INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sa prospective earnings od nekih 80 mil. (20*4) iako ce biti puno veci…
I dokap po 35,000.
Po cijeni ovoj od 35,000 KN;
P/BV=2.862
P/E=20.00

Prva kotacija…. Nebojte se, ovo ima dobre fundamente…

Prospective what? Kaj bumo ukucavali buduće zarade za koje ni svi sveci ne znaju hoći li je biti i kolika će biti.
Pa kaj nije dost kaj smo već zračunali sve poslove pa čak i one gdje ni ni lopata zabijena. Kajgod.
Nije ni čudo da su nam cijene otišle v nebesa, kak i ne bi kad smo uračunali sve kaj bi se moglo pozitivno dogoditi, pa čak i ulazak v NATO i EU.


Jeli uspio tvoj comeback Wunderkind?

blueman:

Bravo Plavi, ipak je tvoj broker brzi, priznajem,.

Možda da , možda ne
[smiley2]
SAmo što sam ja ranije saznao za ovo po 35 000.
Kako je bilo , bilo je , moglo je i bolje, ali uvijek može bolje, zar ne?[smiley2]

Sve postovi jedan jači i argumentiraniji od drugog. Vi ste na burzu izgleda došli direktno sa utakmice Karlovac : Dinamo.
Jedini je problem što imaju malo dodirnih točaka sa temom.

Nekako mi se činite zatečeni ovom cifrom od 35.000 kuna?

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Imao sam do prije par tjedana dvije dionice Ingre. Namjeravao sam cekati i sudjelovati u dokapitalizaciji, ali mi je hitno trebao novac. Uglavnom, sretan sam sada sto se to dogodilo. Moram reci da mislim da ce cijena sada lagano rasti prema kraju godine (ako ne bude vece sire krize), ali sam jako razocaran odnosom uprave prema dionicarima. Sto im je trebalo ono iz poziva na skupstinu da ce svatko moci sudjelovati sa zaokruzivanjem broja dionica na vise… [smiley3]

Stvarno ste me sad zaintrigirali ovime. Ako će se dokapitalizirati po cijeni od 35000 kn za dionicu, otvara se niz pitanja:
1) Zašto bi itko sudjelovao u dokapitalizaciji, ako po istoj cijeni može dionicu kupiti na tržištu (a danas je mogao)?
2) P/Bv raste na 2.8. Dakle, cijena dionice trebala bi nakon dokapitalizacije odmah dosegnuti prijašnji P/Bv – po sadašnjoj logici tržišta (6 x 11 = 66 k kn).
3) Zašto bi itko prodavao po 35000 sada (pa čak i po 40000) – ako zna da će cijena doseći prijašnji P/Bv, ako radi ničeg drugog, onda radi prve kotacije?
4) Uzevši navedeno pod 1, 2 i 3, ne vidim niti jednog razloga da cijena ne ode bar na 50000 i to do kraja 7-og mjeseca

Molim cijenjene kolege komentar

Hvala

Hell is Empty and all the Devils are Here

ja sutra kad poludim lupam po prodaji! [smiley11]


Stvarno ste me sad zaintrigirali ovime. Ako će se dokapitalizirati po cijeni od 35000 kn za dionicu, otvara se niz pitanja: 1) Zašto bi itko sudjelovao u dokapitalizaciji, ako po istoj cijeni može dionicu kupiti na tržištu (a danas je mogao)? 2) P/Bv raste na 2.8. Dakle, cijena dionice trebala bi nakon dokapitalizacije odmah dosegnuti prijašnji P/Bv – po sadašnjoj logici tržišta (6 x 11 = 66 k kn). 3) Zašto bi itko prodavao po 35000 sada (pa čak i po 40000) – ako zna da će cijena doseći prijašnji P/Bv, ako radi ničeg drugog, onda radi prve kotacije? 4) Uzevši navedeno pod 1, 2 i 3, ne vidim niti jednog razloga da cijena ne ode bar na 50000 i to do kraja 7-og mjeseca Molim cijenjene kolege komentar Hvala

Čeka se očitovanje uprave kolika bi trebala biti cijena na burzi.

Po mom mišljenju , za male dioinčare, kao i za one koji će to tek postati, bolja je ova cijena od 35 000 kuna , nego recimo 30 000 ili 25 000.
Ovakvom cijenom Uprava ( uz NO kao većinski i prevladavajući u skupštini ) , je praktički zakinula sebe.
Za njih je najbolje bilo da stave što nižu cijenu, jer bi na najviše dionica imali pravo u dokapitalizaciji , samim time bi ostvarili i najveću zaradu u cijeloj priči.
Cijena od 35 000 kuna polučit će izvanredne efekte, jer po tome je sve do 40 000 kuna dobra prilika i za nove dioinčare. Nema prevelike razlike u cijeni odnosno bojazni od jeftinih dioinica iz dokapitalizacije.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Stvarno ste me sad zaintrigirali ovime. Ako će se dokapitalizirati po cijeni od 35000 kn za dionicu, otvara se niz pitanja:

Molim cijenjene kolege komentar
Hvala

zanimljiva situacija jer nije po nekoj znanoj šabloni. bar meni.
ovako, bez predubokog analiziranja, čini mi se kao zgodna situacija za nkakav skok, da ne kažem vlakić. ako se ne varam:

– ljudima koji su ostvarili pravo na dokap po 35k a pripremili su keš bi super odgovaralo da sad s tim kešom zarolaju rast, u nekom trenutku mogu iskočiti i opet imati keša za dokap plus još i zaraditi

– onima koji imaju pravo na dokap a nemaju keša jer su računali da će i dalje prodati iznad cijene za dokap isto paše da cijena naraste jer će moći prodati skuplje pa kasnije kupiti jeftinije po 35k; kod njih je samo problem što nemogu potpomoći rastu jer nemaju para

– onima koji svježe misle ući sad se čini isto obra prilika jer će, kako većina i očekuje, cijena tak i tak kad tad ići gore

s ovim pretpostavkama, gore-dolje-gore-dolje par dana pa nekakva stabilzacija gdje će se interesi svih zadovoljiti na iznad 35k mi se čini kao realna.

vidjet ćemo sutra [smiley11]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


2) P/Bv raste na 2.8. Dakle, cijena dionice trebala bi nakon dokapitalizacije odmah dosegnuti prijašnji P/Bv – po sadašnjoj logici tržišta (6 x 11 = 66 k kn).
3) Zašto bi itko prodavao po 35000 sada (pa čak i po 40000) – ako zna da će cijena doseći prijašnji P/Bv, ako radi ničeg drugog, onda radi prve kotacije?
4) Uzevši navedeno pod 1, 2 i 3, ne vidim niti jednog razloga da cijena ne ode bar na 50000 i to do kraja 7-og mjeseca

[smiley7]
plavi has taught you well [smiley2][smiley2]
dečki pazite samo da ne izostane dobit zarađena na igranju s dionicama.

...pig slayer...

Ingra više nije u Top 10 RIZO-R-A. Nisam provjeravao zadnje vrijeme, ali znam da je bila sve do nedavno. Cijena Riza je dosta porasla zadnjih mjeseci (ne računajući pad zadnjih nekoliko dana), tako da je Ingra i tu nešto zaradila[smiley1]

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Sve ove naše priče i pričice se temelje na uspješnoj dokapitalizaciji…mislite li da će po ovoj cijeni biti uspješna dokapitalizacija???
Što ako odaziv bude slab???
Koliko mora biti tržišna cijena iznad 35k da bi se ljudi odlučili za dokapitalizaciju…??
Molio bih samo konstruktivna i nezlonamjerna razmišljanja…
[smiley9]

37.845,06

[smiley2]

New Report

Close