Glavnu skupštinu još jednom pročitaj Odluku o povećanju temeljnog kapitala i izdavanju novih dionica, posebno točku XI. a, b,….. pa onda iznesi svoje mišljenje ” Pročitao sve i nisam baš impresioniran…puno neodređenosti. Npr..kako mogu mirovinci kupovati prije prve kotizacije…po kojoj će se cijeni nuditi upis preostalih dionica fondovima? Što ako cijena na tržištu bude manja ili približno 35k..? Osobno mislim da će cijena gore..tržište je već jučer reagiralo, a izgleda da će se trend nastaviti i danas. Ja sam novac za dokapitalizaciju spremio…u dionici sam duže vrijeme i namjeravam ostati duže. Samo sam malo bio zatečen cijenom od 35k u odnosu na tržišnu cijenu jučer…[smiley2]

Jel sad bolja trzisna cijena???

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close